Periferija

Savjetnik za izbor pc zvučnika

vex3855 ned 1.9.2019 00:19

Probao sam oboje i uzeo Logitech z623.

Edifier su odlicni ak ti je bitna glazba koja nema bas previše basa, za filmove isto nisu narocito dobri ak se trazi onaj bum kod eksplozija i scena s efektima i dubljim tonovima,

ipak su 2.0 pa nisu ni namjenjeni toliko tome.

 

Logitech su mi vise all round dobri pa sam ih zato i uzeo, za muziku meni stvarno dobri, a što se tice filmova tu ubijaju, jako su glasni i eksplozije i duboki tonovi ubijaju (u stilu kina i onog bum zvuka).

 

Sve ovisi o preferencijama, ak imas mjesta za dosta veliku bas kutiju i ak ti sluze za ono kaj si rekao meni su osobno bolji Logitech.

Veliki su mi napredak od jeftinijih Logitech zvucnika (probao i njih jer sam prije radio u ducanu pa sam se igrao i isprobavao:D )

 

 

edit: da, 625 su isti samo imaju jos optiku ak zelis povezat u isto vrijeme i tv optikom, ja ih imam spojene na komp i tv preko dac konvertera ali na 625 je lakse spojit jer je optika plug and play

Zelja ned 1.9.2019 15:39

Pozdrav svima.

Negde sam na netu pročitao da zvučnici Genius SW-HF 5.1 4500 nisu za računar pa me zanima jel to tačno ili ne,jer vidim da samo imaju izlaz na jedan stereo jack,a ne 3 kao ostali 5.1 zvučnici za PC.

 

explorer 4 ned 1.9.2019 15:58
djigibao kaže...

Jesu to oni sa "dobrim" visokim zvucnikom?

 Najbolji visokotonci koje sam u životu vidio, ne vidiš ih, a tako dobro sviraju :D

 

Šteta što Logitech nije nastavio s izgradnjom dobrih satelita. Odlični su bili od sustava Z cinema, i do dan danas nažalost ostali jedini koji su bili odlični. Sve ostalo je ništa  znatno bolje od prosjeka.

 

Sad kad pogledam ponudu zvučnika kod  nas, stvarno je slaba, nema pet dobrih setova za kupiti, a da ne dođu ko suho zlato.

Zelja kaže...

Pozdrav svima.

Negde sam na netu pročitao da zvučnici Genius SW-HF 5.1 4500 nisu za računar pa me zanima jel to tačno ili ne,jer vidim da samo imaju izlaz na jedan stereo jack,a ne 3 kao ostali 5.1 zvučnici za PC.

 

 PC su zvučnici, i na njihovoj stranici su u toj rubrici.

om-prat pet 13.9.2019 07:32
Zelja kaže...

Prema objasnjenju nisu za PC nego za DVD player ili TV.

Na stranici ih nema,pokušavam da nađem korisničko upustvo ali nema ih uopšte na stranici genius.

Kako daju 5.1 zvuk preko jednog (stereo) džeka?

https://www.gigatron.rs/sistemi/genius_swhf51_4500_zvucnici_black_wood__31730979100-3452

Piše dole da nema kablova za PC,o čemu on priča,kakvih kablova?

 U ulaz nazvan DVD moš spojit PC. Pretpostavljam da s njim dolaze kabeli s RCA konektorima na obe strane(kako ih DVD player koristi za izlaz) pa moguće da ćeš tribat kupovat kabele s 3.5 mm konektorom.

Zelja pet 13.9.2019 20:16

Sppjio sam na PC preko 3.5mm jack-a rade svi zvučnici.Zvuk je perfektan,mada malo me razočaralo što nisu toliko jaki.Za 150W očekivao sam dosta jači zvuk s obzirom da su duplo jači od mojih Z506.

Oni jesu jači zvukom ali ne duplo.

Za 5.1 zvuk trebam kabl rca na 3.5mm ali L oblik zbog 5.1 zvučne na ploči a takve kablove ovde ne mogu naći nažalost.

