Zoki B sri 9.10.2019 08:38

Evo da podjelim dodatno još jedno iskustvo.

 

Uzeo sam Norstone counter spikes :https://www.ronis.hr/podlosci-za-siljke-norstone-counter-spikes-crni/Norstone-counter-spikes-crni/product/

Iako sam tu na forumu stavljao od Dynaudio ing video da je bino odvojiti zvučnik sa stakom od poda, gdje su naveli i gumu i slično, došao sam do drugačijeg zaključka.

Imam bowers stalke koji su došli sa šiljicima na dno ili sa vijcima obloženi gumom, za drvene podove.

Imam parket u sobi.

Znalo se dešavati da malo, vrlo malo booma bas kada su stavljeni gumeni vijci.

Imam roomba robota koji čisti stan i znao se popeti na stalak te je lagano počeo i češati po stalcima, na donju ploču.

Da izbjegnem daljnja oštećenja na stalcima a i da se roomba ne ošteti, treblao je poviciti sve za cca 0.5cm da se ne penje na stalak.

Uzeo sam counter spikes, i stavio šiljke, te ostao vrlo ugodono iznenađen.

Bas je postao brži, čvršći i definiraniji, nema apsolutno više boomanja nikakvog, zbilja me iznenadilo, nisam mislio da će se toliko osjetiti razlika.

Dobio poprilično poboljšanje u zvuku, te ostvario da se roomba ne penje više na stalak.

Sve zajedno se  povisilo nekih pola cm.

 

Naknadno sam maknuo Chord kablove (zvučničke C-screen) i stavio Supra PLY3.4/S shieladane kablove.

Dobio punoću basa, i još definicije u cijelom spektru zvuka.

Visoki više apsolutno ne jeće i sada konačno sve zvuči onako kako treba.

I dalje ih ima ali nisu više napadni.

Zvuk je malo manje in my face, nije toliko napadan, ukratko sve se sada više manje smirilo i jako je ugodno za slušati satima.

 

Supra ima sada nekih 50ak sati kako je radila, budem vidio ukupni dojam nakon nekih 100njak sati, ali sada mi sve radi onako kako bi trebalo, odnosno onako kako meni odgovara.

 

Network player Pioneer N50A > Chord Clearway RCA > Roksan K3 amp integrirani > PLY3.4/S speaker cable > Dynaudio Emit M20

 

 

Jako zadovoljan, pišem jer bi se netko mogao naći u sličnoj situaciji pa da može možda pronaći rješenje u ovom što sam napisao.

Male korekcije se mogu napraviti sa analognim kablovima (zvučnički ili RCA), meni je aposlutno pomoglo.

 

Dodao bi samo da je Supra PLY3.4/S zvučnički kabal malo teže rezati, zbog toga što je shieldan sa gustom isprepletenom žicom, te da je gotovo 4 puta licnasti dio deblji od onog koji sam imao Chord C-screen, iako izvana je isti promjer.

Također bi dodao da me iznenadilo  za Counter spikes da donosi poboljšanje toliko, mislio sam da neću čuti razliku, al eto, za mene je to novo otkriće i iskustvo.

 

pozz

 

 

 

 

djigibao sri 9.10.2019 10:56

Mogu potvrditi da je slicno bilo i kod mene kada sam imao gumene podloske na zvucnicima (floorstand), bass je bio zamuljan, a onda sam stavio siljke ispod zvucnika (njegovi defaultni) i bass je odmah bio prozracniji-definiraniji-cisci.
Na podu je laminat.

Zoki B sri 9.10.2019 11:53
djigibao kaže...
Mogu potvrditi da je slicno bilo i kod mene kada sam imao gumene podloske na zvucnicima (floorstand), bass je bio zamuljan, a onda sam stavio siljke ispod zvucnika (njegovi defaultni) i bass je odmah bio prozracniji-definiraniji-cisci.
Na podu je laminat.

