tintin sub 13.10.2018 12:02

Trenutno sam na bakru i max brzina koji imam je 10/0,7 mbps (up/dl).
Imam vip mob koji na 4g ima između 8/4 do 35/8 mbps.
Zanima me jel se pametnije držati bakra (i zašto ako je) ili da idem na 4g?
Pun mi je kufer tcoma jer ih samo zanima kako pokupiti lovu, a o proširenju i povečanju brzine kod nas upoće ne razmišljaju.

funny games sub 13.10.2018 12:08

Ovisi di se nalazis prvo.Ako si u nekom zabacenom mjestu, onda bi ti 4g bio bolji sa preduvjetom da provjeris lokacije baznih stanica,ako si u gradu onda ti je bakar amen.Svakako  detaljno se raspitaj i provjeri sve mogućnosti da posli nebi žalio radi svog izbora.LP

jozef sub 13.10.2018 12:14

pošto na mobilnim tarifama imaš malo prometa za kućnu upotrebu opcija ti je homebox - znači koristiš 4G A1 (VIP) mrežu. Prednost ti je da uređaj možeš postavit na mjesto u kući gdje je bolji 4G prijem, u tarifi je 100GB prometa a nakon toga smanjena brzina preko dana (otprilike ova koju sad imaš), ali se mogu dokupiti paketi za dodatni promet ako ti to nije dovoljno. Sad ono najbitnije: nepoznanica kakva je kod tebe stvarno mreža, 35Mbit nije baš puno za 4G pa situacija očito nije idealna, postoji opasnost da će se uređaj prebacivati s jedne bazne stanice na drugu i zato ti mreža možda neće biti 100% stabilna. Znam da postoji nekakav probni period, tj. da možeš isprobati uslugu i uređaj bez troška, pa provjeri tu mogućnost.

tintin sub 13.10.2018 12:17

Koliko vidim tele2 ima 1000gb prometa tako da su mi zapravo oni jedini kandidati za 4g. Naravno ako je signal ok što moram vidjeti sa nekim tko ima tele2.
Bitno je da nema nekih značajnih razlika u samoj kvaliteti neta...ping, gubici paketa...

jozef sub 13.10.2018 12:25
tintin kaže...
Koliko vidim tele2 ima 1000gb prometa tako da su mi zapravo oni jedini kandidati za 4g. Naravno ako je signal ok što moram vidjeti sa nekim tko ima tele2.
Bitno je da nema nekih značajnih razlika u samoj kvaliteti neta...ping, gubici paketa...

Po iskustvima koja su opisana na ovom forumu (postoji tema) od Tele2 ti je bolji čak i T-comov bakar. Navodno je u početku OK, ali ubrzo 4G postane 2G.

funny games sub 13.10.2018 12:41

Pričate gluposti,rekla kazala.Ja imam tele 2 već godinu dana i brzina mi je uvijek ista oko 15-35 i mogu reći da sam zadovoljan iz vlastitoga iskustva.Ta iskustva većinom pisu budale koje misle da ce u gradu imati konstantnu 100+ mbs brizinu sa 4g, a ne shvacaju da je zagusenost prevelika u urbanim područjima.

Kolacic sub 13.10.2018 13:19
tintin kaže...
Onda meni na selendri zagušenost nebi trebala biti problem.
Ima li neka minimalna, a opet pristojna brzina koju moraju isporučiti?

 Ne. Uzmi probaj mislim da imas 7 dana ili bez ugovorne obaveze pa lagano vratis ako ti ne pase. Brzine variraju,isprobao sam dva puta 4g od tele 2 jednom na zagusenom prostoru i jedno na ne bas toliko brzine su bile iste oko 15-20mbs,samo upload je dobar. Zagreb i okolica. 

ivic55 sub 13.10.2018 15:11

Da se nadodam na temu. Ima li tko iskusva sa UBIQUITI ili Mikrotik antenama, ukratko frend ima optiku ja nemam i zajedno bi uzeli 1gbps i podijelili bi brzinu. Sad me zanima koliko je to legalno odašiljati internet na 8km udaljenosti?

 

 

Milka30 sub 13.10.2018 15:27

Što se tice pokucnoga Tele2.

