volegradele sri 18.9.2019 19:03

Proradija TIDAL na Transporteru 💪🏻,radi ko podmazan i kontroliram ga prek iPhona i iPada,iPeng aplikacijom!

Navecer poslusam podribnije i udporedim sa svojom glazbom kvalitetu strema.BTW imam Tidal Master preplatu,mogu i hirez slusat!

volegradele sri 18.9.2019 21:02

Moram priznat da sam odusevljen za sad,poslusao sam odlican album Score od 2Chello's,jebeno!!!
Pari mi i bolje od mog ripa sta imama!

Za sve ljubitelje filmske glazbe ovaj album je idealan,pogotovo za ljubitelje Game of Thrones!
GoT theme song sam opali bez rezervi,koncertna glasnoca,predivan zvuk i predivna glazba,pa iz Gladiatora...uglavno tko nije obavezno u miru poslusat!

dabar_solta_V2 sri 18.9.2019 21:43

neznam jel off topic sry...

nakon dugo vremena nječkanja san se odluci uzet jedne bluetooth () slušalice, izabra san senn hd 4.40...

nažalost kontra svim svojim vjerovanjima i mržnjama prema bluetoothu za bilo šta moran priznat da zvuče ok čak preko a2dp s laptopa i da zvuce odlično preko aptx s android mobitela....

u usporedbi s purpose built radiom i boljim dsp na logitech g933 kaskaju malo ali to očekujem pa sam možda malo biased tu nemojte me držat za rič..

ukratko bluetooth je ok za audio

 

dabar_solta_V2 ned 22.9.2019 18:21

ako je dac niskog šuma i 24 bitni onda možeš smanjit na kompu bez straha...

iako večina zvučnih imaju hid kontrolu vol. poslin da konverzije i ne gube bitove pa je i na 16bit svejedno.

ako u playeru smanjuješ volume sigurno gubiš bitove dok master vol u win kontrolira u samoj zvucnoj ako ima mogučnost a šanse su da ima jer je 2019.

sseennoonn ned 22.9.2019 19:18
djigibao kaže...

Pitanje za one koji slusaju mjuzu preko kompa:

 - da li na kompu pojacate volumen na 100% ili na neku manju vrijednost?

 meni je volume disablean automatski ..kako ide izvor tako ide van  u Jriveru npr

djigibao ned 22.9.2019 19:33

Ne znam ako ste me dobro shvatili...

Ajmo ovako:

Zvuk iz pc-a preko playera (npr Foobar) ide u pojacalo preko 3.5mm kabela.

Volumen u Windowsima  cete stavit na 100% ili manje?

Volumen u playeru je 100% ili manje?

Shevshi ned 22.9.2019 19:40

Kolege moze preporuka par boljih integiranih pojacala,decki iz sonusa su mi preporucili Rotel Ra-1592 i Pathos MK3,pa me zanima ako imate preporuka za jos dobrih pojacala u tom cjenovnom rangu do nekih 18-20k kn.Na pojacalo cu spojiti trenutni setup b&w cm7s2 i b&w pv1d sub,a gledam pojacala sa vise snage,jer u buducnosti bi nadogradio na b&w 702 s2,pa ako ima ikakve preporuke bio bih zahvalan.

Father_Dougal ned 22.9.2019 20:54
djigibao kaže...

Ne znam ako ste me dobro shvatili...

Ajmo ovako:

Zvuk iz pc-a preko playera (npr Foobar) ide u pojacalo preko 3.5mm kabela.

Volumen u Windowsima  cete stavit na 100% ili manje?

Volumen u playeru je 100% ili manje?

Sve na 100%. Zašto pitaš?

Filox pon 23.9.2019 08:29

Imam jedan laptop na kojem ne radi izlaz za slušalice, pa se mislim uzet neku USB zvučnu. Ima gomila kineskih jeftinih, ima gomila skupih, ja sam gledao nešto oko 50 dollara i naletio na ovo: https://us.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-digital-music-premium-hd

 

Malo je više od 50$, na ebayu ih ima za 65$ (80$ s poštarinom) i izgleda mi kao super igračka. 

 

Koje su vaše preporuke, za te pare, što uzeti? Ovo je backup laptop, nikako primarni uređaj za muziku, ali svejedno, ne bi ni na njemu htio imat baš zadnje sranje, a s obzirom da mu ne radi izlaz za slušalice, neki USB DAC moram uzet.

 

Hvala na preporuci.

dabar_solta_V2 pon 23.9.2019 10:45
Father_Dougal kaže...
djigibao kaže...

