Periferija

Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

191x7 ned 13.10.2019 22:50
mostsexy kaže...

bolji jastučići 150 kn, bolja zvučna 400 kn, headrest zaštita 30 kn. 

 

Ko voli nek izvoli, al ja za te pare rađe uzmem bolje slušalice.

Za koje onda opet trebaš iste stvari, samo skuplje. 

 

Ziga_ST kaže...

Koje su sad top5 najboljih slusalica za gaming 700-850kn ?

 Headseti:

- Cooler Master MH751 ili 752 (752 dolazi s USB zvučnom)

- Kingston HyperX Cloud (X, Pro, Alpha, II)

Levistej pon 14.10.2019 10:01

Može neka preporuka bang for buck slušalica do kojih 300kn?

Ne moraju imati mic, a koristile bi se mahom za fps-ove i pes.

 

Generalno su HyperX Cloud Stinger i Superlux 668b na glasu ko najbolje budget opcije, ali pošto nemam pojma ni o jednima ni o drugima, koje bi preporučili? Ili ima neki treći model da je trenutno bolji od njih?

 

Bi AKG k52 možda bile bolji odabir?

Rhodin pon 14.10.2019 12:25

Ja sam konačno za svoje HyperX Cloud Alpha dobio amp/dac Syba Sonic

 

Ne mogu dovoljno nahvalit pooizvod, koliko su basovi močniji, zvuk čišći, sve skupa bolje od kako je stiglo. Naručio sam iz USA, na kraju nisam platio carinu ni pdv, iako je stigao upit za dodatnim podacima o samoj cijeni proizvoda.

 

Čitao sam preporuke, gledao youtubere, dosta ih se, iako se radi o "jeftinom kinezu" slaže da je puno močniji nego izgleda, i mogu to iz prve ruke potvrdit.

Ima paralelni izlaz za sluške i zvučnike, ne postoji prekidač između tog dvoje (nekima je to minus), tako da se može slušati paralelno, kome ima smisla, ja samo znam da kad nisam na sluškama, upalim stereo na daljinski i slušam, ne moram ništa prebacivat dodatno.

 

Preporuka, pogotovo ako netko ima i "bolje" slušalice, sa jačim unutarnjim otporom, sa istim problemom kakvog sam i sam imao, ovakav proizvod je "MUST" , dac +/ , amp obavezan, makar meni je i zvuk bolji od defaultnog sa PC-a, ne samo radi jačine, već je nekako čišći, precizniji, bolje djeluje "sorround". itd.

Nema 7.1 , barem nije radio na nekom youtube testu koji sam upalio 8iako gore, dole, lijevo, desno i prijelazi savršeno rade), testovi po frekvencijama, bučenja crčenja nema, prijelazi lijevo, desno savršeni, intenzitet zvuka, tj. usporedba lijeva, desna sluška na cloud alpha po meni apsolutno prolaze (možda netko čuje nešto što ja ne).

Večinu testova sa morao stišavati dosta, u usporedbi sa uštekanim sluškama direktno u PC gdje to nije imali nikakvog smisla, ni potrebe, dapače, htio sam poglašnjavat, al nije išlo.

 

Hvala svima na preporukama, doduše preporuke su išle u smjeru creativ i durig lokalno dobavljivih proizvoda, išao sam riskira, naletio na jako dobru ponudu i nije mi žao.

 

Lp!

191x7 pon 14.10.2019 12:55
Levistej kaže...

Može neka preporuka bang for buck slušalica do kojih 300kn?

Ne moraju imati mic, a koristile bi se mahom za fps-ove i pes.

 

Generalno su HyperX Cloud Stinger i Superlux 668b na glasu ko najbolje budget opcije, ali pošto nemam pojma ni o jednima ni o drugima, koje bi preporučili? Ili ima neki treći model da je trenutno bolji od njih?

 

Bi AKG k52 možda bile bolji odabir?

 K52 bi bile dobre, ali ja bih prije Stingera (samo ne ovaj Core jeftinjak) ili Superlux.

