AF139 pet 3.5.2019 19:09
geek_boy kaže...

ista stvar i kod mene .... srecom jos 5 mj ugovor mi traje i odo od njih buducnost je u wirellessu mada mi to ne smeta kad vise ne skidam torrente a i za to postoji alternativa, streaming usluge

 Budućnost sigurno nije u wirellesu radi smetnji , pa sjeti se samo koliko korisnika koristi npr. 2,4GHz kanal CH1 pa svi se međusobno smetaju koji su u dometu na istoj frekvenciji a ona nije beskonačna da bi imao neograničen broj kanala itd.

Zasada je budućnost optika jer imaš svoju liniju (nesmeta drugima niti joj drugi smetaju) koja ima beskrajno više mogućnosti naprema wirellesu.

GeneralPag1997 sri 29.5.2019 18:30

Ma evo meni nakon glavom o zid jedno sat zasto ne radi napokon mi reklo da ide @umisto !.  Ja mogu i preko lan-a i preko wifi-a. HT mi nikako ne da da se spojim ma njihov ako je u brige modu, ali kod njih preko portala sam mozes prebacivat izemdu brigea i routera.

djhuby sri 29.5.2019 20:37

Od danas sam prebacen sa HT na Iskon i veci mi je i ping i download i upload. Valjda mi je centrala od Iskona blize nego HT centrala(Zagreb kvart Donje Vrapče). Imam jedino glupi problem sa telefonom i ne znam kako da ga rijesim jer telefon sada mora u router a HT mi je isao u uticnicu na zidu. Gore na katu mi je router i tu mi treba žičana veza sa netom gore a telefon mi treba dolje u prizemlju i sada ne znam kako da to rijesim. Da li ima kakvo bežično riješenje za telefon kada je udaljen od routera?

Mr. Fugitive čet 30.5.2019 18:10
djhuby kaže...

Od danas sam prebacen sa HT na Iskon i veci mi je i ping i download i upload. Valjda mi je centrala od Iskona blize nego HT centrala(Zagreb kvart Donje Vrapče). Imam jedino glupi problem sa telefonom i ne znam kako da ga rijesim jer telefon sada mora u router a HT mi je isao u uticnicu na zidu. Gore na katu mi je router i tu mi treba žičana veza sa netom gore a telefon mi treba dolje u prizemlju i sada ne znam kako da to rijesim. Da li ima kakvo bežično riješenje za telefon kada je udaljen od routera?

 That's not a good thing

boatenga sub 1.6.2019 13:01

Mogu li se na ovom inbox45 postaviti dvije wifi mreže..

koliko vidim ima osnovni ssid sa 16 klijenata, i tri guest za postaviti sa 16 klijenata..

Jel to znači da je moguće napraviti dvije wifi mreže svaka sa svojim imenom i paswordom..

Nije mi jasno kako to funkcionira..

djhuby pon 3.6.2019 18:30
Mr. Fugitive kaže...
djhuby kaže...

Od danas sam prebacen sa HT na Iskon i veci mi je i ping i download i upload. Valjda mi je centrala od Iskona blize nego HT centrala(Zagreb kvart Donje Vrapče). Imam jedino glupi problem sa telefonom i ne znam kako da ga rijesim jer telefon sada mora u router a HT mi je isao u uticnicu na zidu. Gore na katu mi je router i tu mi treba žičana veza sa netom gore a telefon mi treba dolje u prizemlju i sada ne znam kako da to rijesim. Da li ima kakvo bežično riješenje za telefon kada je udaljen od routera?

 That's not a good thing

 Krivo sam napisao.. Manji je ping. HT oko 30 a Iskon oko 20. Download veci za oko 10 a upload za oko 0.5

djhuby pon 3.6.2019 18:32
AF139 kaže...

Ako gore radi ruter znači da ima tel. kabal do njega...pa nije valjda da je samo 2 žice u kablu ?

