Periferija

Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

CyberDemonVZ sri 22.1.2020 13:05

 Gle, takvih slušalica ima ispod 100 kuna:

https://www.gearbest.com/gaming-headphones/pp_009989340794.html

Gle opis!! Gle ocjene!! Najbolji zvuk koji se može kupiti. Najbolja kvaliteta plastike. Najkvalitetniji jastučići... 

 

To su zvučnici stavljeni u komad plastike. I "gamerski" obojani.

 

Dal ćeš čuti zuvk? Hoćeš.

Dal će raditi mikrofon? Hoće.

Dal će te tiskati nakon nekoliko sati upotrebe? Možda. A možda se preslabo drže pa će ti ispasti :)

 

Ako ti je to dovoljno, uzmi.

 

Onda kad nakon koji mjesec ili godinu isprobaš neke druge i čuješ da postoje frekvencije koje tvoje slušalice uopće ne mogu proizvesti, ili da ih uopće ne osjećaš kad ih nosiš, onda ćeš znati što tražiš.

Festus sri 22.1.2020 17:27

Ja san s Aliexpressa uzeo Phillips SHP-9500, verziju 2. Izašlo me je s dostavon 520 kuna, stigle su za neka 3 tjedna. Maksimalno su udobne, kabel je odvojiv, kvaliteta izrade se čini sasvim dobra, zvuk mi je dobar (nisam stručnjak). Preporuka svim glavonjama, meni su taman na knap (nije za sitne glave).

ZGamer sri 22.1.2020 20:01
Festus kaže...

Ja san s Aliexpressa uzeo Phillips SHP-9500, verziju 2. Izašlo me je s dostavon 520 kuna, stigle su za neka 3 tjedna. Maksimalno su udobne, kabel je odvojiv, kvaliteta izrade se čini sasvim dobra, zvuk mi je dobar (nisam stručnjak). Preporuka svim glavonjama, meni su taman na knap (nije za sitne glave).

 Kad su ih prije 2 god. krenuli prodavat na amazon.de startna cijena im je bila 65 eura...dns je cijena 123.22 eura plus shipping... apsurd...vj. im je prodaja fidelio x2

 

drastično pala nakon toga tako da su sada u 40 eura razlike.

CyberDemonVZ čet 23.1.2020 15:53
Legasus kaže...
191x7 kaže...

 

Legasus kaže...

Koji Open headset preporucujete? 

Do koliko novca? 

 

 

do  1000

 

Svrha je prvenstveno igranje.

 Tu već malo možeš i o bežičnome razmišljati.

Ili radije žica? (veći odabir i bolji zvuk).

toxic čet 23.1.2020 15:56
Legasus kaže...
191x7 kaže...

 

Legasus kaže...

Koji Open headset preporucujete? 

Do koliko novca? 

 

 

do  1000

 

Svrha je prvenstveno igranje.

 Game One ili Game Zero, ovisi jel vise volis slusalice zatvorenog ili otvorenog tipa.

Realno nemaju premca u tom cjenovnom rangu ma tko sto pricao.

191x7 pet 24.1.2020 05:41

Svi za HM5 pašu jednako.

Ne bih preporučio angled za bilo koji Cloud. Angled ih malo "skrati" što je meni neugodno jer mi tada ne stanu na glavu. Da, imam Angled Hybrid i "obične" kožne. 

toxic pet 24.1.2020 08:49
hahhaajaads kaže...
toxic kaže...

 Game One ili Game Zero, ovisi jel vise volis slusalice zatvorenog ili otvorenog tipa.

Realno nemaju premca u tom cjenovnom rangu ma tko sto pricao.

 Ima pramca, sennheiser hd 599, + modmic

 koliko je to kuna zajedno?

hahhaajaads pet 24.1.2020 10:24
toxic kaže...

 Ima pramca, sennheiser hd 599, + modmic

 koliko je to kuna zajedno?

 Do jucer sam vidio da su zajedno cca 150 eura no povisila se cijena HD 599 iako ima neke HD 599 za 70ak eura ali treba kupit adapter da se moze u komp ukljucit.

