Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

The_Fichek pon 11.11.2019 19:10

Čekao sam 11.11. radi nekih akcija na Aliexpressu, medju kojima se stvorila ona za FiiO BTR3: link, a onaj FiiO E10K: link2 za 50 eura s ebaya je ustvari refurbished pa nezz koliko je pametna kupovina. Ovako na prvu po velicini sumnjam da BTR3 kvalitetom moze parirat E10K, ali mozda se varam..?

matija656 pon 11.11.2019 21:32
The_Fichek kaže...

Čekao sam 11.11. radi nekih akcija na Aliexpressu, medju kojima se stvorila ona za FiiO BTR3: link, a onaj FiiO E10K: link2 za 50 eura s ebaya je ustvari refurbished pa nezz koliko je pametna kupovina. Ovako na prvu po velicini sumnjam da BTR3 kvalitetom moze parirat E10K, ali mozda se varam..?

iskreno, isprsi se i uzmi si e10k kako si htio

btr3 je clip on uređaj za pokret, manji je itd., ali za desk korištenje e10k ti je bolja opcija, po meni samo po tome što ima naprijed kotačić za pojačavanje, a ne tipke je veliki plus osobno zbog lakoće korištenja

a i rekao si da ćeš spajati zvučnike gore, pa ti je kako god e10k bolja opcija 

Deltron0 uto 12.11.2019 07:11

Pozz, tražim slušalice za po vanka za slušat muziku, trenutno imam hyperx cloud ali ih nikad ne nosim pošto su glomazne i teške, ali zvuk mi se jako sviđa na njima.

Ne znam što točno tražim, nešto lagano, s usporednom kvalitetom zvuka hyperx clouda, možda on ear? in ear ne volim previše, earbudse mogu podnjeti ali nisam ni njih fan. Ako ima tko kakav prijedlog, cijena nebitna ali mi stvarno ne treba bolja kvaliteta zvuka od clouda. 

I da ne znam jel bi wireless ili wired, ne kužim se pol posto, neš sam čitao i kolko vidim nema dobrih wireless sluški još uvijek? Ugl svaka pomoć je dobrodošla! :) 

 

Gledao sam ATH-M20x, 190 grama dok su cloude 350g, pretpostavljam da ih nebi trebao osjetiti nakon par sati nošenja? Jel zna tko jel kvaliteta usporedna ili je M40x bliže cloudima?

djigibao uto 12.11.2019 09:54
metallic kaže...
djigibao kaže...

Za kupnju novih FiiO proizvoda najbolje je ici na njihov shop u DE (dostava besplatna):

 

https://fiio-shop.de/

 

E10K kosta 79€ - KLIK

Kolega, baš sam pogledao cijene iz DE...

 

Ista cijena je u Zagrebu HD-multimedija, bar za mp3 player koji sam ja kupio!

 Ja sam naveo E10K koji je u FiiO shopu 79€, a isti taj je u HD-multimedija 745kn + dostava 40kn (105€) ....

Deltron0 uto 12.11.2019 10:56

Da vas pitam kad ste vec na toj temi, nadam se da nije offtopic too much.. imam zvucnike spojene na liniji koja svako malo prekida jedan zvucnik pa ju moram razdrmat da proradi. Jel bi mi amp pomogo tu ili je to do žice? Ako bi može preporuka budget amp za 40W kenwood zvučnike. Hvala unaprijed! :)

metallic uto 12.11.2019 20:26
Deltron0 kaže...

Pozz, tražim slušalice za po vanka za slušat muziku, trenutno imam hyperx cloud ali ih nikad ne nosim pošto su glomazne i teške, ali zvuk mi se jako sviđa na njima.

Ne znam što točno tražim, nešto lagano, s usporednom kvalitetom zvuka hyperx clouda, možda on ear? in ear ne volim previše, earbudse mogu podnjeti ali nisam ni njih fan. Ako ima tko kakav prijedlog, cijena nebitna ali mi stvarno ne treba bolja kvaliteta zvuka od clouda. 

I da ne znam jel bi wireless ili wired, ne kužim se pol posto, neš sam čitao i kolko vidim nema dobrih wireless sluški još uvijek? Ugl svaka pomoć je dobrodošla! :) 

 

Gledao sam ATH-M20x, 190 grama dok su cloude 350g, pretpostavljam da ih nebi trebao osjetiti nakon par sati nošenja? Jel zna tko jel kvaliteta usporedna ili je M40x bliže cloudima?

Pozz!

 

Pišem s Cloud 2 na glavi, nisu one za djir vanka baš, slažem se.

