Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

Karlek_19 sub 21.9.2019 09:12

Može neki savjet oko upgrade defaultnih samsung sluški od S7? Gledam Beyedynamic Soul BIRD. Nešto drugo?

 

Obzirom da su za posao, noise cancel je poželjan. Over ear zbog konzervativnih suradnika ne mogu koristiti (fakultet...)

death1997 uto 24.9.2019 19:07

Pozdrav,

 

Prije godinu dana sam kupio pojačalo Denon PMA 520AE i koristio samo spojenog s zvucnicima i laptopom. No slozio sm novi komp pa je sad spojeno da iz kompa ide preko pojacala zvuk no kada prikljucim slusalice 3.5 mm na adapter od 6.3mm i onda u pojacalo zvuk na slusalicama je jako los. Zna li nekto u cemu bi mogao biti problem. Slusalice su Sony mdr xb950 i sony mdr xb510.

Ako je ovo kriva tema za ovaj upit molio bi da me netko uputi prema ispravnoj.

 

Hvala

morrisoN uto 24.9.2019 21:01
death1997 kaže...

Pozdrav,

 

Prije godinu dana sam kupio pojačalo Denon PMA 520AE i koristio samo spojenog s zvucnicima i laptopom. No slozio sm novi komp pa je sad spojeno da iz kompa ide preko pojacala zvuk no kada prikljucim slusalice 3.5 mm na adapter od 6.3mm i onda u pojacalo zvuk na slusalicama je jako los. Zna li nekto u cemu bi mogao biti problem. Slusalice su Sony mdr xb950 i sony mdr xb510.

Ako je ovo kriva tema za ovaj upit molio bi da me netko uputi prema ispravnoj.

 

Hvala

 Isprobaj taj adapter i na drugim pojačalima. Vjerovatno da on ne valja (Mozda je mono).

ID2502 sri 25.9.2019 18:59

Može preporuka BT over-ear slušalica za TV do 300 Kn....Za stariju su osobu i služile bi da ista ne terorizira ukućane sa vijestima,političkim emisijama i saborom...

Može sa Alija,Ebaya ili Domaći shopovi....što duže trajanje baterije bi bilo poželjno....Hvala

axos uto 1.10.2019 20:41

Evo da se javim ni godinu dana kasnije nisam kupio slušalice. Zapikirao V-Moda m100. Svi hvale slušalice od zvuka preko kvalitete do dizajna. Kad ono 1600+kn. Mislio dati oko 1000 al ajde protegnut ću se još koju stoju ako bude na kakvom popustu. Tu i tamo bi pogledao ali u godinu dana od popusta niti P. Nekako je postalo već i stvar principa. 

Dal se u međuvremenu pojavilo još što da ujedno ima dobar zvuk i izgleda dobro?

Mackey uto 1.10.2019 20:56
axos kaže...

Evo da se javim ni godinu dana kasnije nisam kupio slušalice. Zapikirao V-Moda m100. Svi hvale slušalice od zvuka preko kvalitete do dizajna. Kad ono 1600+kn. Mislio dati oko 1000 al ajde protegnut ću se još koju stoju ako bude na kakvom popustu. Tu i tamo bi pogledao ali u godinu dana od popusta niti P. Nekako je postalo već i stvar principa. 

Dal se u međuvremenu pojavilo još što da ujedno ima dobar zvuk i izgleda dobro?

 V moda m-100

Baš sam prelistao Sonus-artov katalog pa vidim da imaju navedene slušalice na akciji. Znaju imati dobre popuste tamo oko/iza Božića pa ti se možda posreći da cijena bude i niža.

fler sri 2.10.2019 14:52

Nabavih nedavno KZ-ZSR, s ciljem spajanja na mobitel - zvuk mi je stvarno odličan (pogotovo za te novce),

ali imam problem sa slušnim kanalima, pa mi smetaju u uhu čak i s najmanjim nastavcima.

 

Koliko sam vidio, KZ nudi samo modele sličnog dizajna -

ima li netko preporuku za earbud alternativu nekog drugog proizvođača (a da nije Apple)?

Cijena .. neka sredina, ne nužno najjeftinije,

ali ne bih ni znatne pare davao.

axos čet 3.10.2019 11:33
Mackey kaže...
axos kaže...

Evo da se javim ni godinu dana kasnije nisam kupio slušalice. Zapikirao V-Moda m100. Svi hvale slušalice od zvuka preko kvalitete do dizajna. Kad ono 1600+kn. Mislio dati oko 1000 al ajde protegnut ću se još koju stoju ako bude na kakvom popustu. Tu i tamo bi pogledao ali u godinu dana od popusta niti P. Nekako je postalo već i stvar principa. 

Dal se u međuvremenu pojavilo još što da ujedno ima dobar zvuk i izgleda dobro?

 V moda m-100

Baš sam prelistao Sonus-artov katalog pa vidim da imaju navedene slušalice na akciji. Znaju imati dobre popuste tamo oko/iza Božića pa ti se možda posreći da cijena bude i niža.

