Jebodiah ned 9.9.2018 14:58

Ma dogadase. Ali. Cesce je to ......

 

ne nisam spomenuo ikakav ISP, jer sad nema izbora , sad moram HT uzeti, da mi sprovedu optiku unutra i naravno njihovu uslugu koristiti 224 mjeseci....

ina ne da mi se vise ici na bakreno max mi je 10Mbps......

Thermal uto 5.2.2019 20:31

Pozdrav, ističe mi ugovor koji sam ugovorio još sa ex.amis-a za manje od mjesec dana, imam FTTH 3u1 trenutno. Ponudili su mi(A1) znači 150 download, a upload mi nisu znali reći(kvaliteta prodaje njihove), ali vidim da je onak 15mbps što je katastrofa, ali vidim na njihovima sajtovima da nude 500/120 za 25kn više.
Pa me zanima kakva su iskustva ako je netko imao takvu situaciju, pitao sam da li router i tv boxevi ostaju isti rekli su mi da ostaju, samo naravno cijena više neće biti ova koju sad imam ustvari bit će par kuna veća, šta mi ne predstavlja problem ako je stvarno ok ovih 500/120, da nema padova itd. jer vidim da je to pasivna optika pa me zanimaju iskustva drugih kakva je stabilnost, ping itd.

Također mi je čudno da mi sad nude ovu opciju, a kad sam prije jedno cca godinu dana pitao da li se mogu premjestit na tu tarifu 500/120 uz potpisivanje novog ugovora su mi rekli da ne mogu jer to je skroz druga infrastruktura, sad mi na kraju nije ništa jasno jer mi njihov čovjek iz prodaje na telefonu kaže da mi se neće ni router mijenjat ni ništa, sumnjam da ovaj eltek uz megabitni SFP može potegnut 500/120 malo mi je to sve sumnjivo.

Da li recimo mogu otići u A1 centar i tamo produžit ugovor, a ne ovako telefonski jer iskreno ne vjerujem ovim studošima šta rade tamo i to šta će poklikat jer ja bi baš htio crno na bijelo imat. Imam dosta ljudi koji su se žalili na ovo produljenje ugovora telefonski jer su im svašta znali stavljat, pa onda se natežu s njima mejlovima, telefonski izgubiš vremena itd.

Bugov moljac uto 5.2.2019 21:23

Navodno da vise ne nude bivsim Amisovcima vece brzine od:

 

Osnovna brzina koja se nudi i za kabel i za optiku je:

Download od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s

Upload od 7 Mbit/s do 10 Mbit/s

Ali uz opciju da se za 15 kn/mj. digne na:

Download od 105 Mbit/s do 150 Mbit/s

Upload od 10,5 Mbit/s do 15 Mbit/s

A na novoj optici uz 25 kn/mj. ide do 500 Mbps

 

Na drugom forumu spominje se slucaj jednog bivseg Amis korisnika koji je popusio i pristao na takvu nizu brzinu, dosli mu tehnicari, skinuli mu opticki router, potegnuli mu umjesto opticke niti, koaksijalni kabel, stavili mu kabelski router i pustili signal, covjek sisao sa konja na magraca, sad umjesto 100/100 Mbps ima ...

 

A opet nekim drugim korisnicima koji imaju Amis 2u1 bez ugovorne obveze sad A1 nudi uz produzenje i potpis ugovora na 24 mjeseca i dalje brzinu 100/100 Mbps na postojecoj opremi uz snizenje cijene od 20 do 50 kn zavisi koji paket sad imaju.

Pa tako Amis 2u1 internet+telefon sad A1 umjesto sadasnjih 199 kn nudi Duo paket za 159 kn.

 

Pamet u glavu i pregovaraj ako trewba i sa djavlom, nemoj se zafrknuti.

Ako nejde vozi po starom bez ugovorne obveze, bar ces imati brzinu 100/100 Mbps

 

Na postojecoj Amisovoj optici nemoze brzina od 500 Mbps, a pitanje je i ovih 150 Mbps, mozda su zato skinuli opticki mrouter i stavili mu kabelski router, vrag ce ga znati, sumnjivo.

Thermal uto 5.2.2019 21:42
Bugov moljac kaže...