 

DzigiBau čet 19.9.2019 13:49

Pozdrav. Imam pitanje oko postavljanja 5.1 zvučnika u sobu od dvadesetak kvadrata. U sobi imam tv koji je uz jedan zid, a uskoro ću prebaciti i pc koji će biti postavljen uz drugi zid. Zanima me postoji li opcija da se uzmu neki dobri zvučnici i postave po sobi na način da se mogu relativno kvalitetno koristiti i za jedan i za drugi uređaj.  Stavljam i sliku skice da se vidi gdje bi stajao tv a gdje pc. Nisam siguran jel ovo prava tema, ako nije recite. Guglao sam malo o ovome, ali nisam pronašao puno informacija, a znam da na ovom forumu sigurno ima korisnika koji se razumiju u ovakve stvari. Hvala

 

 

error_666 uto 24.9.2019 01:24
DzigiBau kaže...

Pozdrav. Imam pitanje oko postavljanja 5.1 zvučnika u sobu od dvadesetak kvadrata. U sobi imam tv koji je uz jedan zid, a uskoro ću prebaciti i pc koji će biti postavljen uz drugi zid. Zanima me postoji li opcija da se uzmu neki dobri zvučnici i postave po sobi na način da se mogu relativno kvalitetno koristiti i za jedan i za drugi uređaj.  Stavljam i sliku skice da se vidi gdje bi stajao tv a gdje pc. Nisam siguran jel ovo prava tema, ako nije recite. Guglao sam malo o ovome, ali nisam pronašao puno informacija, a znam da na ovom forumu sigurno ima korisnika koji se razumiju u ovakve stvari. Hvala

 

 

 jbg tesko , polozaj TVa i kompa nikako ne odgovaraju da postavis 5.1 , a  da bude ok  za oba  uređaja . 

Father_Dougal sri 16.10.2019 18:47
LittleM kaže...

Nadam se da nije offtopic.
Imam dva zvučnika Revox BX-350, pojačalo u banani. Imate kakav savjet za pojačalo ?  Gleda sam onaj nobosund ali čini mi se da je ipak za malo slabije zvučnike.

Odluči koliko novaca želiš dati, odi na Njuškalo, i traži pojačalo ili receiver snage od 40 do 70 W, na primjer, ovo - nije moj oglas :)
No to nisu PC zvučnici, pinku su preveliki, zar ne? Ima thread sa hifistima, no preporučit će ti urnebese od par tisuća kuna... :)

 

AmonZero ned 20.10.2019 11:29

Imam Scarlet 2i2 zvucnu karticu na koju spajam slusalice i gitaru i sad gledam da si uzmem neke aktivne zvucnike koje bi spojio na taj audio interface.

Gledam da uzmem nesto rabljeno jer su novi dosta skuplji, a rabljeni se mogu kupit kontam u odlicnom stanju.

Vidim ima dosta tu nekih KRK aktivnih zvucnika koji se mogu uzet za nekih 1000-1500kn par pa me zanima sta vi imate za preporucit.

Zvucnici bi se najvise koristili za slusanje glazbe i sviranje gitare. Znar rock i metal.

 

EDIT

Mozda cak i ovi novi 

Mackie CR4

Alesis Elevate 5 

AmonZero sri 23.10.2019 18:16

Vidim da nitko ne odgovara pa ovako.

Bio danas u Audio pro i isprobao PreSonus Eris E3.5

 

Zvučnici su me poprilično iznenadili i moram priznat da su jako dobri pogotovo za tu cijenu.

Rečeno mi je da se taj model prodaje ko blesav kod njih. Jedna kutija je čak i bila  spremana za dostavu na ulazu.

 

Rekli su mi da probam i 4.5 verziju koja je malo skuplja i ima više featurea, ali razlika u zvuku mi nije značajna i ovi dodatni featuri mi ne trebaju.

 

Eris 3.5 iza ima i 2 potenciometra za podešavanje low i high što je isto super kad se gleda kolko ti zvučnici koštaju. Basa za moj ukus ima i više nego dovoljno.

