Periferija

Slušalice za glazbu - tema za izbor

ZABORAVKOO sri 22.5.2019 22:39

Nekako mislim da su dt990 pro Pro bolje od dt770 pro. Koliko sam gledao kažu da je Fiio e10k i k3 slab za njih pa jel dobar Focusrite Scarlett 2i2 ili Komplete Audio 2 za dt990 pro? Ili da možda umjesto dt990 pro kupim dt880 pro, one su bolje od dt990 pro zar ne? No je li dovoljan Focusrite Scarlett 2i2 ili Komplete Audio 2 za dt880 pro? Uglavnom prvo sam mislio potrošiti 1000kn na kraju ću potrošiti oko 2500kn na slusalice dac i amp haha :D Koje onda biste preporučili dt990 pro ili dt880 pro ili neke druge i koji dacamp da uzmem? 

matija656 čet 23.5.2019 07:50
ZABORAVKOO kaže...

Nekako mislim da su dt990 pro Pro bolje od dt770 pro. Koliko sam gledao kažu da je Fiio e10k i k3 slab za njih pa jel dobar Focusrite Scarlett 2i2 ili Komplete Audio 2 za dt990 pro? Ili da možda umjesto dt990 pro kupim dt880 pro, one su bolje od dt990 pro zar ne? No je li dovoljan Focusrite Scarlett 2i2 ili Komplete Audio 2 za dt880 pro? Uglavnom prvo sam mislio potrošiti 1000kn na kraju ću potrošiti oko 2500kn na slusalice dac i amp haha :D Koje onda biste preporučili dt990 pro ili dt880 pro ili neke druge i koji dacamp da uzmem? 

 od to dvoje, dt880 bi ja osobno birao

iako nemaju soundstage kao dt990, ali imaju ugodniji zvuk,  nije tako oštar kao na dt990, dt990 su v shape, dt880 su ravnije frekvencijski i nema peakova na višim frekvencijama

ali tu se radi o beyeru, tako da očekuj topliji i svijetliji zvuk, sad dalje je stvar ukusa i tko što voli, ali moj glas ide definitivno na dt880

https://www.youtube.com/watch?v=b7ZbHpEhZlU 

što se tiče pojačala, bilo koje od to dvoje ti bude upogonilo 250 ohma, bez problema, može upogoniti i 600 ohma (nije da za 600 ohma treba nuklearni pogon)

ali ako već kupuješ tako pojačalo, onda možeš ići i na 600 ohma, jer navodno da 600 ohma i dt880 i dt990 imaju najbolji zvuk u svojoj seriji, jer 600 ohma imaju voice coil (ne znam kako da to nazovem na hrv., žičice na driveru??) valjda ove koje motaju oko zvučnika, su tanje, lakše, pa se prije zvučnik prije zaustavlja dok radi i zvuk je brži i precizniji sa "više" detalja i ugodniji 

 

e sad još jedna informacija
ako kupuješ dt880 ili dt990, uzmi premium / edition verziju slušalica, ljepše izgledaju, i manji clamp na glavi (ušima) i udobnije su od pro verzije, jer pro verzija više tišće na glavu / uši, i edition verzije imaju ravan kabel, nije nafrkani kao telefon

a i da ne govorimo o tome da je edition verzija jeftinija, ovisno gdje se kupuje

iako je ovo druga trgovina, nema smisla davati više za pro verziju, kad vamo možeš dobiti jeftinije

a i sa druge strane, možeš pitati i u eurounitu dal ti mogu direktno od beyera nabaviti dt880 edition verziju iako ju nemaju u ponudi, mislim da sam ja jednom pitao dal mogu, i da je cijena bila skoro ista kao i za pro model, možda i malo jeftinije

matija656 čet 23.5.2019 18:10
ZABORAVKOO kaže...

