sandokan111 pon 11.11.2019 23:42
Darkec_Crni kaže...
Ali čovjek je fino dolje u komentaru objasnio zbog čega je tome tako.

 Zbog cega je tome tako? :)

 

Da li znas sto coax koristi kao prijenos podataka od cvora do cvora. Kad to doznas, bit ce ti jasnije koliko je eurodocsis 3.1, 4.0, 50000.1, x.x konkurentan optici. Prije ili kasnije, gube bitku i trenutno zive samo jer je previse toga vec postavljeno pa je upgrade bio jeftiniji/jednostavnji od postavljanja optike.

 

Za ostalo detaljnije procitaj post iznad. Bas me zanima hoce li ijedan provider davat ikad na coaxu 1:1, 1:2 up/down. Ja kazem da nece.

Audi1989 pon 11.11.2019 23:44

Imam pitanje. Primijetio sam da unazad nekih tjedan dana možda mi fale mislim 4 programa na tv-u koje sam dotada imao. Ne znam sad točno o kojim se programima radi ali me zanima jel zna netko zašto su ih maknuli??? Tv mi je spojen preko antenskog kabla, nemam digitalni prijemnik za njega.

 

Darkec_Crni uto 12.11.2019 09:25
Audi1989 kaže...

Imam pitanje. Primijetio sam da unazad nekih tjedan dana možda mi fale mislim 4 programa na tv-u koje sam dotada imao. Ne znam sad točno o kojim se programima radi ali me zanima jel zna netko zašto su ih maknuli??? Tv mi je spojen preko antenskog kabla, nemam digitalni prijemnik za njega.

 

 Možda polako miču analogiju tj. analogne kanale?

Ezio uto 12.11.2019 11:20
Ezio kaže...
ihush kaže...

-umjesto pitanja tu, nazovi i pitaj .. u istom trenu imaš 100% točan odgovor + ako ti je isplativo izabereš neki paket-ugovor, to je jedna od funkcija SKZa. + nakon tog možeš ovjde informirati ostale..

 pitao sam i dobio sam tu cifru koju sam i naveo u postu.

Međutim, čuo sam da su nekima dolazile neke veće cifre pa zato pitam.

Osim toga, ne vjerujem više szk i trgovcima. Korisnik sam bneta od kad postoje (i prije nego su se zvali bnet) a kad sam pitao žensku na szk planiraju li kakve promocije pred kraj godine ona je rekla da ne zna ništa o tome i da vjerojatno neće te mi brže bolje želi uvaliti ugovor. 

Tako da ću radije plaćati još mjesec-dva skuplje pa možda uleti neka promocija za "nove" korisnike. 

Osim toga br.2: Nakon što sam na drugoj lokaciji raskinuo ugovor prije isteka ali u dozvoljenom vremenu, neosnovano su mi poslali račun sa kaznom za prijevremeni raskid ugovora. Naravno, nije im to prošlo ali morao sam izgubiti svoje vrijeme, dopisivati se i telefonirati. A na szk mi je babuška umilnim glasom rekla da neće biti nikakvih problema jer je sve u roku.

I sad ti zovi szk i pitaj išta. Najradije bi ih nakon desetljeća druženja otkantao i prešao terrakomu ali na toj lokaciji mi ne nude optiku.

Evo informirao sam ostale o tome kako je bnet nelojalan partner.

 

Evo dopuna. Na toj lokaciji gdje još uvijek imam A1 ali je sredinom listopada istekla ugovorna obveza mi je jučer došao račun na cca 305 kn. A1 baba na telefonu mi je prije desetak dana tvrdila da će mi račun bez ugovorne obveze biti 289 kn. Kako je onda moguće da za mjesec u kojem je cca 50% dana bilo pod ugovornom obvezom dođe još veći račun?

I sad ti išta pitaj telefonski te lopine. Stvarno mi se gade. Toliko puno godina koristim u uredno plaćam njihove račune a oni se ponašaju kao najgori ciganski prevaranti. Ako prođe prođe. Stoka.

