Danny_HR sri 8.9.2010 15:37

Naime, iako najviše "vjerujem" t-comu, 430 kn koje plaćam mjesečno za flat, 10 Mbit, Maxtv sa snimalicom i super 150 telefon mi postaje previše.

 

Sve isto uz 24 Mbit brzinu nudi mi Amis za 299 kn.

 

Kakva su vaša iskustva sa Amisom?

Jako mi je bitna stabilnost veze i funkcionalnost njihove IPTV usluge.

Kvod sri 8.9.2010 16:08

U principu sam zadovoljan, brzina mi je 4, a sada su mi digli na 8 zbog promotivne akcije. Tehnička podrška u redu, osim...

Zna mi pucat veza, tj. router se restarta. S obzirom da dura već više od 2 godine a Speedtouch žmljteh je u pitanju, mislim da je do njega. Nedugo je trebalo obnovit ugovor, koji glasai na mog oca, pa sam molio budući da sam njihov korisnik, da mi daju bar novi Speedtouch, ako već nema boljih na lageru. Dogovori sam se sve s gospodinom koji se predstavio kao Ivan, da nema problema, da će mi poslat drugi, a ovaj stari da im vratim. Ugovor potpisan, a od routera ni traga ni glasa.

Ali, naspram t - coma, ipak je bolja solucija...

luckyluke sri 8.9.2010 16:24

Ja sam korisnik od 2007. godine i odlični su.

 

Brzina neta je konstatna,jedino zna biti problema kad imaju neke radove ali to se rijetko događa.

 

Jedino router ne valja baš,dosta se grije i zna puknuti veza nerijetko ali sve se to da srediti,

ja sam lijepo zvao i zamolio da mi promjene router,to su i učinili i sada sve ide "ko po špagi".

 

SZK im je odličan,ne znam kakav je u T-Comu,ali ovdje su agenti vrlo ljubazni i uvijek su mi pomogli u roku pol sata u vezi nekog problema.

 

Nisu neznalice i razumiju se u to što rade za razliku od T-Coma gdje,kako čujem,rade studenti preko student servisa.

 

IPTV nemam,ali koliko sam imao prilike vidjeti - ima pristojan popis kanala i nema problema kad paralelno radi internet i TV osim što je ping na speedtestu veći ali i to se da srediti preko SZK,samo im veliš da ti isključe interleaving delay.

 

Uglavnom,večinom pohvale za Amis.Puno bolji izbor od T-Coma svakako.

vedrann sri 8.9.2010 16:28
Kvod kaže...

U principu sam zadovoljan, brzina mi je 4, a sada su mi digli na 8 zbog promotivne akcije. Tehnička podrška u redu, osim...

Zna mi pucat veza, tj. router se restarta. S obzirom da dura već više od 2 godine a Speedtouch žmljteh je u pitanju, mislim da je do njega. Nedugo je trebalo obnovit ugovor, koji glasi na mog oca, pa sam molio budući da sam njihov korisnik, da mi daju bar novi Speedtouch, ako već nema boljih na lageru. Dogovorio sam se sve s gospodinom koji se predstavio kao Ivan, da nema problema, da će mi poslat drugi, a ovaj stari da im vratim. Ugovor potpisan, a od routera ni traga ni glasa.

Ali, naspram t - coma, ipak je bolja solucija... 

Amiš ima svoj firmware za routere. Probaj stavit original firmware. Al pazi da ne zabrljaš jel onda možeš bacit router. Tako je i t-com stavio svoj firmware ja sam ga promjenio i radi puno bolje.

Kvod sri 8.9.2010 16:35

Hvala na informaciji, ali neću prtljat. Sad sam u gužvi, ali čim riješim odmah zovem i tražim novi router opet. Jel ovaj je svoje dao. Pa makar opet Speedtouch, ali bar da je nov.

Danny_HR sri 8.9.2010 16:48

A u ponudi su im samo Speedtouch routeri?

To je velika kita ako je tomu tako... :-/

 

Inače, zvao sam T-com  i nemam nikakvih ugovora više, što znači da sam korak bliže promijeni.

 

Definitivno slinim kad pomislim na 24Mbit download.

hrvatskafarkasevec sri 8.9.2010 16:50
Danny_HR kaže...

