Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

res03pem uto 16.7.2019 00:02

Bok,

 

Trebale bi mi slušalice koje bih koristio većinom na poslu, open office s nekih 50-ak ljudi.. Česti skype sastanci(potreban mic koji bi mogao sto manje hvatati okolnu buku) i kada nisam na sastancima da mogu pustiti neku glazbu bez da ovi oko mene čuju baš svaki ton, inače glasno slušam glazbu zbog buke. Zadnje slušalice koje sam imao,a da su bile donekle "okej" su bile steelseries siberia v2 i one su mi bile udobne i bio sam jako zadovoljan zvukom(većinom koristio za fps igre), bilo bi poželjno da su velicinom jastucica tu negdje jer mi je bitno da me usi ne ubijaju poslije sastanka od sat vremena ili slušanja glazbe nakon sat, dva.. trenutno koristim in ear slusalice s posebnim mikrofonom i nisam zadovoljan.

Mislio sam dati do 300kn za slušalice no cini mi se da cu morati povecati budget barem do 500kn?!

 

Koliko sam ja uspio pronaći kingston hyperx bi mi vrlo vjerojatno odgovarao, a on je oko 500kn?!

191x7 uto 16.7.2019 09:06
res03pem kaže...

Koliko sam ja uspio pronaći kingston hyperx bi mi vrlo vjerojatno odgovarao, a on je oko 500kn?!

 HyperX Cloud Stinger bi isto možda bio OK. Jeftiniji je. Ili obični Cloud (Pro), pa ako treba dodatna udobnost HM5 jastučiće uzeti.

djigibao uto 16.7.2019 10:10
res03pem kaže...

Bok,

 

Trebale bi mi slušalice koje bih koristio većinom na poslu, open office s nekih 50-ak ljudi.. Česti skype sastanci(potreban mic koji bi mogao sto manje hvatati okolnu buku) i kada nisam na sastancima da mogu pustiti neku glazbu bez da ovi oko mene čuju baš svaki ton, inače glasno slušam glazbu zbog buke. Zadnje slušalice koje sam imao,a da su bile donekle "okej" su bile steelseries siberia v2 i one su mi bile udobne i bio sam jako zadovoljan zvukom(većinom koristio za fps igre), bilo bi poželjno da su velicinom jastucica tu negdje jer mi je bitno da me usi ne ubijaju poslije sastanka od sat vremena ili slušanja glazbe nakon sat, dva.. trenutno koristim in ear slusalice s posebnim mikrofonom i nisam zadovoljan.

Mislio sam dati do 300kn za slušalice no cini mi se da cu morati povecati budget barem do 500kn?!

 

Koliko sam ja uspio pronaći kingston hyperx bi mi vrlo vjerojatno odgovarao, a on je oko 500kn?!

 

HyperX Cloud = 446kn

res03pem sri 17.7.2019 19:10
191x7 kaže...
res03pem kaže...

Koliko sam ja uspio pronaći kingston hyperx bi mi vrlo vjerojatno odgovarao, a on je oko 500kn?!

 HyperX Cloud Stinger bi isto možda bio OK. Jeftiniji je. Ili obični Cloud (Pro), pa ako treba dodatna udobnost HM5 jastučiće uzeti.

 

djigibao kaže...
res03pem kaže...

Bok,

 

Trebale bi mi slušalice koje bih koristio većinom na poslu, open office s nekih 50-ak ljudi.. Česti skype sastanci(potreban mic koji bi mogao sto manje hvatati okolnu buku) i kada nisam na sastancima da mogu pustiti neku glazbu bez da ovi oko mene čuju baš svaki ton, inače glasno slušam glazbu zbog buke. Zadnje slušalice koje sam imao,a da su bile donekle "okej" su bile steelseries siberia v2 i one su mi bile udobne i bio sam jako zadovoljan zvukom(većinom koristio za fps igre), bilo bi poželjno da su velicinom jastucica tu negdje jer mi je bitno da me usi ne ubijaju poslije sastanka od sat vremena ili slušanja glazbe nakon sat, dva.. trenutno koristim in ear slusalice s posebnim mikrofonom i nisam zadovoljan.

Mislio sam dati do 300kn za slušalice no cini mi se da cu morati povecati budget barem do 500kn?!

