Periferija

Savjetnik za odabir odgovarajućeg gamerskog miša

molnyi uto 7.5.2019 13:06

Ekipa bok,


Trebam preporuku gaming miša malo većih dimenzija (imam sada MX Master) ali da sa lijeve strane ima barem 2 velike tipke.


MX master ima dvije tipke, ali su meni toliko čudno pozicionirane da mi se jako teško priviknuti na stiskanje istih, a i male su...

 

Hvala !

CyberDemonVZ uto 7.5.2019 13:19
molnyi kaže...

Ekipa bok,

Trebam preporuku gaming miša malo većih dimenzija (imam sada MX Master) ali da sa lijeve strane ima barem 2 velike tipke.

MX master ima dvije tipke, ali su meni toliko čudno pozicionirane da mi se jako teško priviknuti na stiskanje istih, a i male su...

Hvala !

 Pogledaj posljednje dvije stranice, bilo je dosta razgovora o većim miševima i iskustva njihovih vlasnika.

 

 

 

Btw, kad već pišem, dal je netko vidio, jesu li se počele pojavljivati kopije logitechove podloge koja puni lightspeed miševe? Pogotovo nešto veće nego Logitech nudi?

 

CyberDemonVZ uto 7.5.2019 13:38
The_Fichek kaže...

Kaj bu ti podloga kad baterija traje 3-6+ mj, zavisno o modeu. Uzmes punjive baterije, nakon tolko mj rada ih napunis i rdy to go si. Recharge RGB ili bez RGB podloge su precijenjene..

 Moj miš ne podržava lightspeed, pa mi je svejedno :D

Pitam čisto iz radoznalosti  Ako će negdje u budućnosti postojati kineska kopija podloge koja košta isto ko i ona bez punjenja, naravno da ću uzeti onu s punjenjem.

keks99 ned 12.5.2019 23:10

Ajde neko meni da preporuci neki mis koji ima da se kupi na ovim sajtovima domacim gdje se prodaju stvari polovne i nove 

Hocu neki dobar mis za counter strike, ali ne preskup nesto oko 50eura. Bitno mi je da ima ubrznje dobro da mi ne preskoci kad ga naglo trznem u neku stranu a on ne moze da ucita nagle pokrete kao sto su to ovi obicniji jeftiniji misevi. Nesto srednje velicine a i ne one velike posto mi veliki ne odgovaraju a imam malo manju saku od nekih ovako ljudi i momaka odraslih pa ne bi mi oni veliki odgovarali ili se ja nsiam navikao na njih, nekako one normalne sam uvek imao i to obicne miseve do 15 eura. .. Znaci sve sam se naucio igrati ali me jebe to ubrzanje G na misevima i neki po mogucnosti ako ima uz to tegove da se ubacuju. Znam sa prelazak sa obicnog na gejmerski neki ima velika razlika ali svaka sledeca sa gejmerkog na neki skuplji vrlo mala je razlika pa ja nw bi da vacam pare previse, najbitnije mi je to da ne preskoci kad naglo trznem mis pa tezina da nije lagan da ga lakse drzim u mjestu. 

CyberDemonVZ ned 12.5.2019 23:21
keks99 kaže...

Ajde neko meni da preporuci neki mis koji ima da se kupi na ovim sajtovima domacim gdje se prodaju stvari polovne i nove 

Hocu neki dobar mis za counter strike, ali ne preskup nesto oko 50eura. Bitno mi je da ima ubrznje dobro da mi ne preskoci kad ga naglo trznem u neku stranu a on ne moze da ucita nagle pokrete kao sto su to ovi obicniji jeftiniji misevi. Nesto srednje velicine a i ne one velike posto mi veliki ne odgovaraju a imam malo manju saku od nekih ovako ljudi i momaka odraslih pa ne bi mi oni veliki odgovarali ili se ja nsiam navikao na njih, nekako one normalne sam uvek imao i to obicne miseve do 15 eura. .. Znaci sve sam se naucio igrati ali me jebe to ubrzanje G na misevima i neki po mogucnosti ako ima uz to tegove da se ubacuju. Znam sa prelazak sa obicnog na gejmerski neki ima velika razlika ali svaka sledeca sa gejmerkog na neki skuplji vrlo mala je razlika pa ja nw bi da vacam pare previse, najbitnije mi je to da ne preskoci kad naglo trznem mis pa tezina da nije lagan da ga lakse drzim u mjestu. 