Imaju u eurounitu dt880 edition 600 ohma za 1185kn samo ne znam u čemu je caka onda ako su bolje a jeftinije od pro verzije 350kn ?

 imaju na stranici, al vidiš da piše da proizvod nije dostupan
za taj model se može njih upitati da li se može naručiti direktno preko beyera, samo je onda pitanje čekanja i cijene

znam da dok sam ja pitao za takav model od 250 ohma bilo oko 1400 kn cijena, što mi je bilo čudno jer na stranici sam vidio tu cijenu koju i ti tu vidiš

cijena je tako jer su možda u tom trenutku imali neku akciju za njih, pa nakon što su prodali nisu maknuli ili ažurirali cijenu

matija656 sri 29.5.2019 10:07

isprike u početku za dupli

 

evo opet ja sa kojom informacijom za dt770

jučer sam napokon dobio brainwavz hibridne jastučiće koje sam naručio za uskršnji popust (čekao sam ih duže jer su prvo poslali krive jastučiće, pa je morala pošiljka ponovno ići -.-)

pa evo nekih informacija vezano za njih (napominjem da na slušalicama imam damping kit unutra od custom cans, a na zvučniku ispod tvorničke spužve, mrežicu za police i dva komada vlažnih maramica)

 

instalacija - jako lako, imaju dovoljno materijala straga da se može nategnuti okolo ruba slušalica, i stoje gore bez problema. Ja na svojima imam dt1990 prsten za jastučiće, pa sam višak materijala odrezao i stavio da sjeda na taj prsten, treba paziti da se ne izvuče van sa prstena tako, ali ljepše izgleda, onako nategnuto preko ruba nije loše, ali ako već mogu posložiti da mi ljepše izgleda, zašto ne

udobnost - treba li što reći za ovo ?? Memorijska spužva i tkanina na glavnom djelu, jednostavno odlično. jedina mana je to da je rupa manja od  tvorničkih (to me prvo malo kopkalo kako bude za uho), tvornički su zaokruženi pa ne sjeda na uho, ovi jer imaju rub unutra, malo nasjeda na uho sa gornje strane, ali ne smeta niti najmanje jer su jastučići jako udobni, a i dublji su od tvorničkih, pa ima više mjesta za uho

 

e sad zvuk, tu me neke stvari malo bune, ali odmah u startu, zvuk je bolji

dvije stvari me malo bune, a to su izolacija i soundstage

soundstage imam osjećaj da je isti ili malo smanjen (više vuče na smanjen) što bi imalo smisla jer su jastučići sa vanjske strane drugačijeg materijala nego li tvornički. Ali, tu sad dolazi izolacija. Za to imam osjećaj da je bolja, izvana manje toga čujem, ali zvuk se više čuje van slušalica nego li sa tvorničkim (to sam skužio sinoć dok sam slušao muziku, draga rekla da smanjim slušalice jer sam previše pojačao i čuje se van dosta, a meni unutra ugodno pojačano, to mi prije nije nikad rekla...) a i primjetio sam i sam to dok su bile na stolu i svirale, da e10k ne moram toliko pojačati kako sam morao prije da nešto čujem iz njih. Isto tako, očekivao sam da budem morao pojačati e10k više/jače da dođem na istu razinu zvuka jer zvučnik ide dalje od uha, ali situacija je obrnuta, manje glasnoće mi  treba da dođem na istu razinu zvuka, što mi je malo čudno, ali se ne bunim.

zbog te izolacije i probijanja zvuka van jastučića, soundstage ne mogu točno procijeniti, ali više me vuče na to da je smanjen (u to smanjivanje vjerujem da ima utjecaj i promjena u zvuku), i imam osjećaj da je sve bliže meni što se tiče zvuka

 