Ne znam ako ste me dobro shvatili...

Ajmo ovako:

Zvuk iz pc-a preko playera (npr Foobar) ide u pojacalo preko 3.5mm kabela.

Volumen u Windowsima  cete stavit na 100% ili manje?

Volumen u playeru je 100% ili manje?

Sve na 100%. Zašto pitaš?

 u playeru volume ispod 100% gubi bitove, u win volume ispod 100% gubi bitove ako dac nema analogni vol rješen preko HID.

iako zvucne kartice šta sebi radim koriste čipove koji imaju volume kontrolu isto mi se najbolje pokazalo kad su na 100% a kad na izlazu iz daca imam propisno rješen analogni volume s potenciometrom ili po mogučnosti aktivni volume (google Peter Baxandall volume)

sseennoonn pon 23.9.2019 15:02

E sad si ga bubnuo.... slusalice su jedno  a izlazni signal drugo... Apsolutno nema nikakve prepreke  da ne bude pojacano na 100% . Nikad nisam cuo od nikoga da smanjuje volume na 85  il 90%  radi nznm cega. Zato i je tu druga komponenta kojom se regulira glasnoca zvucnika. Smatram da nema nikakvog benifita  ispod 100% . Jedino nakon 100% koji neki plejeri imaju mogucnost e tu je umjetno dodavanje  dba od strane samog playera  gdje  se gubi na kvaliteti zvuka  dok je 100% ,meni jednako "0"  jel

Sale_ds pon 23.9.2019 16:31

Nisam bubnuo nego sam postavio pitanje jer ne znam. Stoga upitnici jel..

I sad opet pitanje. Kako je pojacavanje preko playera umjetno dodavanje db ako je player limitiran od strane os'a na 100, ne pricam sad o tipa vlc'u di mozes preko 100 jer o tome nije rasprava? I sta ako slusalice nisu usb vec idu direkt iza u zvucnu u line in?

Ja cujem razliku ako je u windowsima na 90 ili na 100, zvucna kartica je u sustini i malo pojacalo, zar ne? A pojacalo se ne drzi na 100 jer, distorzije.

I zas onda ne slusas na 0 ak ti je isto kao i 100? Lol

Zoki B pon 23.9.2019 18:52
Sale_ds kaže...
Nisam bubnuo nego sam postavio pitanje jer ne znam. Stoga upitnici jel..

I sad opet pitanje. Kako je pojacavanje preko playera umjetno dodavanje db ako je player limitiran od strane os'a na 100, ne pricam sad o tipa vlc'u di mozes preko 100 jer o tome nije rasprava? I sta ako slusalice nisu usb vec idu direkt iza u zvucnu u line in?

Ja cujem razliku ako je u windowsima na 90 ili na 100, zvucna kartica je u sustini i malo pojacalo, zar ne? A pojacalo se ne drzi na 100 jer, distorzije.

I zas onda ne slusas na 0 ak ti je isto kao i 100? Lol

Prije godinu dvije sam čitao o ovome, našao da izlaz u windowsima i na playeru mora biti 100% i da se jačina kontrolira isključivo na ampu, inače dolazi do gubitka bitova.

Ne sjećam se šta i kako ali bilo je detaljno objašnjeno.

Sale_ds pon 23.9.2019 19:50

Ne znam, jeste ziher da nije obrnuto mozda? Kolko je star taj clanak il sta vec, mozda su zvucne sad bolje. Mislim i jesu bolje nego prije 10-20 godina. Moze link neki na to ak se nade?
Evo sad slusam i bolje mi je kad je na 90 nego na 100. Nije da je to sad neka drasticna razlika al visoki lakse rade, bas ne bruji..

I nije da vam ne vjerujem al imam drugacije iskustvo. Mislim da je to jos jedna u nizu stvari koje se ticu pojedinca kao i sve ostalo u audiu... Na koji nacin bi se trebalo odrazavat to gubljenje bitova u audiu? Ako to znaci da visoki lakse rade i bas manje bruji onda nek se i gube tri plisana medvjedica :D.

djigibao pon 23.9.2019 20:15

Tu se spominje nešto o tome:

https://jcat.eu/10-tips-how-to-get-better-sound-in-a-computer-audio-system-for-free%E2%80%A8/

 

It doesn’t matter which player are you using, switching between various output methods (i.e. DirectSound, WASAPI, Kernel Streaming, ASIO) will produce different sound, even though all methods provide bit-perfect output when volume is set to maximum –I don’t recommend reducing volume in the system mixer or in a software player as this will lower resolution (unless JPLAY BitPerfect volume control is used).