 

Davno sam htio ove uzeti dok sam studirao po ZG: v-moda-xs-collapsible-on-ear-

 

Lagane su 195g i navodno opako izdržljive!! službeni sajt: https://www.v-moda.com/us/en/products/xs

 

 

Zeppe sub 16.11.2019 15:46

Pozdrav ekipa, jedno pitanje. Dakle tražim bežične slušalice za glazbu (uglavnom elektronička glazba, techno, trance, tech house) do nekih 500-600 kuna, može i malo više u slučaju da postoji nešto bolje u tom cjenovnom rangu. Najvažniji mi je snažan i izražen bas. Ako bude volje stavite i slusalice za koje mislite da ce pasti cijena za black friday pa ce upasti pod moj budžet.

 

Hvala puno unaprijed i želim vam ugodan dan 😊

CyberDemonVZ sub 16.11.2019 15:59
Zeppe kaže...

Pozdrav ekipa, jedno pitanje. Dakle tražim bežične slušalice za glazbu (uglavnom elektronička glazba, techno, trance, tech house) do nekih 500-600 kuna, može i malo više u slučaju da postoji nešto bolje u tom cjenovnom rangu. Najvažniji mi je snažan i izražen bas. Ako bude volje stavite i slusalice za koje mislite da ce pasti cijena za black friday pa ce upasti pod moj budžet.

 

Hvala puno unaprijed i želim vam ugodan dan 😊

 U uho ili oko uha?

(Tj., male ili velike  )

Zeppe sub 16.11.2019 16:10
CyberDemonVZ kaže...
Zeppe kaže...

Pozdrav ekipa, jedno pitanje. Dakle tražim bežične slušalice za glazbu (uglavnom elektronička glazba, techno, trance, tech house) do nekih 500-600 kuna, može i malo više u slučaju da postoji nešto bolje u tom cjenovnom rangu. Najvažniji mi je snažan i izražen bas. Ako bude volje stavite i slusalice za koje mislite da ce pasti cijena za black friday pa ce upasti pod moj budžet.

 

Hvala puno unaprijed i želim vam ugodan dan 😊

 U uho ili oko uha?

(Tj., male ili velike  )

Haha zaboravio sam to napomenuti, oko uha 😁 

CyberDemonVZ sub 16.11.2019 16:18
Zeppe kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Zeppe kaže...

Pozdrav ekipa, jedno pitanje. Dakle tražim bežične slušalice za glazbu (uglavnom elektronička glazba, techno, trance, tech house) do nekih 500-600 kuna, može i malo više u slučaju da postoji nešto bolje u tom cjenovnom rangu. Najvažniji mi je snažan i izražen bas. Ako bude volje stavite i slusalice za koje mislite da ce pasti cijena za black friday pa ce upasti pod moj budžet.

 

Hvala puno unaprijed i želim vam ugodan dan 😊

 U uho ili oko uha?

(Tj., male ili velike  )

Haha zaboravio sam to napomenuti, oko uha 😁 

 Ja ne znam, al će se netko sigurno javiti.

 

P.S. negdje sam vidio razgovor o ovima kad se spominjao bas:

Sony WH-XB700

https://www.amazon.de/dp/B07PBCB4J5/

 

Pa probaj pronaći koji review.

djigibao sub 16.11.2019 16:38
Zeppe kaže...

Pozdrav ekipa, jedno pitanje. Dakle tražim bežične slušalice za glazbu (uglavnom elektronička glazba, techno, trance, tech house) do nekih 500-600 kuna, može i malo više u slučaju da postoji nešto bolje u tom cjenovnom rangu. Najvažniji mi je snažan i izražen bas. Ako bude volje stavite i slusalice za koje mislite da ce pasti cijena za black friday pa ce upasti pod moj budžet.

 

Hvala puno unaprijed i želim vam ugodan dan 😊

 

Navodno ove nisu lose - Sennheiser HD 4.40 (600kn)

 

Imas na Bug-u recenziju Sennheiser HD 4.50 pa cisto za neku usporedbu (prije malo su u Mall.hr bile oko 850kn) 

Zeppe sub 16.11.2019 18:02
djigibao kaže...
Zeppe kaže...

Pozdrav ekipa, jedno pitanje. Dakle tražim bežične slušalice za glazbu (uglavnom elektronička glazba, techno, trance, tech house) do nekih 500-600 kuna, može i malo više u slučaju da postoji nešto bolje u tom cjenovnom rangu. Najvažniji mi je snažan i izražen bas. Ako bude volje stavite i slusalice za koje mislite da ce pasti cijena za black friday pa ce upasti pod moj budžet.

 

Hvala puno unaprijed i želim vam ugodan dan 😊

 

Navodno ove nisu lose - Sennheiser HD 4.40 (600kn)

 

Imas na Bug-u recenziju Sennheiser HD 4.50 pa cisto za neku usporedbu (prije malo su u Mall.hr bile oko 850kn) 

 Hvala puno svima. Evo pogledao sam malo recenzije i sve šta se nudi. Birati ću između Sennheiser HD 4.40 i Sony WH-XB700. Zasad mi je favorit Sennheiser zbog pristupačnije cijene te veće kvalitete zvuka bez obzira na bass. Sad samo moram viditi kad ih uzeti, odma ili sačekati black friday, strpljenje mi nije vrlina 😅

Zeppe sub 16.11.2019 20:32
Sil kaže...
Pripazi malo i na udobnost što je meni bitno kad pričamo o slušalicama. Zato sam i uzeo Sony CH700N koje su super udobne. Isprobao sam 4.40 i malo su neudobnije od Sony.