što se tiče situacije bass-mid-high

bass - čini mi se da je isti ili malo smanjen, uglavnom zadovoljan sam sa udarcem koji ima kad treba i da ga čuješ dok trebaš, taman, recimo ovdje baš onako lijepo lupi i čuješ sub bass kako trese

https://www.youtube.com/watch?v=0BzmsVXUP38

mid - definitivno su bolji, to sam odmah skužio čim su došli muški vokali, točno sam osjetio da su mi bliže, više detalja čujem u pjesmama u tom djelu, nije sad velika razlika, ali osjetim da više toga dođe do uha

high - izgleda da su malo ublaženi, ali zvuče mi dobro i zadovoljan sam sa njima, kako je bilo prije tako je i trenutno

vjerojatno jer su jastučići malo ublažili high i bass, mid dolazi više do izražaja

 

sve u svemu, tko god ima dt770, ima toplu preporuku za ove jastučiće

zvuk na nekim stvarima malo izgubi (soundstage, izolacija ??), ali se dobije dosta toga, bliža zvučna slika, intimniji vokali (??), više detalja u mid segmentu, ugodnije i udobnije za slušanje

s obzirom da sam ih upiknuo na popustu za uskrs, ne mogu se buniti

 

eto toliko

otvoren sam za pitanja i ostalo, ako koga što zanima

djigibao pet 31.5.2019 13:29

Jel bilo nekih problema nakon instalacije ili je sve proslo u redu (kao da mi je negdje u sjecanju da je netko to napravio pa da mu nesto nije odmah radilo...)?

Da li se moze nekako pogledati koja verzija Firmware je trenutno u uređaju?

matija656 pet 31.5.2019 16:42
djigibao kaže...

Da li je netko od vas koji imat FiiO E10k skidao i instalirao ovaj njihov Firmware (tj. E10K ASIO Driver)?

 

http://www.fiio.net/en/supports/30

 

U Read Me fajlu pise samo ovo:

FiiO USB DAC-E10 Software Package V1.0.24.2a

 

Slika sta se nalazi u folderu za instalaciju:

 ja sam to probao instalirati, ali nisam vidio nikakvu razliku što se tiče zvuka sa tim i bez toga
ja svoj e10k koristim bez toga instaliranoga, i nikad nisam imao nekih problema sa zvukom, sve normalno radi

a i mislim da ne možeš nikako provijeriti koji je firmware na njemu, barem ja još nisam našao neki način na koji bi se to moglo provjeriti 

dis4st3r pon 3.6.2019 12:08
Luka123 kaže...

Evo kupio redmi note 7, nisam slušalice dobio uz mob. Može preporuka in ear sluja za mob. Nije moja domena za in ear, a htio bih kvalitetu.

50 eura valjda i previše za buđet?!

 Koristim Tin T2 već par mjeseci i super zadovoljan. Inače su 50$ al daju se nać svako malo na nekom popustu na aliexpressu. Ukratko build quality super, interchangeable mmcx kabel i sviđa mi se kako zvuče.

cecenac uto 4.6.2019 20:01

Ekips koje bi slušalice odabrali za curu. 

Uvjeti su da su lagane, lijepe i jednostavan dizajn i da je dobar zvuk. 

 

Da moram opisati šta sluša rekao bih rock, indie rock, pop i tako.

 

Cijena nije bitna, al razmišljao sam do 100 eura da je ok s obzirom da nije neki audiofil ona.

matija656 uto 4.6.2019 20:14
cecenac kaže...

Ekips koje bi slušalice odabrali za curu. 

Uvjeti su da su lagane, lijepe i jednostavan dizajn i da je dobar zvuk. 

 

Da moram opisati šta sluša rekao bih rock, indie rock, pop i tako.