 Koja slučajnost. Gledao prije dva dana i nije bilo na popustu. Iako nisam trenutno pri parama popust je bio neodoljiv. Hvala na linku. Nadam se da se neću razočarati.

goddard čet 3.10.2019 15:53
fler kaže...

Nabavih nedavno KZ-ZSR, s ciljem spajanja na mobitel - zvuk mi je stvarno odličan (pogotovo za te novce),

ali imam problem sa slušnim kanalima, pa mi smetaju u uhu čak i s najmanjim nastavcima.

 

Koliko sam vidio, KZ nudi samo modele sličnog dizajna -

ima li netko preporuku za earbud alternativu nekog drugog proizvođača (a da nije Apple)?

Cijena .. neka sredina, ne nužno najjeftinije,

ali ne bih ni znatne pare davao.

 

Ne znam jesi koristio samo one isporučene silikonske kapice, ali za par dolara se da nabavit lot spužvastih nastavaka,

koji su must-have u smislu zvuka, daju bolji "seal" (koristim KZ isto, ZS6 i ZS3). A meni osobno su i udobniji u uhu.

Karlek_19 sri 9.10.2019 14:58
Almin94 kaže...

Pozdrav raja, 

 

Postoje li recimo 'bolje' slucalice od Beyerdynamic DT990 PRO u istom price rangeu?

 Jako tesko ako zelis otvorene. Mozda ako naletis na neke iz viseg price rangea na popustu.

Almin94 pet 11.10.2019 10:40
Karlek_19 kaže...
Almin94 kaže...

Pozdrav raja, 

 

Postoje li recimo 'bolje' slucalice od Beyerdynamic DT990 PRO u istom price rangeu?

 Jako tesko ako zelis otvorene. Mozda ako naletis na neke iz viseg price rangea na popustu.

 DT880 PRO? Jesu li nesto bolje od DT990. Vidim da su skuplje od DT990 

matija656 pet 11.10.2019 14:34
Almin94 kaže...

 DT880 PRO? Jesu li nesto bolje od DT990. Vidim da su skuplje od DT990 

 one su nešto neutralnije zvukom i malo udobnije što se tiče dužeg slušanja (subjektivno mišljenje)
dt770 i dt990 su poznate po tome da su oštrije u visokim frekvencijama, pa to nekim osobama može smetati

 

osobno bi si prije kupio dt880 nego li dt990

axos pet 11.10.2019 22:29

Evo da se javim s m100 na ušima. Hvala kolegi na linku za popust. Neznam što bi rekao za slušalice nego to je to. Od samog pakiranja, preko dizajna i do onog najbitnijeg (zvuka). Mislio sam da će biti nijansu veće pošto imaju i xs kao manji model i dobro da sam ove uzeo a ne xs. Nisam bio siguran da će biti bitno bolje od ostalih koje sam imao priliku slušati, ali ovo su mi uvjerljivo najbolje slušalice do sad. Istina da su ostale bile u rangu do 1000kn a ove su bez popusta oko 1700-1800 ali sam stvarno iznenađen. Davno se nisam ovoliko oduševio nekim proizvodom.

EDIT: Da dodam iskreno mislim da mi nakon ovih više ni jedne neće biti dovoljno dobre 

Almin94 pet 11.10.2019 22:47
matija656 kaže...
Almin94 kaže...

 DT880 PRO? Jesu li nesto bolje od DT990. Vidim da su skuplje od DT990 

 one su nešto neutralnije zvukom i malo udobnije što se tiče dužeg slušanja (subjektivno mišljenje)
dt770 i dt990 su poznate po tome da su oštrije u visokim frekvencijama, pa to nekim osobama može smetati

 

osobno bi si prije kupio dt880 nego li dt990

 Necu uzimati jos. Moram naci gdje da isprobam jedne od spomenutih. Ogromna je to razlika od mojih Marshallki koju su bas zabavna za everyday slusanje glazbe, kod kojih je treble toliko smooth i vokali toliko izrazeni, kako ono kazu righ in your face. Mozda mi se ne dopadnu, ali privlace me toliko jer ih hvale nenormalno. 

matija656 sub 12.10.2019 08:23
Almin94 kaže...

 Necu uzimati jos. Moram naci gdje da isprobam jedne od spomenutih. Ogromna je to razlika od mojih Marshallki koju su bas zabavna za everyday slusanje glazbe, kod kojih je treble toliko smooth i vokali toliko izrazeni, kako ono kazu righ in your face. Mozda mi se ne dopadnu, ali privlace me toliko jer ih hvale nenormalno. 

 ja sam probao dt880 pro 250 ohma, i ovako na brzinu koliko sam ih poslušao, su mi se svidjele
iako to u trgovini tako na brzinu poslušati je tako, li la

vjerojatno si primjetio, ali imaš dvije verzije dt880, edition i pro
pro jače stisne na glavu, i ima 3m feder kabel

edition je po meni puno ljepši model, ima ravni 3m kabel ( po meni bolje jer ga možeš lakše sakriti ispod stola sa trakicama da ne visi), ljepši headband i manje stisne na glavu, pa je i zbog toga i malo udobniji

treba na pomenuti da i  edition pošto ima manji stisak na glavu, da bass manje lupi, ali  vjerujem da je razlika minimalna, da to nije toliko lako primjetno 

Mackey sub 12.10.2019 14:10
axos kaže...

