Periferija

Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

nhooydz čet 19.9.2019 11:57

Razlike će biti minimalne, ako i toliko. Ako te zanima zvuk moraš se okrenuti ka slušalicama koje nisu headset i investirati malo više love i još amp, dac.. sve je to u tom cjenovnom segmentu, nazalost, isti vrag.Eventualno mozes naci neki EQ setting za tvoje sluske pa da se proba izvuc najbolje od njih.

Rhodin čet 19.9.2019 12:21

Hej ekipa,

 

proučavao sam ovo prije godinu dana kad sam kupovao slušalice, pa sam eto... ostao godinu dana posr*n jer sam slušao "krivi" savjet.

Uzeo sam na kraju HyperX Cloud Alpha - sa slušalicama je vjerojatno sve u redu, već imam "slabiju" zvučnu na matičnoj (na mobu rade savršeno - go figure) koja ne isporučuje dostatnu snagu da bi radile normalno, pa su izuzetno tihe, samim time je i zvuk mutniji i svašta nešto. Ok, nisu "izuzetno tihe" ali za moj ukus pretihe i nisu izraženi zvukovi kao na primjer na mobitelu.

Iz tog razloga sam negdje proljetos gledao uzet neko AMP/DAC rješenje (iako bi možda samo AMP bio dovoljan, al reko kad je bal...) i ne da mi vrag mira, čitam forum, ljudi pišu oduševljeni sa HyperX USB AMP, kao tome i služi, za to je rađen, a dobiješ i 7.1 zvuk... moš mislit!

7.1 radi grozno, to je neki njihov virtualni, iskreno bolje da ga nema u večini slučajeva mi je isključen, osim malo malo kad me ponovo uhvati želja, pa odem na neki "7.1 test" site i opet se razočaram...

 

Ono što je veći problem je što AMP dio ne postoji. Dakle slušalice su jednako glasne kao i bez tog USB donglea i uopće ne razumijem čemu ta USB kartica služi!? Zvuk je jednake kvalitete sa 7.1 isključenim, glasnije nisu, jedino ima opciju stišavanja i poglašnjavanja mic i zvuka, ali to poglašnjavanje i stišavanje, odnosno više "upravljanje" built-in mogučnostima windowsa, kao da mišem poglašnjavate i stišavate output u windowsima...

E, sad... mijenjam taj dio 100% , dakle kupujem novi AMP/DAC i svima upozorenje ne kupovat HyperX AMP USB - nije AMP, 7.1 je beskorisan, i osim činjenice da je USB kartica, ali beskorisna, i da ima bolji sustav stišavanja headphone i mic zvuka od onog analognog na samim slušalicama, cijela stvar ne služi ničemu, bačen novac, NEĆETE biti zadovoljni.

 

Ono što sam gledao je SybaSonic USB AMP DAC - navodno savršeno kinesko rješenje, jedini problem je što se kod nas može naručiti samo preko USA. To me košta duplo nego je preporučena cijena (bila je 35$, može se kupit trenutno preko amazona ili ebaya za 41-42, penje se na 80ak sa dostavom i carinskim depozitom, ak mi nakon svega još u RH nešto dodatno naplate, nešto što je 35$ ću platit 100€).

Da li postoji koje alternativno rješenje, dobavljivo nama običnim smrtnicima u RH po prihvatljivoj cijeni (štogod to bilo), a da nije samo headPHONE AMP/DAC, već headSET AMP/DAC (tj. da se provodi i signal od mikrofona prema PC-u - ne planiram vuć dodatni kabel za mic do PC-a) , da se zna da je kvalitetno, i da kad već drugi put dajem pare, da budem zadovoljan ovja put?

 

Slušalice su HyperX Cloud Alpha, i dok sam na mobitelu sa njima su savršene, želim biti zadovoljan i na PC-u, za to su kupljene i za to ih koristim 99% vremena.

 

Hvala, lp!

191x7 čet 19.9.2019 19:53
nhooydz kaže...

Razlike će biti minimalne, ako i toliko. Ako te zanima zvuk moraš se okrenuti ka slušalicama koje nisu headset i investirati malo više love i još amp, dac.. sve je to u tom cjenovnom segmentu, nazalost, isti vrag.Eventualno mozes naci neki EQ setting za tvoje sluske pa da se proba izvuc najbolje od njih.