 

Cijena nije bitna, al razmišljao sam do 100 eura da je ok s obzirom da nije neki audiofil ona.

 možda ovako nešto ?? 
marshal major III - nisu velike, sklopive su, lako prenosive i za nekoga tko sluša rock, mislim da bi to bilo idealno

om-prat sri 5.6.2019 09:13
The_Fichek kaže...

https://www.aliexpress.com/item/TRN-NICEHCK-HB1-Wireless-Bluetooth-Cable-HIFI-Earphone-MMCX-2Pin-IE80-Connector-Support-APTX-For-TRN/32844828929.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dxwKhUe

 

Zna netko moze li taj kabel ici na druge sluske, osim TRN V80/IM1 AS10 i NICEHCK EBX M6. Mozda glupo pitanje, ali 18 je dolara pa da ne bi bilo. Gledam bezicni kabel za Tin T2 / RevoNext .

 RevoNext QT2 i TinAudio T2 imaju različite konektore. Ugl ukratko ovisi čisto o konektoru tj. ako uzmeš sa MMCX konektorom pasat će na sve sluše sa MMCX konektorom.

Inače jučer mi je doša treći ovakav "kabel" i na livoj je sjeban konektor, vidit ćemo kako će proć sa sellerom....

The_Fichek sri 5.6.2019 09:41

Fala. Iz nekog razloga sam se ponadao da dobijem oba konektora. Kabel mi je ustvari otisao na revonext qt2 (izvijanjem kabela se gubi zvuk na jednoj sluski). Ak ima jeftiniji/isplativiji bluetooth kabel s 2pin nastavkom slobodno linkajte, ak ne narucim ovaj navecer.

om-prat sri 5.6.2019 09:55
The_Fichek kaže...
Fala. Iz nekog razloga sam se ponadao da dobijem oba konektora. Kabel mi je ustvari otisao na revonext qt2 (izvijanjem kabela se gubi zvuk na jednoj sluski). Ak ima jeftiniji/isplativiji bluetooth kabel s 2pin nastavkom slobodno linkajte, ak ne narucim ovaj navecer.

 KZ je ima nešto jeftiniji kabel . Pari se da je z bolja i baterija....Wooeasy je dobra trgovina tako da se ne bi ni ovo ustručava uzest.

Father_Dougal sri 5.6.2019 18:11
cecenac kaže...

Ekips koje bi slušalice odabrali za curu. 

Uvjeti su da su lagane, lijepe i jednostavan dizajn i da je dobar zvuk. 

 

Da moram opisati šta sluša rekao bih rock, indie rock, pop i tako.

 

Cijena nije bitna, al razmišljao sam do 100 eura da je ok s obzirom da nije neki audiofil ona.

Grado SR60e bi bile idealne za nju.

bloodborne sri 5.6.2019 22:02
Father_Dougal kaže...
cecenac kaže...

Ekips koje bi slušalice odabrali za curu. 

Uvjeti su da su lagane, lijepe i jednostavan dizajn i da je dobar zvuk. 

 

Da moram opisati šta sluša rekao bih rock, indie rock, pop i tako.

 

Cijena nije bitna, al razmišljao sam do 100 eura da je ok s obzirom da nije neki audiofil ona.

Grado SR60e bi bile idealne za nju.

 +1 steta samo kaj su im tak digli cijenu. Jedne od boljih koje sam imao prilike koristiti.

ATJLučko sri 5.6.2019 22:18
matija656 kaže...
cecenac kaže...

Ekips koje bi slušalice odabrali za curu. 

Uvjeti su da su lagane, lijepe i jednostavan dizajn i da je dobar zvuk. 

 

Da moram opisati šta sluša rekao bih rock, indie rock, pop i tako.

 

Cijena nije bitna, al razmišljao sam do 100 eura da je ok s obzirom da nije neki audiofil ona.

 možda ovako nešto ?? 
marshal major III - nisu velike, sklopive su, lako prenosive i za nekoga tko sluša rock, mislim da bi to bilo idealno

Mogu li gdje u Hrvatskoj, poželjno bi bilo recimo ipak Zagreb uzeti “Marshal” slušalice ?! 

Piknuo bih si jedne bezžične, koliko sam mogao uočiti po rewievima da nisu uopće loše za cijenu koliko koštaju?! 

