Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

SimeKZ sub 22.6.2019 18:41

Sennheiser 4.40 BT ili Sony WH-CH700N.

 

Slusalice za svakodnevnu upotrebu, prvenstveno muzika, filmovi... Tu i tamo bi ustekal u joystick od PS4. 

Razlika u cijeni je preko 300kn. Za sad imam sharkoon Skiller SGH1, no htio bi neke kvalitetnije slusalice. Preporuka? 

nhooydz čet 27.6.2019 11:28

Dobio sam na poklon čuvene DT770. Zanima me, barem privremeno, (ne razumijem se aps ništa u sluške) jel to ok za ubost u pojačalo dok ne nabavim neki headphone amp? Kada smo već kod toga, moze preporuka nekog AMPA, moze i hibridno, ili amp/dac kombo, sad.. negdje 1000kn recimo. :)

matija656 čet 27.6.2019 11:38
nhooydz kaže...

Dobio sam na poklon čuvene DT770. Zanima me, barem privremeno, (ne razumijem se aps ništa u sluške) jel to ok za ubost u pojačalo dok ne nabavim neki headphone amp? Kada smo već kod toga, moze preporuka nekog AMPA, moze i hibridno, ili amp/dac kombo, sad.. negdje 1000kn recimo. :)

 koliko ohma ?

možeš slobodno štekati u pojačalo, neće im ništa biti, samo ne previše pojačati na njemu i to je to

 

matija656 čet 27.6.2019 11:52
nhooydz kaže...

Radi se o 80 ohma. Evo i pojačalo: https://www.richersounds.com/yamaha-dab-bluetooth-stereo-receiver.html

 

Ima odvojeni jack naprijed za slusalice, no nisam nikada to koristio. 

 

Gledao sam i mozda rabljeno nešto: https://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/topping-nx1-minijaturno-3.5mm-prijenosno-audio-pojacalo-slusalice-oglas-27292472

 

 

 kraj ove jamahe nema smisla kupovati nešto drugo i manje, štekaj u nju naprijed i amen
osim ako bi htio da imaš nešto što možeš lako prenositi / bolje ukomponirati si u stol / setup

nhooydz čet 27.6.2019 11:58
matija656 kaže...
nhooydz kaže...

Radi se o 80 ohma. Evo i pojačalo: https://www.richersounds.com/yamaha-dab-bluetooth-stereo-receiver.html

 

Ima odvojeni jack naprijed za slusalice, no nisam nikada to koristio. 

 

Gledao sam i mozda rabljeno nešto: https://www.njuskalo.hr/audio-ostalo/topping-nx1-minijaturno-3.5mm-prijenosno-audio-pojacalo-slusalice-oglas-27292472

 

 

 kraj ove jamahe nema smisla kupovati nešto drugo i manje, štekaj u nju naprijed i amen
osim ako bi htio da imaš nešto što možeš lako prenositi / bolje ukomponirati si u stol / setup

 Već je to ukomponirano pa nemam brige, hvala na odgovorima! :)

 

EDIT: Ovo je čudo, spram ovih Cloud Stinger slušalica.. otvorio se soundstage nekako, detaljnije sve, kao kada sam nakon logitecha kupio prve "prave" zvučnike. Preporuka za sluške, jedino sam malo treble smanjio na pojačalu ali nisam siguran jel do slušalica/ampa/do mene.

BoTiA pon 1.7.2019 09:57
bloodborne kaže...

Ima netko da koristi neke bluetooth za trcanje ?

Cura bi htjela za rodendan neke slusalice ono sto sam

nasao jedino mi je jbl endurance sprint zapeo za oko govoreci do 400kn sluske.

 1MORE, sa gearvita web shopa, oko 60 dolara

https://gearvita.com/xiaomi-1more-e1026bt-i-true-wireless-in-ear-earphones.html

 

 

imas ovdje recenziju:

https://www.bug.hr/recenzije/1more-stylish-true-wireless-najisplativije-potpuno-bezicne-slusalice-na-9566

 

 

 

bloodborne pon 1.7.2019 10:40

da bas sam to planirao napisati iako sam cuo da to nisu lose slusalice.
nisu mi bas za trcanje koje je primarna namjena. kako dugo vec ne pratim
taj dio tehnologije vise ni ne znam sta vrijedi sta ne. a kad vec kupujem
takvu "sitnicu" za 400kn da onda bar i dobim nesto za te pare ( tocnije cura i njeno trckaranje ).

Luka123 sub 6.7.2019 09:41

Ovako imam audient id22 te dt990 pro 250 Ohm. Treba mi amp, volume mi je previše pao i osjećam da slušalice neprimaju dovoljno volume-a. Naspram 598CS, te 280Pro od sennheisera koje sam prije koristio mislim da su bile 60 i 32 Ohm-a. Bez problema je išao volume "do kraja".