 Kod HT ide telefon u utičnicu a kod Iskona to ide drukčije(preko routera) tak su mi objašnjavali. Našao sam riješenje sa DECT telefonima(Dvije slušalice i dvije baze)

AF139 uto 4.6.2019 07:08

Stari način spajanja rutera preko splitera se danas ne praktikuje ni kod HT a što se tiče mojeg prošlog posta nisi razumio.

Da tel. kabal između katova ima više parica tada bi mogao po jednoj "vratiti" tel. liniju od rutera do u prizemlje na stari tel. aparat.

ihush pon 10.6.2019 10:01

-nije to bug.. to je vlasništvo operatera i njihova kontrola (reset postavki.. tj profila), ako želiš imati kontrolu trebaš kupiti svoj router i tad modem služi samo kao linija npr bridge. Tvoj router jednom podešen radi dok ne crkne, na njihovom nemaš potpunu kontrolu nego to ima operater.

 

edit: čak nije stvar u konkretnom modemu/routeru tj može biti 'isti' razlika je u softwareu tj firmwareu brandiranog operaterea koji ogrnaiči pristup-kontrolu i preuzme je s druge strane. Tvornički radi normalno. Kvaliteta je nešto drugo kao što su fičeri nešto treće.. ovo je isključivo razlika u kontroli i operater može kad hoće, što hoće npr reset a to se i radi s profilima kao što se dodjeljuje novi ip (vanjski).

froxie24 pon 10.6.2019 20:02
ihush kaže...

-nije to bug.. to je vlasništvo operatera i njihova kontrola (reset postavki.. tj profila), ako želiš imati kontrolu trebaš kupiti svoj router i tad modem služi samo kao linija npr bridge. Tvoj router jednom podešen radi dok ne crkne, na njihovom nemaš potpunu kontrolu nego to ima operater.

 

edit: čak nije stvar u konkretnom modemu/routeru tj može biti 'isti' razlika je u softwareu tj firmwareu brandiranog operaterea koji ogrnaiči pristup-kontrolu i preuzme je s druge strane. Tvornički radi normalno. Kvaliteta je nešto drugo kao što su fičeri nešto treće.. ovo je isključivo razlika u kontroli i operater može kad hoće, što hoće npr reset a to se i radi s profilima kao što se dodjeljuje novi ip (vanjski).

Ok, kako onda na identičnom modelu tog zyxela ali na drugoj lokaciji nisam imao takvih problema evo i dan danas portovi otvoreni.

Čisto sumnjam da su mi je iskon na ovoj lokaciji blokirao otvaranje porta svako malo a na drugoj nije. 

ihush uto 11.6.2019 01:04

-pitaj ih. .. btw ne blokiraju portove, nešto sasvim drugo je kad podešiš postavke i one se resetiraju, operater-profil..

odnosno, kad pomisliš da je npr modem uzrok, eto ti idgovora, kažeš isti a ponaša se drugačije... teoretski je nevažno koji modem-model tj stvar je u softwareu, kao što su svi auti isti ili mobiteli itd..

bobyg pon 17.6.2019 10:28

Kaj nitko nema problem sa Iskon uslugom danas tj. od sinoć ?

Meni sinoć nakon tih munja i gromova prekinuta usluga (internet+VoIP). Modem radi, ali mu nisu sve lampice na broju.

naravno probavao sve i svašza i nišza, prijavio sinoć kvar.

 

Danas ujutro zove korisničku, kad tamo kaos, čak imaju nasnimljenu obavijest da su poteškoće sa uslugama uslijed sinoćnjeg nevremena.

Lokacija ZG Sesvete-Kašina

Solo761 sub 22.6.2019 01:00

Meni je prošlo ljeto za jednog nevremena kihnuo router pa sam naučio da ga je bolje ipak ištekati, i iz struje, i iz tel linije. Isto im je bila ludnica, mislim da sam 5 dana čekao da mi netko dođe zamjeniti router. Čovjek rekao je od tog nevremena bio pomor routera . Zanimljivo da dok sam živio u Dubravi nikada nije bilo problema bez obzira koliko je grmilo, na zapadnoj strani gdje sam sada već nakon 2 godine me strefilo. Valjda su u Dubravi, barem tamo gdje sam bio, žice pod zemljom, a ne na banderama, pa su manje "hvatale".