Yup.

hudo sri 9.10.2019 12:05

U mom slucaju je dosta ovisila visina siljaka, pa sam se s time igrao. Ali razlika je bila vrlo cujna!

 

Ove gumene podloske (Sorbothane materijal) je dobro stavljati ispod elektrnonike, pogotovo DAC/CD player.

Zoki B sri 9.10.2019 14:23
Dead kaže...

Ispod spomenutih Focalovih stalaka imam mogućnost stavljanja gumenih uložaka ili šiljaka dobivenih u paketu. Izabrao sam, hmm oportunistički, soluciju s gumom. Nisam htio oštetiti podni laminat, a i bio sam u gužvi, ali sad mi je kolega Zoki uvalio bubicu da bih se ipak trebao malo potruditi i staviti šiljke s podloškama iz Ronisa.

 A gle, ni ja nisam znao da mogu toliko dobiti, i mene je iznenadilo.

Meni su i gore šiljci pa zvučnik sjedne na njihi  nema mrdanja, to je donji dio kabineta, nemam problema s tim.

Dynaudio Emit m20 ima jako puno basa, pogotovo s mojim roksan ampom, zbilja nevjeruješ da nije samostojeći zvučnik, puncha te kopa jako, jako duboko.

Malo je boomalo ali mi nije bila namjera to rješavati, nije me smetalo iskreno, smetalo me da mi faking roomba ne poguli stalke i ne shebe svoje rotirajuće četke i gume za čišćenje jer se penjala na donji dio stalka.

 

I sam sam se iznenadio koliko je zategnulo bas, nema boomanja apsolutno više i sve je nekako brže, dinamičnije, preciznije.

Testirao sam s nekoliko pjesama i zbilja je sve ok bilo, malo je ječalo kao što je ječalo i prije toga ali, donji registar je proradio fantastično.

 

Nakon testiranja  sam stavio druge zvučničke kablove, prestalo je i ječati, jednostavno je sve sjelo kako spada, ali treba pričekati još barem 50tak sati rada da vidim da li će se što promjeniti.

 

Je, to je 200kn, al iskreno mislim da vrijedi :)

 

Da dodam, na dnu tih countera je filc, tako da ne možeš oštetiti pod i dobra stvar je da puno lakše možeš zvučnike okretati dok probavaš, za razliku od gume koja zapinje, ovdje doslvno po tom filcu možeš lagano gurati zvučnike u željenom smjeru.

I da, izgleda puno bolje s njima i šiljcima, nije niti to za odbaciti :)

Probaj vidjeti s Ronisom ,ako možeš vratiti ako ne odgovara, oni su vrlo flexibilni, mislim da neće tu biti problema, dolaze u vrećicamam malim koje se mogu lako zatvoriti kao original, imaju onaj zip koji možeš zatvoriti :)

hudo sri 9.10.2019 18:01
Dead kaže...

Ovo može bit interesantno nekome koga zanimaju šiljci, podloge šiljaka... Zato mi je neobično na podlogu za šiljak staviti filc jer se time poništava djelovanje šiljka, a time i njegovo postojanje. "Mekane" stope kao što su sferični oblici od npr. gume upijaju vibracije dok "tvrde" stope poput šiljaka spajaju masu zvučnika s podom i tako se vibracije šire čitavom tom spojenom masom i time prigušuju.

 

samo da dodam; metalne, odnosno siljci, prenose, ali samo u jednom smjeru, znaci nema "odbijanja" od poda i povratka nazad u zvucnik.

 

takodjer, mislim da nema pravilo sto je bolje, svako mora vidjet kako utjece na njegov sistem. Dobra stvar da se dosta toga moze probati za malo para ...

hudo sri 9.10.2019 18:24
Dead kaže...

 A što misliš o spajanju zvučjika sa stalkom preko četiri kuglice Blu Tacka?