Ja nisam zadovoljan jer sam uvjeren da varaju.Kada sam ugovarao sa njima brzina mi je bila preko 30 MB/s,kasnije je samo padala,padala i padala...dok nisam sada pao na maximalno 5 MB/s.

Mjenjao sam router,poziciju-sve,nista od toga,svaki puta su me uvjeravali da se previse ljudi "kaći" na repetitor i da ce se stanje popraviti!

Nedavno je susjed do mene isto ugovorio Pokućni,dobio je indeticni router,testirali smo brzinu,kad ono cudo,on ima 35MB/s,a ja do njega 3.5MB/s....to je znak da nas varaju i da su shupci!

 

Antoniio22 sub 13.10.2018 15:47

Pa baš i nije neki dokaz. Pozicija rutera, smetnje unutar prostora, debljina zidova, zaklonjenost tvog stana prema repetitoru u odnosu prema susjedu, sto drugih stvari.
Zagušenje je sasvim realna stvar, i meni varira između 3 i 70Mbps.

I da, Mb, a ne MB. 1MB=8Mb, a brzina se mjeri u Mbps.

Marko :D sub 13.10.2018 16:05
Milka30 kaže...

Što se tice pokucnoga Tele2.

Ja nisam zadovoljan jer sam uvjeren da varaju.Kada sam ugovarao sa njima brzina mi je bila preko 30 MB/s,kasnije je samo padala,padala i padala...dok nisam sada pao na maximalno 5 MB/s.

Mjenjao sam router,poziciju-sve,nista od toga,svaki puta su me uvjeravali da se previse ljudi "kaći" na repetitor i da ce se stanje popraviti!

Nedavno je susjed do mene isto ugovorio Pokućni,dobio je indeticni router,testirali smo brzinu,kad ono cudo,on ima 35MB/s,a ja do njega 3.5MB/s....to je znak da nas varaju i da su shupci!

Mislim da ne ograničavaju brzinu (osim ono na 1 Mb/s kad dostigneš 1 TB). Recimo, može biti kako ti je susjed spojen na neku drugu, manje opterećenu, baznu stanicu ili da ima druge postavke.

To možete sami provjeriti; uzmeš ruter, odeš kod susjeda, uključiš ga i testirate brzinu na oba (prema Tele2 serveru, ne u isti vrijeme) i provjerite jednu po jednu postavku. Možda susjed koristi i nekakvu antenu koja mu omogućuje bolji i kvalitetniji signal, tko zna. Jako puno faktora može utjecati na brzinu pokućnog interneta i teško da ćeš rješenje pronaći preko razgovora sa susjedom.

Ako ne želiš ići kod susjeda, pozovi ga k sebi i reci mu neka ponese ruter sa sobom. 

 

Vidio sam kako si u nekoj temi napisao da ti sve radi, ali da ti speedtestovi govore kako imaš malu brzinu interneta. To mi je, moram priznat, malo zanimljivo i baš me zanima u čemu je problem.

 

Imaš li možda ruter odmah do strujnih utičnica ili do nekog elektroničkog uređaja? Jesi li probao ubaciti karticu u mobitel i izmjeriti brzinu unutar kuće i vani?

Milka30 sub 13.10.2018 19:16

Da...to je bilo prije,sada mi i IPTV steka,te ne mogu pogledati film bez bufferinga.

I da bi u potpunosti rijesili odbacili svake sumnje,jednostavno smo ja i susjed zamjenili sim kartice,kada gle cuda opet moja veza sporija na njegovu routeru,a na mome spora!

Dokazivao sam se sa Teletinom 2 i zamjenili su mi sim karticu-nista!

Ma lopovi su kao i T-com!

Marko :D sub 13.10.2018 19:23
Milka30 kaže...

I da bi u potpunosti rijesili odbacili svake sumnje,jednostavno smo ja i susjed zamjenili sim kartice,kada gle cuda opet moja veza sporija na njegovu routeru,a na mome spora!

Moram priznati da ovaj dio nisam skužio; stavio si svoju SIM karticu u njegov ruter i opet je sporo; da li je ista mala brzina ili je nešto veća? Jesi probao staviti njegovu karticu u svoj ruter? Jeste provjerili postavke?