Nego, da li netko možda ima problema sa port forwardom od danas/juče. Prekjuče (četvrtak) je sve šljakalo OK, kao i zadnje 3 godine, a sada više ništa. Na Orange Pi-u sam provjerio sve što mi je palo na pamet, ali i apache i ssh je nedostupan. Probao otvoriti par portova prema glavnom kompu i isto nije dostupno. Već sam mislio da se router restartao na tvorničke postavke (tj. da su ga updateali i resetirali, znalo se desiti), ali na njemu izgleda sve OK. Resetirao sam ga i dalj isto ništa od port forwarda. U sučelju sve štima, enablano, IP adrese i portovi štimaju, samo nema prometa...

Anđeo bez falinge sub 22.6.2019 07:39
AF139 kaže...

 Nisi sam na tom kablu vjerovatno ima na stotine korisnika (parica u tom kablu).

Ovisno o njihovom broju i udaljenosti od centrale ti se povećaju smetnje  ( to se vidi po "marginama" u DSL statistici rutera).

Dakle ako je spojeno još korisnika u međuvremenu pogotovo onih udaljenijih može ti se smanjiti maksimalna brzina bez da Iskon išta radi.

Treba ih pozvati kao što si ti uradio i oni će mjerenjima utvrditi ima li mogućnosti postići bolju brzinu, a ako nemože ostaje ti maksimalna ukoliko to prihvatiš.

Neće ti nijedan drugi ISP po toj liniji (bakrenoj parici) dati veću brzinu.

 neće ?

 

bio sam na Iskonu 7 godina i zadnja godina je bila užas, poslijepodnevno pucanje veze, padovi brzine, tehničari izlazili (kao ne valja mi instalacija) max brzina 25/6 uz 2 tv stb-a

muke isusove..

 

na kraju koncem studenoga prošle godine prešao na t-com, brzina 50/10 KOSTANTNO i neovisno o dva stb-a 

dakle, uključena oba televizora a download 50, upload 10

 

linija ni jednom nije pukla, ma nijednom

 

što sad ?

kućna instalacija se odsjednom sama regenerirala ? 

 

ne pišite o onome o čemu nemate iskustvo.

ihush sub 22.6.2019 09:54
Solo761 kaže...

..

Nego, da li netko možda ima problema sa port forwardom od danas/juče. Prekjuče (četvrtak) je sve šljakalo OK, kao i zadnje 3 godine, a sada više ništa...

 -dešava se svašta... nije samo grmljavina-nevrijeme.. trump naređuje napad, ratovi, internet je ipak globalna stvar pa tako i povezanost.

 

btw, provjeravaj port.. npr 5-6 puta piše closed, jendom open.. dešava se svašta, možda kvarovi, možda resetovi centrale (i njihovi profili).. možda se za par dana smiri stanje.

Solo761 sub 22.6.2019 17:38

"Ručno" testiranje porta mi je bio zadnja stvar što mogu probati, jednostavno ne šljaka od prije koji dan. Ne mogu putem neta doći ni do http servera ni do ssh. Čak ni kada idem na direktan IP. Valjda će se srediti za par dana, ili ću probati napraviti factory reset na routeru, možda ga to sredi. Ako ništa ne upali vidjet ćemo što će u iskonu reći.

djhuby ned 23.6.2019 15:30
Anđeo bez falinge kaže...
AF139 kaže...

 Nisi sam na tom kablu vjerovatno ima na stotine korisnika (parica u tom kablu).

Ovisno o njihovom broju i udaljenosti od centrale ti se povećaju smetnje  ( to se vidi po "marginama" u DSL statistici rutera).

