gocc01 ned 8.9.2019 20:29

Išao danas po neki entry setup, i baš je entry. Yamaha RS202 i Zensor 1. Zensori su jedni od malo njih koji su ispod 30cm koliko imam prostora ispod telke. Malo mutniji zvuk nego Zensori 7, prilično sam siguran da je pojačalo u pitanju. Basa mi se na prvu čini da nude više od B&W 607 ali njih pak nisam imao spojene na normalno pojačalo. Ovako za casual, ne glasno slušanje je ok, čini mi se da se malo muče kad odvrnem. Sve u svemu ok kompletić.

djigibao ned 8.9.2019 21:34

Interesantni podaci...

 

Najveća zarada glazbene industrije dolazi od streaminga, a sve su popularnije – i gramofonske ploče

 

Kada je u pitanju prodaja fizičkih medija, i dalje su sve popularnije gramofonske ploče te je zarada od prodaje porasla za skoro 13 posto (224 milijuna) i ako se taj trend nastavi u budućnosti uskoro će se prodajom ploča ostvarivati veća zarada u odnosu na prodaju CD-a čija je zarada porasla za 0,6 posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine te je iznosila nešto manje od 250 milijuna dolara.

tommmyyy pon 9.9.2019 14:53

Pozdrav, molim vas mišljenje o kombinaciji NAD D 3020 + Q Acoustics Q3020. Tražim što kompaktniji sustav, amp obavezno sa USB-B ulazom za komp (laptop bez spdif), bookshelf zvučnici max 35 cm visine. Otvoren i za druge opcije zvučnika npr. gore spomenuti Dali Zensor 1 ili nešto u toj dimenziji. Alternativa je i Klipsch R51PM (aktivni) pa ako netko ima iskustva s nečim od navedenog ili može preporučiti unaprijed zahvaljujem. Budžet circa €500 ali da se protegnuti. Ideja je spojiti kao TV zvučnike i naravno slušanje glazbe (FLAC sa foobar-a, Spotfy/Tidal preko Chromecast audio, danas sutra i neki gramofon). Thx!

tommmyyy pon 9.9.2019 22:55
tajo1960 kaže...

Ja ne razumijem što ti zapravo tražiš? Mali NAD je 3.400 kn, zvučnici Q3020 su 200 Funti, to je već 5.100 kn, a na kraju navodiš budžet cca 500 Eura?!?!

Hajde budi malo precizniji i određeniji. Što zapravo trebaš i misliš kupiti? Pojačalo i zvučnike (pasivne)? To što si naveo - košta cijenu koju sam ja naveo (po važečim cjenicima), dakle - 5.100 kuna.

 

Sa aktivnim Klipsch kutijama ne trebaš NAD. Imaš pojačalo u aktivnim kutijama.

 

Baci oko na Edifier S2000Pro aktivne zvučnike, nađe ih se i za malo manje od 500 Eura, a ako i nemaš SPDIF izlaz iz HP laptopa, imaš BlueTooth, a imaju i Edifieri (i radi odlično), pa ne bi trebao imati problema, a imaju izvrstan zvuk i kvalitetu izrade. 

 

 

Tražim a) pojačalo + zvučnike manjih dimenzija ili b) aktivne zvučnike. NAD + Q3020 imam priliku uzeti za točno €500 (iz DE), Klipsch za cca €450. Zbog ograničenog prostora htio bi zvučnike manje od 35 cm visine i pojačalo ne veće od 35 x 15 cm (širina x visina). Boravak je cirka 20m2, udaljenost od zvučnika 2.5m. Tip glazbe classic rock, blues, acoustici sl. Bitno mi je da je zvuk što kvalitetniji pri tišem slušanju (koliko je to moguće u ovom rangu). Zbog jednostavnosti (ne treba pojačalo, ima sve tražene ulaz, itd.) naginjem prema Klipsch. Vjerojatno bi uzeo da nisam vidio ovu opciju NAD + Q3020. Q zvučnici imaju odlične recenizije ali nisam uspio naći direktnu usporedbu sa Klipsch. Također, nisam siguran da li je NAD dovoljno jak da pogoni Q3020? Nisam napomenuo ranije ali može i opcija polovnog. 

