cesnjovka uto 25.6.2019 07:06
gocc01 kaže...

Da, odem na drugi kraj stana i izgubi se signal jer je slabiji i kad se vratim natrag u domet mob se iz nekog razloga ne spaja sam, odmah kao kod 2,4GHz već moram to odradit ručno. U biti sam stisnut spoji. Inače nemam nikakvih pucanja ili prekida veze. Znači nema 5GHz wifia dok sjedim na WCu 

 

Nego na wirelessu imam svoj AP i imam MREZA. MREZA je i dalje na 2,4GH. Se da i to promijeniti na 5?Na

 Na tom technicoloru tc7200 koji ima samo 2,4Ghz  tje 5 ima ali ne radi kako treba!

Moraš imat Ubee TVW625 router kojeg ima A1 tj Bnet ona ima 2,4 i 5Ghz polja.

spilice05 čet 27.6.2019 20:30
CrossDeath kaže...

događa li se još nekome da se lampica DS na routeru samo odjednom ugasi? to naravno znači dokle god je ta lampica ugašena, nemam pristup internetu

radi se o technicolor tc7200 routeru

 Meni se bar 1-2 puta dnevno router zblesi, izgubim internetsku vezu, i nakon par sekundi se sve oporavi.

 

Je li to nešto što što može riješiti tehnička služba ili je problem globalnije prirode.?

 

Kolegica u susjednom splitskom kvartu ima isti problem. 

CrossDeath čet 27.6.2019 20:53
spilice05 kaže...
CrossDeath kaže...

događa li se još nekome da se lampica DS na routeru samo odjednom ugasi? to naravno znači dokle god je ta lampica ugašena, nemam pristup internetu

radi se o technicolor tc7200 routeru

 Meni se bar 1-2 puta dnevno router zblesi, izgubim internetsku vezu, i nakon par sekundi se sve oporavi.

 

Je li to nešto što što može riješiti tehnička služba ili je problem globalnije prirode.?

 

Kolegica u susjednom splitskom kvartu ima isti problem. 

Meni se to pocelo dogadat u zadnjih mjesec dana. Jednom sam vec zvao SZK radi toga i lik je samo vratio router na tvornicke postavke. Nakon toga je bilo okej jedno vrijeme, no danas opet ista stvar. Zvat cu ih ponovno, mozda je router sje*an.

SeaCucumber2 pet 5.7.2019 16:07

ekipa pomoc, vec sam se raspitivao u vezi bneta, istekao ugovor naravno sad mi dosao racun za punu cijenu.

planiram ici u centar i trazisiti raskid ugovora (iako je istekao vec:D) pa probati zvati njih.

kako god okrenem i da ih otkantam ili se nago predomislim bi trebao placati 210kn za internet i tv na 24mj ugovora

 

zanima me kad trazis raskid ugovora da li ti automatski ukinu uslugu (ne zelim ostati bez neta= ili tek kad dodu pokupiti ruter?

 

pitanje br.2 da li ima ista normalno u novom zagrebu osim bneta? ovo gledam sve mutavo ostali provideri, zapravo zalosna ponuda

 

 

 

sto se tice technicolor rutera meni stalno blinkaju lampice, doduse rano ujutro i navecer ne, sad da li ima veze sa ostalim stanarima zgrade, da li ima veze s tim sto tad nitko nije spojen doma na net ili ovisi o visoj sili ne znam. uglavnom koliko sam ja citao ruter i nije nesto bajan.

prije 2 god kad sam produzio ugovor sa starog tompsona sam presao na ovaj ruter i wifi je pucao podosta, na laptopu se vidi da ti wifi izgubi signal ali tipa igre ili ts3 nisu pucale. na mobu se vec osjetilo. ali stabiliziralo se nekako. do cega je bilo ne znam

ihush pet 5.7.2019 16:45

-malo ti se zmješalo.. ako je istekao ugovor tad nisi pod ugovornom obvezom, osim ako je produžiš.

-cjena nekog paketa je cjena nekog paketa, .. ti biraš (i naravno, tako je posloženo da ti se ne isplati biti bez ugovorne obveze, produžiš ili traži drugog operatera).

-ako raskineš usgovor-uslugu, tad te usluge više nema, svi uvjeti su stvar koju nazoveš-pitaš.. i pošto je to bnet-kabel, nema veze s ostalim operaterima (linija), datum prelaska tad nema nikakve veze s drugim-trećim operaterom npr možeš imati i drugu liniju istovremeno ili ni jednu.. a sve ti može jedino reći operater, zoveš-tražiš-pitaš.