Navodno da vise ne nude bivsim Amisovcima vece brzine od:

 

Osnovna brzina koja se nudi i za kabel i za optiku je:

Download od 49 Mbit/s do 70 Mbit/s

Upload od 7 Mbit/s do 10 Mbit/s

Ali uz opciju da se za 15 kn/mj. digne na:

Download od 105 Mbit/s do 150 Mbit/s

Upload od 10,5 Mbit/s do 15 Mbit/s

A na novoj optici uz 25 kn/mj. ide do 500 Mbps

 

Na drugom forumu spominje se slucaj jednog bivseg Amis korisnika koji je popusio i pristao na takvu nizu brzinu, dosli mu tehnicari, skinuli mu opticki router, potegnuli mu umjesto opticke niti, koaksijalni kabel, stavili mu kabelski router i pustili signal, covjek sisao sa konja na magraca, sad umjesto 100/100 Mbps ima ...

 

A opet nekim drugim korisnicima koji imaju Amis 2u1 bez ugovorne obveze sad A1 nudi uz produzenje i potpis ugovora na 24 mjeseca i dalje brzinu 100/100 Mbps na postojecoj opremi uz snizenje cijene od 20 do 50 kn zavisi koji paket sad imaju.

Pa tako Amis 2u1 internet+telefon sad A1 umjesto sadasnjih 199 kn nudi Duo paket za 159 kn.

 

Pamet u glavu i pregovaraj ako trewba i sa djavlom, nemoj se zafrknuti.

Ako nejde vozi po starom bez ugovorne obveze, bar ces imati brzinu 100/100 Mbps

 

Na postojecoj Amisovoj optici nemoze brzina od 500 Mbps, a pitanje je i ovih 150 Mbps, mozda su zato skinuli opticki mrouter i stavili mu kabelski router, vrag ce ga znati, sumnjivo.

 

Hvala ti na info.

 

Baš su šupci, znači morat ću se borit da mi probaju ponuditi isto ovo šta sad imam uz produljenje, a ako neće htjet onda je 70kn viša cijena jbg za ovo šta imam 3u1 plus dodatni risiver i kao prošireni paket.

 

A zanima me recimo kada mi istekne ugovor i ako ostanem ovoj usluzi šta sad imam uz tih 70kn više, šta ako se recimo nešto zblesira ili prestane radit da li mi i dalje tehnička mora pomoć i riješit problem eventualno umanjit račun zbog nemogućnosti korištenja onog čeg plaćam ili me mogu odkantat pošto više nisam pod ugovorom ?

 

Ovaj trenutni SFP šta imam u elteku može do max. 150Mbps potegnut, ali pitanje je kvalitete tog SFPa i samog routera i njegovog softvera tj. firmware-a unutra. Sumnjam da bi to išlo na ovoj opremi, to baš treba novi router sa novim firmware-om koji ima podešene parametre za veće brzine i naravno prije svega gigabitni SFP jer drukčije neće ić ako bi i htio imat 500Mbps.

 

Da li znaš možda da li se u A1 centru recimo u Avenue Mallu može doći fizički i pregovarat za ponudu i ako odlučim potpisat crno na bijelo da ja imam jer ovo šta mi studoši nude itd. to mi je mačku od rep i upravo zato da nebi bilo nekog sjeba. bi htio imat u papirnatom obliku, a ne da preko telefona riješavam to.

Bugov moljac uto 5.2.2019 22:10

Kad ti istekne ugovorna obveza cijena ti odmah ide gore za tih 70 kn koje spominjes

Na Amisovoj postojecoj optici nedaju 500 Mbps, niti ista mjenjaju da bi ti mogla brzina biti veca na optici.

Mozes ti vjerojatno u neki od prodajnih centara, ali kazu da tamo nema popusta ako oces napismeno na papiru, onda je puna cjena.

Thermal sri 6.2.2019 06:47
Bugov moljac kaže...

Kad ti istekne ugovorna obveza cijena ti odmah ide gore za tih 70 kn koje spominjes

Na Amisovoj postojecoj optici nedaju 500 Mbps, niti ista mjenjaju da bi ti mogla brzina biti veca na optici.

Mozes ti vjerojatno u neki od prodajnih centara, ali kazu da tamo nema popusta ako oces napismeno na papiru, onda je puna cjena.

 

Da to mi je jasno sve jer nije ista infrastruktura, zato mi je čudno bilo šta mi ovaj nudi na istom ruteru 150 down bez ikakve promjene opreme. očito studoš opet hoće zavaljat, srećom pa nisu svi naivni da odma baš pristanu.

 

E to me zanimalo, a ništa pokušam još onda ono šta si mi preporučio pa ću vidjet. Hvala na pomoći.

Bugov moljac sri 6.2.2019 13:51
Thermal kaže...
Bugov moljac kaže...

