John_Doe_11 sub 27.7.2019 13:08
Marko :D kaže...
John_Doe_11 kaže...

Trebao bih pomoć.. nakon 2.5-3mj čekanja optike, napokon se i to dogodilo. Dogovorena brzina od 150 je okej, sve štima. No.. router je postavljen na samom ulazu od stana i priključen na port 3 (kako i zašto je tamo postavljen drugi put da ne duljim). Taj port vodi iza televizora gdje sam kupio i priključio gigabiti switch D-Link DGS-1008D. Na prvi port sam uštekao router (zelena lampica, gigabita veza), na drugi port prijemnik od A1 (narančasta lampica, 10/100 veza) i radi. Problem(i) nastaje kada na switch priključim TV i PS4; niti jedan od ta 2 uređaja ne povuče IP adresu od routera bez obzira na nariktan DHCP. Da stvar bude zanimljivija, TV zna povući 169.x.x.x (DHCP je nariktan na 192.x.x.x) i subnet, ali DNS i gateway ne; probao sam na routeru staviti statičku IP za TV prema MAC adresi, TV piše da je povezan, ali laički - "radi, ali ne radi".

 

Ne znam na koju foru TV povuče 169.x.x.x, a još manje kako da ovo osposobim. Prvo zvanje A1 nije urodilo plodom obzirom da me gospodična tjera da navedene uređaje spojim direktno na router kako bi "ona provjerila", a to što mi fizički nije izvedivo je zanemarila.

Skužili smo, imaš problem. Ne moraš sada u svaku temu vezanu za A1 pisati poruku. 

 Ne znam koji je tvoj problem niti me zanima, ali ako ti nešto ne odgovara preskočiš to zar ne? Uostalom, postao sam u 2 teme koje su donekle aktivne, a ne 222.

Marko :D sub 27.7.2019 13:21

Nemam nikakav problem no zbilja je iritantno kada se jedna poruka pošalje u više tema. Ne samo da natrpa aktivne teme nepotrebno nego su i veće šanse da ti netko neće htjeti odgovoriti zbog spamanja foruma. Ako odgovor ne dobiješ u roku od 48 sata, bumpaj temu.

valisaurea uto 24.9.2019 17:41

da ne otvaram novu temu,a vezanu je uz A1

jednostavno ne mogu na web A1,vrti cc 3-4 min

i dobijem samo tex.dio

probao sam skinuti A1app,niti nakon 5 minuta nije pokrenuo download na mobitel

koristim ruter,brzina cc 15-20

napominjem da sve druge web stranice učitava normalnoi bez čekanja

evo slike

u čemu bi mogao biti problem

Marko :D uto 24.9.2019 21:28

Promijeni DNS servere na 1.1.1.1 i 1.0.0.1 ili 8.8.8.8 i 8.8.4.4. Prvi su od CloudFlare-a, a drugi su od Google-a. Nakon toga, otvori CMD kao administrator, upiši ipconfig /flushdns i stisni enter. Zatim, otvori preglednik i počisti cache, te kolačiće.

 

Radi li ti sada?

Wolf88 sub 5.10.2019 10:24
Ares001 kaže...

Ima netko telku preko a1 optike?

Zanima me koji se prijemnik dobije za optiku jer za kabel ide kaon vm1200. Kako ste zadovoljni kvalitetom slike? 

 Prošle sam godine uzeo optiku na A1 i isto sam dobio vm1200

JozoBozo121 sub 5.10.2019 11:15
Ares001 kaže...

Ima netko telku preko a1 optike?

Zanima me koji se prijemnik dobije za optiku jer za kabel ide kaon vm1200. Kako ste zadovoljni kvalitetom slike? 

 Ionako su rekli da će svi apsolutno svi korisnici dobiti nove STB-ove kroz dogledno vrijeme koji će podržavati i 4K. Time će valjda i okončati puštanje analognog signala da se oslobode frekvencije za internet.

Mirda 1 uto 19.11.2019 16:33
tomislav10 kaže...

Kako oni iz A1 spajaju optiku? Meni su rekli da u stan s bandere vuku optički kabel (a ja mislio da se priključe na moju bakrenu paricu) ??  Inače radi se od FTTH (il tako nešto, valjda)

 Iz kutije na stupu ide optički skroz do rutera , odnosno u ruter . Nema nikakvog miješanja bakra i optike.

tomislav10 čet 19.12.2019 12:47
Ice45 kaže...

pozdrav meni su danas spojili optiku mjerio sam brzinu bila 510mbps i sad navacer idem vidit a ono 90 mbps? kako zasto

 Hm,  navodno sad puštaju svim novim korisnicima max brzinu...  Probaj ponovno mjeriti ...

robimarko čet 19.12.2019 14:06

Do 31.12 je valjda promocija za nove korisnike da je 500/125 besplatan upgrade.

A što se tiče večernjih brzina, to je vjerovatno kao i kod HT-a problem s međunarodnim linkovima.
Oni su ostali istog kapaciteta kao prije 10 godina a naprodavali su se optike sa 200+ Mbita koliko hoćeš i onda navečer imaš zagušenje prema van.

Ja čekam 09.01 da mi dođu namontirati optiku, isto kao i dalje po HEP-ovim banderama provukli.
A čak nisam ni u gradu nego kraj Osijeka(Tenja), za 259 kn nisam bolje mogao naći.

Inače je 199kn Trio ali ja sam uzeo prošireni+planet sport pa je to 60kn

AF139 pet 20.12.2019 11:00

 

229 kn/mj.
uz ugovor na 24 mj.

214 kn/mj.
za A1 mobilne korisnike uz Poveži Sve.

+ 20 kn/mj. za Pristup uslugama fiksne mreže



-----------------

Po ovome na njihovoj stranici trio paket (bez proširenja) je uz "poveži sve" 234 kn .....
Minneyar pet 20.12.2019 11:36
robimarko kaže...

To su web cijene, preko predstavnika su niže 30-50kn barem.
Ovo što sam ja uzeo je sa web cijenama 369kn

 Daj me spoji s nekim predstavnikom koji moze ponuditi 3d paket ispod 200 kn :) Ja kad god ih zovem ne nude mi nista osim tih web cijena bez ikakvog popusta...

robimarko pet 20.12.2019 11:55
Minneyar kaže...
robimarko kaže...

To su web cijene, preko predstavnika su niže 30-50kn barem.
Ovo što sam ja uzeo je sa web cijenama 369kn

 Daj me spoji s nekim predstavnikom koji moze ponuditi 3d paket ispod 200 kn :) Ja kad god ih zovem ne nude mi nista osim tih web cijena bez ikakvog popusta...

 Mogu ti dati broj samo od ovoga koji je kod mene bio

Ice45 sub 21.12.2019 21:13
tomislav10 kaže...
Ice45 kaže...

pozdrav meni su danas spojili optiku mjerio sam brzinu bila 510mbps i sad navacer idem vidit a ono 90 mbps? kako zasto

 Hm,  navodno sad puštaju svim novim korisnicima max brzinu...  Probaj ponovno mjeriti ...

 ja baskuz spojio sama krivi lan kable bio spojio sam cat 5  umjesto cat 5e hvala