 

-naravno da mreža nešto radi i da lampice blinkaju.. pucanje wlana? raskidaš uslugu-ugovor ili prigovaraš.. jer ako raskidaš tad je to nevažno.

SeaCucumber2 pet 5.7.2019 16:58

ma napisao sam zbrda-zdola malo jer mi se nije dalo pisati roman :D mea culpa

recimo ove prosle 2 god mi je ispalo odlicno jer sam naisao na ponudu int+tv za 170kn sad je 210kn

 

tcom mi nije proveden po kvartu, optima je losa, iskon cijena ista kao da ukljucim 150mbit na bnetu..

 

a nista izgleda da cu ostati na bnetu....

ihush pet 5.7.2019 17:14

-tako je to s paketima-cijenom.. sve je to slično ili unutar desetak kuna razlike (+brzina, tv kanali i sl. kao i najvažniji kriterij, dostupnost..) i u pravilu svi imaju istu politiku paketa-ugovor.. bez ugovora plaćaš više jer je to dio ugovora-mamca. Pošto je bnet kabelska-coax... jedino optika može stvarno konkurirati i tad ti se u pravilu ne isplati promjena, dok svaki operater u nekom trenu ima neku akciju.. a sve je to na kraju tcom-vip ili telci koji će postati nešto treće. Ako je netko ovja mjesec povoljniji, idući će netko drugi biti.. kroz period od 1-2g je sve opet isto.

-ako imaš problema s wlanom, reklamiraj, ali wlan problemi su mogući i s druge (tvoje) strane, tad nemaš što reklamirati.. + ako je u blizini veći broj korisnika, svi signali-kanali ometaju ostale, nije isto imaš li par uređaja na mreži ili desetak.. + zidovi-smetnje... wlan nije nešto konkretno, ponekad stvar sreće, .. ali ako je neispravno, reklamiraš i dobiješ ispravno. Naravno, kad te operater stvarno doživi, kao konkretno problem, jer dio korisnika se žali ali uzrok je možda s druge strane.. (nešto treće).

DiRT sri 10.7.2019 14:57
DiRT kaže...

Ekipa, kakve su ovo gluposti. Turbobrzi 120 za 10kn istekla promocija usred ugovorne obveze koja je 5mj do isteka 2 godine. I sad naravno dolazi račun turbo 3d paket od 373kn, a ne 266kn kak je bilo. 80kn ispadne sad turbo 120, a ne 10kn. Šta su oni htjeli da korisnik usred ugovora ih zove da ga prebace na 150 brzinu za 15kn il koji k. Kome da se žalim da smanje račun, njima, hakomu il upravi vodovoda?

 Inače, žalio sam se njima (A1), pa su u kratkom roku odgovorili i ispričali se jer su mjesec dana prije obračunali veću cijenu nego što je trebalo, a Turbo 120 nije istekao, a oni uredno lupili bez popusta. U međuvremenu sam otišo obnovit Turbo 150 i uključili ga i sad je sve ok, samo kaj trebam sad pazit na istek Turbo 150 promocije 2 god i posebno ugovor koji ističe za nekoliko mjeseci, ili pri isteku ugovora da ponovo obnovim Turbo 150 isti dan kad obnavljam ugovor pa da mi teče rok od obje opcije istovremeno da ne moram razmišljat. Bitno da sve sad radi kao i dosad što je radilo.

jabooka pet 12.7.2019 20:37
siw1 kaže...
upravo bio u poslovnici, trazio obrazac sluzbe za zadrzavanje korisnika i rekli su mi da toga vise nema?

 Nemreš "tražit" obrazac - taj obrazac dobiješ kad zatražiš raskid usluge...pa tek onda ide sve ovo opisano u ovoj temi po nekoliko puta. Sretno :)

SeaCucumber2 ned 14.7.2019 09:03

pazite sad ovo:

 

odem jucer u avenue mall zg, i to bas u bnet poslovnicu, ona mala poslovnica kod DM-a (tko je iz zg znat ce). Dosao sam spreman produziti 2d paket (net+tv) za 209kn/mj kako pise na njihovoj stranici (nije mi se dalo navlaciti i moljakati haha).

I onako iz zezancije kazem liku ajd probaj dati najbolju cijenu, i kazem jos ma bit ce 209kn. Klikce on po kompu i kaze sve isto ostaje 185kn/mj. Pitam ja kako kad na netu pise drugacije, a on meni odgovori kao to su cijene koje pisu tamo. Uglavnom dobio sam popust nekih 50kn kroz 24 mjeseca ugovora.