 Hm, odkud si, nisam siguran na što misliš pod "domaći sajtovi".

Ako misliš na hrvatske, na Njuškalu za tih 50 Eura se mogu pronaći Zowie FK1, Logitech G502 i G703, G402 i G403, Razer Deathadder Elite....

A to su sve realitvno veći miševi. Što god je neka veća kvaliteta obično je te veličine.

Ima nekoliko ljudi na temi koji napamet znaju veličine miševa, pa pričekaj još malo, sigurno će upasti koji dobar savjet.

Korny1603987 pon 13.5.2019 12:28

istina danas je 12 cm osnova, a ima i većih. Naravno manjih miševa nema ni za lijeka. A ako su manji onda su oni mini laptop miševi.

Osim toga ne znam tko je odredio da je optimum miša omjer 2/1. Meni to nikako ne odgovara. 10.5 cm dužine i nekih 7.5 cm širine je optimalno.

Kod omjera 2/1 korisnik je prisiljen dlanom stalno dodirivati miš, a ako dužina odgovara ona je u širini presitan za širinu šake.

 

I još k tome 90% miševa na tržištu ima prenisko postavljene dugmadi. Sve u svemu prisiljavaju nas na palm grip.

keks99 pon 13.5.2019 17:43

Hvala na preporukama vidim da je g305 wireless a to necu, hocu zicni mis, i kako znam laserski je bolji od optickog? Ako da onda laserski bi.trenutno imam mis 12.8*7*4cm  koji mi odgovara to je neka moja mjera misa odprilike, sad mozda bi se navikao i na malo veci od toga, ali mi je bitno da ima bar 2 dugmica sa strane uz one nabrojane tegove i ubrzanje karakteristike... nego kakav je onaj M518, znam da je bio popularan a kako vidjo, 60 evra cijena na olx.ba, kupujemprodajem, njuskalo na te sam sajtove mislio, ja sam inace iz BiH ali mogu i iz Srbije preuzeti. Mogu ja dati i vise para eto nest mi puno preko 50 eura dati za mis, jedino ako se nesto bas isplati na duze staze kupiti, kvalitetno bas onako da bude cijena i kvalitet u omjeru. 
G203 je kabal, izgleda fino neko je preporucio njega, da li je dobar? ZNaci najbitnije mi je da ne preskoci kad naglo trznem mis kad mi neko izleti iza ledja, ovako ja skidam glave i sa obicnim misem jer sa njima igram 10 godina pa sam opet bolji nego oni sto imaju skupe miseve :D ZNaci ako nece preskociti, njega bi mozda nekako mi je i najjeftinij od ovih

pacijent007 uto 14.5.2019 18:38

G203 I g305 su isti miševi samo razlika što je g305 wireless. G203 je fantastičan, nema šanse da ti preskoči, kvaliteta je super i veličina i težina idealne. Ako ne želiš bežični zbog pouzdanosti to se ne moraš brinuti, logitech bežični miševi su fantastični, nema problema s performansama u igranju. Ja imam g203, g403 zicani I g603 bežični pa govorim iz iskustva i sva tri su vrhunska ali su g403 I g603 veći miševi. 

The_Fichek sub 18.5.2019 22:49

https://www.youtube.com/watch?v=oqK2o-Hwzho

Stigao RJN review za Glorious Model O miš koji je iskopirao oblik Zowie FK1, dizajn i paracord kabel Finalmousea, svjetla Razer mambe i uz to ima odličan kotačić, tipke, mouse feet i cijenu. Miš teži 68 ili 69g, zavisno o glossy ili matte verziji. S obzirom na dizajn i srednje veliku sapu, namijenjen je za fingertip i claw grip, a za manju ruku i palm grip. Glossy 55 eura u Casekingu, 50 eura matte verzija. Ako netko zna jos neke ducane di se moze povoljno kupiti neka napise. Nadajmo se da ce doci i u HR.

