Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

The_Fichek pet 22.5.2020 15:44

BEYERDYNAMIC DT 770 PRO 80 Ohm vs. HyperX Cloud Alpha?

 

Ima li osjetne razlike u zvuku ili bi razlika trebala biti primjetna tek audiofilsko istreniranom uhu?

 

Vrijedi li prelazak sa Alphe na 770 Pro 80 Ohm 300-400kn razlike?

matija656 pet 22.5.2020 20:48
The_Fichek kaže...

BEYERDYNAMIC DT 770 PRO 80 Ohm vs. HyperX Cloud Alpha?

 

Ima li osjetne razlike u zvuku ili bi razlika trebala biti primjetna tek audiofilsko istreniranom uhu?

 

Vrijedi li prelazak sa Alphe na 770 Pro 80 Ohm 300-400kn razlike?

 da

napravio sam prelaz sa cloud1 na dt770 i samo pohvale imam, isplati se, samo jer su slušalice veće i okrugle, pa je više prostora za samo uho i udobnost je odlična čak i u stock formi
alpha ima bolji zvuk od cloudica 1 (iako ne drastično), ali dt770 ima još bolji
da ne pričamo i o tome da se dt770 lako moda, pa možeš iz njih izvuči još više od onoga što nude stock

ja sam svoje dt770 dosta modao, iznutra i izvana, i milina su mi trenutno

 

The_Fichek pet 22.5.2020 21:05

Fala na dojmovima. Kakve modove si radio? Gledao sam zadnjih dana zamjenske jastucice sa Brainwawz posto imaju 30% akciju (+10% newsletter) i zanimljivo preporucuju ovalne jastucice za DT 770, iako i meni vise izgledaju okruglo. Ne svidja mi se kaj kabel nije na izvlacenje iz sluski i to nebi modao, iako vidim da i to ljudi rade. Najvise me zanima sama razlika u kvaliteti zvuka. Imam i ja Cloudice 1 doma i Alpha imaju dosta bolji bass, ako ne i sve ostalo malo bolje. Nasao sam jedan komentar na Redditu di jedan kaze da su Alpha na 80% do nekakvog savrsenstva za best buy smrtnike, a DT 770 na 90%.. Btw. midrange i high mi je vazniji od bassa, zato muke s odlukom. Tu bi navodno trebali biti slicni, mrvu-malo? bolje DT 770, ne znam.

191x7 pet 22.5.2020 22:34
AmonZero kaže...

Imam Cloud Alpha. Sto preporucujete od padova sa brainwavz sad kad je ovaj popust ? Imam ove stock padove sad.


EDIT: 

Nwm. Kupio Oval Pu Leather crne

 Htio sam preporučiti velurne obične ili s rashladnim gelom.

191x7 pet 22.5.2020 22:56
AmonZero kaže...

Ne znam kako bi mi tak te "krpene" sjele 

 

Ti isprobo sva 3 tipa ?

 Dobio bi skoro poluotvorene slušalice.

 

Ja ti imam Cloud 1 ilitiga Cloud Pro. I na njima trenutno Brainwavz HM5 angled velur. Imam i HM5 Pleather obične. Na putu su mi velur obični.

Angled mi nakosi headset pa mi je premali, s pleather običnima mi je jedva taman.

Velurne koristim jer s njima čujem sebe dok s ekipom pričam dok igramo - sprječava mi preglasno pričanje (što mi se događa s kožnima, a smeta čaći).

The_Fichek pet 22.5.2020 22:58

Velur puštaju bass vani i nekako sve spuštaju stepenicu ispod na Cloud Alpha. Isprobao sam sa zamjenskim ebay (svejedno solidno debele), no bolje su puno kožne na Alphi i vjerojatno svim zatvorenim tipovima, osim ako te briga za signature zvuk zatvorenih sluški. Nema onog punchy bassa sa velur, gubi se skroz, barem na Alphi, a i Cloud 1. Ja ću si vjerojatno naručit i shipskin i micro suede s gelom na Brainwawz pa javim, ako se tako odlučim. 350kn nije baš malo + DT 770 da ili ne, majke ti, na kraju ću odustat od svega.