 

P.S. gledao sam i preporučeni Edifier (hvaljen ranije u ovom forumu) ali nije mi bio užem izboru zbog nedovoljno ulaza (trebam 4 ulaza i to idealno USB, RCA, optički i 3.5mm aux). 

tommmyyy pon 9.9.2019 23:22
tajo1960 kaže...

OK, sada si malo precizniji, ali onda... Bog ne bi skužio što u stvari trebaš. Nabacao si želje bez reda i objašnjenja.

Da, Ediji nemaju "gov*o" od 3,5 mm utikača, ha ha (soory na izrazu, ali što je je)... to i nije predviđeno za tu klasu zvučnika, naravno da nije. Ali zato imaju balansirane ulaze, optički, Coax i regularni Cinch (RCA) plus BlueTooth koji radi izvrsno.

Što sve misliš spajati na 4 ulaza, ako nije tajna?

Spojio bi TV (spdif), laptop (USB), Chromecast audio (3.5mm ili spdif) i u skorije vrijeme gramofon (RCA). Gledao sam prije usporedbu S2000 Pro sa R-15PM (stariji model Klipscha), neki zaključak je da su Edi mesnatiji u basu ali Klipsch detaljniji u srednjim i visokima. Noviji R51-PM ima nekakav "dynamic eq" koji valjda poboljšava bas prilikom tišeg slušanja. NAD + Q me zaitrigirao i zbog možda lakše nadogradnje kasnije (mogu se zamjeniti zvučnici ili pojačalo odvojeno). Ništa, bacit ćemo grah pa kako padne tako ćemo uzeti 

hudo uto 10.9.2019 22:19
tommmyyy kaže...
tajo1960 kaže...

Ja ne razumijem što ti zapravo tražiš? Mali NAD je 3.400 kn, zvučnici Q3020 su 200 Funti, to je već 5.100 kn, a na kraju navodiš budžet cca 500 Eura?!?!

Hajde budi malo precizniji i određeniji. Što zapravo trebaš i misliš kupiti? Pojačalo i zvučnike (pasivne)? To što si naveo - košta cijenu koju sam ja naveo (po važečim cjenicima), dakle - 5.100 kuna.

 

Sa aktivnim Klipsch kutijama ne trebaš NAD. Imaš pojačalo u aktivnim kutijama.

 

Baci oko na Edifier S2000Pro aktivne zvučnike, nađe ih se i za malo manje od 500 Eura, a ako i nemaš SPDIF izlaz iz HP laptopa, imaš BlueTooth, a imaju i Edifieri (i radi odlično), pa ne bi trebao imati problema, a imaju izvrstan zvuk i kvalitetu izrade. 

 

 

Tražim a) pojačalo + zvučnike manjih dimenzija ili b) aktivne zvučnike. NAD + Q3020 imam priliku uzeti za točno €500 (iz DE), Klipsch za cca €450. Zbog ograničenog prostora htio bi zvučnike manje od 35 cm visine i pojačalo ne veće od 35 x 15 cm (širina x visina). Boravak je cirka 20m2, udaljenost od zvučnika 2.5m. Tip glazbe classic rock, blues, acoustici sl. Bitno mi je da je zvuk što kvalitetniji pri tišem slušanju (koliko je to moguće u ovom rangu). Zbog jednostavnosti (ne treba pojačalo, ima sve tražene ulaz, itd.) naginjem prema Klipsch. Vjerojatno bi uzeo da nisam vidio ovu opciju NAD + Q3020. Q zvučnici imaju odlične recenizije ali nisam uspio naći direktnu usporedbu sa Klipsch. Također, nisam siguran da li je NAD dovoljno jak da pogoni Q3020? Nisam napomenuo ranije ali može i opcija polovnog. 

 

P.S. gledao sam i preporučeni Edifier (hvaljen ranije u ovom forumu) ali nije mi bio užem izboru zbog nedovoljno ulaza (trebam 4 ulaza i to idealno USB, RCA, optički i 3.5mm aux). 