ReverseFlash čet 23.5.2019 16:28

Pozdrav, trebam preporuku za kupnju novog gamerskog miša, Deathadder imam već šest godina, no čini se da polako crkava, ja jednom kliknem on prihvati double klik, ja držim lijevu tipku miša on prihvati kao da sam samo kliknuo i slična sranja. Trenutno igram samo PUBG. Ništa preskupo ali ni ništa prejeftino. Nemam neku sad cifru da bih odredio za gornju granicu. Hvala. 

 

Isto tako, da li netko možda zna zašto mi se jezik tipkovnice sam od sebe prebacuje non stop na engleski? Konstantno mi je na HRV i npr igram partiju PUBGa i hoću leći na zemlju odjednom neće ja pogledam tipkovnica se sama od sebe prebacila na ENG. I tako malo malo.

CyberDemonVZ pet 24.5.2019 00:24
ReverseFlash kaže...

Pozdrav, trebam preporuku za kupnju novog gamerskog miša, Deathadder imam već šest godina, no čini se da polako crkava, ja jednom kliknem on prihvati double klik, ja držim lijevu tipku miša on prihvati kao da sam samo kliknuo i slična sranja. Trenutno igram samo PUBG. Ništa preskupo ali ni ništa prejeftino. Nemam neku sad cifru da bih odredio za gornju granicu. Hvala. 

 

Isto tako, da li netko možda zna zašto mi se jezik tipkovnice sam od sebe prebacuje non stop na engleski? Konstantno mi je na HRV i npr igram partiju PUBGa i hoću leći na zemlju odjednom neće ja pogledam tipkovnica se sama od sebe prebacila na ENG. I tako malo malo.

 Alt+Shift je kombinacija tipki za promjenu jezika koju pritisneš jer imaš nešto na tim tipkama u igri.

Uđi u opcije od promjene jezika i ugasi Keyboard shortcut.

 

A za miš. Neki G502?

Paolo Maldini pet 24.5.2019 09:17
ReverseFlash kaže...

Pozdrav, trebam preporuku za kupnju novog gamerskog miša, Deathadder imam već šest godina, no čini se da polako crkava, ja jednom kliknem on prihvati double klik, ja držim lijevu tipku miša on prihvati kao da sam samo kliknuo i slična sranja. Trenutno igram samo PUBG. Ništa preskupo ali ni ništa prejeftino. Nemam neku sad cifru da bih odredio za gornju granicu. Hvala. 

 

Isto tako, da li netko možda zna zašto mi se jezik tipkovnice sam od sebe prebacuje non stop na engleski? Konstantno mi je na HRV i npr igram partiju PUBGa i hoću leći na zemlju odjednom neće ja pogledam tipkovnica se sama od sebe prebacila na ENG. I tako malo malo.

 https://www.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-logitech-g402/268415.aspx?page=0&jumpto=5907019&sort=asc&view=flat

 

Ide za 250kn, spustio je cijenu za osobnu primopredaju u ZG.

ReverseFlash pet 24.5.2019 12:53
CyberDemonVZ kaže...
ReverseFlash kaže...

Pozdrav, trebam preporuku za kupnju novog gamerskog miša, Deathadder imam već šest godina, no čini se da polako crkava, ja jednom kliknem on prihvati double klik, ja držim lijevu tipku miša on prihvati kao da sam samo kliknuo i slična sranja. Trenutno igram samo PUBG. Ništa preskupo ali ni ništa prejeftino. Nemam neku sad cifru da bih odredio za gornju granicu. Hvala. 

 

Isto tako, da li netko možda zna zašto mi se jezik tipkovnice sam od sebe prebacuje non stop na engleski? Konstantno mi je na HRV i npr igram partiju PUBGa i hoću leći na zemlju odjednom neće ja pogledam tipkovnica se sama od sebe prebacila na ENG. I tako malo malo.

 Alt+Shift je kombinacija tipki za promjenu jezika koju pritisneš jer imaš nešto na tim tipkama u igri.

Uđi u opcije od promjene jezika i ugasi Keyboard shortcut.