matija656 sub 23.5.2020 10:04
The_Fichek kaže...
Fala na dojmovima. Kakve modove si radio? Gledao sam zadnjih dana zamjenske jastucice sa Brainwawz posto imaju 30% akciju (+10% newsletter) i zanimljivo preporucuju ovalne jastucice za DT 770, iako i meni vise izgledaju okruglo. Ne svidja mi se kaj kabel nije na izvlacenje iz sluski i to nebi modao, iako vidim da i to ljudi rade. Najvise me zanima sama razlika u kvaliteti zvuka. Imam i ja Cloudice 1 doma i Alpha imaju dosta bolji bass, ako ne i sve ostalo malo bolje. Nasao sam jedan komentar na Redditu di jedan kaze da su Alpha na 80% do nekakvog savrsenstva za best buy smrtnike, a DT 770 na 90%.. Btw. midrange i high mi je vazniji od bassa, zato muke s odlukom. Tu bi navodno trebali biti slicni, mrvu-malo? bolje DT 770, ne znam.

 evo ovako, idemo redom, ima toga :D


- imam unutra na šalici zaljepljen onaj materijal za auto akustiku, da se doda mase na šalicu i smanje odbijanja zvuka od slušalice nazad u uho

- imam metalne (ili olovne?) prugice zaljepljene na zvučnik iznutra, da on dobije više mase za rad, pa dobiješ malo bolji bass response, manje vibracija kučišta i to (to dvoje je - dynamat i ti "utezi" - kit sa custom cans naručeno)

- unutra na sredini imam stavljen rupčić - vlažnu maramicu (normalno suhu), postavljenu na taj dynamat, da još malo ublaži odbijanje zvuka naazd u uho (ipak je dynamat folija)

to dvoje pomaže da se zvuk očisti, manje refleksija zvuka unutar slušalice, pa se dobije i na prostornosti zuvka i izvuče neke detalje iz zvuka i malo ublaži visoke frekvencije koje su poznate za beyerdynamic

- sa strane uha, ispod ove spužve koja se stavi na zvučnik, imam papirnati ubrus za ruke, to pomogne da se dodatno ublaže visoke frekvencije, srednji dio dolazi van, nije više tako skriven iza bassa i visokih frekvencija

tu na toj poziciji se može eksperimentirati što ti bolje paše, tkanina, spužvica raznih debljina, papirnati ubrus, mrežica za police, pa ovisno o kombinaciji i materijalu biraš koliko efekt želiš i kako ti paše zvuk (ja mislim da imam samo papirnati ubrus, ali se stvarno ne mogu sjetiti, možda imam i mrežicu za police isto)

- kupio prsten od dt1990 koji drži zvučnik i stavio na njih, da mogu lakše mijenjati jastučiće i lakše ih fiksirati (bez njega ove xl bi morao nekako drugačije fiksirati ako bi htio da su nakošeni), ovo sam naručio tu u trgovini u čakovcu gdje sam kupio sluške, službeni su dobavljač za beyer i serviser u hrv, pa preko njih možeš tako neke djelove kupiti direktno od proizvođača

- sa vanjske strane imam montirano na slušalice kožnu traku, da imaš više kontakt površine na vrhu glave pa su udobnije na duže vrijeme (a i htio sam tako nešto jer sam vidio da skuplje slušalice imaju tako riješeno to, pa sigurno pomogne, i je), može se montirati da izgleda kao da je tvornički tako došlo i super paše na njih (to se može skombinirati i na dt880 i dt990, jer imaju isti headband), naručio sa ebaya neku jeftinu kopiju beyerovog headbanda i maknuo spužvicu sa njega da zatvorim headband i da izgleda kao tvornički (sa stock headbandom ta kožna traka mi nije išla jer je spužva smetala)

- za jastučiće, trenutno imam gore brainwavz hibridne xl, imao sam prije standardne hibridne, i oni gore ljepše izgledaju (jer su veličinom/promjerom kao stock), ali ovi xl su bolji jer je više prostora za uho, veća rupa na njima daje malo veću prostornost i malo poravna zvuk, topla preporuka za njih, i još sam ih podložio malo iznutra, tako da imam nakošene jastučiće (dobiješ još malo prostora za uho dubinom)

- odrezao "zube" na ovim plastikama koje drže metalne ruke za slušalice (4 komada), pa sa tim dobiješ više vertikalnog pomaka / ljuljanja slušalice, može bolje sjest na glavu i udobnije je (barem meni), jer slušalica se može bolje nakositi i ljepše sjedi na glavi (recimo sa tim zubima i večim jastučićima bi vjerojatno sa gornje strane jastučića vršile malo veći pritisak na glavu od donjeg djela, ovako ravnomjerno sjedne oko uha)

