Periferija

Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

DonOscar pon 30.9.2019 22:35
191x7 kaže...

Ljudovi, G305 je bežični G203. Čak nije ni puno teži.

A za zafrkavanje s baterijama, nema ti tu toga - baterije traju mjesecima.

 

 Sa ovime se u potpunosti slazem. Treba shvatiti da je HERO senzor cudo i da osim sto je vrhunski sam po sebi uz to je i stedljiv pa baterija traje mjesecima. 

mostsexy čet 3.10.2019 14:19

evo nakon svega 8 miseci odlučia sam se za promjenu miša. Ovaj roccat kone pure owl eye mi nikad nije nešto pasao u ruku zbog veličine pa ću ako ga uspijem prodat, nabavit nešto malo veće za sličnu cijenu (350-450 kn).

Pa ako neko ima prijedlog šta bi meni odgovaralo na ruku 19x9 cm. Imam u vidu g403 i ss rival 310. Bitno je da ne bude teži od 95 g i da nije full palm grip nego više claw.

 

CelticFrost čet 3.10.2019 18:52
mostsexy kaže...

evo nakon svega 8 miseci odlučia sam se za promjenu miša. Ovaj roccat kone pure owl eye mi nikad nije nešto pasao u ruku zbog veličine pa ću ako ga uspijem prodat, nabavit nešto malo veće za sličnu cijenu (350-450 kn).

Pa ako neko ima prijedlog šta bi meni odgovaralo na ruku 19x9 cm. Imam u vidu g403 i ss rival 310. Bitno je da ne bude teži od 95 g i da nije full palm grip nego više claw.

 

 Ako ti Kone Pure ne štima za claw, moguće da si neki claw/palm hibridaš. Probaj G403 svakako, a obrati pažnju i na Zowie ZA12. 

CyberDemonVZ pet 4.10.2019 09:33

Ako se ne varam, Logitech miševi koji podržavaju Powerplay (bežićno, stalno punjenje preko podloge) su:

G502 (ima više modela, pa treba uzeti toačn), G703 i G903.

 

Žao mi je što novi G604 nema Powerplay :(

Ima mnogo tipki i radi na obične baterije, pa bi se mogao napraviti hack s AAA baterijom.

 

A podloga postoji samo jedna:

Powerplay

 

Ne postoji veća podloga? Kinezi još nisu napravili kopiju ove podloge u drugim veličinama?

Cansee pet 4.10.2019 10:55
CyberDemonVZ kaže...

Ako se ne varam, Logitech miševi koji podržavaju Powerplay (bežićno, stalno punjenje preko podloge) su:

G502 (ima više modela, pa treba uzeti toačn), G703 i G903.

 

Žao mi je što novi G604 nema Powerplay :(

Ima mnogo tipki i radi na obične baterije, pa bi se mogao napraviti hack s AAA baterijom.

 

A podloga postoji samo jedna:

Powerplay

 

Ne postoji veća podloga? Kinezi još nisu napravili kopiju ove podloge u drugim veličinama?

 

e baš si demon, kao što ti nick kaže. šta da sad radim s time, gdje da to nabavim? hoću to

Del_Boy97 pet 4.10.2019 13:44
Cansee kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ako se ne varam, Logitech miševi koji podržavaju Powerplay (bežićno, stalno punjenje preko podloge) su:

G502 (ima više modela, pa treba uzeti toačn), G703 i G903.

 

Žao mi je što novi G604 nema Powerplay :(

Ima mnogo tipki i radi na obične baterije, pa bi se mogao napraviti hack s AAA baterijom.

 

A podloga postoji samo jedna:

Powerplay

 

Ne postoji veća podloga? Kinezi još nisu napravili kopiju ove podloge u drugim veličinama?

 

e baš si demon, kao što ti nick kaže. šta da sad radim s time, gdje da to nabavim? hoću to

 pogledaj na nabava.net ima po oko 750 pa naviše

bloodborne čet 17.10.2019 20:49

Nakon skoro 3 god sa G502 jedina zamjerka na mis mi je sto nakon duzeg koristenja dosta se onak ukoci ruka pa znaju malo prsti boljeti.

ali onda opet ja imam dosta dugacke prste koji su dosta "skvrceni" dok koristim lijevi, desni click i side buttons su mi preblizu palcu.