A u ponudi su im samo Speedtouch routeri?

To je velika kita ako je tomu tako... :-/

 

Inače, zvao sam T-com  i nemam nikakvih ugovora više, što znači da sam korak bliže promijeni.

 

Definitivno slinim kad pomislim na 24Mbit download.

heh meni ce istec krajem ovog mjeseca i valjda cu ic na amis 

 

speedtouch imam sad isto 2 godine star,al nikad nisam problema sa njimNamigiva (yea right promjenio 2 komada sa ovim kojeg sad imam nemam problema )

Danny_HR sri 8.9.2010 17:13
DOPI kaže...

Preporučam Iskon.

Super cijene, super podrška, kvalitetna mreža.

Amis - ne

Neki poseban razlog zašto ne Amis?

 

Iskon mi na žalost ne nudi ništa, preniske brzine za previsoku cijenu i zapravo su ista stvar kao i T-Com.

 

Amis mi nudi dosta na SVOJOJ infrastrukturi, za povoljnu cijenu.

EnlightenedPhoenix sri 8.9.2010 17:16

AMIS ti je way to go...

Rodjaci imaju, ubacio sam im u ST 780 original firmware koji zaustavio restarte (inace restart se dogadja zbog c.errora pri uploadu) i eto... nemaju problema... Telefoniranje jeftino, brzina 24 mbit downloada, a sto se tice uploada nekad im zna ici i na 1.3 mbita...

hrvatskafarkasevec sri 8.9.2010 17:38
EnlightenedPhoenix kaže...
AMIS ti je way to go...

Rodjaci imaju, ubacio sam im u ST 780 original firmware koji zaustavio restarte (inace restart se dogadja zbog c.errora pri uploadu) i eto... nemaju problema... Telefoniranje jeftino, brzina 24 mbit downloada, a sto se tice uploada nekad im zna ici i na 1.3 mbita...

aaaa sline mi cure 

 

sta bi ja radio sa 1.3 mbita joooj

gdje bi mi bio kraj 

EnlightenedPhoenix sri 8.9.2010 17:40
hrvatskafarkasevec kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
AMIS ti je way to go...

Rodjaci imaju, ubacio sam im u ST 780 original firmware koji zaustavio restarte (inace restart se dogadja zbog c.errora pri uploadu) i eto... nemaju problema... Telefoniranje jeftino, brzina 24 mbit downloada, a sto se tice uploada nekad im zna ici i na 1.3 mbita...

aaaa sline mi cure

 

sta bi ja radio sa 1.3 mbita joooj

gdje bi mi bio kraj

  Onda bi umro kad bi znao moj upload :) ali to nije tema...

 

Glavno Danny... AMIS... ako pak ti je btnet dostupan s optikom... idi na to... vjeruj mi tu NE MOZES pogrijesiti...

Danny_HR sri 8.9.2010 18:09

Dostupan mi je Bnet, ali oni nemaju IPTV, a to mi je uvjet.

 

Dobio sam i ugovore danas. Postoji velika mogućnost da uzimam sutra Amis. Kažu da prebacivanje traje do 15 dana, s time da prekida usluge nema. Što je jako bitno, kod mene imaju u potpunosti svoju infrastrukturu tako da plaćam samo njima po jednom računu.

 

Šteta što u ponudi imaju samo Thomson rutere, ali valjda ću dobiti ispravni.

Mijenjati firmware neću moći zbog IPTV-a.

Danny_HR sri 8.9.2010 18:12
EnlightenedPhoenix kaže...
Danny_HR kaže...
Dostupan mi je Bnet, ali oni nemaju IPTV, a to mi je uvjet.

  Ne bnet, btnet :)

 

ali ako ciljas na IPTV, amis...

Da, sorry, krivo čitam. Bez obzira, IPTV je must.

captain_soap_McTawish sri 8.9.2010 18:29
Danny_HR kaže...

Naime, iako najviše "vjerujem" t-comu, 430 kn koje plaćam mjesečno za flat, 10 Mbit, Maxtv sa snimalicom i super 150 telefon mi postaje previše.

 

Sve isto uz 24 Mbit brzinu nudi mi Amis za 299 kn.

 

Kakva su vaša iskustva sa Amisom?

Jako mi je bitna stabilnost veze i funkcionalnost njihove IPTV usluge.