Da li možete amp za sluje preporučiti za dt990, pazite 250 Ohm, da može upogoniti i ubosti to u outport od audient id22?!

Thorien Kell sub 6.7.2019 22:31

Pozdrav ljudi

Dakle već godinama koristim entry level modele sennheisera kao slušalice opće namjene, trenutno imam HD 201

 

Mislio sam ponovo uzet nešto takvog, okvirne cijene 400-500 kn

koliko vidim HD 300 je sad popularan i jeftin bazični model

 

imate li možda kakvu alternativu /neki drugi brand? 

Dakle da su udobne i kvalitetne, uvijek se za te pare moglo dobit bolje bazične audio slušalice nego "gamerski" headset ... nije se valjda stanje promijenilo...? 

HVALA

SimeKZ sri 10.7.2019 17:53
SimeKZ kaže...

Sennheiser 4.40 BT ili Sony WH-CH700N.

 

Slusalice za svakodnevnu upotrebu, prvenstveno muzika, filmovi... Tu i tamo bi ustekal u joystick od PS4. 

Razlika u cijeni je preko 300kn. Za sad imam sharkoon Skiller SGH1, no htio bi neke kvalitetnije slusalice. Preporuka? 

 Uzeo Sony WH_CH700N.

 

Posto nikad nisam imao ''high-end'' slusalice ove su mi melem za usi. NC je pristojno odraden. Posto se dosta vozim vlakom na faks, mogu rec' da sam ponekad moral ugasit NC da bi uopce skuzil jel vlak radi ili ne. Pogotovo onaj Mađar :D :D :D 

Izuzetno sam zadovoljan slusalicama. Ako imate jos kakvih pitanja, samo pucajte.

Thorien Kell sri 10.7.2019 22:51
djigibao kaže...

HyperX Cloud (425kn) su super slusalice, mic se skida ako ti ne treba (ako ne vjerujes meni pogledaj par video recenzija).

 

 

 Ma čuo sam za njih 100x, eto došle danas

 

Općenito sam zadovoljan kvalitetom zvuka, za te pare zbilja prigovora nema

 

Malo me bode što je zvučna slika dosta naglašena basom, svakako zvuči cool ali i nije realistično, da biram uzeo bi radije flat modele

koji ne mijenjaju zvučnu sliku ili je mijanjaju manje no vjerujem da ću se navići, posebno zato što je kvaliteta općenito dosta dobra. 

 

Ergonomski nema prigovora, slušalice izgledaju lijepo i na oko i na dodir i pristaju na glavu odlično. 

 

Jedini prigovor je duljina kabela - 1m, možda malo preko što je zbilja bezobrazno malo, mamu im kinesku škrtu : ) Očito je napravljan

da se kopča u kabel USB kartice (PRO modeli) pa su za jeftinije modele samo izbacili tu polovicu i ostavili vas sa kabelom duljine štakorskog repa. 

Da se riješit no imajte na umu. 

djigibao čet 11.7.2019 08:50

Zvuk dosta ovisi o tome u sta ih ukljucujes...
Ne znam da li ti je za pc ili za neko pojacalo ili za mob, ako je za PC pozeljno je imati neku bolju zvucnu tj. neku vanjsku zvucnu ili DAC.

Za te pare bolji zvuk i udobnost samih slusalica mislim da ne mozes dobiti/kupiti.

Thorien Kell čet 11.7.2019 15:35
djigibao kaže...
Zvuk dosta ovisi o tome u sta ih ukljucujes...
Ne znam da li ti je za pc ili za neko pojacalo ili za mob, ako je za PC pozeljno je imati neku bolju zvucnu tj. neku vanjsku zvucnu ili DAC.

Za te pare bolji zvuk i udobnost samih slusalica mislim da ne mozes dobiti/kupiti.

 

Za PC je. Imam noviju matičnu sa integriranom zvučnom, nažalost nemam zvučnu bolje kvalitete no nisam siguran ni da mi treba. 

Volim poštene entry level slušalice koji nisu sra**e, svako slijedeće ulaganje u zvuk inkrementalno smanjuje razliku u isplativosti.

 

Priznajem kvalitetu zvuka i ona je dosta očita čak i ako si nagluh, stvar je što su moje stare seneheiserice bile studijski model,

tako da sam navikao na flat zvuk bez izraženih niskih /visokih tonova koje komercijalne slušalice često imaju. 

 

Nije stvar što je bolj /lošije nego je pitanje preferencije (i navike)