Sve ostalo cista 5ica, sljedeci ce isto biti logi, ja sam oduvijek samo na logi periferiji.

vax pon 21.10.2019 16:53

Pozz trebao bih pomoć, kupujem novi miš pa se mislim između ova 3 modela pa ako se netko susretao s njima bilo kakav savjet je dobrodosao.

 

1:https://www.instar-informatika.hr/mis-logitech-gaming-g402-hyperion-najbrzi-mis-na-svijetu-maxi-ponuda/log%2Dg402/product/

 

2: https://www.svijet-medija.hr/art/mis-roccat-kone-pure-se-5000-dpi/83920?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

3: https://www.sancta-domenica.hr/razer-basilisk-essential-opticki-igraci-mis-crni.html

 

imam dosta velik dlan i igram uglavnomFPS naslove . Bilo kakva pomoc je dobro dosla hvala 😀

 

CelticFrost pon 21.10.2019 18:57

Imao sam Kone Pure Optical i bio sam oduševljen. Super osjećaj u ruci, savršen za finger i claw grip, najbolji scroll koji sam imao prilike osjetiti te super click. Izdržao mi je 2 i pol milijuna klikova. Nakon tog se plastika pod tipkama tolilko izlizala i nije mi konzistentno prihvaćao input te sam morao naći alternativu. Inače sam više palm gripper, za to mi je imao super oblik no stvarno je za to malen (također veća šapa kod mene), no za mobe i finger grip je, što se mene osobno tiče, bio savršen. Malo je manje prosječnog oblika te bih svakako savjetovao da ga se u RL makar kratko isproba.

ZooZ ned 3.11.2019 13:51

Evo nakon 7,5 godina me izdao Sharkoon Fireglider, sad sam u potrazi za nekim novim do 150-200kn max. jer mi treba samo nekoliko mjeseci. Dali netko preporuča nekakav miš u tom cjenovnom rangu, a da je velik i težak jer sam navikao na 135g Fireglidera i da ima barem dvije dodatne tipke za palac.

ALCATROZ X-CRAFT  

E-BLUE

COOLER MASTER  

Gledam ova 3, ali nikad nisam ni čuo za alcatroz i e-blue jel ima netko iskustva s njima? Gledam u h18 jer mi je trgovina 5km udaljena, a trebao bi miš što prije iako znam da su oni skuplji. Ali može i u Linksu.

Hexfire uto 12.11.2019 17:49

Pozdrav,

 

brat traži bežični miš za casualno gejmanje. Može par preporuka provjereno dobrih. Nekih 400-500 kn maksimalno.

 

Veli da mu je moj G900 prelagan, pa možda nešto teže od toga? 107 grama veli google. 

CyberDemonVZ uto 12.11.2019 19:56
Hexfire kaže...

Pozdrav,

 

brat traži bežični miš za casualno gejmanje. Može par preporuka provjereno dobrih. Nekih 400-500 kn maksimalno.

 

Veli da mu je moj G900 prelagan, pa možda nešto teže od toga? 107 grama veli google. 

G602?

Mitohondri sri 13.11.2019 08:21
Hexfire kaže...

Pozdrav,

 

brat traži bežični miš za casualno gejmanje. Može par preporuka provjereno dobrih. Nekih 400-500 kn maksimalno.

 

Veli da mu je moj G900 prelagan, pa možda nešto teže od toga? 107 grama veli google. 

 G603, 135g i baterije ti traju 6 mjeseci + 

avira159 sri 13.11.2019 09:12

Se isplati uzeti G502 silver edition za 300 kuna? Ima neki popust za crni petak. Ne znam ima li jos koje razlike osim boje da je ta cijena. Mis mi se cini zvijer i bio bi zamjena za stari Razer Deathadder koji pocinje trokirati.

iMik sri 13.11.2019 09:34
Hexfire kaže...

Pozdrav,

 

brat traži bežični miš za casualno gejmanje. Može par preporuka provjereno dobrih. Nekih 400-500 kn maksimalno.

 

Veli da mu je moj G900 prelagan, pa možda nešto teže od toga? 107 grama veli google. 

G502 + utezi.

191x7 čet 14.11.2019 08:51
avira159 kaže...

Se isplati uzeti G502 silver edition za 300 kuna? Ima neki popust za crni petak. Ne znam ima li jos koje razlike osim boje da je ta cijena. Mis mi se cini zvijer i bio bi zamjena za stari Razer Deathadder koji pocinje trokirati.

