Periferija

Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

tigerija pet 10.1.2020 16:19

Poz ljudi,

 

Trazim neki savjet za mehanicku tipkovnicu.

Treba mi tipkovnica bez numpada. I htio bi da nije previse glasna, ali prioritiziram kvalitetu. RGB mi nije bitan, ali moze biti gejmerska, po kvaliteti switcheva.
Neki best buy.


Svrha je igranje igara + rad (3D graficka, ali i nesto programiranja, dosta tipkam).

Ne zelim HR layout.

 

Kad bi znao par dobrih tipkovnica, onda bi ih mogao pratiti i cekao neki popust.

Takoder mi je savjetovano da ne gledam ispod 500kn jer su te manje kvalitetne (al ako mia dobrih, necu se bunit :) ).

 

Hvala!

Jibus uto 14.1.2020 22:09

Pozdrav ekipa. Naime trazim "gaming tipkovnicu za kojih 500-600kn. Najvise sam zainteresiran za HyperX Alloy FPS RGB zbog bojica i zato sto imam skoro svu HyperX periferiju. Koliko su dobri Kailh Silver switchevi sta koriste na njoj i da li ima koja bolja preporuka?

zzZZzz pet 24.1.2020 15:58
Swaglord kaže...
Koliko bi došla najjeftinija bežična mehanička tipkovnica? Može i izvana nabava.

Ja koristim >ovu< vec nekih 7-8 mjeseci.

Uzeo sam je iz zezancije da je isprobam, ispostavilo se da je odlicna. (prije te mi je za svakodnevni rad sluzila Corsair K70, cherry red, sad je ova postala svakodnevna :)

Kvalitetno urađena, bez flexa, uzeo sam red switheve, koji su kopija cherry-a, ali razlika je jako mala.

Ne gubi signal i ja ne primjecujem nikakav lag, a igram dotu2, cod etc..

Moze biti wireless a moze se spojiti na kabel koji je ujedno i puni.

Ima jednobojni backlight sa više modova, koji doduše ne koristim jer mi baterija bez backlighta traje po 3 mjeseca.

Jedine zamjerke koje imam je to sto nema wrist resta nikakvog, i sto su keycapsi (tipke) niskog profila, al to mozda nece smetati svakome. Ja sam na svoju na kraju stavio custom set keycapsa.

Za te novce, apsolutno vrhunska wireless tipkovnica, a moze se naci i full verzija.

snake44 pet 24.1.2020 15:58

Treba mi savjet za odabir između:

Logitech G613

Logitech G513

 

Budući da su cijenom tu negdje, molim za savjet. Inače preferiram bežičnu tipkovnicu, ali ovdje dajem prednost kvaliteti izrade. Ukoliko su jednake po svemu osim po wired ili wireless, onda biram 613.

 

I zanima me razlika prilikom odabira switcheva, koja je razlika između Tactile i GX Brown Tactile? 

 

iMik uto 28.1.2020 11:54
snake44 kaže...

Treba mi savjet za odabir između:

Logitech G613

Logitech G513

 

Budući da su cijenom tu negdje, molim za savjet. Inače preferiram bežičnu tipkovnicu, ali ovdje dajem prednost kvaliteti izrade. Ukoliko su jednake po svemu osim po wired ili wireless, onda biram 613.

 

I zanima me razlika prilikom odabira switcheva, koja je razlika između Tactile i GX Brown Tactile? 

 

Imaš dvije G513, staru s romero g switch-evima i novu s gx. Pretpostavljam da je to razlika.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xnjwEghzG-g

 

https://www.youtube.com/watch?v=lRWKXbDCaYU

zzZZzz ned 2.2.2020 15:14
Swaglord kaže...
Hvala ti na preporuci, jedino me zanima jel moguće na takvu tipkovnicu staviti veliki enter?

 Nije moguce staviti veliki enter, ako te smeta mali, morat ces traziti drugi layout

Iamdanny sri 5.2.2020 16:39

Može preporuka za  mehaničku tipkovnicu do 400/450 kn?
Bila bi korištena za sve pomalo, ali uglavnom gaming.
Po mogućnosti da je full (numpad) i da nije glasna. 
Bilo bi dobro da ima osvjetljenje. 

Tony1999 sri 12.2.2020 10:56

Bok

Moze preporuka neke mehanicke tipkovnice s amazon.co.uk. Budzet bi bio nekih 35-40 gbp, bitno je da ima numericki dio, a bilo bi pozeljno i neko osvjetljenje tipki. 

 

A u vezi dostave, frend je u engleskoj pa budem narucio na njegovu adresu pa donese u hr.

Abra008 sri 26.2.2020 00:40

Treba mi savjet za mehaničku tipkovnicu do 1000kn, 60% layout, switchevi Cherry MX Red, Silver, Speed i sl, RGB nije prioritet. Htio sam Ducky One 2 Mini ali nema ga nigdje za kupiti?

Hvala unaprijed.

 

Mad Ant pet 6.3.2020 15:03

Pozdrav ekipa,

 

Tražim mehaničku tipkovnicu sa MX Brown (ili ekvivalent), velikim enterom i HR znakovima kroz koje ide osvjetljenje, RGB-om. Cijena nije previše bitna koliko veliki enter i osvjetljeni HR znakovi.

 

 

Pogledao sam po netu par komada, ali naravno spojiti text, model i sliku je skoro nemoguće da provjerim gore navedene stvari. Da li netko definitivno zna da li su npr. ovi modeli takovi, ili ima boljih opcija:

 

Logitech Gaming G513

 

Fnatic Gear Streak

 

Logitech Gaming G910 Orion Spectrum

vrinho pet 6.3.2020 19:49

Prije 2 tjedna sam uzeo u Linksu G512 SE. Ima sve ono kaj tražiš osim switcha koji nisu brown već blue ali osobno nisu mi preglasni.

Uglavnom, ako ćeš tipkovnicu uzeti u obzir ako imaš priliku isprobaj ju prije pa da vidiš da li ti paše.