Milka30 sub 13.10.2018 19:55

Indeticne postavke,samo smo zamjenili simove(isti model routera) i na mojoj vezi brzina spora!

Vjeruj mi da se ne zelim vise sa time natezati.Iptv usluga mi je istekla,a od Kodi addona koristim samo Green addon,koji mi izbaci upozorenje "rate too slow" i nastavi film normalno raditi!

Moram priznati da je sve u svemu ipak to najbolja mreza koju sam imao,online igranje ide bez problema,upload je uvjek visok(preko 40 MBs),HD online moram zaboraviti,ali vise mi i ne treba.

Samo me zivcira kada me varaju!

 

...ako nisam bio jasan:Kada zamjenimo sim kartice,njegova kartica na mome routeru ima super brzinu,a moja kartica na njegovome routeru standardno spora veza!

Testirali smo tada samo Speedtest.net,ali sam prije probao sa programima koje si mi ti porucio-rezultati su na svakome testu slicni!

Anđeo bez falinge čet 18.10.2018 14:27

Evo, ja u centru Osijeka, tele 2 ping 76, down 4,75 up zadovoljavajući 4.21 4 geeeeeee....

bolje da se zovu 4 ges (snizilica)

 

oni kažu do 200 mbits.

Ok pretpostavljam da ne može 200 a li daj bro bar 50 mbit/s

to je kao da mi T-com kaže na bakru može do 50 mbit s a ja imam i dva prijemnika za tv a oni isporuče 3.5 Mbps pa jedva mogu gledati jedan tv a ne još i surfisati...

Filip100able čet 24.10.2019 20:51

Ja imam problem sa zagusenjem na 4G (T COM) inace zivim u selendri..bakar ide do 4..a 4g prije singala nije bilo, sada ima ali od 6h do 11h brzina sa 15-20MBps pada na 2-3 MBps MAX..I njihov agent rekao da ce se rijesiti to kad uvedu 5G NAGODINU..da se strpim...I onda probao uvaliti njihov pokucni ineternt za 190kn mj kao dobijes ruter cak do 200+MBps ide int..i kazem liku pa kako sad DO 200MBps kada nmg dostic ni 10-15 predvecer, a i preko noci rijetko dolazi do 30/5 koji je max za hibrid ruter...

mzopg čet 24.10.2019 21:00
Anđeo bez falinge kaže...

Evo, ja u centru Osijeka, tele 2 ping 76, down 4,75 up zadovoljavajući 4.21 4 geeeeeee....

bolje da se zovu 4 ges (snizilica)

 

oni kažu do 200 mbits.

Ok pretpostavljam da ne može 200 a li daj bro bar 50 mbit/s

to je kao da mi T-com kaže na bakru može do 50 mbit s a ja imam i dva prijemnika za tv a oni isporuče 3.5 Mbps pa jedva mogu gledati jedan tv a ne još i surfisati...

 Pa piše ti "loš signal"  Za takve stvari služe razne antene.

mzopg pet 25.10.2019 17:01
Anđeo bez falinge kaže...

Evo sad sam kod kuće...

Signal pokazuje svih 5 crtica i rekoh sebi; " huuura, idem sad izmjeriti brzinu" kad ono 12 down i 4 up ping 53, nema šta, "tele 2 rula nadmoćno" što bi rekao PZKWf ili kako se već zove... 

 Mjeriš preko mobitela? Probaj karticu ubaciti u drugi mobitel pa izmjeriti. Ne bi vjerovao kolike razlike se dobiju samo promjenom uređaja s kojim se mjeri. Najbolje bi bilo preko 4G routera izmjeriti jačinu signala u decibelima, te crtice nisu baš nešto precizne.

 

U biti imaš i aplikaciju za mob kojoa ti pokazuje sve te vrijednosti pa možeš vidjeti jačinu signala i pronaći najbolju poziciju u kući.

 

Preko iste kartice sa tri različita uređaja sam dobio brzine od 10Mbps (stariji Xiaomi i laptop) do 80Mbps (iPhone XS).