Periferija

Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

AdR03 uto 18.6.2019 19:23
nhooydz kaže...

Ova Keykron K2 izgleda kao dosta dobar buy, meni je zapeo Leopold kao neki idući buy u skorije vrijeme, ali ovo aluminium frame, neki rgb, red switch za 89 dolara je show. Iako, ne vidim trošak dostave.

 

https://mykeyboard.eu/catalogue/category/leopold/leopold_7/

 

Tako nešto, iako ne vidim da je backlight u Leopolda. 

Nažalost kod Leopolda nema RGB - Oni su sektor "ozbiljnih" tipkovnica bez RGB-a i "Gaming" elemenata. 

 

Inače svaka preporuka za Leopold što god da uzmeš nećeš fulat!

 

MartiMudan kaže...

Može li mi iko preporucit neku dobru mehanicku tipkovnicu po razumnoj cijeni a da valja. Tek ulazim u svijet mehanickih tipkovnica i htio bi pocet sa necim ne toliko skupim ako je moguce. Hvala

 preporučio bi ti prvenstveno discord lokalnih obožavatelja mehaničkih tipkovnica Cro MK community - Uđi pitaj ima ekipe koja će ti sigurno pomoći i zna puno!

 

 

Mitohondri sri 19.6.2019 08:16
MartiMudan kaže...

Evo usao sam pa cemo vidit ali svaki dodatni savjet je dobrodosao. Takoder vidim kod linksa velik popust na GAMDIAS-ov HERMES P2. https://www.links.hr/hr/tipkovnica-gamdias-hermes-p2-rgb-mehanicka-gaming-eng-usb-siva-101200361. Na youtubeu ga svi hvale ali sam vidao da ljudi imaju problema sa softwareom i tipkama pa me zanima ima li itko osobno iskustva sa tom ili slicnom GAMDIAS tipkovnicom

 vrlo dobra tipkovnica

 

jedini problem, za sada kod tih kineza je los "quality control" zavisi kako te pogodi koja serija, imat ces bolesno dobru tipkovnicu za male pare, ili ce ti se poceti  "switchevi" pigati, odvajati i slicno

 

steta da su im takve oscilacije, inace preporuka sada kada je na akciji

zzZZzz sri 19.6.2019 15:35
MartiMudan kaže...

Evo usao sam pa cemo vidit ali svaki dodatni savjet je dobrodosao. Takoder vidim kod linksa velik popust na GAMDIAS-ov HERMES P2. https://www.links.hr/hr/tipkovnica-gamdias-hermes-p2-rgb-mehanicka-gaming-eng-usb-siva-101200361. Na youtubeu ga svi hvale ali sam vidao da ljudi imaju problema sa softwareom i tipkama pa me zanima ima li itko osobno iskustva sa tom ili slicnom GAMDIAS tipkovnicom

Imas na aliexpressu 20-50 eura mehanicke tipkovnice, idealne za pocetak (metoo, hexagear, motospeed), stvarno solidne izrade, samo rijetko koriste cherry mx switcheve, u pravilu su kalih ili neka druga imitacija ali nema prevelike razlike, pogotovo za nekoga tko tek pocinje koristiti mehanicke tipkovnice a i ne riskiras puno para ako ti se ne svidi.

Svakako prije kupovine ako imas priliku posjetiti neku trgovinu, isprobaj koji ti switchevi najvise odgovaraju.

zzZZzz čet 20.6.2019 07:21
MartiMudan kaže...

Tocno ono sta trazim hvala ti. Jesi ti osobno imao jednu od tih ili?

 Proslo mi ih je nekoliko kroz ruke, koristio sam ih 4-5 dana i proslijedio dalje. Za novce koje platis dobijes iznenadjujuce cvrstu tipkovnicu. Ove sto su bile kod mene i dalje funkcioniraju kod mojih prijatelja.

 Trenutno cekam da mi dostave Motospeed tkl wireless mehanicku da je malo testiram.

Gam3r čet 20.6.2019 09:55

Za Motospeed kažu da su okej tipkovnice za tu lovu. Dosta kvalitetne te je omjer uloženo/dobiveno stvarno dobar. Samo kažem sve je to li-la jer ako te baš pogodi neispravna tipkovnica možeš se slikati. Ali sve u svemu to je dobar odabir.

Matek27 pon 8.7.2019 07:54

Igram igrice, tipkam po tipkovnici, kaj da kupim?

Tražim neku s crvenim switchevima jer uglavnom igram igrice, kao što su osu! do nekih 700tinjak kuna.

Pošto izbor nije nekaj prevelik u Lijepoj Našoj, gledo sam po vani i vidio sam nekih "offbrand" stvari, kao što su Varmillo i sl., svi ih hvale da su najbolje za cijenu itd.

Dag uto 9.7.2019 16:48

Gamdias je odličan dok radi, ali ne radi dugo :-)

Imao sam miša (Zeus P1) i slušalice (Hebe M1), a još uvijek imam tipkovnicu (Hermes P1).

Mišu su tipke počele povremeno ne prihvaćati klik -> zamjenio ga u jamstvenom roku za Logitech.

Slušalicama su zaštekale tipke na "daljinskom" upravljaču.

Tipkovnici su neke tipke prestale hvatati, zamjenio je u jamstvenom roku za novu, nakon cca. 6 mjeseci opet dvije tipke povremeno ne hvataju pa se spremam na novu zamjenu.

Da se jedan uređaj pokvario rekao bi može se dogoditi, ali kad se od četri uređaja sva četri pokvare...

Bolembe sri 10.7.2019 10:00
kepmip kaže...