 

oba zvucnika su super, ali imaju bitno drugaciji zvuk, tako da ne bi rekao da je jedan bolji od drugog. Osobno mi vise pase zvuk QAcousticsa, ali dosta ljudi voli Klipsh zvuk, koji se meni, opet, ne svidja. Moras sam cut i procjeniti, obidji lokalne ducane gdje imaju izlozene te zvucnike i poslusaj. 

gocc01 sri 11.9.2019 21:46

Meh, nije to to, fali jedinicama puno toga pa sam ih zamjenio danas za trojke i to je nešto što sam trebao davno napraviti. 

 

Zensor 3 je bome lijep komad za vidjet na polici i moram se požuriti sa izradom stalaka. Zvuk je za sferu ugodniji od Zensor 1 na istom pojačalu. Jedinice su bile dosta suzdržane i sa plahtom preko visokih, bas je bio solidan s obzirom na veličinu ali nije mi to bilo onak za zavaljat se i slušat. Ovo je puno sličnije Zensor 7, dijele mid/bas jedinicu ipak, ne znam za visokotonac al pretpostavljam da je isti. 

 

Zaključak je da se više ne okrećem prema floorstanderima sve dok ne bude sobe od bar 25 kvadrata. Trojke imaju sve ono što mi je ostalo u lijepom sjećanju od sedmica. Danas nisam baš uspio puno poslušati ključne stvari, pojačalo je baš čudno, duplo jače od onog Onkyo A9010 a moram podebljat na 80 da izvučem sound koji je Onkyo čupao iz Zensor 7 na 60. Nije da je velika razlika, 88 vs 90dB osjetljivost ali je Yamaha očito muzika za pare dok Onkyo daje više nego što vrijedi. 

 

Žal mi je kaj nisam uspio dobiti smeđe, zbog stalaka koji će bit u toj nijansi al vele da se Zensori više nit ne proizvode tako da trgovine sada prodaju samo zalihe. Oberon nastupa. Pozz

Striko2009 sri 11.9.2019 23:04

Nisam imao prilike poslusati zensor 7, ali prvotno mi je ideja bila uzeti 1 zbog nedostatka mjesta u boravku i morali su biti bookshelf. Cuo sam ih uzivo i nisu mi imali tu zivost kakvu sam ocekivao, plan je bio uzeti i sub ali u pocetku nisam imao mjesta. To je znacilo prvo obraditi zenu da treba napraviti mali premjestaj da bi i sub stao :).

U vrijeme nagovaranja i obradjivanja zene, dobio sam priliku poslusati zen3 i odusevio se punim zvukom, lakocom hendlanja od dubokih do visokih tonova i samo toplinom zvuka koji daju iz ipak povecih kutija.

Nakon toga doci doma i objasniti da ce zvucnici ipak biti veci od prvotno najavljenih je bila nova borba, ali na kraju sletjeli su zensor 3 + e9f sub. Imam dojam nakon sad vec vise od godine dana da sub skoro niti ne treba ali je ipak gust gledanje filmova u uhd sa kvalitetnim zvukom pa sub zagrmi da se pola zgrade strese u 11 navecer :)

Vjerujem da se neces razocarati, mene odusevljavaju a volim slusati veliku vecinu zanrova (rock, jazz, rap, elektronika i sve izrode) osim turba za koje ti ne trebaju zen3 nego obicni radio i litra rakije 

djigibao čet 12.9.2019 07:17
gocc01 kaže...

Meh, nije to to, fali jedinicama puno toga pa sam ih zamjenio danas za trojke i to je nešto što sam trebao davno napraviti. 

 

Zensor 3 je bome lijep komad za vidjet na polici i moram se požuriti sa izradom stalaka. Zvuk je za sferu ugodniji od Zensor 1 na istom pojačalu. Jedinice su bile dosta suzdržane i sa plahtom preko visokih, bas je bio solidan s obzirom na veličinu ali nije mi to bilo onak za zavaljat se i slušat. Ovo je puno sličnije Zensor 7, dijele mid/bas jedinicu ipak, ne znam za visokotonac al pretpostavljam da je isti. 

