Orwandill čet 21.2.2019 10:56
display name ivo kaže...
Orwandill kaže...
display name ivo kaže...

Godinama sam na HT-u, VDSL 50/10, i sad kako je A1 počeo uvoditi optiku razmišljam o prelasku kod njih s obzirom da nema naznaka da će skoro u budućnosti i HT uvesti optiku u mom mjestu. Zanima me kakvi su? Kakva je kvaliteta usluge? Podrška? Iskustva?

 

Uzeo sam prije 2 mjeseca, do sada bez problema tako da nisam morao tražiti podršku, imam paket 350 - 500Mbita / 84 - 120Mbita. Najmanje što sam izmjerio do sada je bilo 450/100 jednom ili dva puta.

 I koliko to plaćaš?

 

Flat net (500) + flat telefon = 174kn/mj, 24 mjeseca. Osnovna brzina od 70Mbita je 25kn manje.

crosshair čet 7.3.2019 19:56

Pozz ekipa mene zanima jel ima ovdje itko da radi u A1 iman jedno pitanje vezano za optiku,pokušavan već mjesec dana doći do informacije kada će se poćeti raditi u mojoj ulici ali nitko mi nije dao kokretan odg pa me zanima jel ima itko ovdje da pomogne unaprijed hvala lp

sseennoonn čet 7.3.2019 20:57

teško ćeš dobiti odgovor na to pitanje . Meni su radili u ulici optiku i nitko mi nije znao dati odgovor kada kud gdje..ako izadje izaci ce ti na hakomovoj stranici gdje imas plan izgradnje i pise otprilike kada su pocetak i kraj radova...stim da meni su zavrsili u ulici jos prosle godine sa provodenjem optike tamo oko 10 mj..i tek evo iduci tjedan mi trebaju doci spojiti u stan optiku sa brzinom 500/100 

display name ivo pet 5.4.2019 07:53

Kod mene su početkom godine počeli provlačiti optiku, prije nekih mjesec i pola su provukli u zgradu, zvao sam i ispitivao kad će to proraditi neznam koliko puta, nitko ništa ne zna. Jučer su mi samo odjednom došli na vrata s ponudom za optiku. Riješili papirologiju i sad čekam da se javi tehničar i uvede mi u stan. :)

John_Doe_11 pon 8.4.2019 00:13

Kako ste zadovoljni sa optikom kod A1 (po mogućnosti ako ima koga na Oranicama)? Pretpostavljam da su se stvari promijenile od prije 2mj s obzirom da je audiofonik napisao da mu optika nije dostupna na Oranicama, a baš maloprije provjerio i na mojoj adresi je dostupna.. Osim toga, daju samo Ubee i Technicolor uređaje koji su sa Wi-Fi na ne baš sjajnom glasu ili sam dezinformiran? Pitam iz razloga što bih u tom slučaju vrlo vjerojatno nabavio i priključio Netgear Orbi ili TP-Linkov M9/5, čak možda prije Orbi CBK40 da u potupnosti zamijeni A1 router, ukoliko je to izvedivo kod nas naravno..

audiofonik pon 8.4.2019 08:55
John_Doe_11 kaže...

Kako ste zadovoljni sa optikom kod A1 (po mogućnosti ako ima koga na Oranicama)? Pretpostavljam da su se stvari promijenile od prije 2mj s obzirom da je audiofonik napisao da mu optika nije dostupna na Oranicama, a baš maloprije provjerio i na mojoj adresi je dostupna.. Osim toga, daju samo Ubee i Technicolor uređaje koji su sa Wi-Fi na ne baš sjajnom glasu ili sam dezinformiran? Pitam iz razloga što bih u tom slučaju vrlo vjerojatno nabavio i priključio Netgear Orbi ili TP-Linkov M9/5, čak možda prije Orbi CBK40 da u potupnosti zamijeni A1 router, ukoliko je to izvedivo kod nas naravno..