The choice of the output method, as well as the buffer size (among other less significant factors) on a software player side, alters the sound. It’s not just about bits. I recommend Kernel Streaming as it is the lowest level audio interface available in Windows (for MacOS I will prepare a separate article). In JPLAY, KS is the most optimized output with the lowest latency and lowest CPU utilization. It offers the best sound too. You may find this article helpful if you use JPLAY.

Sale_ds pon 23.9.2019 21:19

Ljudi najte se ljutit al ovo je hrpa gluposti.
Ajmo redom..

 

1. KEEP THE OPERATING SYSTEM FRESH WITH THE NUMBER OF RUNNING APPS AT A MINIMUM.
Znaci trebam komp samo za muziku .

2.  ADJUST LATENCY IN USB DAC’S CONTROL PANEL
Ne pricamo o DAC'u. Ali sasvim logicno da ako ga imas da ces ga podesit onako kao TEBI pase, a ne kako ti je on izricito rekao, a i sam je rekao da nisu svi isti. Dakle, pointless..

3. FINE-TUNE SOFTWARE PLAYER’S SETTINGS
Ovo je jako diskutabilno jer sto je bolji zvuk?! Kome?!
I sam kaze da ce se dobiti DRUGACIJI zvuk.. 

4. SEPARATE THE OS FROM THE MEDIA LIBRARY
Znaci opet...najbolje imat jedan pc samo za muziku i svaki mjesec friske winse stavljat?! Ok, tko misli da cijena opravdava ulog, be my guest lol..

5. OPTIMIZE OS
"There are literally hundreds of things you can do to make your OS faster and more lightweight with each and every tweak more or less improving performance. However, you really have to know what you’re doing as you may end up with your PC unable to boot."

Ne znam kaj bi uopce rekao na ovo. Pa kad sredis svih stotinjak ima da doslovno pavaroti pokuca na vrata ako njega krenes slusat, ak ti se uopce boota pc.. 

6. USE WIRED ETHERNET CONNECTION INSTEAD OF WI-FI
Jel ovo guide za slusanje streming servisa ili?

7. USE HIGH-QUALITY POWER CORD FOR YOUR PC MUSIC SERVER.
Dakle, definitivno poseban PC samo za muziku. 

 

8. SHUT DOWN YOUR LCD SCREEN DURING PLAYBACK

Ovo je istina da ekrani proizvode nekakav zvuk, ali ako kraj njega imas pc, nekako mislim da ti taj ekran i nije neki problem. A izmedu ostalog pod br.9 ti kaze da ga istekas full tak da je ovo nebitno LOL

 

9. MAKE YOUR SYSTEM HEADLESS
Hmmm da, ne zaboravite iskopcat tipkovnicu, misa i monitor, ali definitivno ostavite network konekciju. (vidi br.6).. i dont even..

10. TREAT YOUR PC FOR VIBRATIONS.
Ovo vrijedi iz vise razloga no da ces od toga imat bolji zvuk nekako sumnjam. Tisu prostoriju da, al bolji zvuk...well!!

Ja ne znam kaj da kazem na ovo. Evo ja na sad na 90% valjda slusam samo 90% pjesme, ma jos i manje jer nisam ovo sve odradio...  
Ovo je ekvivalent onom sastavljanju kompa od strane verge'a...
Jel itko to procitao kak spada?

Djigi nothing personal, da se ne shvati kao napad jer je malo takvog karaktera. U biti sam frustriran na ovog kaj je to napisal 


 

djigibao pon 23.9.2019 22:02
Sale_ds kaže...

Ljudi najte se ljutit al ovo je hrpa gluposti.
Ajmo redom..

 

1. KEEP THE OPERATING SYSTEM FRESH WITH THE NUMBER OF RUNNING APPS AT A MINIMUM.
Znaci trebam komp samo za muziku .

2.  ADJUST LATENCY IN USB DAC’S CONTROL PANEL
Ne pricamo o DAC'u. Ali sasvim logicno da ako ga imas da ces ga podesit onako kao TEBI pase, a ne kako ti je on izricito rekao, a i sam je rekao da nisu svi isti. Dakle, pointless..

3. FINE-TUNE SOFTWARE PLAYER’S SETTINGS
Ovo je jako diskutabilno jer sto je bolji zvuk?! Kome?!
I sam kaze da ce se dobiti DRUGACIJI zvuk.. 