Dakle ako je spojeno još korisnika u međuvremenu pogotovo onih udaljenijih može ti se smanjiti maksimalna brzina bez da Iskon išta radi.

Treba ih pozvati kao što si ti uradio i oni će mjerenjima utvrditi ima li mogućnosti postići bolju brzinu, a ako nemože ostaje ti maksimalna ukoliko to prihvatiš.

Neće ti nijedan drugi ISP po toj liniji (bakrenoj parici) dati veću brzinu.

 neće ?

 

bio sam na Iskonu 7 godina i zadnja godina je bila užas, poslijepodnevno pucanje veze, padovi brzine, tehničari izlazili (kao ne valja mi instalacija) max brzina 25/6 uz 2 tv stb-a

muke isusove..

 

na kraju koncem studenoga prošle godine prešao na t-com, brzina 50/10 KOSTANTNO i neovisno o dva stb-a 

dakle, uključena oba televizora a download 50, upload 10

 

linija ni jednom nije pukla, ma nijednom

 

što sad ?

kućna instalacija se odsjednom sama regenerirala ? 

 

ne pišite o onome o čemu nemate iskustvo.

 

Meni je sve bolje i brze otkad sam se maknuo sa T-Com i presao na Iskon. I nijednom mi nije pukla veza. To je individualno i ovisi vam o lokaciji, udaljenosti od centrale i sl. 

AF139 ned 23.6.2019 18:47
djhuby kaže...
AF139 kaže...

.......Neće ti nijedan drugi ISP po toj liniji (bakrenoj parici) dati veću brzinu.

 neće ?

 

bio sam na Iskonu 7 godina i zadnja godina je bila užas, poslijepodnevno pucanje veze, padovi brzine, tehničari izlazili (kao ne valja mi instalacija) max brzina 25/6 uz 2 tv stb-a

muke isusove..

 

na kraju koncem studenoga prošle godine prešao na t-com, brzina 50/10 KOSTANTNO i neovisno o dva stb-a 

dakle, uključena oba televizora a download 50, upload 10

 

linija ni jednom nije pukla, ma nijednom

 

što sad ?

kućna instalacija se odsjednom sama regenerirala ? 

 

ne pišite o onome o čemu nemate iskustvo.

 

Meni je sve bolje i brze otkad sam se maknuo sa T-Com i presao na Iskon. I nijednom mi nije pukla veza. To je individualno i ovisi vam o lokaciji, udaljenosti od centrale i sl. 

 Dobro sam "boldao" i to stoji, t-com ima mogućnost koju ostali operateri baš i nemaju , a to je izbor bakrene parice pa si veću i stabilnu brzinu dobio zahvaljujući njihovim radnicima koji rade na razdjelniku i linijama  pa te prespojili na bolju.

bobyg pon 24.6.2019 10:48

Nakon što sam prošli tjedan umjesto onog Inbox modema dobio Zyxel, danas počeli neki problemi.

Prvo nije ispravno radio telefon , ljudi zovu a nakon što se javim ...muk.

Restartao modem pa je to proradilo, ali se sada cijelo vrijeme mučim sa internetom.

Jedva pobire mailove, a pristup webu je isto čudan.

 

naravno, Iskon sustav sve u zelenom, nema nikakvih problema.

Solo761 čet 27.6.2019 12:17

Mali update mog portovskog problema, nakon što čekanje nije promjenilo stvari, factory restart isto tako. Juče kontaktirah korisničku službu i nakon ištekavanja routera iz struje i njihovog factory reseta i dalje sve isto, kaže čovjek trebalo bi raditi... No ne radi.

 

Još malo čeprkao i primjetio sam jednu stvar, ono što router kaže da mu je vanjski IP i ono što mi web stranice kažu da je public IP nije ista adresa... I to je vjerojatno uzrok problema... ili su (barem na mom linku) smrdali neko podešavanje ili su me stavili iza nekog proxy-a) i zato više port forward ne radi...