 

ovalni jastučići na beyere ne idu, barem ja nisam uspio staviti, imam doma ovalne od brainwavza, pokušao staviti, ali nisam htio forsirati jer mi se činilo da ću ih podrapati od napinjanja, tako da samo okrugli 100mm promjer (veličine kao stock i kao slušalica) ili xl 110 mm promjer (malo veći, labaviji su gore, ali stoje na njima) idu gore na slušalice

 

ako te još što zanima, pitaj :)

 

edit:

hebote upload za slike, okrene i podupla sliku, ali manje bitno

matija656 sub 23.5.2020 19:44
The_Fichek kaže...

Hesus i maria... Bome si napravio nove slušalice od njih. Meni je to malo too much, nebi imao živaca, ali hvala svejedno. Ovo za jastučiće je dobro znati, ako ću naručivati.

 ove fore iznutra i ispod spužve, na zvučnik, se jako lako naprave i riješe, tako da je po meni šteta to ne napraviti, jer ako možeš besplatno dobiti bolji zvuk, zašto ne, a i ne radiš na njima ništa što bi maknulo garanciju

svi doma imamo kuhinjske ubruse, odrežeš dva kruga od 9cm promjera (ili veličine kao crna spužvica) i staviš unutra, čas posla i đabe, lako ga izvadiš van ako ti ne paše

ajde ovo sa custom cans za ljepit unutra je malo zeznutije riješenje, jer se ljepi, ali i to se da skinuti dolje (ali osobno ne vidim smisao da se vadi van jer može samo pomoći)

prsten se ne mora kupovati, to sam išao kupiti na slijepo bez potvrde da ide gore na moje sluške, reko hebeš 20-30 kn koliko sam platio, i na kraju sjeda gore savršeno, ako ću kad prodavati slušalice, to ostaje kod mene doma

kožna traka isto nije nužna, ali sam pokušao eksperiment sa tim, i isplatilo se

 

za razliku od nekih slušalica na kojima je zeznuto raditi bilo što, DT serija, pogotovo 770, su jako lako modabilne i šteta je ne iskoristi taj potencijal sa njima 

191x7 sub 23.5.2020 21:35
The_Fichek kaže...

Hesus i maria... Bome si napravio nove slušalice od njih. Meni je to malo too much, nebi imao živaca, ali hvala svejedno. Ovo za jastučiće je dobro znati, ako ću naručivati.

 

Btw. je li itko kupovao mobilni DAC usb C - 3.5mm preko Aliexpressa ili nesto slicno tome? Tipa: Dosmix HIFI DACHIDIZS Sonata II HDBGVP T01CharmTek DAC, generic dobro ocijenjen i jeftin DAC ..

Imam ja nešto poput tog zadnjeg (USB C na 3.5mm), probao sma s mobom i meni šljaka OK iako mob ima 3.5mm jack. Ali da je to neki ekstra DAC ili zvučna, baš i nije.

 

matija656 kaže...

za razliku od nekih slušalica na kojima je zeznuto raditi bilo što, DT serija, pogotovo 770, su jako lako modabilne i šteta je ne iskoristi taj potencijal sa njima 

 Dali bi se što od tih modova dalo napraviti na HyperX Cloud, što misliš i što bi predložio kao esencijalno?

matija656 ned 24.5.2020 12:08
191x7 kaže...

 Dali bi se što od tih modova dalo napraviti na HyperX Cloud, što misliš i što bi predložio kao esencijalno?

 iskreno, ne znam, jer njih nisam nikad otvarao i pokušavao na njima nešto raditi

vjerojatno se neke stvari mogu riješiti drugačije, ali stvarno ne znam
si probao guglati dal ima kakav mod za njih ?

The_Fichek ned 24.5.2020 12:50
XXX-Man kaže...

Imam Sonata II i zadovoljan sam. 

 

Ako imaš neka pitanja, reci.

Zanima me isplati li se (objektvno, subjektivno..) i jesi li probao neki drugi mobilni DAC s kojim ga mozes usporediti? Muci me razlika izmedju svih tih chipova. Najjeftiniji su Realtek 4042 i Realtek 4050 koji je 4042 s poboljsanom termalnom efikasnoscu. Od 20 dolara ide Qualcomm WHS9415 (Dosmix, BGVTP T01) i CS42L42 koji je dosta zastupljeniji i koji se javlja u Sonati i Sonati II. Nije mi bas najjasnija razlika izmedju ta 2 njihova DAC-a. Zapravo nije mi jasno ni zasto oni imaju 24 bit sampling rate, a ostali navodno 32 bit, a i tih 32 bit realno u pjesmama postaje 16 ili 24 bit ili?