 

Rhodin kaže...

Ja sam konačno za svoje HyperX Cloud Alpha dobio amp/dac Syba Sonic

 

...

Lp!

 I još jedan Cloud je prodisao. Ljudi uzmu Clouda, spoje na krš i kažu ne zvuči dobro. Cloud ima potencijal, al treba dobar izvor.

Igzy20 pon 14.10.2019 20:10

Rhodin , koliko te stajalo to zadovoljstvo?

Mislim da ću i ja uskoro morat uložit neke kune u tako nešto jer sam dobio HyperX Cloud Alpha nedavno, a pošto sam do sad uvijek koristio neke jeftinjava slušalice sa kojima sam bio zadovoljan, nisam imao potrebe tragati za tako nečim. 

 

Isto tako ako netko ima drugu, ne preskupu, preporuku za DAC/AMP za navedene slušalice neka se javi slobodno.

Rhodin pon 14.10.2019 20:32
Igzy20 kaže...

Rhodin , koliko te stajalo to zadovoljstvo?

Mislim da ću i ja uskoro morat uložit neke kune u tako nešto jer sam dobio HyperX Cloud Alpha nedavno, a pošto sam do sad uvijek koristio neke jeftinjava slušalice sa kojima sam bio zadovoljan, nisam imao potrebe tragati za tako nečim. 

 

Isto tako ako netko ima drugu, ne preskupu, preporuku za DAC/AMP za navedene slušalice neka se javi slobodno.

 A dosta, ali ne toliko naspram recimo creative kod nas dostupne.

Bio je na kratkotrajnoj akciji oko 24$ plus nekih 16$ poštarine.

Onda je došao carinski zahtjev, bilo me strah da mi ne naplate carinu na proizvod + dostava jer bi to značilo carina i PDV, ali uzeli su u obzir samo cijenu proizvoda što mi je trgovac poslao.

 

Redovne cijene variraju, ima repariranih od 20˘, novi su 36-45$ + oko 12-18$ poštarina, malo uspoređuj po ebayu. I dalje jeftinije nego creative, a stvarno je (meni, a i po reviewima) dobar proizvod.

null sri 16.10.2019 14:21
Rhodin kaže...
Igzy20 kaže...

Rhodin , koliko te stajalo to zadovoljstvo?

Mislim da ću i ja uskoro morat uložit neke kune u tako nešto jer sam dobio HyperX Cloud Alpha nedavno, a pošto sam do sad uvijek koristio neke jeftinjava slušalice sa kojima sam bio zadovoljan, nisam imao potrebe tragati za tako nečim. 

 

Isto tako ako netko ima drugu, ne preskupu, preporuku za DAC/AMP za navedene slušalice neka se javi slobodno.

 A dosta, ali ne toliko naspram recimo creative kod nas dostupne.

Bio je na kratkotrajnoj akciji oko 24$ plus nekih 16$ poštarine.

Onda je došao carinski zahtjev, bilo me strah da mi ne naplate carinu na proizvod + dostava jer bi to značilo carina i PDV, ali uzeli su u obzir samo cijenu proizvoda što mi je trgovac poslao.

 

Redovne cijene variraju, ima repariranih od 20˘, novi su 36-45$ + oko 12-18$ poštarina, malo uspoređuj po ebayu. I dalje jeftinije nego creative, a stvarno je (meni, a i po reviewima) dobar proizvod.

 Kolko vidim ima ga na amazon.co.uk

 

https://www.amazon.co.uk/d/Mobile-Phone-Cases-Covers/Syba-24-Bit-96KHz-Headphone-Amplifier/B009WN7QT4

 

Ukupno 40 funti (uključena poštorina)

Rhodin sri 16.10.2019 18:38
null kaže...
Rhodin kaže...
Igzy20 kaže...
..
..