 

Nazalost trebao sam kad mi je rekao cijenu otici u a1 sto je nekih 100m dalje u mallu i pitati sto bi oni rekli.

Ali eto ako imate mogucnost probajte prvo ici u b-net poslovnicu. Iako je to B-net poslovnica vlasnik je semark.

 

 

dado16 ned 14.7.2019 09:30
SeaCucumber2 kaže...

pazite sad ovo:

 

odem jucer u avenue mall zg, i to bas u bnet poslovnicu, ona mala poslovnica kod DM-a (tko je iz zg znat ce). Dosao sam spreman produziti 2d paket (net+tv) za 209kn/mj kako pise na njihovoj stranici (nije mi se dalo navlaciti i moljakati haha).

I onako iz zezancije kazem liku ajd probaj dati najbolju cijenu, i kazem jos ma bit ce 209kn. Klikce on po kompu i kaze sve isto ostaje 185kn/mj. Pitam ja kako kad na netu pise drugacije, a on meni odgovori kao to su cijene koje pisu tamo. Uglavnom dobio sam popust nekih 50kn kroz 24 mjeseca ugovora.

 

Nazalost trebao sam kad mi je rekao cijenu otici u a1 sto je nekih 100m dalje u mallu i pitati sto bi oni rekli.

Ali eto ako imate mogucnost probajte prvo ici u b-net poslovnicu. Iako je to B-net poslovnica vlasnik je semark.

 

 

 uvijek je bolje otic u a1 poslovnicu nego bnet, jer ne postoji bnet poslovnica, to je a1 partner firma koja ima upola manje mogucnosti nego pravi centar...ono sto ti je on vidio je najvjerojatnije postoji neki vec popust kreiran na tebi pa ti ga je samo procitao...jer cijena na stranici je obicna cijena, no sad postojece korisnike moze biti drukcija cijena kad se pogleda malo opširnije u sustavu kao sto je on to ucinio

SeaCucumber2 ned 14.7.2019 13:21

eh sad tko ce ga znati.

jedino znam da nisam dobio popust radi toga sto sam dugotrajni korisnik.

pise na ugovoru 189kn/mj, jos mi je covjek to potvrdio

kazem dobio sam 50kn mjesecnog pupusta. kako zasto nemam pojma

 

onda je najbolje jos ici provjeirit sto nude i jedni i drugi

 

posto sam ja nejerni toma zvat cu sutra i vidjeti da li je sve aktivirano kako sam htio

robisierra92 ned 14.7.2019 17:01

Konačno će mi sutra spojiti zgradu na A1 (u zgradi su kablovi provučeni - Zg Trešnjevka), pa bi se sutra u nekom trenutku trebao ukazati i A1 prodajni predstavnik.

Treba mi samo internet, i to onaj turbo brzi. 150/15 sam imao u prethodnom stanu (Bnet) i s time sam bio zadovoljan.

Pitanje glasi postoji li kakva razlika u Bnet turbo brzi i A1 ili je to zapravo isto?

Znam da je popust na trio pakete ali ne treba mi niti telefon niti tv.

ihush ned 14.7.2019 20:10

bnet je coax.. ako si već imao bnet (sad a1-bnet..) tad ugl preferiraju coax, jer je njihovo vlasništvo (ostali operateri nemaju pristup) i ugl bolji od sveg ostalog osim optike-podjednako..

-često agenti zapravo ne znaju ništa o konkretnoj lokaciji, još se uhodavaju i imaju različite sitaucije-mreže, amis-linija, homebox-mobilni i bnet-coax.. dok je vip mobilni operater, ne kao tcom tel.parica-bakar tj klasična linija koja pokriva državu.

robisierra92 pon 15.7.2019 09:49

Znam da je Bnet dio A1, to nije upitno, možda sam se krivo izrazio, htio sam doznati koja je razlika u ponudi, ako postoji.

Primjerice skužio sam da je kod trio paketa razlika u tv programima.