 

Di sam ja spominjao Oranice?? Optika se nastavlja u Stenjevcu. Potez Gospodska-Medpotoki i Gospodska-Jovinovačka. Sav info na http://mapiranje.hakom.hr/hr-HR/InteraktivniPreglednik#sthash.O11PmqcB.dpbs

R36 pon 8.4.2019 09:54
John_Doe_11 kaže...

Kako ste zadovoljni sa optikom kod A1 (po mogućnosti ako ima koga na Oranicama)? Pretpostavljam da su se stvari promijenile od prije 2mj s obzirom da je audiofonik napisao da mu optika nije dostupna na Oranicama, a baš maloprije provjerio i na mojoj adresi je dostupna.. Osim toga, daju samo Ubee i Technicolor uređaje koji su sa Wi-Fi na ne baš sjajnom glasu ili sam dezinformiran? Pitam iz razloga što bih u tom slučaju vrlo vjerojatno nabavio i priključio Netgear Orbi ili TP-Linkov M9/5, čak možda prije Orbi CBK40 da u potupnosti zamijeni A1 router, ukoliko je to izvedivo kod nas naravno..

Ja ti imam optiku u Dubravi - 500 mbps - prezadovoljan.

 

Meni su dali Huawei rooter...valjda da me prisliškuju hahahhaha. Stvarno je rooter vrh vrhova., dok mi punac u zgradi - kabal - ima Ubee.

 

Wolf88 pon 8.4.2019 19:35

Ako dobivaš ubee ili Technicolor onda si na coax, ako ideš na optiku dobivaš Huawei. Koji god modem dobiješ od providera je teško smeće, tako da ti je najbolje njihov u bridg i staviti svoj router

big smoke pet 24.5.2019 15:09
display name ivo kaže...

U zadnjih nekoliko dana primijetio sam pad brzine uploada. Znači danima mi već speedtest pokazuje oko 50 upload (u početku je bio 120). Jel to imaju nekih problema ili je to samo kod mene?

 Baš išao gledati, upload mi je trenutno na 70... Isto imam 500/120

display name ivo ned 26.5.2019 22:00
MacTheBig kaže...

Pokreni speedtest na testmy.net, iz osobnog iskustva jedina vjerodostojna stranica za provjeru brzine. Na speedtest.net uopće više ne provjeravam.

 369/67

 

Al mislim, tko zna kako to testira, prema kojim serverima ili šta već. Na speedtestu sam birao A1 server i bilo mi je 500/120, sad je 500/50-60. Ali kontam sad isto da je do stranice. Jer na računalo.com i na speedtest.ht.hr dobijem rezultat mjernja 500/120 koliko i plaćam.

big smoke pon 27.5.2019 13:13

Također na racunalu.com i speedtest.ht.hr dobivam 500/120 dok testmy.net daje najlošije rezultate.
Ako visiš na torrentima probaj još eventualno skinuti neki friški torrent sa puno leechera pa vidi kolika će ti biti okvirna upload brzina.

display name ivo sri 29.5.2019 17:47

Samo da javim povratno, poslao sam mail Oakla-i da imam ta čudana očitanja brzine i javili su mi da su im prijavljivali već slične probleme tijekom zadnjih nekoliko dana i da rade na tome da riješe problem. Danas je speedtest opet ok.

XSX pon 24.6.2019 11:26

Pozdrav,ne znam di bi pitao pa cu ovdje,imam a1 optiku i ostetila mi se ona tanka zuta zica koja vodi iz male crne kutije u router,zanima me dal ima negdje za kupit takva zica ili cu morati zvat ove u a1.Naravno bez telefona sam i interneta trenutno.

JozoBozo121 pon 24.6.2019 11:28
XSX kaže...

Pozdrav,ne znam di bi pitao pa cu ovdje,imam a1 optiku i ostetila mi se ona tanka zuta zica koja vodi iz male crne kutije u router,zanima me dal ima negdje za kupit takva zica ili cu morati zvat ove u a1.Naravno bez telefona sam i interneta trenutno.

 Samo zovi A1.