The_Fichek sri 5.6.2019 23:36
om-prat kaže...
The_Fichek kaže...
Fala. Iz nekog razloga sam se ponadao da dobijem oba konektora. Kabel mi je ustvari otisao na revonext qt2 (izvijanjem kabela se gubi zvuk na jednoj sluski). Ak ima jeftiniji/isplativiji bluetooth kabel s 2pin nastavkom slobodno linkajte, ak ne narucim ovaj navecer.

 KZ je ima nešto jeftiniji kabel . Pari se da je z bolja i baterija....Wooeasy je dobra trgovina tako da se ne bi ni ovo ustručava uzest.

Sat i pol se informiram i nisam sretan.. TRN BT3 i BT10 pa i BT20 izgleda pate od bijelog šuma kojeg KZ nema ili ima u manjoj količini. KZ mi izgleda manje ergonomičan, ako bi bluetooth uređaji na kabelu visili, umjesto da budu kolko tolko naslonjeni oko vrata. Neki vele da BT3 ima bolji zvuk, neki da je KZ bolji. Drugi problem KZ kabla su A i B paragrafi pinovi. Gledam na koje slusalice se to odnosi i to su sve redom custom 0.75mm, znaci ko zna bi li uopce sijelo kako spada u standard 0.75mm od QT2.. Evo neki linkovi koji su mi pomogli, tj. odmogli jer gledam alternative, ali ova 2 ili 3 kabla, ako gledam i BT10 kao da su jedini koje ljudi kupuju u tom rangu.

https://www.reddit.com/r/headphones/comments/9iqtyc/quick_review_of_trn_bt10_vs_bt3_bluetooth_cable/

https://www.youtube.com/watch?v=Ny5JjjXFIbM&t=523s

EDIT: narucio sam KZ koje si linkao, A pin, zvuka radi. Nadam se da necu dobit verziju koja ima slabu konekciju (dropout issue kako kazu) ili sa izmjesanim L i R kanalima.

matija656 čet 6.6.2019 08:32
ATJLučko kaže..

Mogu li gdje u Hrvatskoj, poželjno bi bilo recimo ipak Zagreb uzeti “Marshal” slušalice ?! 

Piknuo bih si jedne bezžične, koliko sam mogao uočiti po rewievima da nisu uopće loše za cijenu koliko koštaju?! 

 dal ima negdje kod nas za kupiti stvarno ne znam...
ali ne vidim razlog zašto ne bi uzeo negdje izvana, možda jeftinije prođeš, osim ako te garancija ne dira

ATJLučko čet 6.6.2019 10:16
matija656 kaže...
ATJLučko kaže..

Mogu li gdje u Hrvatskoj, poželjno bi bilo recimo ipak Zagreb uzeti “Marshal” slušalice ?! 

Piknuo bih si jedne bezžične, koliko sam mogao uočiti po rewievima da nisu uopće loše za cijenu koliko koštaju?! 

 dal ima negdje kod nas za kupiti stvarno ne znam...
ali ne vidim razlog zašto ne bi uzeo negdje izvana, možda jeftinije prođeš, osim ako te garancija ne dira

U svakom slučaju kolega! 

 

Opet, obzirom pikiram određeni model budem ga specificirao večeras,  ako netko ima sugestiju gdje u EU uzeti, sa neke EU Marshal stranice/store-a ili nešto specijalizirano?! 

om-prat čet 6.6.2019 11:09
The_Fichek kaže...
om-prat kaže...