 

A za miš. Neki G502?

 Možda ovaj https://www.links.hr/hr/mis-logitech-g502-proteus-spectrum-rgb-gaming-opticki-12000dpi-crni-usb-101500087? Vidim da je na nekoj akciji. Iako mi izgleda dosta masivan naspram mog Deathaddera

Korny1603987 uto 11.6.2019 11:56

Pogledajte ovo

 

Miš ima savršeni profil za claw i fingertip, lijepo povišena dugmad, i onda mu daju "sidebuttons".

Molim jednoga korisnika fingerip gripa da mi kaže kako stisne dugmad sa strane. Imao sam nekoliko miševa i nikad nisam uspio stisnuti to dugme bez da miš pomaknem za 1 cm u stranu.

Sama ideja fingertip gripa je da mišem upravljamo sa 2 prsta.

Matek27 pon 8.7.2019 08:00

Zdravo, treba mi neki novi miš, planiram iskeširat do nekih 600 kn uvrh glave.

Cijelo vrijeme gledam G502 Proteus Spectrum koji je trenutno na akciji u Linksu, svi ga nevjerojatno hvale, samo me strah da nije pretežak za FPS igrice i slično pošto puno igram osu!, al osim toga igram više manje sve žanrove što postoje.

Preporuke?

Matek27 uto 9.7.2019 08:26
bloodborne kaže...

Ne gejmam vise na pcu, medutim g502 je jako dobar za fps igre.

Stovise ja koristim sve raspolozive utege i nemam problema sa tezinom.

Iako vec god dana nisam sjeo na pc doma, ali 😁

 Hvala na odgovoru, nabavio sam ga s mousepadom i odličan je, nemam zamjeraka uopće. Malo se u početku slučajno klikću tih bezbroj gumbića sa strane, al u roku od 12 sat igranja nijednom mi se to ne desi.

bloodborne uto 9.7.2019 09:54
Matek27 kaže...
bloodborne kaže...

Ne gejmam vise na pcu, medutim g502 je jako dobar za fps igre.

Stovise ja koristim sve raspolozive utege i nemam problema sa tezinom.

Iako vec god dana nisam sjeo na pc doma, ali 😁

 Hvala na odgovoru, nabavio sam ga s mousepadom i odličan je, nemam zamjeraka uopće. Malo se u početku slučajno klikću tih bezbroj gumbića sa strane, al u roku od 12 sat igranja nijednom mi se to ne desi.

 Ja sam cesto znao stisnuti tipku za dpi profil. Jer ne mogu vise zamisliti mis bez side buttons.

Tak da to se nekad znalo desiti, bit ces zadovoljan siguran sam. To je jedina stvar koju sam kupio u instaru da radi.

Apocalypso722 pon 5.8.2019 14:31

Tražim neki kvalitetan budget gamerski miš, do 400kn, po mogućnosti manje. Bitno da je kvalitetan i da će izdržat dosta godina. Logitech M500 koji imam već više od podosta godina (više od 5 sigurno) je počeo otkazivati, desni klik teško registrira, moram rješavat sustave diferencijalnih stojeć na rukama pod pravim kutom da proradi.

 

Vidjeh i Redragon M711 Cobra Chroma. Vrijedi li šta ? Iako bi radije uzeo neki Logitech, ovaj ide za 180kn... Heej..

191x7 pon 5.8.2019 19:47
Apocalypso722 kaže...

Tražim neki kvalitetan budget gamerski miš, do 400kn, po mogućnosti manje. Bitno da je kvalitetan i da će izdržat dosta godina. Logitech M500 koji imam već više od podosta godina (više od 5 sigurno) je počeo otkazivati, desni klik teško registrira, moram rješavat sustave diferencijalnih stojeć na rukama pod pravim kutom da proradi.

 

Vidjeh i Redragon M711 Cobra Chroma. Vrijedi li šta ? Iako bi radije uzeo neki Logitech, ovaj ide za 180kn... Heej..

 Logitech G305 pa uzmeš za njega litijsku AAA bateriju i AAA na AA adapter. S AAA baterijom bude lakši, a litijske su najlakše. Oko 85 grama.