XXX-Man ned 24.5.2020 16:05

Meni mob ima samo usb c, zato sam i uzeo. Razlika između onog adaptera C>3.5mm i ovog DACa je u mojem slučaju ogromna, a nemam ni neke posebne hifi sluške.

 

Kad ga koristim na laptopu isto je dosta kvalitetniji zvuk na slušalicama.

 

Nisam uspoređivao s drugim, jedino sa onim adapterićem koji dođe s mobom.

gocc01 sri 27.5.2020 21:22

Podigao sam neki dan 4.40 u Linksu, odmah probao preko BT i iskreno, zvuk je meh.. Uvijek startam sa Dire Straits - Once upon a time in the west, prvih par nota gitare koja mora bit na rubu da para uši i tu je falilo visokih, dosta prigušeno ali je zato preko žice razlika nebo i zemlja. 

 

Ne mogu se usporediti sa Denon AH-D321 koje ih rasturaju u svakom pogledu, od izolacije do stereo slike i basa. 

 

E sad, imaju dosta slabu izolaciju unatoč debelim jastučićima i buka u radioni se čuje negdje 30% glasnije nego sa tim Denon koje imam već dugo. 

 

4.40 ću si uzet doma, nemrem vjerovat al mi ih je nekak šteta za posao s obzirom da sam za to koristio sluške od 1200kn..

 

Ima li netko kakvu preporuku za zatvorene over ear sa što boljom izolacijom (pasivnom) i po mogućnosti da ima na školjkama neke gumbe za kontrolu, bar play/pause pošto mi svakih 5 minuta netko mora nekaj reć..#hatemyjob

 

Nebitno wired ili BT, do 300kn.

 

Fala.

gocc01 čet 28.5.2020 10:10
djigibao kaže...

Jesi probao mijenjat neke opcije u Developer opcijama vezano za BT (slike)?

 

On sam odabere najbolje postavke. Ako nešto promjenim, a to mogu dok je odspojeno, čim se spoji nazad vrati na originalne postavke. 

 

Makar, čini mi se da je preko BT kvalitetniji običan FLAC nego 24bit čeg imam većinu na mobitelu. 

 

Sad ću baš skinut nešto i bacit usporedbu.

MewCore sub 30.5.2020 09:40

Imam btr3k prijamnik i na njemu mogu mijenjati sve od AAC (256kbps) do LDAC (990kbps) i meni je sve to isti bog. Doduše nemam tvoje sluške, al pustio sam isti pjesmuljak na njemu putem moba i na kompu sa zicanim ampom, uskladio glasnocu koliko god sam mogao te nisam cuo bas nikakvu razliku.

etnes sub 30.5.2020 18:10

Pozdrav ljudi. U potraznji sam za in ear monitorima za 1500 do 2000kn. Nekako sam skeptican prema reviewovima na internetu jer ih nema puno, a svi vecinom samo hvale sve sto nadjem (doduse za tu cijenu bih i ocekivao dobiti dobre slusalice 😁). Uglavnom nekako sam zapeo za Sennheiser IE 400 PRO. Gledao sam i ATH-E70 al sam vecinom cito im treble nije jaca strana. U istom rangu su jos i SE425. Bilokakve preporuke su dobrodosle. 

191x7 ned 31.5.2020 05:16
The_Fichek kaže...

Update situacije.. iću sutra pogledat i poslušat Beyere DT 770 80 Ohma.. Javim usporedbu s Cloud Alphom.

 Ponesi Cloud. Slušaj na istom izvoru iste stvari. S istom glasnoćom, dakle prvo uštimaj glasnoću što sličniju možeš.

The_Fichek ned 31.5.2020 10:13
191x7 kaže...
The_Fichek kaže...

Update situacije.. iću sutra pogledat i poslušat Beyere DT 770 80 Ohma.. Javim usporedbu s Cloud Alphom.

 Ponesi Cloud. Slušaj na istom izvoru iste stvari. S istom glasnoćom, dakle prvo uštimaj glasnoću što sličniju možeš.