 

Koliko sam ja uspio pronaći kingston hyperx bi mi vrlo vjerojatno odgovarao, a on je oko 500kn?!

 

HyperX Cloud = 446kn

 Hvala za prijedloge. Zaboravio sam napomenuti da trenutno na poslovnom laptopu imam odvojene jackove za input(mic) i output(zvuk). 

Ove Hyperx Cloud su mi odlicne no koliko sam skuzio imaju jedan 3.5mm jack i neću ih moći koristiti bez adaptera(in+out u 1jack). Koristio sam neki jeftini takav adapter i imao sam gubljenja i cudne zvukove ponekad, očito da je bilo neko smeće no sto očekivati za 20kn.. Ukoliko bih uzeo HyperX cloud trebala bi mi eksterna zvucna kartica ili nesto slicno?

Imate li kakav prijedlog ili je jednostavnije drugi headset uzeti?

ikopiko12 čet 18.7.2019 23:24

pozdrav, neiskusan sam u području slušalica a dobio sam priliku da mi firma kupi slusalice do nekakvih 800-900 kn. Obzirom da ću ih dosta koristiti na poslu, bitno mi je da ima noise cancellation ugrađen, da su over-ear i da je kvalitetan zvuk. Nije mi bitno da su wireless, mozda cak i bolje da su sa žicom. Isto tako mi ni mikrofon nije bitan.
Našao sam [url]https://www.mall.hr/slusalice/sennheiser-slusalice-hd-450-bt-wireless?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click[/url] prijatelj mi ih ima i jako je zadovoljan, ali malo su mi preskupe, 100-200 kn bih probao jeftinije. Ima li nešto u tom rangu a da je dovoljno dobro? puno hvala unaprijed

DzigiBau ned 21.7.2019 11:31

Pozdrav. Nisam siguran jel skroz ispravna tema, ali bolju nisam našao. Ja tražim true wirelees earbuds i s obzirom da vidim po youtube-u i recenzijama da ih ima more, odlučio sam pitati vas jer znam da ovdje ima ljudi koji se razumiju. 

 

Ne pucam na neki ultra dobar zvuk ni bass, ako je uopće moguće to tražiti od ovih slušalica. Većinom bih ih koristio na poslu, što znači lagana glazba u pozadini i koji poziv. Glavni problem sa sadašnjim žičnim akg slušalicama od samsunga mi je taj što ne mogu pričati s nekim i hodati u isto vrijeme jer užasno šuška s druge strane. Znači volio bih dobru kvalitetu poziva i što se kvalitete zvuka glazbe tiče mislim da ništa više od prosječnih slušalica neću primjetiti razliku.

 

Još jedna stvar mi je dosta bitna, a to je udobnost. Većina slušalica me iritira u ušima pa bih volio da budu što udobnije. I također, da izgledaju pristojno i jednostavno. Tipa apple-ove airpods mi izgledaju puno bolje nego nekakvi široki i okrugli modeli.

 

Spreman sam izdvojiti do nekih 100$, ali htio bih proći što jeftinije ako je to moguće bez nekih prevelikih kompromisa. Hvala!

Father_Dougal pon 22.7.2019 10:10
DzigiBau kaže...

U prošlom postu sam pitao za earbuds-ice, što mi i je prvi izbor. Ali slučajno skužio sad da su svi koji su pokupovali s10 mobitele u određenom razdoblju dobili akg y500 https://www.whathifi.com/reviews/akg-y500-wireless-review koje koliko vidim dosta dobro ocjenjuju, a na njuskalu se mogu pronaci za 500tinjak kuna trenutno. Što mislite o tome? 

EDIT EDIT EDIT

 

Ajme, kako sam krivo pretpostavio da je u pitanju in-ear model :)

DzigiBau pon 22.7.2019 10:37
Father_Dougal kaže...
DzigiBau kaže...

U prošlom postu sam pitao za earbuds-ice, što mi i je prvi izbor. Ali slučajno skužio sad da su svi koji su pokupovali s10 mobitele u određenom razdoblju dobili akg y500 https://www.whathifi.com/reviews/akg-y500-wireless-review koje koliko vidim dosta dobro ocjenjuju, a na njuskalu se mogu pronaci za 500tinjak kuna trenutno. Što mislite o tome? 