4. SEPARATE THE OS FROM THE MEDIA LIBRARY
Znaci opet...najbolje imat jedan pc samo za muziku i svaki mjesec friske winse stavljat?! Ok, tko misli da cijena opravdava ulog, be my guest lol..

5. OPTIMIZE OS
"There are literally hundreds of things you can do to make your OS faster and more lightweight with each and every tweak more or less improving performance. However, you really have to know what you’re doing as you may end up with your PC unable to boot."

Ne znam kaj bi uopce rekao na ovo. Pa kad sredis svih stotinjak ima da doslovno pavaroti pokuca na vrata ako njega krenes slusat, ak ti se uopce boota pc.. 

6. USE WIRED ETHERNET CONNECTION INSTEAD OF WI-FI
Jel ovo guide za slusanje streming servisa ili?

7. USE HIGH-QUALITY POWER CORD FOR YOUR PC MUSIC SERVER.
Dakle, definitivno poseban PC samo za muziku. 

 

8. SHUT DOWN YOUR LCD SCREEN DURING PLAYBACK

Ovo je istina da ekrani proizvode nekakav zvuk, ali ako kraj njega imas pc, nekako mislim da ti taj ekran i nije neki problem. A izmedu ostalog pod br.9 ti kaze da ga istekas full tak da je ovo nebitno LOL

 

9. MAKE YOUR SYSTEM HEADLESS
Hmmm da, ne zaboravite iskopcat tipkovnicu, misa i monitor, ali definitivno ostavite network konekciju. (vidi br.6).. i dont even..

10. TREAT YOUR PC FOR VIBRATIONS.
Ovo vrijedi iz vise razloga no da ces od toga imat bolji zvuk nekako sumnjam. Tisu prostoriju da, al bolji zvuk...well!!

Ja ne znam kaj da kazem na ovo. Evo ja na sad na 90% valjda slusam samo 90% pjesme, ma jos i manje jer nisam ovo sve odradio...  
Ovo je ekvivalent onom sastavljanju kompa od strane verge'a...
Jel itko to procitao kak spada?

Djigi nothing personal, da se ne shvati kao napad jer je malo takvog karaktera. U biti sam frustriran na ovog kaj je to napisal 

 

...evo jos jednog zesceg...

 

https://www.highend-audiopc.com/audiophile-optimizer

 

https://www.highend-audiopc.com/PDF/audiophile-optimizer-setup-guide.pdf

dabar_solta_V2 pon 23.9.2019 23:08
Sale_ds kaže...
Ne znam, jeste ziher da nije obrnuto mozda? Kolko je star taj clanak il sta vec, mozda su zvucne sad bolje. Mislim i jesu bolje nego prije 10-20 godina. Moze link neki na to ak se nade?
Evo sad slusam i bolje mi je kad je na 90 nego na 100. Nije da je to sad neka drasticna razlika al visoki lakse rade, bas ne bruji..

I nije da vam ne vjerujem al imam drugacije iskustvo. Mislim da je to jos jedna u nizu stvari koje se ticu pojedinca kao i sve ostalo u audiu... Na koji nacin bi se trebalo odrazavat to gubljenje bitova u audiu? Ako to znaci da visoki lakse rade i bas manje bruji onda nek se i gube tri plisana medvjedica :D.

 
moderni dac chipovi imaju analognu kontrolu volumena preko npr HID u win pa kad spustiš volume na windows mixeru zapravo smanjuješ output na zvučnu karticu i zavisi do rješenja navodno ne gubiš bitove....

to šta je tebi bolje na 90 i bas ne krči i visoki imaju višu dinamiku je vjerovatno radi toga šta negdi neki input u lancu ti ide u clip prije pravih 0dB na izlazu sa zvucne, guglaj gain structure. vjerovatno si nešto krivo spoji ili previše pojačano pretpojačalo ili neki eq, uglavnom nije problem outputa....


taj link je smješan malo lol.



sseennoonn pon 23.9.2019 23:23
Sale_ds kaže...
Nisam bubnuo nego sam postavio pitanje jer ne znam. Stoga upitnici jel..

I sad opet pitanje. Kako je pojacavanje preko playera umjetno dodavanje db ako je player limitiran od strane os'a na 100, ne pricam sad o tipa vlc'u di mozes preko 100 jer o tome nije rasprava? I sta ako slusalice nisu usb vec idu direkt iza u zvucnu u line in?

Ja cujem razliku ako je u windowsima na 90 ili na 100, zvucna kartica je u sustini i malo pojacalo, zar ne? A pojacalo se ne drzi na 100 jer, distorzije.