Naravno, na zalost na licu mjesta cu morat testirat s mobom, a tek kod sebe doma na zvucnoj od maticne (CH VI, alc1220). Prek moba imam "bass booster" equalizer (ak netko ima ili zna za nest bolje slobodno napisite) jer mi je bass inace sranje na mobu (Xiaomi Mi 8). Kaze, ako mi se ne svide da cu moc dobit lovu nazad. Sluske su mu navodno ganc nove, vjerojatno ih je dobio kao poklon posto je DJ.. Najvise me zanima kako zvuci metal i edm, 2 zanra gdje bi DT 770 trebale rasturati sa tim svojim sub bassom i specificnim treble-om koji bi valjda trebao doci do izrazaja kod zenskih vokala, a za mids bumo vidli. Doma me zanima kak zvuci glas kineskinje koja vodi tecaj iz programiranja od 400 videja xd. Javim update.

 

EDIT, prvi dojam: Izostao je vau efekt na mobu, a na kompu je dosta bolje. Nemaju predodanog bassa kao kod Alpha, zvuk je flat, ali bass itekako postoji, no bass na Alphi je izrazeniji, vise punchy. Vidi se da su za studijsku namjenu i ostavile su slican dojam kao JBL LSR 305 zvucnici. Reko mi je, ako zelim bassa da si ga dodam na EQ i mogu ih navodno vratit danas, ako mi se ne svide. Dobio ih je na poklon inace, nove, iako je kutija donekle ostecena, ali vide se da su prakticki nove. Znaci nema racuna, ali zato 600kn. Inace nedavno sam mijenjao iz zajebancije jastucice na Alphi na velur s ebaya i u takvom stanju Alphe apsolutno gube vau efekt i bass koji pobjegne kroz jastucice, vratio nazad na stock. U tom scenariju bi DT 770 trebale imat bolji bass, zadrzavaju bum/punch efekt koji nije prenaglasen dok Alpha s velurom (obicnim, ne Brainwawz) to gubi. Ovi stock DT 770 jastucici su top, malo topli, ali ne pretopli kao pleather (stock umj. koza od Alphe) niti "hladni" i ne svrbe kao velur. Nemam pojma koje EQ postavke staviti. Do sad sam koristio Hyperx Cloud autoprofil u Asusovom Sonic Studio III i zvuci dosta dobro na DT 770. Trebam jos poslusat...

 

EDIT2, video kontakta kabla: Zvuk je super, ali me muci kabel otkako sam ga prvi put vidio na slici, a sad i ova stvar koju sam snimio na videju: https://streamable.com/koweje Meni to ne izgleda kao da bi izdrzalo dulje od god dana.. Vec sam lemio žice za zvuk od IEM i nije to bas samo tako modat, jako se lako izgubi kontakt pod odredjenim kutem savijanja, treba bas znat.. Jao jao, muka mi je odlucit se da ih ostavim ili ne..

 

EDIT3, usporedba: Flat to flat bez EQ (EQ custom, flat) kada su DT 770 pozadi, a Cloud Alpha naprijed na 3.5mm (zvucna salje isti signal naprijed i nazad, samo sto naprijed sluske prepoznaje kao front out pa taman malo stisa Alpha da zvuce prakticki jednako pojacane kao DT 770).. Ocekivao sam npr. cisci, kristalniji vokal u odnosu na Alpha u ovoj pjesmi:https://www.youtube.com/watch?v=-w2m-TeLi6IDT 770 malo bolje odvaja zvukove, moze se preciznije cuti svaki instrument, ako se ne varam. Clamping force je malo/mrvu veci kod DT770, ali nista strasno, jako se lako priviknut, obje su full udobne sto je normalno jer su vrlo slicnog dizajna. Izrada je super, ali samo taj kabel nesretni :/ Nakon jos malo slusanja mogu sigurno reci da 100% imaju bolji treble, visoke visoke tonove - npr. na 3:22 ovdje: https://youtu.be/AULG4MoYxQk?t=200ili 1:30 ovdje: https://youtu.be/CGvIzFRcRMA?t=90Random bass test: https://youtu.be/KYfADOlstwc?t=50Na 0:50 se ta ko neka kockica kristalna koja padne na pod cuje jebacki na DT 770, dok je na Cloudicama to samo kul efekt bile na EQ ili bez EQ, naprijed ili nazad na kompu. Znaci tocno na toj sekundi DT 770 ostavljaju holy fuck efekt, iako se ne radi o nicem posebnom sto se same glazbe tice. Kada je EQ flat, Cloudice zapravo i u bassu zvuce slicno, ali stisnutije meni se cini, dok DT770 kao da imaju veci raspon zapravo u svakom segmentu, no to je uglavnom ne bas toliko primjetno dok se ne dodje do tih nekih detalja. Mislim da mi je sad prvi put jasno kak je audiofilima, iako su ovo sve prakticki budzet slusalice. Inace, DT 770 zahtjevaju malo vise za upogonit, AMP trebam stavit s Powerful na Extreme ili, ako bi ostavio na Powerful pojacat za jedno 20% vise u odnosu na Alpha.. Sve u svemu zadovoljan sam, jedino me zeza taj kabel, vjerojatno vise psiholoski.. To bi za pocetak mogao s mrvu ljepila sredit, ako ih se naravno odlucim ostavit.