 

Zaključak je da se više ne okrećem prema floorstanderima sve dok ne bude sobe od bar 25 kvadrata. Trojke imaju sve ono što mi je ostalo u lijepom sjećanju od sedmica. Danas nisam baš uspio puno poslušati ključne stvari, pojačalo je baš čudno, duplo jače od onog Onkyo A9010 a moram podebljat na 80 da izvučem sound koji je Onkyo čupao iz Zensor 7 na 60. Nije da je velika razlika, 88 vs 90dB osjetljivost ali je Yamaha očito muzika za pare dok Onkyo daje više nego što vrijedi. 

 

Žal mi je kaj nisam uspio dobiti smeđe, zbog stalaka koji će bit u toj nijansi al vele da se Zensori više nit ne proizvode tako da trgovine sada prodaju samo zalihe. Oberon nastupa. Pozz

 

Drago mi je da si nasao sto ti paše, ali me interesira sta je bilo sa B&W?

Nisi nista napisao o njima, jos kod tebe ili ih rijesio?

Nisu zadovoljili u tvom prostoru zvukom ili je nesto drugo u pitanju?

 

Također sta se desilo sa prijasniim pojacalim (nisi imao nesto drugo prije yamahe 202)?

Zoki B čet 12.9.2019 08:52
gocc01 kaže...

Meh, nije to to, fali jedinicama puno toga pa sam ih zamjenio danas za trojke i to je nešto što sam trebao davno napraviti. 

 

Zensor 3 je bome lijep komad za vidjet na polici i moram se požuriti sa izradom stalaka. Zvuk je za sferu ugodniji od Zensor 1 na istom pojačalu. Jedinice su bile dosta suzdržane i sa plahtom preko visokih, bas je bio solidan s obzirom na veličinu ali nije mi to bilo onak za zavaljat se i slušat. Ovo je puno sličnije Zensor 7, dijele mid/bas jedinicu ipak, ne znam za visokotonac al pretpostavljam da je isti. 

 

Zaključak je da se više ne okrećem prema floorstanderima sve dok ne bude sobe od bar 25 kvadrata. Trojke imaju sve ono što mi je ostalo u lijepom sjećanju od sedmica. Danas nisam baš uspio puno poslušati ključne stvari, pojačalo je baš čudno, duplo jače od onog Onkyo A9010 a moram podebljat na 80 da izvučem sound koji je Onkyo čupao iz Zensor 7 na 60. Nije da je velika razlika, 88 vs 90dB osjetljivost ali je Yamaha očito muzika za pare dok Onkyo daje više nego što vrijedi. 

 

Žal mi je kaj nisam uspio dobiti smeđe, zbog stalaka koji će bit u toj nijansi al vele da se Zensori više nit ne proizvode tako da trgovine sada prodaju samo zalihe. Oberon nastupa. Pozz

Nekoliko sam puta pisao ovdje da je Zensor 3 najbolje ocjenjen od cijele Zensor serije i ima razloga tome, jako dobro složen zvučnik.

Mislim da dijele visokotonac svi u seriji.

 

Ima nešto u Dancima i njihovim visokotoncima :)

 

Zensore 3 sam imao sa PM 6005 i fino je to radilo, za prostor do 20kvadrata milinica, imao 2 godine i odlučio napravit upgrade koji je koštao porilično više, no koliko sam s tim dobio, pa ajmo reći podosta ali cijenovno neisprativo.

Mislim da ćeš biti jako zadovoljan s njima:)

 

 

om-prat čet 12.9.2019 14:48
gocc01 kaže...

Meh, nije to to, fali jedinicama puno toga pa sam ih zamjenio danas za trojke i to je nešto što sam trebao davno napraviti. 