I zas onda ne slusas na 0 ak ti je isto kao i 100? Lol

 Ako je maximum 100% onda je to kak i treba bit,a sve preko toga stvara distorziju . A što se tiče slušalica, u tom slučaju je integrirana zvučna amp za šluške onda glasnoću kontroliraš softverski na OS'u ili playeru isto kao što i kontroliraš na svom pojačalu glasnoću za zvučnike. I naravno da nisi lud da ukopcas drito slusalice i ostavis na 100% pojacano.  A koja je razlika između 90 i 100% glasnoće ? Meni je disablean volume control u playeru tako da i da ocu nemogu pojacavat ni stisavat..Kakav je izvor tak svira.  A 0 sam rekao jer je na 100% glasnoce gain 0 ..dok je na svemu iznad gain ide u +db jel ...A i jedno je smanjit izvor ilti signal a drugo isporuku iz ampa prema zvučnicima . A i ujedno što si rekao da čuješ razliku  sa 90 na 100  čuješ zato jer si umjetno napumpao visoke itd da bi tebi zvučalo bolje i onda kada pojačaš na 100%  dobiješ distorziju od strane playera koji je u equalizeru podignut i nije na 0 jel tako ? :)  Koliko se sjećam sam si rekao da si nariktaš na winampu u equalizeru po svom ukusu što ti  je višak il manjak ..Tako da si već unaprijed izmjenio izvor kako bi trebao zvučat u org.

sseennoonn pon 23.9.2019 23:24
dabar_solta_V2 kaže...

to šta je tebi bolje na 90 i bas ne krči i visoki imaju višu dinamiku je vjerovatno radi toga šta negdi neki input u lancu ti ide u clip prije pravih 0dB na izlazu sa zvucne, guglaj gain structure. vjerovatno si nešto krivo spoji ili previše pojačano pretpojačalo ili neki eq, uglavnom nije problem outputa....


 I evo upravo ovo što sam gore rekao ...Ne može u equalizeru biti nešto izmjenjeno i onda se čuditi zašto nešto zvuči krivo nakon što se pojača na 100% 

Sale_ds pon 23.9.2019 23:53

A kako se izmjeri da gain (u ovom slucaju smanjeni ako je manje od 100%) utjece na kvalitetu zvuka?  Da li ce se nas deset u sobi slozit isto?! Nema sanse.
Edit: Mislim, oko toga se povela cijela rasprava jel..

Ma mislim promasen ceo futbal. Mjerni instrumenti nemaju sta trazit tu i jedini mjerni instrument u slusanju muzike je uho slusatelja, a to se nemre izmjerit u blind testu da se postavis ko kosi toranj u pisi.
Evo su takve pizdarije da granice sa zdravom pameti. Postoji instrument za skoro sve, ali ne i za osjetila..

 

Ekvivalent tome je da uzmes metar i izmjeris tocno 5 metara, bit ces tocan u milimetar.
Nakon toga probas otkoracat 5 metara pa da vidimo dal je tocno u milimetar.
Ili napravis glavno jelo i desert i dovedes deset kriticara, svaki ce drobit svoje. 

Mozemo isto tako i o kusacima vina. 
Ak je faking vino dobro popijes ga i trazis jos, a ne drobis nekome kako je to instancanog okusa, cuvano u bacvama od najfinije breze..

Znaci od kad sam usao u ajmo to nazvat malo visi rang i poceo vise pratit to, skuzio sam samo jedno.
Audiofilizam je, nazovimo to zajednica u kojoj ce ti stalno netko govoriti da na krivi nacin slusas muziku. 
Ja sam onda sotonist, jer slusam na 4 zvucnika i nis od ovih guidova nisam napravio, imam kablove od 10kn metar koje je pregrizla macka , a komp mi je spojen hdmi kablom na amp i koristim zvucnu od grafe il sta vec, nije me ni briga lol. Svira mi perverzno dobro i uz sve te silne nedostake i izgubljene bitove .

Nemojte se ljudi zamarat pizdarijama, imate jebene setupe, slusajte muziku i uzivajte .

Sale_ds uto 24.9.2019 00:09
djigibao kaže...

Pitanje za one koji slusaju mjuzu preko kompa:

 - da li na kompu pojacate volumen na 100% ili na neku manju vrijednost?

 djigi, opleti onak kak ti najbolje pase.
Mozda bolje da nisi to ni pital .

Tajo je misim na 75, ja na 90, neki na 100. Bitno je da se slusa. Jao na cem se sve slusalo dok smo bili klinci, ovo sve danas je svemir za to :D