 G502 je i ogroman i težak miš. Za svašta je OK, al za gaming baš i nije.

metallic čet 14.11.2019 10:17

Ogroman nije sigurno, mozda je dug.

Ovo za tezinu, uvjetno receno, ovisi kakva vam je ruka//saka.

Meni je super jer lagane igracke ne osjecam.

 

Ipak oni koji dizu mis prilikom pomicanja, neka ne ubacuju dodatne utege, trazite model jednostavnijeg oblika.

Meni je g502 idealan jer sam vise palm, a u brzim igrama hibrid grip. Dakle za claw bi izbjegavao doticnog LOGI-ja.

Pozz

 

bloodborne čet 14.11.2019 10:50

Da se moju ruku pita mogao bi biti i duzi ( g502 ) jel, kad se povade utezi mis je pristojne tezine i u fps igrama dok sam surio gaming na pcu nisam imao problema. Definitivno jedan od boljih miseva koje sam imao tj imam. I topla preporuka za svaku osobu kojoj nine problem izdvojit toliko para za mis i koja nema prste pijanista.

avira159 čet 14.11.2019 11:11

Hvala svima na odgovorima, uzet cu G502 onda na popustu sad za 300 kuna. I ne znam smijem li pitati ovdje, a tema za odabir tipkovnice je mrtva, ali uzeo bih i mehanicku tipkovnicu, pa je li ova G512 OK za te novce? Bitno mi je da ima veliki enter, HR layout i da se ne cuje previse. 

Tomo53nja čet 14.11.2019 12:00
191x7 kaže...

 G502 je i ogroman i težak miš. Za svašta je OK, al za gaming baš i nije.

Bome za razliku od nekih drugih miseva nikako...Nije da kazem pretezak (bez utega), malo odskace od ostalih za fps ali mozda nekome odgovara tko ne dize mis, ali ogroman nije nikako...Dosta je nizak (nema grbu) i za gaming je kome pase u ruci po meni idealan kao i g402 koji je malo veci (ima tu grbu) i tezi je...

Tomo53nja čet 14.11.2019 12:08
avira159 kaže...

Hvala svima na odgovorima, uzet cu G502 onda na popustu sad za 300 kuna. I ne znam smijem li pitati ovdje, a tema za odabir tipkovnice je mrtva, ali uzeo bih i mehanicku tipkovnicu, pa je li ova G512 OK za te novce? Bitno mi je da ima veliki enter, HR layout i da se ne cuje previse. 

Uzmi slobodno taj mis, neces imat problema sigurno...Evo cura je jucer kupila za svakodnevni rad i za igre posto je htjela bas crno-bijelu verziju (nije htjela samo crnu verziju i nema bas veliku ruku) i cak joj je i premali u odnosu na stari  prestigio koji je koristila, pa moj bivsi g400s...

 

Sto se tice tipkovnice, jako dobra, ako te ne zanimaju specijalno odredeni switchevi ili extra tih rad, ne programiras i nesto slicno mislim da je to to...Jos neki izbori u toj kategoriji su ti suora ili g413 ako se nadu na popustu...

 

P.S. Tipkovnica kod cure je g413...

 

Ja sam recimo koristio g400s i sada koristim g403 i za PUBG kao fps mi je odlican (koristim ga bez utega)...Kada bi ga usporediosa g502, cak je g502 nizi, malo duzi i nema tu kao "kvrgu" pa po meni nije potrebna nego posebna prilagodba...Sa 2 utega je tezi, ali bez utega je jako blizu g403 (mrvu je tezi), ako ne gledamo "statisticke" podatke nego cisto dozivljaj iz prve ruke...

 

Isprike na duplom citatu...

 

191x7 čet 14.11.2019 12:09
avira159 kaže...

Hvala svima na odgovorima, uzet cu G502 onda na popustu sad za 300 kuna. I ne znam smijem li pitati ovdje, a tema za odabir tipkovnice je mrtva, ali uzeo bih i mehanicku tipkovnicu, pa je li ova G512 OK za te novce? Bitno mi je da ima veliki enter, HR layout i da se ne cuje previse. 

 G512 je odlična tipkovnica.

 

Ali miš, miš ne preporučam, pa makar bio 300 Kn. 121g bez utega je barem 25g viška. I oblik je takav da koči igrača. Može on biti udoban da se na nos nasadiš kad je takav oblik da te ograničava.