E da, sorry, zaboravil sam napisati, imam HyperX Alloy FPS Gaming, s brown switchevima. Meni je super, US layout mi paše, a kolko vidim po forumu, mnogima to ne odgovara, tak da si razmisli.

Jučer sam otišao kupiti HyperX Alloy s MX brown i prezadovoljan sam. Odlično na dodir (ni premekano ni pretvrdo) i mrvicu je glasnije od obične tipkovnice, što ne smeta nimalo. Kod US layout mi se ne sviđa veličina Entera i lijevog Shifta, ali naviknut ću se lako na to. Koristim HR layout softverski i sve ide bez problema (osim znakova < i > koje unosim preko kombinacije s Alt). Mislim da je promo cijena 444kn odlična za ovu tipkovnicu.

kepmip sri 10.7.2019 10:16
Bolembe kaže...
kepmip kaže...

E da, sorry, zaboravil sam napisati, imam HyperX Alloy FPS Gaming, s brown switchevima. Meni je super, US layout mi paše, a kolko vidim po forumu, mnogima to ne odgovara, tak da si razmisli.

Jučer sam otišao kupiti HyperX Alloy s MX brown i prezadovoljan sam. Odlično na dodir (ni premekano ni pretvrdo) i mrvicu je glasnije od obične tipkovnice, što ne smeta nimalo. Kod US layout mi se ne sviđa veličina Entera i lijevog Shifta, ali naviknut ću se lako na to. Koristim HR layout softverski i sve ide bez problema (osim znakova < i > koje unosim preko kombinacije s Alt). Mislim da je promo cijena 444kn odlična za ovu tipkovnicu.

 Za te pare, odlična. Ja sam ju, na žalost,  platil 650. Al svejedno mi nije žao. Nije kičasta ko tipične gaming tipkovnice, jednostavna je i gušt je tipkati po njoj. 

Iamdanny sri 10.7.2019 23:17

Pozdrav ekipa

Pošto trenutno koristim neku MS-ovu tipkovnicu od 120kn (Koja me savršeno služi već 5 godina) ipak bi se prebacio na mehaniku. Nakon kratkog proučavanja naišao sam na CM CK550 koja mi se čini okej za cijenu, ali pošto nemam nikakvog iskustva s mehaničkim tipkovnicama, zanima me vaše mišljenje. Da li to vrijedi kupiti? Opravdava li cijenu? Ima nešto drugo u tom rangu što bi mi preporučili? 
Također, pošto dosta kupujem s AliExpress-a, tamo sam naišao na brend Motospeed i imaju poprilično dobre ocjene i puno zadovoljnih korisnika pa me zanima da li je i to isplativo i da li bi mi preporučili što od njih? 

metallic čet 11.7.2019 09:50
Apocalypso722 kaže...

Dugo me već zanima nešto - koji je točno appeal mehaničkih tipkovnica ? Što je posebno kod njih da se više cijene od "običnih" ?

Moraš probati, ako ti zapne i svidi se, čista uživancija. Ako pak ne, štediš kune i opet dobro!

 

Meni je dobra membranska LOGI bila blizu, ali kad se navinkeš, teško je nazad.

 

Obvezan članak iako stariji: bolex/koju-mehaniku-tipkovnicu-kupiti

 

p.s. komentari naravno ;)

u2Noobish4Me čet 11.7.2019 21:45

Pozdrav svima

 

Gledam koju tipkovnicu kupiti, pa bi tražio preporuku.

Do sad koritio razer lycosu, mislim da ne treba ništa dalje spominjat.(doduše dugo i dobro me služila)

 

Sad bi nešto mehaničko i ozbiljnije za gaming svrhu.

Zapela mi za oko Roccat Vulcan 120 Aimo mehanička tipkovnica.

 

Dobra/loša, bilo kakvo mišljenje i preporuka drugog je dobrodošla.

Hvala!

Gam3r sub 13.7.2019 10:52
Apocalypso722 kaže...

Dugo me već zanima nešto - koji je točno appeal mehaničkih tipkovnica ? Što je posebno kod njih da se više cijene od "običnih" ?

 

feel, dugotrajnost i mjenjanje stvari u hodu kad got poželiš. Plus izbor je puno puno veći. Ako mislite da je izbor veliki, niste videjli koliko raznih custom mehaničkih tipkonvica ima. Sve u svemu zabavnije i zanimljivije je :)

XXX sub 13.7.2019 22:33

Ima mjesec dana da sam uzeo po par dojmova

 

Hermes M1 

Uzeo u Linksu na akciji, 300 kn. Brown switchevi. Teška i dobro leži na podlozi/stolu. Aluminijsko kućište, djeluje robusno i kvalitetno. Naša slova su ista kao i na ostalim tipkama, znači nema nekih ružnih naljepnica i sl. Osvjetljenje ugodno, nije agresivno.

Tipkanje je zbilja super. 

Mane su tipka za razmak koja zvuči drugačije od ostalih tipki jer zbog širine ima na krajevima potpore koji očito nisu mehanika. Također plastični naslon za ruke je katastrofa i neupotrebljiv tak da ga nebudem ni koristio.

S obzirom na zbilja nisku cijenu dobije se puno muzike ako niste super zahtjevni, a ako jeste onda valjda ni ne gledate tipkala za 300 kn. 

fix sub 27.7.2019 21:16

Jedno malo drukcije pitanje. Da li je ikako moguce napraviti da je switch teze pritisnuti nego sto je po defaultu. Tocnije imam razer blckwdw chroma torney sa yellow switchevima koji su odlicni svi osim spacebara koji ima premali actuation, volio bi da je spacebar teze stisnuti jer skacem konstantno slucajno u provalije :)