 Kolko vidim ima ga na amazon.co.uk

 

https://www.amazon.co.uk/d/Mobile-Phone-Cases-Covers/Syba-24-Bit-96KHz-Headphone-Amplifier/B009WN7QT4

 

Ukupno 40 funti (uključena poštorina)

 Šteta, nije ga bilo dostupnog kad sam gledao, vjerojatno je došla nova pošiljka, ili mi je promaklo. Gledao sam i amazon i ebay... ovo bi bilo jednostavnije, tu negdje cijenom.

 

Nisam gledao gornji review prije, ali otprilike je to to - super je "za pare koliko košta", makar mislim kad ti takav review dođe od osobe koja kupuje audio opremu za stotine dolara i kad ga tako zdušno preporučuje, vjerojatno ima nešto u tome :)

 

EDIT: ja vam ga mogu samo zdušno preporučit, ja sam oduševljen i meni osobno razlika u kvaliteti zvuka direktno na matičnu, ili sa HyperX AMP USB ili ov, nebo i zemlja, na žalost nemam prilike usporedit vam sa nekim boljim, skupljim ili provjerenim rješenjem jer sam se po prvi put okuražio krenut u ovakve vode, inače bih možda napravio i neki vlastiti review. Nemam kako, ni sa čime usporedit, ali eto, kolega je zato dao review cijenjenog audiofila, koji se slaže da je "dobar proizvod" - pogotovo za gaming.

 

Nemam para dat 300-500 $ samo za amp/dac, to mi je ipak preveliki zalogaj trenutno... možda jednog dana, nakon što sretnem nekog tko IMA takav setup i onda me baci na guzicu od razlike u kvaliteti i u potpunosti mi promijeni pogled na svijet.

Rhodin sub 19.10.2019 19:25

Ako se ne varam "S" model dolazi u drugoj boji, tipa plavkasta neka, što je to već i ima u bundlu "HyperX USB AMP" karticu - smeče po meni.

 

Nisam vidio kod nas, iskreno za kupit, govorim sa HyperX stranice usporedba: klik

Ziga_ST sub 19.10.2019 21:03
Rhodin kaže...

Ako se ne varam "S" model dolazi u drugoj boji, tipa plavkasta neka, što je to već i ima u bundlu "HyperX USB AMP" karticu - smeče po meni.

 

Nisam vidio kod nas, iskreno za kupit, govorim sa HyperX stranice usporedba: klik

 Znaci nema neke velike razlike sa normalnim alphicama osim te AMP kartice?

seayl uto 22.10.2019 20:39

Pozdrav imam par ideja za headset vecinom za gaming al tu i tamo za glazbu,filmove i sl., mikrofon ne treba ništa posebno biti samo da druga osoba može normalno razumjet. uglavnom zapeli su mi za oko arctis3 , coolermaster mh751 i logitech g433. Pa ako eko može olakšati odluku ili dodati kakvo iskustvo bio bih zahvalan, ako ima nekih drugih prijedloga cjenovno da idu do oko 500-ak kuna.

191x7 uto 22.10.2019 21:10
seayl kaže...

... zapeli su mi za oko arctis3 , coolermaster mh751 i logitech g433. ...

Od navedenih se jedino za Cooler Master može reći da valjaju. Alternativa, Kingston HyperX Cloud serija. Ili pak Superluxx slušalice plus neki dodatni mikrofon.

 

matija656 sri 23.10.2019 14:03
seayl kaže...

Aha a da li vrijedi 100kn razlike da se uzme CM mh 752? Odnosno da li je toliko bolja kvaliteta zvuka ili headseta 

 isti je headset, samo što mh752 dolazi sa usb zvučnom za 7.1 zvuk

sam procijeni da li ti to treba, s obzirom da je tako mala razlika, ja bi išao na 752

hahhaajaads uto 29.10.2019 13:16
VinceNeil kaže...

Planiram uzet polovne Sennheiser GAME ZERO slušalice. Imam matičnu Gigabyte B360-hd3 pa me zanima šta još moram kupit da bi dobio najbolje od tih slušalica. Jeli dosta kupit USB zvučnu karticu kao ovu https://www.njuskalo.hr/zvucne-kartice/antlion-usb-zvucna-kartica-oglas-28431196 ili moram kupiti DAC+Amplifier?