Ali nema veze, kad se dotični ukaže vidjet ćemo što se nudi i pod kojim uvjetima.

ihush pon 15.7.2019 11:20

-problem je što često agenti s kojima ugovaraš ne znaju razliku, ne znaju za linije-coax i mogućnosti koje o tome ovise kao brzina i broj tv kanala.. tel.linje su bivši amis, njihovi tv paketi 70 (povećano na 90 jer im je sad to u promo akciji..) ali ugl nema optike i brzine su ovisno o kvartu do 20 ili do 70 kao i broj kanala.. dok bnetov coax može daleko više i svugdje jednako gdje ga imaš jer ne ovisi o tuđim linijama (sve ostalo je tcomovo.. coax po zgradama je isključivo bnetov i ne dijeli ga s drugim operaterima ali nema nacionalnu pokrivenost tj samo pojedini kvartovi-zgrade u gradovima, sve ostalo je preko telefonske parice a tad ovisiš o kvaliteti i centrali, postoji li optika i sl. ili mobilna mreža koja nije u rangu žice, mada lte brzine idu nije stalno, prekidi-padovi itd.. kao tele2 a to je bivši vip-homebox). U A1 je primjetan problem te nesnalažljivosti-zbrke, bio na amisu-žici, tražio bnet na kojem sam bio prije, dobio ponudu za amis jer je promo, brže-više.. i dođe mi operater s cable modemom, za bnet.. mada sam želio bnet, upravo zbog brzine-cijene (nema optike koju sam čeako za novi ugovor..) itd.. adsl je do 20-30, vdls 30-70 ... optika 100, coax 70-150 koji paket uzmeš to dobiješ i radi, ne ovisiš o ostatku tj opterećenju linije. Dobio sma coak kojeg sam i tražio, ali je operater sve zbrljao i nudio mi trenutno promo amis-liniju na što sam pristao. Agenti ne znaju stanje A1 i to nije njihova krivica nego ukupno biznisa firme koja ih treba pripremiti za to. Tcom ima jednostavniju situaciju telefonskim paricama, tj isto je tcom, iskon, optima.. i samo ovisi gdje ima ili nema optike, dok su mali operateri koje su pokupovali kao metronet imali par kvartova s optikom i to su tad izuzetci, sve ostalo je ista infrasktuktura i zbog zakona tcom mora kao vlasnik infrastrukture svim operaterima pod istim uvjetima dozvoliti pristup.. tj to osigurava tako da ima formalno odvojene iskon-optimu.. i stanje je bipolarno tcom-a1 .. a treći je tele2 s mobilnim, no to nije upotrebljivo kao žica-optika (i kupljen je od strane treće mreže..), a do sad je jedino stari vipov homebox bio takav tj mobilna mreža upravo zato jer vip nije imao pristup tel.linijama koje je prisvojio tcom. Zato je bnet dobar izbor ali ograničeno samo za korisnika koji to može tj lokacija -zgrada.. ostali ga jednostavno nemaju.

robisierra92 uto 16.7.2019 12:56

Na kraju sam uzeo Bnet Turbo internet paket s opcijom Turbobrzi za 164 kn/mj na dvije godine. Toliko sam imao i prije i to sam tražio.

 

S tim da prvih šest mjeseci plaćam samo 15 kuna, toliko se plaća za dodatak na brzinu 150/15 (149kn + 15kn).

 

Inače može se uzeti i bez ugovorne obveze ali onda nema popusta za prvih šest mjeseci. 

movie sri 17.7.2019 19:27

U jednom trenutku sam popizdio i uzeo b net a da t com nisam odjavio tako da skoro godinu dana imam obje internet veze u kući. B net sam uzeo jer mi pri svakom produživanju ugovorne obveze t com spusti brzinu interneta s 30 na 20 mbps. Onda se ja borim tjedan dana s njima  i na kraju mi vrate na 30. Zadnji put su kao i toliko puta do sada rekli da ja ne mogu imati 30mbps jer moja linija to ne može podržati. Uzmem b net i za tjedan dana mi t com vrati brzinu na 30 mbps.

 

B net sam uzeo ovu brzinu od 120mbps. I gdje je problem? Pa taj da sada koristim obje veze. T com za igranje a b net za skidanje s neta pošto je brzina puno veća. No igranje preko b neta je katastrofa. Kćer mi je u americi i igram fifu s njenim dečkom. Preko b neta je to nemoguće. Toliki lag i trzanje da je igra neigriva. Prebacim se na t com i sve radi kao metak. Na b netu mi često dolazi do pucanja veze u online igranju, na t comu nikad. Da ne pričam kako se zna dogoditi da se navečer internet značajno uspori ili jednostavno ostanem bez njega na desetak minuta kada očito ima više korisnika na mreži.