 Što je kod vas jeftin internet. Kod nas u BiH flat 2mbit download bez iptv-a kojeg nemamo dođe oko 400 kuna., a 3mbit dođe oko 590 kuna bez iptv-a. Plus koriste još neku prokletu fer osnovu. Dakle ako puno downloadaš tijekom tjedna(torrent bye bye) oni smanje i ovaj jad od brzina. Ako nevjeruješ pogledaj ovdje. U prokletom ht-u plaćam 50km(190kn) za 20 gb 8mbit.

 

Uglavnom isplativo ti je!

krayzie sri 8.9.2010 18:39

Sta se ne treba placat T-comu pretplata iako si na iskonu?

 

Amis ima jedan jedini racun. Za 299 kuna dobijes telku i 24 mgbita vezu i besplatne pozive prema fiksnim mrezama, a ako potpises ugovor do 15.09 dobijes sve to za samo 168 kuna mjsescno do kraja godine.

Daju Thompson speedtouch router al sam vidio da i T-com daje sad isti taj router tak da..

Da zaboravio sam...i ping su mi spustili na 13 testiran na speedtest.net na Mariborskom serveru sto mislim ne nudi nitko od operatera ( najblizi je Bnet ).

 

rambox sri 8.9.2010 18:46
Danny_HR kaže...
DOPI kaže...

Preporučam Iskon.

Super cijene, super podrška, kvalitetna mreža.

Amis - ne

Neki poseban razlog zašto ne Amis?

 

Iskon mi na žalost ne nudi ništa, preniske brzine za previsoku cijenu i zapravo su ista stvar kao i T-Com.

 

Amis mi nudi dosta na SVOJOJ infrastrukturi, za povoljnu cijenu.

Dobro ti oceš visoke brzine downloda a to bas i nema kod Iskon kaj se tog tice to je okNevinašce. No nemre se nikak rec da je Iskon ponuda ista ko T-Šrot, jer nikak nije zapravo je bolja za znatno manje love dobiš zapravo bolji pocetni paket. Zakaj je bolji zato kaj ima osjetno veci Upload, u praksi je 400 ili malo vise prema 256 kod T-Šrot u osnovnom paketu. Nazalost problem je kaj Iskon nije svima dostupan, a bilo bi puno ugodnije za novcanik da je ali moš se fuckat.CoolNevinašce

 

- IskonDuo Flat paket s telefonom 3/384

 

150kn mjesecno

 

- T-Šrot Flat Paket s telefonom 4/256

 

230 kn mjesecno

 

Nadam se da nema takvih koji misle da 1 pisljivi mbit vise na T-Šrot vrjedi 80 kn.Belji se

kach sri 8.9.2010 18:48

Imam 2 u 1 amis i prezadovoljan.Kaj se tice veze,ne puca,ping mi je 13-15 i battlefield bad company 2 radi ko podmazan Smijeh latencija u igri mi varira izmedju 80-90-120 max sto je savrseno!A sad neznam za ovaj 3 u 1 kak bi ti radilo jer to dosta ovisi di zivis...jer ak zivis negdje u brdima zaboravi da bus dobio 24 Mbps dobit ces max 8 Mbps ak i tolko,jer imam jednog frenda koj zivi u gornjoj kustošiji i dobio je maximalno 8 Mbps od mogucih 24.Al ak si ovak negdje u zagrebu,na nekom normalnom mjestu mislim da bi trebalo radit normalno onda.

hrvatskafarkasevec sri 8.9.2010 18:51
kach kaže...

Imam 2 u 1 amis i prezadovoljan.Kaj se tice veze,ne puca,ping mi je 13-15 i battlefield bad company 2 radi ko podmazan Smijeh latencija u igri mi varira izmedju 80-90-120 max sto je savrseno!A sad neznam za ovaj 3 u 1 kak bi ti radilo jer to dosta ovisi di zivis...jer ak zivis negdje u brdima zaboravi da bus dobio 24 Mbps dobit ces max 8 Mbps ak i tolko,jer imam jednog frenda koj zivi u gornjoj kustošiji i dobio je maximalno 8 Mbps od mogucih 24.Al ak si ovak negdje u zagrebu,na nekom normalnom mjestu mislim da bi trebalo radit normalno onda.

ma i da je 6 odlicno......