 

Svaki komentar je dobrodosao, Matija cekam te..

 

EDIT4, retardiran sam: Tolko sam hyped bio da sam isao usporedjivat svu glazbu s jutuba. Pustim na AIMP isto Elvejti, ne sjecam se otkud to frendu, ali 99% s CD/DVD i sigurno je vise bitna glazba, rezolucija pa se osjeti jos malo veca razlika. Kod Cloudica bass zna malo pojest druge frekvencije dok je kod DT 770 sve nekako ravnomjerno fino poslozeno. Nemam pojma uopce kak da se izrazim vise.

matija656 ned 31.5.2020 15:14
The_Fichek kaže...

 

Svaki komentar je dobrodosao, Matija cekam te..

 hahahahaha, ovo matija čekam te :D
evo došao sa posla pa da ti napišem :)

 

što se tiče bassa, cloudice ga imaju više u količini, pa je malo više boomy i čini se da je bolji, ali, 770 ima brži, dublji i čvršći bass, pa iz njega dobiješ više detalja i ljepše je ukomponiran u zvuk kad se gleda cjelina, dok treba lagano, lagano radi, ali kad treba udariti onda udari

za bass možeš malo ovo poslušati, ima dobar subb rumble - https://www.youtube.com/watch?v=30aGtXWo0SU

osobno mi je ovo najdraža stvar za testirati bass, tu ako trese, onda trese - https://www.youtube.com/watch?v=0BzmsVXUP38

ili 1:08 ovdje - https://www.youtube.com/watch?v=y48Wdsr1KHs

 

stock jastučići su bomba, na prvu su super, a nakon nekog vremena kad se malo formiraju za tvoj oblik glave, su još bolji i još udobniji, ne osjetiš ih na glavi / oko uha, i lako se mogu naručiti preko euro-unit trgovine dok će se trebati mijenjati (imaju ih i u trgovini za fizički kupiti tu u čakovcu)

moje su evo 3 godine stare i problema sa kablom nema nikakvog, taj izlaz iz slušalice je kod mene kao i prvog dana, a stajale su što na stalku što na rubu stola i da je kabel visio direkt prema podu, tako da si tu bez brige

kabel iznutra ima metalnu kopču da se ne može izvuč van, tako da ne ide on nikamo bez brige

clamping force će popustiti nakon malo nošenja, dok se slušalice formiraju za glavu, tako da si i tu na sigurnom, a ako ti baš to smeta, headband je metalni, pa ga možeš i malo rastegnuti da popusti 

separacija zvuka na njima je super da, bolje se mogu raspoznati zvukovi u prostoru, kako u muzici tako i u igrama, te sam i ja sam ostao sa njima ugodno iznenađen, da u muzici koju slušaš godinama i znaš u dušu, sam čuo više detalja i reakcija je bila ono - wow, ovo nisam prije čuo

s obizrom da su nove, dok se malo usviraju i dok ti se uho "privikne" na njih, bit će još bolje 

metal na njima super zvuči, pogotovo dok krene dupla bass pedala :)

 

a i kako nemaš garanciju na njima, možeš ih početi modati ;)

preporuka je damping kit sa custom cans da se izvuče malo više detalja iz njih i dobije malo bolji bass, a dalje kako te volja sa ubrusima i ostalim za modanje zvuka