 

Zbog toga nisam odjavio t com jer mi je pouzdaniji za igranje. Mislio sam da su šarlatani u t comu ali sve je to otprilike isto. Kada zovnete t com zbog nekog problema, oni bar dođu u roku 24 sata. Kada sam nazvao bnet, rekli su mi doći u roku 7 dana. Kažem ja liku da za sedam dana mogu doći po opremu i neka se jebu a on meni da su svi tehničari na terenu i da prije ne mogu doći. Ono, o čemu pričamo? Kakva je to usluga koja dolazi za tjedan dana? Meni svejedno jer imam dvije internet veze, no večina nema. Iz mog iskustva obje firme su loš, lošiji ili glup, gluplji a korisnici si ne mogu pomoći.

SeaCucumber2 sri 17.7.2019 20:30

fifa preko kompa ili sony/xbox, wireless ili kabel?

 

mogu se slozti sa bnetom, krepa veza u subotu zovem i kazu mi da imaju dezurnu ekipu ali izlaze na teren samo u slucaju veceg kvara? ok, net se oporavi sam od sebe ali ono, imas ekipu koja moze cijeli dan dezurati da se ne dogodi nista a eventualno ne mogu ruter donijeti i prikopcati kabel na njega. sto se tice toga tcom je kud i kamo brzi sto se tice izlaska na teren

ihush sri 17.7.2019 22:26

-već je par mjeseci na snazi novi zakon, hakom, svako besmisleno otezanje problema, tj nemogućnost korištenja ugovorene usluge je 10kn/sat.. bez opravdanog razloga može biti vrlo skupo za operatera i korisnici trebaju početri prakticirati upravo takvu mogućnost, tražiti-prijaviti.. i tad će se stvar popraviti.

movie čet 18.7.2019 14:44
SeaCucumber2 kaže...

fifa preko kompa ili sony/xbox, wireless ili kabel?

 

mogu se slozti sa bnetom, krepa veza u subotu zovem i kazu mi da imaju dezurnu ekipu ali izlaze na teren samo u slucaju veceg kvara? ok, net se oporavi sam od sebe ali ono, imas ekipu koja moze cijeli dan dezurati da se ne dogodi nista a eventualno ne mogu ruter donijeti i prikopcati kabel na njega. sto se tice toga tcom je kud i kamo brzi sto se tice izlaska na teren

 PS4 je u pitanju a tak je svejedno čim je povezan. T com radi u obje kombinacije, wireles i kabel a b net kenja u obje situacije kada želim igrati s amerikom. S obzirom da mi je veza znala često pucati s b netom kada igram online igram isključivo s t comom. I onda je mir. Na kraju b net plaćam da mogu nekaj brže skinuti tipa igre na PS4 a za sve ostalo mi služi t com. Mislim da ću se b netu zahvaliti prvom prilikom jer nisam zadovoljan kvalitetom interneta, televizijom i podrškom. Mislio sam da su fušeri u t comu, sada vidim da je sve to više manje isto. Što se podrške tiče, b net je sramota.

SeaCucumber2 čet 18.7.2019 16:41

pitao sam jer ja imam technocolor ruter od bneta pa je nekad znalo pucati wireles na laptopu i mobu, ne tolliko da pukne veza skroz ali osjetim.

jesi se probao prebaciti na 5ghz?

 

jos mogu savjetovati jedino da se zalis, ali ono ozbiljno, da zaprijetis sa hakom-om pa da uspijes ne samo preko telefona rjesevati vec da ti dode tehnicar i provjeri sve. ako se ne varam (bar sto sam citao po ovom i drugom forumu) znala se ekipa tako zaliti koja gejma u vezi veze i pinga.

 

ili ako ti se ne da onda maknuti bnet i to je to.

 

nazalost gledajuci ovako okvirno situaciju u cijeloj drzavi u bananici smo. nije toliko losa situacija ali tipa nekad jednostavno nemas izbora. ja imam bnet jer maltene mi je to samo opcija. sve ostalo ili nema uslugu ili je losije a za 20-30kn mi se ne da prelaziti sa magarca na magarca

 

nista, sretno!

siw1 pet 19.7.2019 22:34

evo update:
otisao u drugu poslovnicu i trazio raskid, dobio papir s brojem, zvao pa mi ponudili za 190kn net+tv(150/15 brzina), do tada sam imao samo net, ali sam trazio i tv sada. nisam pristao na tih 190kn i onda su mi ponudili 163,30kn. prihvatio i evo danas dosli spojit, u meduvremenu trazio i promjenu rutera uz razlog da zelim istovremeno 2.4 i 5ghz te je to bez ikakvih problema zamjenjeno i sada imam taj ubee te uredno rade obje frekvencije. htio bih ga na zid stavit, ali primjetio sam da se dosta grije i to bas na toj strani gdje su rupe, jel ga netko objesio i kasnije imao ili ne probleme?