Filox pet 19.7.2019 10:52
Tallahassee kaže...

.... ne kuzim.... kao da u Hrvatskoj nema kuca s bazenom, vila, porsea, mecki, jahti...... bjesnih kompjutera i mobitela..... pa normalno da ima i bjesnih sistema i kupaca istih...... nekome je cudno sto uglavnom ljudi zele lijepo zivjet, uzivat u zivotu i priustit si najbolje?..... a dal je nekome to potrebno je rasprava van pameti, jer svatko sa svojim novcem odlucuje kako sam zeli.....

 Ljudi imaju para, a najčešće takvi neće bit po ovakvim i sličnim forumima. I zato slušamo raspravo o komponentama od 1.000-10.000 kuna i mislimo da nitko ne kupuje Macintoshe od 100.000 kuna. Čak nije nužno ni da znaju šta su kupili, samo imaju para i kupili su najskuplje/najbolje.

dabar_solta_V2 pet 19.7.2019 12:46
nhooydz kaže...

Uvijek me zanimalo na koju fintu te hifi kompanije posluju. I dućani. Eto, u Zg ima pa jebemu barem 10 dućana sa svim čudima, na koju foru oni zarađuju? Koliko kućanstava kupuje pojačala, AVR i slično? Firme poput Marantz, Denon su mi posebno fascinantne. Eto, ako me netko moze prosvjetlit, uvijek me to zanimalo. Ili oni Hrvati što rade pojačala Sound Carrier za 100k kn. Tko to kupuje? Ugh

 neznam kako dučani rade ali 90% tih high end proizvođača prodaje maglu pa im se naravno više isplati prodat jedno pojačalo za 10k nego 10 pojačala za 1k s obzirom da je cjena djelova i proizvodnje otprilike ista ili sitno veča.

 

nhooydz pet 19.7.2019 13:48
Tallahassee kaže...

.... ne kuzim.... kao da u Hrvatskoj nema kuca s bazenom, vila, porsea, mecki, jahti...... bjesnih kompjutera i mobitela..... pa normalno da ima i bjesnih sistema i kupaca istih...... nekome je cudno sto uglavnom ljudi zele lijepo zivjet, uzivat u zivotu i priustit si najbolje?..... a dal je nekome to potrebno je rasprava van pameti, jer svatko sa svojim novcem odlucuje kako sam zeli.....

 

Nisam ja ni osuđivao niti spominjao kuće sa bazenima i autima jer je to toliko rasprostranjeno da se ne isplati uvlačit u raspravu uopce, kao ni ono što ljudi rade sa novcem :)

 

Imam samo osjećaj da je ovaj hobi dosta, pa rijedak? Više ćeš vidjet porschea nego mcintosha kod ljudi, bijesni komp je max 20,000kn. Ovdje pričam o sistemima koji ulaze u 6-ero znamenkaste iznose, jednostavno me zanima koja je klijenetela u Hrvatskoj za te stvari, te općenito za ove hifi dućane, sumnjam da preživljavaju od prodaje slušalica za 500kn. Evo ovo što je kolega rekao ima smisla, kupe čisto da kupe. Ne znam evo, meni je fascinantno da ima toliko dućana u Zagrebu za tako niche hobi.

 

Jedino što mi ima smisla da ljudi koji imaju različite prioritete dosta toga žrtvuju kako bi si priuštili sistem kao što je kolega iznad linkao sa McIntoshima. Razmišljam samo naglas, ne mislim tu osuđivat, da mogu ja bi si kupio onaj McIntosh sat također. :D https://www.mcintoshlabs.com/products/merchandise/McIntosh-Clock

nhooydz pet 19.7.2019 17:12
Tallahassee kaže...

.... zasto su onda firme poput Marantza i Denona posebno fascinantne?.....

 

 

Ajd da ponovim jer očito nije jasno. Zanima me TKO kupuje entry level AVR uređaje, tko je njihovo ciljano tržište te koliko toga uspiju prodati da se ti proizvodi i dalje proizvode? Zato Denon i Marantz, imaju entry level uređaja do 2000kn na bacanje. Zato mi je fascinantno, ne zbog zvuka (iako ruku na srce nisam nikad ni slušao Marantza novijeg) 

 

U mojem okruženju svih ljudi kojih sam upoznao u životu nikad, ali nikad nisam upoznao nekog average joe lika koji ima AVR ili nešto slično doma a da nije entuzijast i sam. Ne zanima me atm filozofiranje oko zvuka i svega, zato mi se i neda ić u offtopic. Ali eto, od čega zivi ducan Nove boje zvuka npr? Nije baš neka Chipoteka da ima svega, nego baš specificanducan za par specificnih brandova. Prodaja pojačala i dali zvučnika u klubove i kafiće?