Takve je dobila moja supruga, pa sam ih isprobao... ne te bežične, nego žične, no istih su dimenzija. Pripazi ako imaš male uši, jer ih nećeš moći dovoljno duboko pogurati u ušni kanal, jerbo onaj debeli dio koji ostaje vani to ne dozvoljava.

U trenucima kad sam ih uspijevao namjestiti (a morao sam ih rukom držati pogurane, jer bi odmah izašle van kad ih pustim) imale su dobar zvuk, lijep srednjetonski i visokotonski spektar.

 

Pronasao na njuskalu za 450kn, isto od osobe koja ih je dobila uz mobitel. Cini mi se kao dobra kupnja. Sutra cu ih imati pa cemo vidjeti, ali nemam male usi

DzigiBau sri 24.7.2019 11:19

AKG Y500 mi se cine odlicne za sada, meni dobro i stabilno stoje, a i jako su udobne. Jedina mala zamjerka je sto mislim da su ovo s kablovima i punjenjem mogli jednostavnije napraviti, tipa meni se ne zele puniti kad spojim kabl na punjac od galaxy s8 mobitela.

Jedno pitanje, trosi li se baterija dok slusalice koristim spojene s mobitelom ili laptopom preko headphone jack-a?

Karlek_19 ned 18.8.2019 21:17
Jambone6D kaže...

Pozdrav, tražim solidne slušalice do 800 kn koje bih spajao na mobitel i PC, po potrebi. Služile bi za slušanje glazbe u uredu ili tijekom putovanja. Jedini uvjet jest da nisu in-ear tipa.

 Obzirom da je za ured, pretpostavljam da trebas zatvorene, ja bi uzeo Beyerdynamic DT770.

Tincha pon 16.9.2019 19:16

V MODA CROSSFADE WIRELESS

Trenutno su na official stranici za 100€ (sa 200). Zanima me ima li tko iskustva s ovim modelom, uzeo bi ih kao poklon rekreativnom slusatelju glazbe..dakle nije bas tudum, al nije ni audiofil..

CyberDemonVZ pet 20.9.2019 09:54

Slušalice in-ear koje su toliko male da mogu leći na njih kad su u uhu?

Imam doma hrpu slušalica, ali su ili široke, ili duge, ili od tako tvrde plastike da boli kad legnem na uho u kojem se nalaze.

Ima netko kakav prijedlog za neke kvalitetne male slušalice, pristojne cijene, za odslušati neku muziku ili video prije spavanja?

Hvala unaprijed.

191x7 pet 20.9.2019 10:04
CyberDemonVZ kaže...

Slušalice in-ear koje su toliko male da mogu leći na njih kad su u uhu?

Imam doma hrpu slušalica, ali su ili široke, ili duge, ili od tako tvrde plastike da boli kad legnem na uho u kojem se nalaze.

Ima netko kakav prijedlog za neke kvalitetne male slušalice, pristojne cijene, za odslušati neku muziku ili video prije spavanja?

Hvala unaprijed.

 Ajd pogledaj ovdje https://audiobudget.com/leaderboard/iem koje bi ti oblikom možda odgovarale pa ćemo potražiti neke tima slične. :)

CyberDemonVZ pet 20.9.2019 10:23
191x7 kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Slušalice in-ear koje su toliko male da mogu leći na njih kad su u uhu?

Imam doma hrpu slušalica, ali su ili široke, ili duge, ili od tako tvrde plastike da boli kad legnem na uho u kojem se nalaze.

Ima netko kakav prijedlog za neke kvalitetne male slušalice, pristojne cijene, za odslušati neku muziku ili video prije spavanja?

Hvala unaprijed.

 Ajd pogledaj ovdje https://audiobudget.com/leaderboard/iem koje bi ti oblikom možda odgovarale pa ćemo potražiti neke tima slične. :)

 Eee, taj link sam tražio, jer sam znao da ga je netko već stavljao!

I izgleda da sam odma našao što tražim. Visoka kvaliteta, male, jeftine:

https://audiobudget.com/product/UiiSii/HM7

 

Šteta jedino što nema podešavanja glasnoće na kablu, ali što je tu je :D