 

 

Ta žica nikako ne bi trebala biti vani već u nečem što ju treba štititi jer je osjetljiva.

Marko :D pon 24.6.2019 21:07

Kod mene su te žice zaštićene kanalicama samo na zidovima; u sobi u kojoj je ruter ima sigurno nekih metar i pol "golog" kabela. No, mene to ne brine jer sam ga gurnuo iza stola, tako da se do njega može doći samo odgurivanjem stola. Malo je glupo što se to tako instalira, pogotovo optički kabel koji je jako osjetljiv...

Orwandill pon 24.6.2019 21:49
Marko :D kaže...

Kod mene su te žice zaštićene kanalicama samo na zidovima; u sobi u kojoj je ruter ima sigurno nekih metar i pol "golog" kabela. No, mene to ne brine jer sam ga gurnuo iza stola, tako da se do njega može doći samo odgurivanjem stola. Malo je glupo što se to tako instalira, pogotovo optički kabel koji je jako osjetljiv...

 
Tako je i kod mene.

John_Doe_11 sub 27.7.2019 13:00

Trebao bih pomoć.. nakon 2.5-3mj čekanja optike, napokon se i to dogodilo. Dogovorena brzina od 150 je okej, sve štima. No.. router je postavljen na samom ulazu od stana i priključen na port 3 (kako i zašto je tamo postavljen drugi put da ne duljim). Taj port vodi iza televizora gdje sam kupio i priključio gigabiti switch D-Link DGS-1008D. Na prvi port sam uštekao router (zelena lampica, gigabita veza), na drugi port prijemnik od A1 (narančasta lampica, 10/100 veza) i radi. Problem(i) nastaje kada na switch priključim TV i PS4; niti jedan od ta 2 uređaja ne povuče IP adresu od routera bez obzira na nariktan DHCP. Da stvar bude zanimljivija, TV zna povući 169.x.x.x (DHCP je nariktan na 192.x.x.x) i subnet, ali DNS i gateway ne; probao sam na routeru staviti statičku IP za TV prema MAC adresi, TV piše da je povezan, ali laički - "radi, ali ne radi".

 

Ne znam na koju foru TV povuče 169.x.x.x, a još manje kako da ovo osposobim. Prvo zvanje A1 nije urodilo plodom obzirom da me gospodična tjera da navedene uređaje spojim direktno na router kako bi "ona provjerila", a to što mi fizički nije izvedivo je zanemarila.

Marko :D sub 27.7.2019 13:03
John_Doe_11 kaže...

Trebao bih pomoć.. nakon 2.5-3mj čekanja optike, napokon se i to dogodilo. Dogovorena brzina od 150 je okej, sve štima. No.. router je postavljen na samom ulazu od stana i priključen na port 3 (kako i zašto je tamo postavljen drugi put da ne duljim). Taj port vodi iza televizora gdje sam kupio i priključio gigabiti switch D-Link DGS-1008D. Na prvi port sam uštekao router (zelena lampica, gigabita veza), na drugi port prijemnik od A1 (narančasta lampica, 10/100 veza) i radi. Problem(i) nastaje kada na switch priključim TV i PS4; niti jedan od ta 2 uređaja ne povuče IP adresu od routera bez obzira na nariktan DHCP. Da stvar bude zanimljivija, TV zna povući 169.x.x.x (DHCP je nariktan na 192.x.x.x) i subnet, ali DNS i gateway ne; probao sam na routeru staviti statičku IP za TV prema MAC adresi, TV piše da je povezan, ali laički - "radi, ali ne radi".

 

Ne znam na koju foru TV povuče 169.x.x.x, a još manje kako da ovo osposobim. Prvo zvanje A1 nije urodilo plodom obzirom da me gospodična tjera da navedene uređaje spojim direktno na router kako bi "ona provjerila", a to što mi fizički nije izvedivo je zanemarila.

Skužili smo, imaš problem. Ne moraš sada u svaku temu vezanu za A1 pisati poruku.