 

Zensor 3 je bome lijep komad za vidjet na polici i moram se požuriti sa izradom stalaka. Zvuk je za sferu ugodniji od Zensor 1 na istom pojačalu. Jedinice su bile dosta suzdržane i sa plahtom preko visokih, bas je bio solidan s obzirom na veličinu ali nije mi to bilo onak za zavaljat se i slušat. Ovo je puno sličnije Zensor 7, dijele mid/bas jedinicu ipak, ne znam za visokotonac al pretpostavljam da je isti. 

 

Zaključak je da se više ne okrećem prema floorstanderima sve dok ne bude sobe od bar 25 kvadrata. Trojke imaju sve ono što mi je ostalo u lijepom sjećanju od sedmica. Danas nisam baš uspio puno poslušati ključne stvari, pojačalo je baš čudno, duplo jače od onog Onkyo A9010 a moram podebljat na 80 da izvučem sound koji je Onkyo čupao iz Zensor 7 na 60. Nije da je velika razlika, 88 vs 90dB osjetljivost ali je Yamaha očito muzika za pare dok Onkyo daje više nego što vrijedi. 

 

Žal mi je kaj nisam uspio dobiti smeđe, zbog stalaka koji će bit u toj nijansi al vele da se Zensori više nit ne proizvode tako da trgovine sada prodaju samo zalihe. Oberon nastupa. Pozz

 Ako se imaš volje minjat drage volje. Vokal i dvi zadnje jedinice su mi crne, a trice walnut.

gocc01 sub 14.9.2019 19:10
djigibao kaže...

 

 Drago mi je da si nasao sto ti paše, ali me interesira sta je bilo sa B&W?

Nisi nista napisao o njima, jos kod tebe ili ih rijesio?

Nisu zadovoljili u tvom prostoru zvukom ili je nesto drugo u pitanju?

 

Također sta se desilo sa prijasniim pojacalim (nisi imao nesto drugo prije yamahe 202)?

 

B&W sam uzeo samo jer je bila dobra prilika a čak sam i zaradio koju kunu. Nažalost, u trenutku nisam imao pojačalo već sam ih spojio na neku kemiju koju sam složio od Logitech 5.1 tako da to ne želim ni komentirat s obzirom da sam dobio možda 2x30W Logitech snage 

 

Nad C368 sam prodao, kupio neke druge igračke, po običaju pa sad opet ispočetka. 

 

Žal mi je jebiga kaj nisam tada kupio Z3, nit se ne sjećam iz kojeg razloga ali mogao sam puno bolje proći od "plati skupo prodaj jeftino". 

 

Uglavnom, mali standmount nije dovoljan, ovakav je taman. 

volegradele sub 14.9.2019 22:12

Ja koristim MIT Terminator 2 bi-wire,XLR interkonekte custom made bakar,i AQ od grama do phona-ampa,2 x strujni custom made Furutech.I to vec dugo dugo stoji i ne diram!Jednom na slusancu bio MIT Shoutgun odusevio i pobjego,vjerovat ih nabavim u skoroj ili daljnoj buducnosti!

Prije par mjeseci frend koji radi audio kabele i sto mi je dosad napravio XLR i strujase mi je poslao x 2 kabele za gramofon od srebra i to nije dobro sjelo u sistem.Iz nekog razloga kupili su ogroman šum i morao sam ih vratit!

Father_Dougal ned 15.9.2019 11:49
sseennoonn kaže...

nego ..dečaki da čujem kakva su vam iskustva sa određenim kablovima.. kakve interkonekte koristite, zvučničke kablove  etc? 

Od računala do pretpojačala neki noname bananica-cinch, od pretpojačala do zvučnika cinch-XLR, ručne izrade, kabel kupio u RCF dućanu u Maksimirskoj, 2x2m.

Hifist bi rekao, FR kao AM radio :)

volegradele pon 16.9.2019 14:52

Nezz zasto nikad me McIntosh nije privlacio,mozda zbog enormne cijene :D
Pathos bi lipo ovo gura a i ako zakaslje lako bi nasli dostojnu zamjenu.
Ima jedan Paradound Halo A21 izlaz u oglasu za 13Kkn,to bi bila top SH kupnja,vrlo ozbiljan i kvalitetan izlaz za "malo" para