 To je dobra stvar kod mene, imam neosjetljive uši pa svake slušalice koje sam ikad koristio mi ne stvaraju nelagodu. Kolege i prijatelji su na iste te prigovarali dok ja nisam shvacao sto im smeta haha. Svejedno hvala puno na savjetu 😊

Zeppe ned 17.11.2019 14:08

Pozdrav, oprostite zbog double post-a. Naletio sam na još jedne slušalice, Skullcandy Crusher, po svemu sudeći ako se traži jak i izražen bas ove slušalice su idealne. Ima li neko kakvih iskustava ili je pak možda čuo za ove slušalice? Hvala Vam!

AmonZero pon 18.11.2019 09:19

Meni je jedini minus (i to malo veci) sto se nose preko uha. Poslo slusalice najvise vremena koristim na poslu, muka mi je sto ih ne mogu lako skinit i stavit kad mi netko dode.

Tak da mislim da cu propustit ove i drzat se T2.

AmonZero pon 18.11.2019 15:22
AmonZero kaže...

Meni je jedini minus (i to malo veci) sto se nose preko uha. Poslo slusalice najvise vremena koristim na poslu, muka mi je sto ih ne mogu lako skinit i stavit kad mi netko dode.

Tak da mislim da cu propustit ove i drzat se T2.

Sad sam procito da se mogu kao i T2 nosit iza uha i normalno, tak da cu ih kupit danas. Ak je netko jos zaniteresiran ima paket za kupovinu 2 komada di ispadne nekih 50kn jeftinije po itemu pa ak netko zeli zajedno narucit javite se danas do tamo poslije 21 kad planiram kupit.

Viziman pet 22.11.2019 18:59

Pozdrav, molim preporuku wireless slušalice do 200€ (1500kn) za gledanje filmovia, slušanje glazbe, i s vremena na vrijeme gaming.

Znači bitno je da nemaju preveliku latenciju tako da se mogu filmovi gledati. Za oko su mi upale ATH M50XBT, premda dosta reviewera ima podjeljeno mišljenje.

Vestibul pon 25.11.2019 15:40

Pozdrav ljudi, 

Kupujem sluše pa neki savjet bi bija poželjan. Većinom za mjuzu (rock i elektronska su mi najdraži koliko got to zvučalo čudno😃), da su zatvorenog tipa i over-ear, nebitno jesu žične ili bluetooth a cijena do nekih 700kn.

Mislija sam možda AKG K92, vidim i da je Hyperx alpha 530kn na akciji trenutno a kažu da su one odlične u tom nekom cjenovnom rangu.

Uglavnom, ako imate neki savjet slobodno napišite

becks_23 pon 25.11.2019 21:21

Pozdrav, molio bih savjet za neke in-ear bežićne slušalice s izraženim basom, namjena je trčanje i da ih uparim s pametnim satom...

Do sad sam koristio originalne HTC žićane koje sam dobio s mobitelom i čist sam zadovoljan njima, ali mi žice smetaju prilikom trčanja pa tražim bežićne.

Ako može kakav savjet/link, gdje kupiti, do 500kn (ako su stvarno kvalitetne izdvojio bih i koju kunu više)

Hvala 

Ljuke sri 27.11.2019 12:27
tonna čet 28.11.2019 02:03

pozdrav ljudi..

 

vec neko vrijeme trazim budget in ear sluske a posto je sad black friday i to, doslo je pravo vrijeme za odabrat par ili dva :D

 

imao sam prije rock zircon no nazalost su otkazale nakon nekog vremena. sto se zvuka tice prezadovoljan sam bio jer su imale bas fino naglasen bass a to mi je dosta bitno posto slusam uglavnom techno/house.

znaci ako bi mi mogli preporuciti nesto slicno bio bih zahvalan.

 

ovo su neke za koje sam stigao vidjeti da su dosta popularne medju budget IEMovima pa eto i ako ima neki drugi prijedlog slobodno:

Sony MH755, KZ ZSN, KZ ATE, KZ ZST, KZ ZS3, Panasonic RPHJE120K

 

isto tako bitno mi je da su podesive u/oko uha, tj bilo bi dobro da dolaze sa dodatnim tip-ovima poput zircona (jer imam valjda deformirano uho, npr ove obicne slusalice sta dolaze uz mob mi konstantno ispadaju iz uha, doslovno su beskorisne u mom slucaju :D)