 

imam veliki problem 

na stranici pise da nije dostupno u Farkasevcu,ali je dostupno u Samoboru koji je 3 min od mene 

nije nikakvo brdo neg ravnica 

 

pa neznam dal da nazovem i provjerim..

Kvod sri 8.9.2010 18:52

Onaj Ivan mi je govorio a su imali neke Siemense, ali na veliko iznenađenje više ih nema, nego samo Speedtouch... Na znam da li su ih naknadno dobili, ali sumnjam da će završit u rukama običnih smrtnika.

hrvatskafarkasevec sri 8.9.2010 18:54
Kvod kaže...

Onaj Ivan mi je govorio a su imali neke Siemense, ali na veliko iznenađenje više ih nema, nego samo Speedtouch... Na znam da li su ih naknadno dobili, ali sumnjam da će završit u rukama običnih smrtnika.

to je sigurno ovaj

 

takvi se dobivaju u t-comu il su se dobivali

 

SIEMENS Gigaset SX763

eZo sri 8.9.2010 18:54
EnlightenedPhoenix kaže...
hrvatskafarkasevec kaže...
EnlightenedPhoenix kaže...
AMIS ti je way to go...

Rodjaci imaju, ubacio sam im u ST 780 original firmware koji zaustavio restarte (inace restart se dogadja zbog c.errora pri uploadu) i eto... nemaju problema... Telefoniranje jeftino, brzina 24 mbit downloada, a sto se tice uploada nekad im zna ici i na 1.3 mbita...

aaaa sline mi cure

 

sta bi ja radio sa 1.3 mbita joooj

gdje bi mi bio kraj

  Onda bi umro kad bi znao moj upload :) ali to nije tema...

 

Glavno Danny... AMIS... ako pak ti je btnet dostupan s optikom... idi na to... vjeruj mi tu NE MOZES pogrijesiti...

Ne znam za tebe, al kod mene s BTnetom je isto bilo dosta problema u zadnje vrijeme, internet malo radi, malo ne radi i to po cijele dane, dok je telefon poseban slucaj. Net se stabiliziro u zadnje vrijeme dok tv uvijek radi kak spada. No 150 kn mjesecno za telefon, TV i net od 10/50 ko sam ja da kukam. Sto se tice Amisa, ak se igras online cuo sam da nisu bas najbolji to jest ljudi koji su na Amisu a igraju neke igre online tipa PES-a imaju nekakvih problema s vezom, al mozda je to do njih.

Danny_HR sri 8.9.2010 19:45
kach kaže...

Imam 2 u 1 amis i prezadovoljan.Kaj se tice veze,ne puca,ping mi je 13-15 i battlefield bad company 2 radi ko podmazan Smijeh latencija u igri mi varira izmedju 80-90-120 max sto je savrseno!A sad neznam za ovaj 3 u 1 kak bi ti radilo jer to dosta ovisi di zivis...jer ak zivis negdje u brdima zaboravi da bus dobio 24 Mbps dobit ces max 8 Mbps ak i tolko,jer imam jednog frenda koj zivi u gornjoj kustošiji i dobio je maximalno 8 Mbps od mogucih 24.Al ak si ovak negdje u zagrebu,na nekom normalnom mjestu mislim da bi trebalo radit normalno onda.

Ja sam parsto metara od njihove centrale, ne plašim se brzine. :)

EnlightenedPhoenix sri 8.9.2010 20:03
eZo kaže...

Ne znam za tebe, al kod mene s BTnetom je isto bilo dosta problema u zadnje vrijeme, internet malo radi, malo ne radi i to po cijele dane, dok je telefon poseban slucaj. Net se stabiliziro u zadnje vrijeme dok tv uvijek radi kak spada. No 150 kn mjesecno za telefon, TV i net od 10/50 ko sam ja da kukam. Sto se tice Amisa, ak se igras online cuo sam da nisu bas najbolji to jest ljudi koji su na Amisu a igraju neke igre online tipa PES-a imaju nekakvih problema s vezom, al mozda je to do njih.

  Nikakvih problema... stabilna veza u potpunosti... ping za online mi nikada ne prelazi 100 ms-ova... vjerojatno je to izvedenosti instalacija...