 Ta zvucna je niskorist, ista je kao i ona  sa ebaya sta kosta cca 3$... Naravno ak hoces vidjet razliku onda definitivno dac.

VinceNeil pet 1.11.2019 09:08
hahhaajaads kaže...
VinceNeil kaže...

Planiram uzet polovne Sennheiser GAME ZERO slušalice. Imam matičnu Gigabyte B360-hd3 pa me zanima šta još moram kupit da bi dobio najbolje od tih slušalica. Jeli dosta kupit USB zvučnu karticu kao ovu https://www.njuskalo.hr/zvucne-kartice/antlion-usb-zvucna-kartica-oglas-28431196 ili moram kupiti DAC+Amplifier?

 Ta zvucna je niskorist, ista je kao i ona  sa ebaya sta kosta cca 3$... Naravno ak hoces vidjet razliku onda definitivno dac.

 Meni je inače na PC spojeno pojačalo Yamaha RX-V757 na kojeg idu dva zvučnika i subwufer. Da li ja onda uopće trebam DAC ako mogu slušalice spojit u pojačalo?

red_bull pet 1.11.2019 09:29

Evo mog ostvrta  nakon mjesec danak korištenja cloud gaming headseta. Bezrezervne preporuke su totalno promašene. Radi se o dobrim slušalicama. Točka. Ono kaj se dobije za cca 500kn su slušalice vrijednosti 250 kn sa mikrofonom... Ove fore sa mjenjanjem jastučića su za malu djecu.. što točno se time dobiva nije mi jasno. Za 150 kn nadoplate 1.5 posto bolji zvuk? Glupost. Same slušalice su solidno napravljene sa relativno flat zvukom no mogu i zatresti ako se poigrate equalizeron... 

Mikrofon je totalni šit. Jedan stolni mikrofon za 40 ak kn daje bolji zvuk od ovog montiranog. 

Koliko vidim hrpa ljudi (kao i ja) imaju problem sa mješanjem signala u signal zvučnog izlaza..(na discordu ljudi čuju kad reloadam a ja za to vrijeme imam odštekan mikrofon)..

Vrlo vjerojatno se radi o jako loše riješenim kontrolama glasnoće na žici... Isprobano na asus dg i na usb zvučnoj.. 

 

 

 

191x7 pet 1.11.2019 11:36

Ne mijenjaš jastučiće zbog zvuka nego zbog udobnosti. I izgleda ako ti je bitan.

 

Slažem se za mikrofon, ali ista, potpuno ista, situacija ti je i na 99% drugih headseta. Pronaći headset s dobrim mikrofonom je jednako pronalasku igle u plastu sijena.

Lavalier lapel tip mikrofona za par dolara s eBaya i sličnih bolji je mikrofon nego ijedan na ijednom headsetu kojeg sam isprobao/koristio.

 

Ako ti čuju mikrofon dok ti je odštekan, nešto drugo ti snima zvuk (npr web kamera). I definitivno imaš ili defektne slušalice ili ih držiš preglasno pojačane.

wiksi94 pet 1.11.2019 11:40
191x7 kaže...

Lavalier lapel tip mikrofona za par dolara s eBaya i sličnih bolji je mikrofon nego ijedan na ijednom headsetu kojeg sam isprobao/koristio.

 Ako može konkretan prijedlog mikrofona za Cloud Revolver, hvala!

red_bull pet 1.11.2019 11:46

Nemam web kameru. Ovdje se radi o lošoj implementaciji prekidača za mikrofon i potenciometra za glasnoću. Vraćanjem slušalica svjestan sam da mogu dobit isti k i načekat se ili ovo zanemarit.. vidjećemo... Uglavnom  nikakva ekstra kvaliteta za male novce.. best buy? Neznam baš...