 

stipest uto 12.11.2019 14:13
Darkec_Crni kaže...
Audi1989 kaže...

Imam pitanje. Primijetio sam da unazad nekih tjedan dana možda mi fale mislim 4 programa na tv-u koje sam dotada imao. Ne znam sad točno o kojim se programima radi ali me zanima jel zna netko zašto su ih maknuli??? Tv mi je spojen preko antenskog kabla, nemam digitalni prijemnik za njega.

 

 Možda polako miču analogiju tj. analogne kanale?

 Nema tu pomalo. Kad maknu, maknit će sve, kao u Šibeniku.

izith uto 12.11.2019 14:45

U Zagrebu sam, nestali su mi prije par dana s analogije kanali: MTV, Woman, Comedy Central, Cartoon Network i Disney. E sad, je li to postupno gašenje analogije ili ne, vidjet ćemo.

 

BTW, jel netko našao RTL u HD-u na DVB-C signalu na B-net kabelu?

hahhaajaads uto 19.11.2019 20:59

I meni na drugom TVu nestalo cca 5 programa...

 

Jel ima kakva caka da se moze gledat svi programi bez da se placa ova pretplata od 30kn (tj. 60kn) za ovaj dodatan prijamnik jer to je stvarno pljacka i kosta skoro ko pola paketa kojeg imam...

SEYOboy čet 21.11.2019 19:00

Imam problema sa port forwardingom.

Jučer sam zvao korisničku službu te su mi isključili CG-NAT te sam uspio jučer naštimati i radilo je do danas.

Naštimao sam i u firewallu inbounde i outbounde rules za TCP i UDP. Imam staticku lokalnu ip adresu.

I dalje mi je isključen CG-NAT jer router pod wan postavkama ima istu ip adresu kao i kad provjerim na nekoj od web stranica.

Imam kabelski modem Ubee EVW32C-0S.

Pod ovim postavkama mi je radilo jučer:

https://imgur.com/4hes5ww

Pomagajte. Hvala.

ihush čet 21.11.2019 19:53

-uopće ne treba dirati win firewall (naravno, mora biti mrežno podešen..), stvar je u mreži-routeru + postavkama, ip-reset..

-statička ip? fixna? ručno si upisao na PCju ili u routeru rezervacija po macu? .. napravi u routeru.

-svakako je poželjno imati svoj router, operaterova oprema ima ograničenja.. i sve što modem radi je linija + maknut cgnat da ne smeta, tad pravi router radi ostatak kako podesiš, dok ovo može svaki dan nešto brljaviti, reset i sl. npr ne možeš otvoriti remoteaccess port 8080 mada se u opciji nudi .. nije problem kvaliteta routera-modema, nego operaterov firmware i kontrola koju nemaš kao nad svojom opremom.

-jednom pravilno postavljena routa mora raditi, ali win ne voli (kao nekad) ručne postavke, nego kroz dhcp a to znači da trebaš rezervirati u routeru-mac-ip + osigurati da drugi uređaj ne zauzme ip (range) npr lan-wlan.. guest itd.

- čak i kad provjeravaš port, otvoreno-zatvoreno.. ili ping, ponekad je možda sve ok, prekid-pauza.. pa ponoviš par puta, ne odmah mijenjati jer za sve mrežno treba par minuta dok se status ažurira.

+ korisitš 6xxxx port, to je visoko, neke starije app rade do 9000.. pa i to može biti problem itd.

-za početak najjednostavnije je raditi s dmz portom, sve otvoreno i rizik, ali tad bar znaš da radi.. a onda kad znaš da modem odrađuje svoj posao (forwarda) tad kreiraš ono što trebaš, + kad imaš svoj router ostalo je stvar želja i mašte, neograničene mogućnosti, dok modem nudi samo osnovno npr na pc-server (router može routati po portovima po želji, stotine računala.. svaki port sa svojim rulovima itd.)