 

Eto, to me u biti zanima. Očito svaka roba ima svoju publiku ali jebeš mi ako ja u svojoj generaciji ikoga znam da doma ima pojačalo ili avr.

 

gocc01 sub 20.7.2019 09:34

Koliko bi bili spremni izdvojiti za rabljeni LS50 wireless, bez tragova korištenja? Razmišljao sam oko 1000€ ako uspijem na vrijeme prodati i Nad i Tannoy.  Ugrađeni DSP je riješenje za sve moje probleme sa akustikom sobe. Naravno, 17000kn je suluda cijena za nove ali možda uspijem ubosti rabljene/izložbene ako ne ode cijena preko tih 1000€. Aukcija traje do sutra. 

gocc01 sub 20.7.2019 10:11

Nije mi toliko zbog wirelessa koliko zbog aktive i samog DSPa. Čitao sam na jednom forumu da su prve verzije imale problema sa statikom zbog hladnjaka ali su to u novijim verzijama ispravili. E sad, moram pitat sellera koliko su stari zvučnici tj da li su stara ili nova verzija. Sve ostalo se riješi nekim preampom ili streamerom. 

 

Pošto imaju ugrađena 2x200W i 2x30W pojačala, sumnjam da bih igdje ako ostane cijena ispod 1000€ mogao nabaviti takav setup. Malo je problem kaj ak nekaj rikne, to mi je turn off..

volegradele sub 20.7.2019 16:34

Da ako ih upecas za 1000€ na konju si,ne vidim zasto bi bjezao od wifi zvucnika.Pa KEF LS50 su odlicni zvucnici i hvale ih di god stignes.
Ako ti i ne budu pasali prodas ih vrlo brzo.

A to tko kupuje skupi hifi i kako trgovine zive...glupljeg pitanja dugo nisam cuo,ubiti nije mi pitanje problem nego čuđenje i spominjanje pustih Porchea i Ferraria...u mom gradu ima mozda jedan dva Ferraria i mozda par Porchea...jel to puno?

gocc01 sub 20.7.2019 17:40

Ajmo onda hitno mi nađite kupce za amp i zvučnike 

 

NAD c368 4800kn (ja platio 5300 sa dostavom)

Tannoy XT6F 6500kn (mene ispali 7300 sa dostavom) 

Komplet 10000kn. Znači pušim oko 2k kuna al ak ubodem LS50W za 1000€ na konju sam. I molim boga da bude dosta sad. 

 

 

blackalbum sub 20.7.2019 19:38
gocc01 kaže...

Ajmo onda hitno mi nađite kupce za amp i zvučnike 

 

NAD c368 4800kn (ja platio 5300 sa dostavom)

Tannoy XT6F 6500kn (mene ispali 7300 sa dostavom) 

Komplet 10000kn. Znači pušim oko 2k kuna al ak ubodem LS50W za 1000€ na konju sam. I molim boga da bude dosta sad. 

 

 

 zašto misliš da će ti taj kef zvučati bolje od trenutne kombinacije,par dobrih samostoječih zvučnika se ne može kupiti ispod kakvih 10 000 kn,ja sam sebi okušao sreču sa raznim mordaunt shortovima,dalijima ,yamahama dok nisam kupio bowerse 683 s2 koji su bili na sniženju ,i napokon sam zadovoljan sa zvukom sve postavke na rotelovom pojačalu su mi na nuli dok sam imao zensor 7 bas sam pojačao na 2 od deset i opet mi je falilo basa,taj kef nije za ozbiljno i dugotrajno slušanje glazbe bolje uloži još 1000 eura i kupi si puno bolji sistem,ako nemaš love pokuđaj sa dynaudio  bookshelf zvučnicima i nekim dobrim pojačalom

gocc01 ned 21.7.2019 22:07

Upravo sam se na aukciji izborio za B&W 607 bijeli za 2350kn sa dostavom. Top stanje, izložbeni primjerci sa kutijom i opremom. 530€ i 400£ najniža cijena novih bez dostave. Kod nas su oko 4000kn. Pa ak ne budu valjali 2350kn mogu dobiti za njih 

 

 

Filox pon 22.7.2019 08:29
blackalbum kaže...
ima li tko iskustva sa MOON by sim audio dali to što vrijedi

 Ima mi brat Moon CD-player. Vrhunski zvuk, vrhunski dizajn, vrhunski uređaj. Doduše, treba trenutno mijenjati laser, ali to je nešto što se troši s vremenom. Koliko vrijedi ovisi o tome koliko para imaš u životu, jer nisu jeftini uređaji, ali je zvuk fenomenalan. Cijeli sustav sam doživio tek kad je taj CD player ušao u kuću.

Filox pon 22.7.2019 08:34
Dead kaže...
gocc01 kaže...