Evo da se javim s m100 na ušima. Hvala kolegi na linku za popust. Neznam što bi rekao za slušalice nego to je to. Od samog pakiranja, preko dizajna i do onog najbitnijeg (zvuka). Mislio sam da će biti nijansu veće pošto imaju i xs kao manji model i dobro da sam ove uzeo a ne xs. Nisam bio siguran da će biti bitno bolje od ostalih koje sam imao priliku slušati, ali ovo su mi uvjerljivo najbolje slušalice do sad. Istina da su ostale bile u rangu do 1000kn a ove su bez popusta oko 1700-1800 ali sam stvarno iznenađen. Davno se nisam ovoliko oduševio nekim proizvodom.

EDIT: Da dodam iskreno mislim da mi nakon ovih više ni jedne neće biti dovoljno dobre 

 Drago mi je što si zadovoljan. :)

Ako može, napiši koju riječ o udobnosti, kada ih budeš nosio više sati u komadu.

 

 

Par riječi o mojim iskustvima sa slušalicama Audio Technice.

 

Koristio sam ATH-m20x, a trenutno koristim ATH-AVC500 pa sam poprilično nezadovoljan udobnošću (oba para), a koliko sam uspio pročitati, to je jedna od najčešćih primjedbi na slušalice Audio Technice. Od ovih AVC500 me ponekad bole uši već nakon sat vremena, iako najčešće izdržim oko 2 sata prije nego se javi zamor. Također, neki dan sam se neugodno iznenadio kada sam vidio da mi je već popucao materijal na ovom dijelu koji naliježe na glavu, a ne znam jesam li ih skinuo/stavio na glavu više od 100 puta. Nisam ih brisao s nekim agresivnim sredstvima ili ih nešto previše razvlačio pa da tako popucaju. Zvuk im je više nego zadovoljavajuć, ali to mi malo znači kada ih izbjegavam koristiti zbog njihove neudobnosti.

CyberDemonVZ pon 14.10.2019 18:02

Pozdrav ljudi.

Upravo mi stigle slušalice UiiSii HM7. Naravno, nikad nisam čuo za njih, nego sam ih pronašao preko linka od kolege 191x7  :

https://audiobudget.com/leaderboard/iem

 

Jedine iz najjeftinije kategorije koje su dobile nagradu.

https://audiobudget.com/product/UiiSii/HM7

 

Kad sam ih uzeo su bile 5 dolara!!

https://www.aliexpress.com/af/UiiSii-Headphones-HM7.html

 

Zvuče jednako, ako ne i bolje od 5 puta skupljih Xiaomi Pro HD koje imam.

https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_566702.html

A manje su i savršene su za leći u krevet, uopće ih ne osjetim u uhu.

Dok me Xiaomi užasno pritišću, jer su i dulje, a i imaju i ono proširenje.

 

Uglavnom, ako vam treba "nešto za po doma", ili nešto jeftino, a da dobro zvuči, il za po vani pa se bojite da ih ne izgubite ili vam ih ne ukradu..

Ili samo tražite dobre in ear slušalice, a nemate pojma od kud krenuti, definitivno preporučam.

 

Čak i ak vam se ne svidi zvuk, za 30-40 kuna nećete propasti :D

Del_Boy97 pon 14.10.2019 20:05
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav ljudi.

Upravo mi stigle slušalice UiiSii HM7. Naravno, nikad nisam čuo za njih, nego sam ih pronašao preko linka od kolege 191x7  :

https://audiobudget.com/leaderboard/iem

 

Jedine iz najjeftinije kategorije koje su dobile nagradu.

https://audiobudget.com/product/UiiSii/HM7

 

Kad sam ih uzeo su bile 5 dolara!!

https://www.aliexpress.com/af/UiiSii-Headphones-HM7.html

 

Zvuče jednako, ako ne i bolje od 5 puta skupljih Xiaomi Pro HD koje imam.

https://www.gearbest.com/earbud-headphones/pp_566702.html

A manje su i savršene su za leći u krevet, uopće ih ne osjetim u uhu.

Dok me Xiaomi užasno pritišću, jer su i dulje, a i imaju i ono proširenje.

 

Uglavnom, ako vam treba "nešto za po doma", ili nešto jeftino, a da dobro zvuči, il za po vani pa se bojite da ih ne izgubite ili vam ih ne ukradu..

Ili samo tražite dobre in ear slušalice, a nemate pojma od kud krenuti, definitivno preporučam.

 

Čak i ak vam se ne svidi zvuk, za 30-40 kuna nećete propasti :D

 Imam ih vec godinu i pol za te pare su fantasticne, al sam vidio da sad imaju hm9 koje isto kostaju neke sitne novce pa cu i njih vjv uzet i isporbat