 

Ima i beyerdynamic dt 770 pro za 115e + 40e modmic

 

Edit: vidim da je cijena dt 770 pro ista i na amazonu i kod nas tak da...

matija656 pet 24.1.2020 15:45

opala, opet popust na njihove jastučiće
sad me pa grebe da uzmem neki xl pad za svoje dt770, da vidim kako to bude funkcioniralo

vuče me perforated jer ih je lako čistiti vlažnom maramicom i micro suede jer bi htio probati taj materijal i da vidim za udobnost (navodno su dosta udobni, jedino je pitanje promjene zvuka)

imam trenutno hibridne standardne, ali mi nasjedaju malo na uši (mala mi je rupa unutra i to me iritira, pa sam se morao vratiti na stock jastučiće), pa bi htio probati veći earpad 

CyberDemonVZ pet 24.1.2020 17:50
191x7 kaže...

Svi za HM5 pašu jednako.

Ne bih preporučio angled za bilo koji Cloud. Angled ih malo "skrati" što je meni neugodno jer mi tada ne stanu na glavu. Da, imam Angled Hybrid i "obične" kožne. 

 Nemam Cloud.

Uzeo sam i angled i obične pa bumo vidli.

 

Hvala Leet :D

exilestar pet 24.1.2020 20:37

Ekipa imam HD668B s Brainwavz Memory Foam XL padovima,narucio jos i Creative Soundblaster !Play3 ,i sad mi jos sam fali mic.Slusalice su mi u FPS Competitive,poceo bi streamat ,za mikrofon bi uzeo Audio Technica ATGM2 (600kn)? Imate vi kakve prijedloge?

191x7 pet 24.1.2020 21:29
CyberDemonVZ kaže...

 Nemam Cloud.

Uzeo sam i angled i obične pa bumo vidli.

 

Hvala Leet :D

Ček, za G933? 

 

exilestar kaže...

Ekipa imam HD668B s Brainwavz Memory Foam XL padovima,narucio jos i Creative Soundblaster !Play3 ,i sad mi jos sam fali mic.Slusalice su mi u FPS Competitive,poceo bi streamat ,za mikrofon bi uzeo Audio Technica ATGM2 (600kn)? Imate vi kakve prijedloge?

 BM-700 ili BM-800, scissor arm boom stand i 48V phantom power supply.

matija656 sub 25.1.2020 11:21

ja sebi naručio xl hibridne

nisam imao sreće sa parama, uplatio još na račun dok sam bio u gradu, reko imam kojih 165kn gore, bude dovoljno da se kupi

kad ono šipak, nisam računao na poštarinu, i ukupni iznos je bio oko 160 kn, ali nije prolazilo vjerojatno zbog tečajne razlike :D
spas za narudžbu mi je bio kupon od 10% koji sam našao na netu, pa mi je on spustio cijenu taman da mogu kupiti, mislim da mi je na računu ostalo svega par kn

stranica je ova, ima više opcija pa treba probati koji radi, meni je radio ovaj za 10% od prospekata na mail

 

micro suede i bušeni jastučići mi nisu prolazili sa tim kuponom, pa sam na kraju uzeo hibridne jer su malo jeftiniji, a i imam već hibridne doma (iako sam sa njima eksperimentirao i rezao neke stvari pa nisu kako su došli) pa znam što sa njima mogu očekivati + više prostora za uho, jer mi je to jedino smetalo kod ovih stanradnih

 

dok dođu bacim koju sliku kako to izgleda na sluškama :)

ZGamer sub 25.1.2020 12:37
Legasus kaže...
191x7 kaže...

 

Legasus kaže...

Koji Open headset preporucujete? 

Do koliko novca? 

 

 

do  1000

 

Svrha je prvenstveno igranje.

 Svakako Game one uzmi u obzir,za soma kuna koliko trenutnu idu su vrh udobnosti i mikrofona,zvuk ostavljam profesionalcima da mjere  jer je podložan subjektivnom mišljenju.

kR1pt0n1t3 pon 27.1.2020 13:30

Mislio sam si uzeti 

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/slusalice-logitech-g432-p-n-981-000770/2798?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

pa me zanimaju misljenja ako je netko vec kupio to.