Ajmo onda hitno mi nađite kupce za amp i zvučnike 

 

NAD c368 4800kn (ja platio 5300 sa dostavom)

Tannoy XT6F 6500kn (mene ispali 7300 sa dostavom) 

Komplet 10000kn. Znači pušim oko 2k kuna al ak ubodem LS50W za 1000€ na konju sam. I molim boga da bude dosta sad. 

 

 

 Po meni je šteta takav sustav žrtvovati za LS50w. Recenzije za Tannoy i NAD su izvrsne. Svejedno poštujem tvoju odluku.

 Ne bi nikad gledao nikakve bežične zvučnike uz ovakav fini sustav. I još za toliku lovu? Nema teorije.

Zoki B pon 22.7.2019 08:59
gocc01 kaže...

Upravo sam se na aukciji izborio za B&W 607 bijeli za 2350kn sa dostavom. Top stanje, izložbeni primjerci sa kutijom i opremom. 530€ i 400£ najniža cijena novih bez dostave. Kod nas su oko 4000kn. Pa ak ne budu valjali 2350kn mogu dobiti za njih 

 

 

 

 

Mislim da kada prođe 100njak sati pa kada poslušaš te male životnjice sa nad ampom koji imaš, budeš samo stare zvučnike prodavao:)

Fini kick imaju i općenito fino rade, slušao sam ih, mislim da budeš zadovoljan ali u svakom slučaju odlična kupnja i svakako nam javi kako si zadovoljan.

 

gocc01 pon 22.7.2019 11:06
Dead kaže...
gocc01 kaže...

Upravo sam se na aukciji izborio za B&W 607 bijeli za 2350kn sa dostavom. 

 

 Zar ti ne bi bilo povoljnije ovdje?! Imaju ih na zalihi i novi su.

 

To je po komadu cijena. Nema jeftinije, znači iz UK za 400£ al dostava je minimum 30£ iz svih trgovina. Ok to je cijena za nove al piše za moje da su TOP ZUSTAND 

 

Problem je kaj mi fali prostora tako da riješavam i komodu koja je 150cm i visine 55 i uzimam jednu od 200-220cm i visine oko 80 taman do telke na zidu tak da ima mjesta za "bookshelfe" sa strane. Stupove jednog dana kad bude veći dnevni 

Zoki B uto 23.7.2019 18:01

Mjenjao Marantz CD6006 cd player za gotovo novi Pioneer n50A-k network player.

Aj reko moj cd player star 3 mjeseca ovo je isto skoro novo, ne koristim CD kao takav nek svira isto kako sam i očekivao i ok.

Dodatno radi i kao net streemer, ima ulaze za dac i more drugih stvari, reko ajde, nazvao čovjeka i pristao je, našli smo se.

Znam kako je Marantz zvučao, i očekivao sam više manje isti zvuk.

Kako sam se prevario......

 

Bass - čvršći, kontroliraniji, jači, naglašeniji, osobno odličan, više preferiram od Marantza.

Sredina - malo povučenija od Marantza što mi apsolutno odgovara, no sve na svojem mjestu, jednostavno odlično prozračno i transparentno no ne previše izvučeno van kao na Marantzu.

Visoki - fantastični, ima ih, frekventni, uopće ne lete okolo, savršeno kontrolirani.

 

Sve ne mogu vjerovati koja razlika, jednostavno me oduševio uređaj kako dobro radi i koliko mi je dodatno sredio sustav, te olakšao, ima dac ulaze, streema s mreže, čita sa usb ima dva utora odozada jedan i napred jedan.

Internet radio za sada ne koristim niti ostale aplikacije ali možda dođe na red.

Ima modove za upskale zvuka ali koliko čujem malo nabrije zvuk i nije baš prirodno, najbolje je na direct modu, zaobilazi sve dodatne elemente.

 

Za sada apsolutno zadovoljan kako dobro radi, no vrijeme će još pokazati svoje, čovjek ga nije koristio tako da nakon par sati rada budemo vidjeli kako će sjesti, ali i za sada oduševljen, popravilo mi je tonalitet u sustavu :)

 

Ako imate prilike negdje poslušati, toplo preporučam.

 

Iznenadilo me i da nije tako lagan uređaj :)

 

 

 

blackalbum uto 23.7.2019 21:02
Zoki B kaže...

Mjenjao Marantz CD6006 cd player za gotovo novi Pioneer n50A-k network player.

Aj reko moj cd player star 3 mjeseca ovo je isto skoro novo, ne koristim CD kao takav nek svira isto kako sam i očekivao i ok.

Dodatno radi i kao net streemer, ima ulaze za dac i more drugih stvari, reko ajde, nazvao čovjeka i pristao je, našli smo se.