 

uglavnom, guštaj, nemoj se zamarati sa kablom ;)

od igri preporučam da probaš hellblade, okretat ćeš glavu :D

The_Fichek ned 31.5.2020 16:18

Nije to baš tak lako, kažem lemio sam žice za in-ear sluške: L, R, Mic, Ground žica do žice razmak 1-2mm, pomučio se ko budala da bi na kraju skužio da sam s krive strane stavio dio 3.5mm jacka i na lijevom ili desnom kanalu mi se gubio kontakt pod određenim kutem savijanja tako da sam na kraju to stero kvragu. Stoji još uvijek pokriveno u čošku sobe.. Naravno za veće sluške bi bilo lakše, ali opet nije tak lako, ako želiš da bude savršeno odrađeno. Tako da bi to zadnje modao, ako bi išta modao, ali ovo me ohrabrilo da su zaštićene iznutra s metalnom kopčom. Cans su mi super, ali trebam pogledat dostavu, budem Matiju pitao na PM, možda ima ta trgovina u Čakovcu.

 

Da se razumijemo, Cloud Alpha su super i nebi dao npr. 500kn više za Beyere, ali kad me ovako potrefilo onda može proći. Znači zvuk je nešto širi, bolji, ali nema inicijalnog wow efekta, ali što ih više nosim.. teško ih je skinut s glave kad krenem. Evo slušam malo Arch enemy, 320kbps, vokal bolje zvuči na DT770, ali Alpha fakat nisu daleko kvalitetom. Inače, malo mi je zajebano uspoređivati jer ovaj port sprijeda kod kompa nema tolko jak AMP, ali ima istu zvučnu, a i same Cloudice zahtjevaju drugačiju razinu glasnoće. Znači teško mi je drito naciljat jednaku glasnoću za obje sluške. Mogu se i Alpha modat, vjerojatno bi cijela priča bila drugačija da imam neki vanjski DAC. Uglavnom, s obzirom da nije neki veliki ulog mislim da ću zadržati DT 770 :)

 

matija656 U ovoj prvoj pjesmi kaj si poslao se osjeti razlika u bassu da. Ima tog rumblea i u Alphi, ali je izraženiji kod Beyera. Ovo drugo, kakve su to dubstep sotone lol.

Almin94 ned 31.5.2020 17:05
The_Fichek kaže...

Nije to baš tak lako, kažem lemio sam žice za in-ear sluške: L, R, Mic, Ground žica do žice razmak 1-2mm, pomučio se ko budala da bi na kraju skužio da sam s krive strane stavio dio 3.5mm jacka i na lijevom ili desnom kanalu mi se gubio kontakt pod određenim kutem savijanja tako da sam na kraju to stero kvragu. Stoji još uvijek pokriveno u čošku sobe.. Naravno za veće sluške bi bilo lakše, ali opet nije tak lako, ako želiš da bude savršeno odrađeno. Tako da bi to zadnje modao, ako bi išta modao, ali ovo me ohrabrilo da su zaštićene iznutra s metalnom kopčom. Cans su mi super, ali trebam pogledat dostavu, budem Matiju pitao na PM, možda ima ta trgovina u Čakovcu.

 

Da se razumijemo, Cloud Alpha su super i nebi dao npr. 500kn više za Beyere, ali kad me ovako potrefilo onda može proći. Znači zvuk je nešto širi, bolji, ali nema inicijalnog wow efekta, ali što ih više nosim.. teško ih je skinut s glave kad krenem. Evo slušam malo Arch enemy, 320kbps, vokal bolje zvuči na DT770, ali Alpha fakat nisu daleko kvalitetom. Inače, malo mi je zajebano uspoređivati jer ovaj port sprijeda kod kompa nema tolko jak AMP, ali ima istu zvučnu, a i same Cloudice zahtjevaju drugačiju razinu glasnoće. Znači teško mi je drito naciljat jednaku glasnoću za obje sluške. Mogu se i Alpha modat, vjerojatno bi cijela priča bila drugačija da imam neki vanjski DAC. Uglavnom, s obzirom da nije neki veliki ulog mislim da ću zadržati DT 770 :)

 

matija656 U ovoj prvoj pjesmi kaj si poslao se osjeti razlika u bassu da. Ima tog rumblea i u Alphi, ali je izraženiji kod Beyera. Ovo drugo, kakve su to dubstep sotone lol.

 Matijin post je odlican i fino je objasnio sve. Nakon nekog vremena kada se naviknes na Beyer i vratis na Alpha, vidjet ces zapravo koliko je Beyer bolji. Nemas fule uglavnom, slobodno ostavi beyera i zavrsio si sa slusalicama dugi niz godina. Pozz