Sat i pol se informiram i nisam sretan.. TRN BT3 i BT10 pa i BT20 izgleda pate od bijelog šuma kojeg KZ nema ili ima u manjoj količini. KZ mi izgleda manje ergonomičan, ako bi bluetooth uređaji na kabelu visili, umjesto da budu kolko tolko naslonjeni oko vrata. Neki vele da BT3 ima bolji zvuk, neki da je KZ bolji. Drugi problem KZ kabla su A i B paragrafi pinovi. Gledam na koje slusalice se to odnosi i to su sve redom custom 0.75mm, znaci ko zna bi li uopce sijelo kako spada u standard 0.75mm od QT2.. Evo neki linkovi koji su mi pomogli, tj. odmogli jer gledam alternative, ali ova 2 ili 3 kabla, ako gledam i BT10 kao da su jedini koje ljudi kupuju u tom rangu.

https://www.reddit.com/r/headphones/comments/9iqtyc/quick_review_of_trn_bt10_vs_bt3_bluetooth_cable/

https://www.youtube.com/watch?v=Ny5JjjXFIbM&t=523s

EDIT: narucio sam KZ koje si linkao, A pin, zvuka radi. Nadam se da necu dobit verziju koja ima slabu konekciju (dropout issue kako kazu) ili sa izmjesanim L i R kanalima.

 Moram priznat da sa dvi BT3 nemam spomenute probleme. Šta se tiče tih pinova na KZ-u meni pari da bi ti pasala oba, a stvar je samo kuta i šta ti više paše na tvoj model sluša.

Mislim da previše 'razbijaš' glavu za stvar od cca 15$, evo nekidan sam kešira Q8DN(tv) pa bi ti moga nabrojit 10 takvih problema.

Kod Kineza je najveći problem izostanak ikakvog QC-a, ali evo uspija sam se dogovorit sa sellerom(baš ovaj s tvog prvog linka-NiceHCK AS) da mi pošalje nove bez vračanja starih.

 

bloodborne čet 6.6.2019 12:32
Father_Dougal kaže...
bloodborne kaže...

 +1 steta samo kaj su im tak digli cijenu. Jedne od boljih koje sam imao prilike koristiti.

Pa da, nekako mi je ostalo u sjećanju da su koštale oko 450 kn, kaj je sad ovo sa cijenom...?

 dobro te sluzi sjecanje, ja dok sam radio kao student u istyleu bile su oko 500tinjak kn doduse tamo negdje 2013,14.
kaj je najbolje dosao mi je jednom prilikom covjek rekao da ima doma stare mislim da je bilo 10tak god i samo su mu se spuzvice jednostavno potrosile.
tada naravno ebay, pirate bay ne dolazi u obzir za bilo sta. medutim onako sastrane sam mu rekao da si pogleda na ebayu.

odlicne slusalice, to mi je bio jedan od drazih studentskih poslova po cijele dane na glavi samo sam vrtio slusalice.
mozete 1x pogadat beats nisam ni pogledao kamoli stavio na glavu da me od sramote s tim netko ne vidi :')

djigibao čet 6.6.2019 17:41
ATJLučko kaže...
matija656 kaže...
cecenac kaže...

Ekips koje bi slušalice odabrali za curu. 

Uvjeti su da su lagane, lijepe i jednostavan dizajn i da je dobar zvuk. 

 

Da moram opisati šta sluša rekao bih rock, indie rock, pop i tako.

 

Cijena nije bitna, al razmišljao sam do 100 eura da je ok s obzirom da nije neki audiofil ona.

 možda ovako nešto ?? 
marshal major III - nisu velike, sklopive su, lako prenosive i za nekoga tko sluša rock, mislim da bi to bilo idealno

Mogu li gdje u Hrvatskoj, poželjno bi bilo recimo ipak Zagreb uzeti “Marshal” slušalice ?! 

Piknuo bih si jedne bezžične, koliko sam mogao uočiti po rewievima da nisu uopće loše za cijenu koliko koštaju?! 

 

Imas u Euro-Unit...

 

https://euro-unit.com/hr/accessories/slusalice-1-1/marshall-headphones-major-iii-white-detail

 

Ili bezicne...

 

https://euro-unit.com/hr/headphones/marshall-headphones-major-iii-bluetooth-black-detail