Znam kako je Marantz zvučao, i očekivao sam više manje isti zvuk.

Kako sam se prevario......

 

Bass - čvršći, kontroliraniji, jači, naglašeniji, osobno odličan, više preferiram od Marantza.

Sredina - malo povučenija od Marantza što mi apsolutno odgovara, no sve na svojem mjestu, jednostavno odlično prozračno i transparentno no ne previše izvučeno van kao na Marantzu.

Visoki - fantastični, ima ih, frekventni, uopće ne lete okolo, savršeno kontrolirani.

 

Sve ne mogu vjerovati koja razlika, jednostavno me oduševio uređaj kako dobro radi i koliko mi je dodatno sredio sustav, te olakšao, ima dac ulaze, streema s mreže, čita sa usb ima dva utora odozada jedan i napred jedan.

Internet radio za sada ne koristim niti ostale aplikacije ali možda dođe na red.

Ima modove za upskale zvuka ali koliko čujem malo nabrije zvuk i nije baš prirodno, najbolje je na direct modu, zaobilazi sve dodatne elemente.

 

Za sada apsolutno zadovoljan kako dobro radi, no vrijeme će još pokazati svoje, čovjek ga nije koristio tako da nakon par sati rada budemo vidjeli kako će sjesti, ali i za sada oduševljen, popravilo mi je tonalitet u sustavu :)

 

Ako imate prilike negdje poslušati, toplo preporučam.

 

Iznenadilo me i da nije tako lagan uređaj :)

 

 

 

 ja imam taj marantzov cd player ,ako želiš iskoristit maximum od cd playera kao što je taj marantz trebaš doma imati barem 500 originalnih cd-a,i treba vremena da se taj uređaj usvira,ali ako ti je fonoteka uglavnom od muzike na računalu onda je definitivno mrežni player bolje riješenje,ali da pioneer bolje svira od marantza i to još muzika skinuta sa interneta ili stremana to mi je teško vjerovati jer taj marantz baš ima to od dubokog basa do detaljnog i slatkog srednjotonskog područja

Zoki B uto 23.7.2019 21:19

Vjerujem da je, no cd nisam koristio pa neznam, niti me iskreno dira previše, što se tiče .wav formata što sam na marantzu slušao, isti fileovi sa istog sticka puno bolje zvuče na pioneeru, puno, puno bolje.

Slušao sam 2 mjeseca marantza, sada slušam pioneera i znam što govorim, odnosno čujem. Interconnect je isti također. Naravno sve ovisi o opremi s kojom se upari no sve što sam inicijalno gore naveo stoji, marantz mi je bio previše istaknut u sredini i slabiji bas ima od pioneera i apsolutno mi u mom sustavu puno bolje radi. Naravno, jednom sam tu i napisao da sam se shebo s marantzom jer ne koristim cd, samo sam preko usb slušao no taj problrm je sada otklonjen. Daleko od toga da je taj marantz loš uređaj, no ovo mi puno bolje radi. Naravno i više odgovara mojim potrebama. Da toliko bolje kod mene pioneer radi i mene je iznenadilo, no radi i to je sve što mi je bitno😃

Zoki B sri 24.7.2019 08:15

Sve stoji ali iskreno u mom sustavu  taj marantz nije meni odgovarao, previše forward mi je bio, ovo je blago povučenije ali i dalje svega ima, još bi dodao što sam primjetio da pioneer bolje razdvaja lijevi i desni zvučnik, znači šira zvučna slika.

Očekivao sam identičan zvuk ili malo bolji ili malo lošiji, išao sam probat jer mi zaista net player odgovara svim potrebama za razliku od cd playera, no toliko me iznenadilo da sam to ovdje i komentirao, najviše me bas iznenadio da je čvršći i mesnatiji jer su za taj marantz govorili na reviewima da ima mesnat bas, no ovaj pioneer ga ima više i definiranije.

 

Ukratko:

 

Pioneer n50A > chord interconnect > Roksan K3 integrirac > chord zvučnički kablovi > Focal aria 906

 

Zvuk je precizan, brz i agilan, još uvjek malo, ali jako malo na cca 3KHZ se nekada čuje da zaječi vokal ili nešto slično, tu je negdje skretnica i dosta se popravilo sa filcom oko visokotonca no ako ći picajzlirati nekada se čuje.

Bas je odličan, visoki ima ih pregršt ali savršeno kontrolirano, sredina isto odlična samo taj mali.... mrc,,, nezz kako bi nazvao, no vjerujem da će se smirit s vremenom i to.

Zvučnici su stari 3 mjeseca, ostalo je ispod 2 mjeseca staro uključujući i kablove, neka sada radi lagano uz cca 2-3 sata dnevno pa budem vidjeli kako će se dalje razvijati:)