 

Ima li nesto bolje? Iso bi do nekih 800kn.

 

I koja je razlika izmedu ovih headsetova?

 

https://www.instar-informatika.hr/search.asp?upit=Kingston%20HyperX%20Cloud%20Revolver%20

 

Cijena je 400 kn manja, a ja ne vidim tocno koja je razlika.

CyberDemonVZ pon 27.1.2020 13:43
kR1pt0n1t3 kaže...

Mislio sam si uzeti 

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/slusalice-logitech-g432-p-n-981-000770/2798?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

pa me zanimaju misljenja ako je netko vec kupio to.

Ima li nesto bolje? Iso bi do nekih 800kn.

I koja je razlika izmedu ovih headsetova?

https://www.instar-informatika.hr/search.asp?upit=Kingston%20HyperX%20Cloud%20Revolver%20

Cijena je 400 kn manja, a ja ne vidim tocno koja je razlika.

 Cooler Master MH 752

Mnogo ljudi s teme se kune u ove. Bolji zvuk, a vjerojatno i materijali od ovog gore navedenih.

A netko je rekao da su i udobnije.

(Treba ti s mikrofonom, jel?)

Čitatelj pon 27.1.2020 14:26

Ako kog zanima, Logi G-Pro X je trenutno na popusti za 85€.

 

Na zalost, rade samo sa Logi G HUB-om, koji je veoma bug-ovit.

 

Logitech Gaming Software radi kako spada i sa misom (new MX518) i G610 tipkovnicom,

na misu podesene samo tri DPI i ajde, nastelao sam to i u G HUB-u, ali na tipovnici

sam imao iskljucena sva svjetla, dakle i NUM LOCK, CAPS LOCK itd, no u G HUB-u to ne odradjuje

kako spada, tj. nema te sve opcije.

 

Jos jedna jako bitna stvar kod G HUB-a, je da kod startanja laptopa kaze da slusalice nisu pristekane (makar rade,

ali ne vidi USB DAC), pa je svaki put potrebno istekati USB DAC i ponovno ga ustekati (veoma lose, vec je bio update FW-a i Softwarea dvaput, al to nisu rijesili).

 

Udobnost je super, zvuk isto tako, mikrofon radi bez greske - ali software je na zalost nedorecen.

 

S obzirom da su trenutno povoljnije od G PRO (non X, bez DAC-a), isplate se kupiti. Ja sam platio 95€ na snizenju prosle godine (umjesto 125€),

i dobro me sluze. Al eto, da se ne iznenadite zbog musica u softwareu, koji odstupa od starog softwarea, ne prati tu jednostavnost i iskoristivost,

a oba skupa ne mogu na zalost raditi.

 

Tako da je moj savjet, kome ne trebaju dodatne "djidje", nakon istalacije i podesvanje slucalica, deinstalirati HUB i vratiti Gaming Software (must have ako imate Logi tipkovnice i miseve).

 

 

memulica pon 27.1.2020 22:59
CyberDemonVZ kaže...

 Cooler Master MH 752

Mnogo ljudi s teme se kune u ove. Bolji zvuk, a vjerojatno i materijali od ovog gore navedenih.

A netko je rekao da su i udobnije.

(Treba ti s mikrofonom, jel?)

Udobnije/laganije od Cloudica ili još skupljih slušalica, pa ti ne trebaju nikakvi šmensi Brainwavz kušinići. Mikrofon isto odličan i nebi ga se posramile ni slušalice od priko tisuća kuna. Nekima je mana što im je bass 'slabiji', ali meni baš to paše.

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Dov4ACf-Zj0

https://www.youtube.com/watch?v=Ka1CGklzvNo

 

 

matija656 pet 31.1.2020 18:13

pišem tu jer se je tu pisalo o tome

je tko od vas, što smo naručili jastučiće prošli tjedan, dobio mail da im je paket poslan ??

ja još nisam ništa dobio na mail, i dok si gledam narudžbu nema nikakav update tamo
da nije neko s*anje  zbog corona virusa ?