Kad ti istekne ugovorna obveza cijena ti odmah ide gore za tih 70 kn koje spominjes

Na Amisovoj postojecoj optici nedaju 500 Mbps, niti ista mjenjaju da bi ti mogla brzina biti veca na optici.

Mozes ti vjerojatno u neki od prodajnih centara, ali kazu da tamo nema popusta ako oces napismeno na papiru, onda je puna cjena.

 

Da to mi je jasno sve jer nije ista infrastruktura, zato mi je čudno bilo šta mi ovaj nudi na istom ruteru 150 down bez ikakve promjene opreme. očito studoš opet hoće zavaljat, srećom pa nisu svi naivni da odma baš pristanu.

 

E to me zanimalo, a ništa pokušam još onda ono šta si mi preporučio pa ću vidjet. Hvala na pomoći.

 Javi nam sta si rijesio, ili nisi rjesio pa ostajes na starom.

JozoBozo121 sri 6.2.2019 15:10
Bugov moljac kaže... 

Na postojecoj Amisovoj optici nemoze brzina od 500 Mbps, a pitanje je i ovih 150 Mbps, mozda su zato skinuli opticki mrouter i stavili mu kabelski router, vrag ce ga znati, sumnjivo.

 To mi nema nikakve logike. Pa Amis je gradio FTTH. Eventualno može bit problem u centrali, ali pa nema nikakve logike isključivat korisnike s optike koja je lakša za održavanje i stavljat ih na koaksijalac. To u Vipu rade samo kreteni, pa to ni u HT-u ne bi pomislili valjda ni najgluplji zaposlenici , pardon u A1

 

Fala Bogu da je HT kod mene odlučio postaviti optiku, jer iako A1 ima u većini naselja koaksijalac, bilo im je teško postaviti još desetak ormarića i pokriti kilometar ceste s tri ulice u kojima su kuće. 

Thermal pet 15.2.2019 23:06
Bugov moljac kaže...
Thermal kaže...

Evo ako će nekog ex. amis 3U1 FTTH-ovca zanimat ovakvu sam ponudu dobio.

 

 

 Vjerojatno si i pristao na takvu povoljnu ponudu.

Naravno, pa ponuda je na mjestu šta je je za te novce super. Jedino šta im zamjeram je stream IPTV-a baš se vidi da su skompresirali sliku na najjače. A i ping im se nešto mijenja u zadnje vrijeme često malo je niski pa za koji dan se povisi i tako u krug, očito nešto eksperimentiraju.

Bugov moljac sub 16.2.2019 12:58
Thermal kaže...

Naravno, pa ponuda je na mjestu šta je je za te novce super. Jedino šta im zamjeram je stream IPTV-a baš se vidi da su skompresirali sliku na najjače. A i ping im se nešto mijenja u zadnje vrijeme često malo je niski pa za koji dan se povisi i tako u krug, očito nešto eksperimentiraju.

 A to ti je tako kad si sa B.net-ove dobre TV slike i kabela otisao na IPTV sliku i optiku sad moras sutiti i gledati kakva je da je.

Thermal sub 16.2.2019 13:40
Bugov moljac kaže...
Thermal kaže...

Naravno, pa ponuda je na mjestu šta je je za te novce super. Jedino šta im zamjeram je stream IPTV-a baš se vidi da su skompresirali sliku na najjače. A i ping im se nešto mijenja u zadnje vrijeme često malo je niski pa za koji dan se povisi i tako u krug, očito nešto eksperimentiraju.

 A to ti je tako kad si sa B.net-ove dobre TV slike i kabela otisao na IPTV sliku i optiku sad moras sutiti i gledati kakva je da je.

 

To sam otišao od njih prije 10ak godina još. Samo glupo mi je da sa optikom koju imam i dobrom brzinom ne mogu to sredit, mislim da puste za svaki box po 8mbps sa dobrom slikom nebi uopće bilo beda za HD 8-12 nebi se žalio.

Bugov moljac ned 7.7.2019 11:12

Culo se da A1 ima namjeru polako ugasti postojecu optiku Amis FTTH i sadasnje korisnike preseliti na A1 kabel u svrhu toga poslana je na mailove sljedeća anketa, A1 cacka da sazna sta postojeci Amisovci misle:


Kako bismo unaprijedili našu ponudu i prilagodili je Vašim potrebama i željama, pripremili smo kratku anketu vezanu uz Vaše Amis fiksne usluge.
Upravo Vaše mišljenje nam je dragocjeno i važno jer sve što radimo, radimo zbog Vas.

 

 

 

Pamet u glavu kod ispunjavanja ankete.