SEYOboy čet 21.11.2019 21:04
ihush kaže...

-uopće ne treba dirati win firewall (naravno, mora biti mrežno podešen..), stvar je u mreži-routeru + postavkama, ip-reset..

-statička ip? fixna? ručno si upisao na PCju ili u routeru rezervacija po macu? .. napravi u routeru.

-svakako je poželjno imati svoj router, operaterova oprema ima ograničenja.. i sve što modem radi je linija + maknut cgnat da ne smeta, tad pravi router radi ostatak kako podesiš, dok ovo može svaki dan nešto brljaviti, reset i sl. npr ne možeš otvoriti remoteaccess port 8080 mada se u opciji nudi .. nije problem kvaliteta routera-modema, nego operaterov firmware i kontrola koju nemaš kao nad svojom opremom.

-jednom pravilno postavljena routa mora raditi, ali win ne voli (kao nekad) ručne postavke, nego kroz dhcp a to znači da trebaš rezervirati u routeru-mac-ip + osigurati da drugi uređaj ne zauzme ip (range) npr lan-wlan.. guest itd.

- čak i kad provjeravaš port, otvoreno-zatvoreno.. ili ping, ponekad je možda sve ok, prekid-pauza.. pa ponoviš par puta, ne odmah mijenjati jer za sve mrežno treba par minuta dok se status ažurira.

+ korisitš 6xxxx port, to je visoko, neke starije app rade do 9000.. pa i to može biti problem itd.

-za početak najjednostavnije je raditi s dmz portom, sve otvoreno i rizik, ali tad bar znaš da radi.. a onda kad znaš da modem odrađuje svoj posao (forwarda) tad kreiraš ono što trebaš, + kad imaš svoj router ostalo je stvar želja i mašte, neograničene mogućnosti, dok modem nudi samo osnovno npr na pc-server (router može routati po portovima po želji, stotine računala.. svaki port sa svojim rulovima itd.)

 stavio sam u routeru static lease.

proradilo je kad sam smanjio broj porta (9000). cudno se ponasa ubee modem.

hvala na objasnjenju.

spilice05 pet 22.11.2019 09:39
VooDooZg kaže...

A da li ste ih tražili iliu su jednostavno zamjenili ove stare rtl kanale sa HD - ak nisu opet bum morao favorite mjenjati, svaki put zaboravim kak ide jer je debilna procedura :(

 

Nisu zamijenjeni. Moraš ručno.

malij pet 22.11.2019 14:44
Mojojo kaže...
A šta je ovo, di su lokalni dušebrižnici šta su kenjali radi onih 20 kn, ne spominje se tcomovih 30 kn povećanja?

 To je samo za one bez ugovorne obveze, A1 je supacki to odradio preko ljeta, svima. I ljudima koji su potpisali neku cijenu na ugovoru par dana ranije, na kojem su se obje strane obvezale na to, ali besmisleno je sad ulazit ponovno u tu raspravu...

Mojojo pet 22.11.2019 14:52

Pričekaj još koji tjedan, pa ćemo vidit jel samo onima bez ugovorne obveze. I nije ni meni do rasprave nego me čudi šta nema cigana koji plaču ka šta su plakali za a1. Jer kao tcom je puno bolji

stipest pet 22.11.2019 16:11
VooDooZg kaže...

A da li ste ih tražili iliu su jednostavno zamjenili ove stare rtl kanale sa HD - ak nisu opet bum morao favorite mjenjati, svaki put zaboravim kak ide jer je debilna procedura :(

Oni jesu zamjenjeni u listi svih kanala( na br 5 je RTL HD, umjesto RTL), ali kako su ostali i u SD verziji, koja je u tebe u favoritima, moraš to ručno zamijeniti.