 U krivu si. CM mh751 su Takstar Pro 82, to jesu sasvim solidne slušalice.

191x7 pet 20.9.2019 08:28
mostsexy kaže...

Kupia jučer mh751 prema preporukama u temi. Možda sam ipak očekiva više u odnosu na dosadašnje white shark gh 1644 tiger, ali sam uglavnom zadovoljan. Više tu razliku u cijeni opravdava kvaliteta izrade nego zvuk po meni. A možda je i do zvučne kartice.

 

Zanima me treba li mi bolja zvučna za navedeni headset od sadašnje onboard alc892 na b450 tomahawk? Ako netko ima iskustva neka piše..

Imao sam ALC892 na prošloj matičnoj (Asus M5A97 Pro Evo R2.0) i mogu posvjedočiti da je Cloud znatno bolje zvučao s Xonar DG zvučnom kada se stavi pojačanje za 64 Ohm slušalice.

Na novoj ploči imam ALC1120 i bolje složen zvučni sustav matične pa je razlika (po sjećanju) na Xonar DG zanemariva, ali sam svejedno nabavio Xonar U5 da maknem "zvuk" iz kućišta. Zadovoljan zvukom.

E sad, MH751 i MH752 su manje impedancije, tako da možda ne trebaju pojačalo kao Cloud ALI sam siguran da bi s boljim izvorom bolje zvučale. 

Rhodin pet 20.9.2019 20:03
nhooydz kaže...

Mislim da onda imamo drugačiji ukus za zvuk  jer sam isprobao navedene slušalice, svejedno point stoji da je nepotrebno kupovati zvucnu. 

Kad se prvi put nađeš u situaciji da si šparao na matičnoj, spojio sluške na nju, da imaju veliki unutarnji otpor (kvalitetne obično imaju i treba im pojačalo), pa kreneš lupat glavom o zid ko ja, onda ćeš mijenjat mišljenje... Kad ti na sluškama od skoro 100€ bude zvučalo sve ko da si u magli - prigušeno i mutno  ...

Ne želim se upće više time bavit, AMP+DAC , ne može industrija teška desetke trilijuna $ bit toliko u krivu i silni ljudi koji kupuju te proizvode bit idioti jer bespotrebno bacaju pare.

 

Žao mi je svake kune što sam dao na jeftine gluposti... Ko kupuje jeftio kupuje dvaput... i skuplje. Neki i 5 puta. Ne znači da skupo valja (i tu sam se znao opeć) , niti da jeftino ne može biti dobro i kvalitetno, treba pametno.

Audiofili imaju Sennheiser za relativno pristojne pare super slušalice, plus dodatak mikrofon sa kvaćicom koji se na njih nakači, dobar DAC/AMP (po potrebi oba odvojeno, kombo ili AMP... samo DAC nema smisla po meni, ioako se neki i tu kunu da ima).

 

"Ja bih radije dao 1000kn više za grafičku nego ulagao u to" - baš krivo - da, grafa mora biti dobra, ali grafu ćeš mijenjat za 2-3 godine, dobar DAC/AMP i sluške nećeš mijenjat dok ne krepaju... a kvalitetne audio komponente traju po 20-30 godina (sluške možda ne)

matija656 pet 20.9.2019 20:38
Rhodin kaže...

Kad se prvi put nađeš u situaciji da si šparao na matičnoj, spojio sluške na nju, da imaju veliki unutarnji otpor (kvalitetne obično imaju i treba im pojačalo), pa kreneš lupat glavom o zid ko ja, onda ćeš mijenjat mišljenje... Kad ti na sluškama od skoro 100€ bude zvučalo sve ko da si u magli - prigušeno i mutno  ...

Ne želim se upće više time bavit, AMP+DAC , ne može industrija teška desetke trilijuna $ bit toliko u krivu i silni ljudi koji kupuju te proizvode bit idioti jer bespotrebno bacaju pare.