Mislim da su oni baš multifunkcionalni i da ih se može koristit za svaku prigodu bilo slušanje glazbe, produkciju, gaming pa čak i gledanje filmova. Dobijete i sve potrebne kablove da ih spojite. Ja pošto koristim audio interface ću još samo morat uzet dodatni kabel da ih spojeim preko 1/4'' ulaza.

 

Kontam da ću uzet taj model. Novo je, ima 2 god garancije i zvuči super za tih 800kn.

Svakako vam preporučam da ih isprobate ak ste u prilici. Ljudi u audio pro su baš susretljivi i baš sam ih istestiro kak treba sa svim tipovima zvuka.

Zver pet 25.10.2019 20:49

Eto ja gledam nekakobe minitore.. kupio rabljene pokvarene kod Linksa MODECOM...

 

Pa sad gledam nešto do 1400 kuna..U nekom normalnom dučanu...

 

Nemam pojma što uzeti...

 

M Audio BX-5? ili PreSonus Eris E4.5?

AmonZero pet 25.10.2019 22:35

Odi probaj presonus 4.5 ako si u mogucnosti.

Meni su odma rekli da pogledam prvo njih kad sam dosao isprobat 3.5. Ali posto ce kod mene monitori bit u manjoj prostoriji i ne trebaju mi neki dodatni switchevi, 3.5 ce posluzit i vise nego dovoljno.

zvonac uto 29.10.2019 16:03

Pozdrav.. Nakon što sam se smirio s Adamima, opet se kod mene zavukao neki nemiran duhImam Adam F5 spojen prek kompa, e sad, gledal sam uzet neke manje zvučnike sa wooferom (Logitech i sl) mislio sam manje, a da stanu kod monitora, pošto jako rijetko slušam mjuzu a više filmove gledam, onda sam razmišljao uzet neki 2.1 sistem..

Gledam da je cijenovno oko 2tkn-2.5tkn.

Da se razumijemo Adam F5 su bomba zvučnici, al ne sjećam se kad sam zadnji put iskoristio njihov potencijal iznad 30% Većinom je to lagano slušanje, pošto žena baš ne voli da navinem mjuzu a i kod filmova mi basa fali..

 

E sad, čak sam gledao ove zvučnike Edifier E25HD Luna Eclipse, kolko čitam, ovi mali zvučnici razvaljuju, samo kod nas teško dostupni, a navodno i basa imaju dost, znam, u mom postu ima malo kontradiktornosti:D.. Uglavnom trenutno šaram okolo i svašta uzimam u obzir, uglavnom gledam neke male al opake zvučnike.

Čak sam mislio na F5 nakeljit woofer, al previše bi mi mjesta zauzimalo, tak da gledam da se rješim ovih Adama, pa ak treba, uzet ću malo manje tj lošije "audiofilske zvučnike" (od ovih Adama)a da lijepo stanu uz monitor..

 

Malo sam gledal i Logitech Z625, kolko čitam, generalno daju odličan zvuk, al eto, neki pojedinci vele da je zvuk solidan tak da eto, ne znam ni sam..

 Eto, slušam vaša mišljenja, molim raspišite se

metallic uto 29.10.2019 16:51

@zvonac_

Daj nam sliku prostora gdje ih smjestas, da imamo viziju. Dalje, novo ili rabljeno, vani ili kod nas.

 

Evo moja poruka je prva pa ide jedan prijedlog.

Nadji negdi Corsair 2500SP i tvoji monitori mogu u penziju.

 

P.s. kad vec trazis; nadji jedne za mene i odma uzimam. :)

zvonac uto 29.10.2019 19:40
metallic kaže...

@zvonac_

Daj nam sliku prostora gdje ih smjestas, da imamo viziju. Dalje, novo ili rabljeno, vani ili kod nas.

 

Evo moja poruka je prva pa ide jedan prijedlog.

Nadji negdi Corsair 2500SP i tvoji monitori mogu u penziju.