Meni-korisničke postavke-favoriti-uredi

JozoBozo121 pet 22.11.2019 17:55
Mojojo kaže...
A šta je ovo, di su lokalni dušebrižnici šta su kenjali radi onih 20 kn, ne spominje se tcomovih 30 kn povećanja?

 Velika razlika je u tome što se to naplaćuje onima kojima je istekla ugovorna obveza i cijena koja je navedena u njoj, dok je A1 to napravio svim korisnicima i praktički ih prisilio da ili plaćaju 20 kuna više, ili idu drugom operateru u roku mjesec dana što je vrlo problematično, pogotovo ako imaš neku telefonsku pretplatu vezanu ili slično za ekstra popust gdje bi to izgubio, a kod HT možeš fino dovršiti ugovor do kraja i onda prijeći negdje drugdje.

 

Puno, puno, daleko puno više korektnosti prema korisniku. A k tome, povećanje ne ide na sve pakete, već očigledno samo na neke, ja na Premium paketu ništa dobio nikakvu obavijest da će se cijena povećati.

Marko :D pet 22.11.2019 18:16
JozoBozo121 kaže...
Mojojo kaže...
A šta je ovo, di su lokalni dušebrižnici šta su kenjali radi onih 20 kn, ne spominje se tcomovih 30 kn povećanja?

 Velika razlika je u tome što se to naplaćuje onima kojima je istekla ugovorna obveza i cijena koja je navedena u njoj, dok je A1 to napravio svim korisnicima i praktički ih prisilio da ili plaćaju 20 kuna više, ili idu drugom operateru u roku mjesec dana što je vrlo problematično, pogotovo ako imaš neku telefonsku pretplatu vezanu ili slično za ekstra popust gdje bi to izgubio, a kod HT možeš fino dovršiti ugovor do kraja i onda prijeći negdje drugdje.

 

Puno, puno, daleko puno više korektnosti prema korisniku. A k tome, povećanje ne ide na sve pakete, već očigledno samo na neke, ja na Premium paketu ništa dobio nikakvu obavijest da će se cijena povećati.

Ne samo to nego je i A1 najavio poskuplje na ljeto, u vrijeme kada su ljudi na godišnjem, znajući da će neki na to zaboraviti, pa tako ostati njihovi korisnici. 

Bugov moljac ned 24.11.2019 11:28
jabooka kaže...

Da prisnažim...od sinoć su se pojavili RTL programi u HD-u. Nije neki razlog za slavlje kad krajem 2019-te dobijamo 720p programe, a svi se kunu u 4k...sretno na zapadu 

 Nisu u 720p vec na B.netu preko kabela ide 1080i.

VooDooZg ned 24.11.2019 23:22
stipest kaže...
VooDooZg kaže...

A da li ste ih tražili iliu su jednostavno zamjenili ove stare rtl kanale sa HD - ak nisu opet bum morao favorite mjenjati, svaki put zaboravim kak ide jer je debilna procedura :(

Oni jesu zamjenjeni u listi svih kanala( na br 5 je RTL HD, umjesto RTL), ali kako su ostali i u SD verziji, koja je u tebe u favoritima, moraš to ručno zamijeniti.

Meni-korisničke postavke-favoriti-uredi

 

 

ma jesam ali omaju odvratno glup sistem dodavanja kanala - dodaš npr RTL HD i onda ti pomakne HTV 1 za jedno unazad znaci na tipa 53  ( ako ih imaš 53 )

ibrakadabra sri 27.11.2019 21:17

Ja ne znam o čemu ti pričaš,kakvih 250 kn net u t-com?Ja sam preko 10 godina u t-comu i imam također max 3 paket i mjesečni račun iznosi oko 360 kn.Sa tim da je prije bio i 430 kn pa sam se stalno žalio na lošu uslugu kao i katastrofalno spor internet.Pa su mi kao za 10 kn rekli da će mi povećati brzinu neta da bi to jednostavno zanemarili.Poslije sam se opet žalio i često iznosio svoje nezadovoljstvo pa su mi smanjili račun na 360 kn sa tim da su mi skinuli neke programe iako su rekli da sve ostaje kao što je i bilo.Stalno su me zivkali i pokušavali mi uvaliti i mobitel.Ma katastrofa.Tako da ta cijena koju si naveo ne drži vodu.Možda navlačiš ljude na t-com,ne znam.Samo znam da mi ugovor ističe brzo i bježim.

sandokan111 čet 28.11.2019 02:58
ibrakadabra kaže...