 

Tako sam ja imao dugo vremena Focale na stalcima, i radilo je OK. Nije da sam radio neke velike A/B testove, ali cinilo mi se mrvu bolje nego kada su zvucnici bili zasarafljeni za stalke (original stalci, zvucnik se moze fixirati sa 4 sarafa)

icek_picek čet 10.10.2019 21:01
Zoki B kaže...
icek_picek kaže...
Zoki B kaže...

Gotovi absorberi, sad sam miran, rade odlično :)

 Radis i za druge? :) kolko je cijena po kom?

 Mislim da svatko uz malo truda i vremena to može složiti :)

 Eh, vrijeme je i problem :)

dabar_solta_V2 čet 10.10.2019 21:21
sseennoonn kaže...

quick question .. Koliko vas je "pazilo" na strujnom kablu gdje je faza i da se ukopca kako "spada"  na uticnici i u amp itd

 ako je transformator klasičan nije bitno ako je transformator smps onda isto nije bitno...
bolje pazite na uzemljenje da je dobro spojeno jer ima ekipe šta otpajaju uzemljenja radi smanjivanja šuma na lošim sustavima!!

volegradele čet 10.10.2019 23:06
Dead kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
sseennoonn kaže...

quick question .. Koliko vas je "pazilo" na strujnom kablu gdje je faza i da se ukopca kako "spada"  na uticnici i u amp itd

 ako je transformator klasičan nije bitno ako je transformator smps onda isto nije bitno...
bolje pazite na uzemljenje da je dobro spojeno jer ima ekipe šta otpajaju uzemljenja radi smanjivanja šuma na lošim sustavima!!

 Priznajem, radio sam to premda ne znam za što. Netko mi je to bio rekao pa sam prihvatio iako nisam pitao zašto to učinit. Hvala kolega na maloj poduci. 

 To ni u ludilu ne bih radio!

Tallahassee pet 11.10.2019 11:57
tajo1960 kaže...
nhooydz kaže...

Kod mene u zgradi je struja katastrofa. Od coil whinea na svim mogućim računalnim djelovima, do zujanja sijalica, do šuma u svemu.. do iskakanja svakog osigurača malo malo

Ima firmi koje rade tzv. Line conditioner uređaje, baš za takve slučajeve loše instalacije i loše stanje el. mreže. Probaj malo proguglati, naći ćeš koješta zanimljivo.

 .... tajo, kak se po naski ti power/line kondiseneri zovu?.... imam slucaj ko kolega gore, sa strujom a i uzemljenjem..... htio bih prvo proucit sta mi treba, prije amazon narudjbe, da ne narucim krivo......

nhooydz pet 11.10.2019 12:24
Tallahassee kaže...
tajo1960 kaže...
nhooydz kaže...

Kod mene u zgradi je struja katastrofa. Od coil whinea na svim mogućim računalnim djelovima, do zujanja sijalica, do šuma u svemu.. do iskakanja svakog osigurača malo malo

Ima firmi koje rade tzv. Line conditioner uređaje, baš za takve slučajeve loše instalacije i loše stanje el. mreže. Probaj malo proguglati, naći ćeš koješta zanimljivo.

 .... tajo, kak se po naski ti power/line kondiseneri zovu?.... imam slucaj ko kolega gore, sa strujom a i uzemljenjem..... htio bih prvo proucit sta mi treba, prije amazon narudjbe, da ne narucim krivo......

 

Heh bas i ja gledam na amazonu, ali brijem da bi na sve utičnice to morao prikopčati? Uopce nisam informiran, već sam se i lagano naviknuo na zujanje, taman pripreme za tinitus. :D

Zoki B pet 11.10.2019 13:14
nhooydz kaže...

 

Heh bas i ja gledam na amazonu, ali brijem da bi na sve utičnice to morao prikopčati? Uopce nisam informiran, već sam se i lagano naviknuo na zujanje, taman pripreme za tinitus. :D

 LOL