 

P.s. kad vec trazis; nadji jedne za mene i odma uzimam. :)

 Zvučnici su pored telke, na stalcima, komp je odmah do zvučnika s moje lijeve strane..

Gledam kod nas.. A ovi Corsair su stari zvučnici i sumnjam da ih ima više di za kupit

Dario5432 , gledao sam i te, kod nas je cijena oko 2.5tkn.

 

Neko treba Adame možda

metallic uto 29.10.2019 19:59
zvonac kaže...
metallic kaže...

@zvonac_

Daj nam sliku prostora gdje ih smjestas, da imamo viziju. Dalje, novo ili rabljeno, vani ili kod nas.

 

Evo moja poruka je prva pa ide jedan prijedlog.

Nadji negdi Corsair 2500SP i tvoji monitori mogu u penziju.

 

P.s. kad vec trazis; nadji jedne za mene i odma uzimam. :)

 Zvučnici su pored telke, na stalcima, komp je odmah do zvučnika s moje lijeve strane..

Gledam kod nas.. A ovi Corsair su stari zvučnici i sumnjam da ih ima više di za kupit

Dario5432 , gledao sam i te, kod nas je cijena oko 2.5tkn.

 

Neko treba Adame možda

Tako je, stari su i zao mi je sto nisam stigao kupiti, ali oni su show samo takav. 

 

Kolega, osobno ne vidim logiku za dodati 2.1 kraj tih monitora niti financijski ni estetski.

 

 

Na tvom mjestu bi uzeo njihov dodatni sub i malo ga sakrio, ili prodao ih i povecao budjet za njihov iznos i uzeo bolji 2.0 ili neki jaci i skuplji 2.1. eto

djigibao uto 29.10.2019 22:32
zvonac kaže...

Pozdrav.. Nakon što sam se smirio s Adamima, opet se kod mene zavukao neki nemiran duhImam Adam F5 spojen prek kompa, e sad, gledal sam uzet neke manje zvučnike sa wooferom (Logitech i sl) mislio sam manje, a da stanu kod monitora, pošto jako rijetko slušam mjuzu a više filmove gledam, onda sam razmišljao uzet neki 2.1 sistem..

Gledam da je cijenovno oko 2tkn-2.5tkn.

Da se razumijemo Adam F5 su bomba zvučnici, al ne sjećam se kad sam zadnji put iskoristio njihov potencijal iznad 30% Većinom je to lagano slušanje, pošto žena baš ne voli da navinem mjuzu a i kod filmova mi basa fali..

 

E sad, čak sam gledao ove zvučnike Edifier E25HD Luna Eclipse, kolko čitam, ovi mali zvučnici razvaljuju, samo kod nas teško dostupni, a navodno i basa imaju dost, znam, u mom postu ima malo kontradiktornosti:D.. Uglavnom trenutno šaram okolo i svašta uzimam u obzir, uglavnom gledam neke male al opake zvučnike.

Čak sam mislio na F5 nakeljit woofer, al previše bi mi mjesta zauzimalo, tak da gledam da se rješim ovih Adama, pa ak treba, uzet ću malo manje tj lošije "audiofilske zvučnike" (od ovih Adama)a da lijepo stanu uz monitor..

 

Malo sam gledal i Logitech Z625, kolko čitam, generalno daju odličan zvuk, al eto, neki pojedinci vele da je zvuk solidan tak da eto, ne znam ni sam..

 Eto, slušam vaša mišljenja, molim raspišite se

 Mozda ovako nesto - M-Audio AV32.1

Druga trgovina - KLIK

zvonac sri 30.10.2019 15:21
djigibao kaže...

 Mozda ovako nesto - M-Audio AV32.1

Druga trgovina - KLIK

 Gledao ih i slušao ih, baš dok sam onda išao u nabavku zvučnika, naravno onda sam Adame nabavio a ovi su izvisili

Nisu loši, vidit ću koja je daljnja procedura, dal ću ostat na ovima ili... Mada sam imao u planu i nabavku soundbara..