Tako da ta cijena koju si naveo ne drži vodu.Možda navlačiš ljude na t-com,ne znam.Samo znam da mi ugovor ističe brzo i bježim.

 Nemoj gluposti pricat. Tu ima hrpa ljudi sto ima tcom mnogo jeftinije nego sto ti placas, a cak imaju i procedure kako doc do tog. Meni je trio 209kn, a onda + jos jedan stb + hbo + prosireni + 200/100 i placam sve skupa 269. Trebas kad ti istice ugovor pogledat po tcom temi kako da dobijes sluzbu za zadrzavanje i dobijes jeftinije cijene..

JozoBozo121 pet 29.11.2019 10:36
ibrakadabra kaže...

Ja ne znam o čemu ti pričaš,kakvih 250 kn net u t-com?Ja sam preko 10 godina u t-comu i imam također max 3 paket i mjesečni račun iznosi oko 360 kn.Sa tim da je prije bio i 430 kn pa sam se stalno žalio na lošu uslugu kao i katastrofalno spor internet.Pa su mi kao za 10 kn rekli da će mi povećati brzinu neta da bi to jednostavno zanemarili.Poslije sam se opet žalio i često iznosio svoje nezadovoljstvo pa su mi smanjili račun na 360 kn sa tim da su mi skinuli neke programe iako su rekli da sve ostaje kao što je i bilo.Stalno su me zivkali i pokušavali mi uvaliti i mobitel.Ma katastrofa.Tako da ta cijena koju si naveo ne drži vodu.Možda navlačiš ljude na t-com,ne znam.Samo znam da mi ugovor ističe brzo i bježim.

 Pričaš gluposti, kad sam produživao su mi nudili trio za nekih 230-250 kuna manji paket, no na kraju sam se odlučio za njihov premium paket gdje je praktički uključeno sve za 324 kune mjesečno. Max3 prema novom cjeniku ide i za 209 kuna samo ovisi na kojeg agenta naletiš ili pošalješ mail da to piše u cjeniku tom i tom, pozoveš se na njega i eto.

ALVIN ned 1.12.2019 19:15

Kada se pokušam putem wirelessa spojiti i logirati na svoj stari Technicolor ruter mi javi ovo:

 

There is already 1 user connected, do you want to connect?

 

Nikada prije mi to nije javljao. I kad kliknem na OK normalno uđem, ali ova poruka me baca u razmišljanje da mi je neki susjed upao u ruter ili što ? Trebao bih biti samo ja spojen, nitko više.

 

ALVIN ned 1.12.2019 21:00
ihush kaže...

- .... nisi odlogirao.

 Možda. Inače nikada nisam išao na logout, već sam samo zatvorio prozor, pa mi se svejedno nije pojavljivalo. Sada nakon logouta je ok, nema upozorenja da je netko već spojen prilikom ponovnog logiranja.

 

Gledam u ruteru, pod wireless, acess control, samo je moja fizička mac adresa spojena. Možda ću i neke programe za pretražiti si moj WI-FI isprobati.

Dešava mi se u zadnjih dva mjeseca da mi wi-fi ikona kraj sata na sekundu pokaže gubitak veze pa se automatski odmah opet spoji (Windows 10), i tako 20-ak puta tokom dana. Inače imam USB TP-LINK TL-WN725N wireless adapter. Znam samo da to nije do rutera jer na starom PC-ju mi nije bilo pucanja veze, on je imao svoju integriranu wireless karticu