 

Žao mi je svake kune što sam dao na jeftine gluposti... Ko kupuje jeftio kupuje dvaput... i skuplje. Neki i 5 puta. Ne znači da skupo valja (i tu sam se znao opeć) , niti da jeftino ne može biti dobro i kvalitetno, treba pametno.

Audiofili imaju Sennheiser za relativno pristojne pare super slušalice, plus dodatak mikrofon sa kvaćicom koji se na njih nakači, dobar DAC/AMP (po potrebi oba odvojeno, kombo ili AMP... samo DAC nema smisla po meni, ioako se neki i tu kunu da ima).

 

"Ja bih radije dao 1000kn više za grafičku nego ulagao u to" - baš krivo - da, grafa mora biti dobra, ali grafu ćeš mijenjat za 2-3 godine, dobar DAC/AMP i sluške nećeš mijenjat dok ne krepaju... a kvalitetne audio komponente traju po 20-30 godina (sluške možda ne)

slažem se sa svim napisanim

i sam sam kupovao jeftinajk ili prosječne slušalice, i bio zadovoljan sa njima

ali jednom dok sam probao malo bolje slušalice, išla je uzlazna putanja, bez povratka

trust šroteks -> steelseries siberia v2 -> steelseries 7h -> hyperxcloud 1 -> beyerdynamic dt770 80 ohma

 

je da sam dao 1000 kn dok sam kupovao za dt770 (i to mi je bilo skupo u pm, draga me skoro zadavila), ali to mi je bila najbolja investicija koju sam napravio za nešto što koristim svaki dan i nije mi žao niti kune

kod mene su već skoro 3 godine, prčkano je po njima što izvana što iznutra da mi budu udobnije i da bolje zvuče (bar meni osobno), probao razne stvari sa njima i još uvijek pokušavam (trenutno pokušavam složiti neki 3d print adapter za 110mm jastučiće, da stane brainwavz xl gore), ali su mi prirasle srcu i prezadovoljan sam sa njima, ne mijenjam ih dok nešto ne prdne

 

za dac/amp sam isto bio skeptičan u početku, sve dok nisam za smiješnih 350 kn kupio e10k i prvi put uštekao dt770 u njega, sa prvim tonovima je kupovina bila opravdana, i razlika između jefinog usb soundcarda iz kine je bila očigledna

to je setup koji je svaki dan u pogonu kod mene, i iskorištavam ga maksimalno

i da moram birati između grafičke ili slušalica, biram slušalice, to ipak svaki dan koristim puno više nego li igram igre

 

Mitohondri pet 20.9.2019 22:04
matija656 kaže...

slažem se sa svim napisanim

i sam sam kupovao jeftinajk ili prosječne slušalice, i bio zadovoljan sa njima

ali jednom dok sam probao malo bolje slušalice, išla je uzlazna putanja, bez povratka

trust šroteks -> steelseries siberia v2 -> steelseries 7h -> hyperxcloud 1 -> beyerdynamic dt770 80 ohma

 

je da sam dao 1000 kn dok sam kupovao za dt770 (i to mi je bilo skupo u pm, draga me skoro zadavila), ali to mi je bila najbolja investicija koju sam napravio za nešto što koristim svaki dan i nije mi žao niti kune

kod mene su već skoro 3 godine, prčkano je po njima što izvana što iznutra da mi budu udobnije i da bolje zvuče (bar meni osobno), probao razne stvari sa njima i još uvijek pokušavam (trenutno pokušavam složiti neki 3d print adapter za 110mm jastučiće, da stane brainwavz xl gore), ali su mi prirasle srcu i prezadovoljan sam sa njima, ne mijenjam ih dok nešto ne prdne

 

za dac/amp sam isto bio skeptičan u početku, sve dok nisam za smiješnih 350 kn kupio e10k i prvi put uštekao dt770 u njega, sa prvim tonovima je kupovina bila opravdana, i razlika između jefinog usb soundcarda iz kine je bila očigledna

to je setup koji je svaki dan u pogonu kod mene, i iskorištavam ga maksimalno

i da moram birati između grafičke ili slušalica, biram slušalice, to ipak svaki dan koristim puno više nego li igram igre

 

 

da, to je jebene slusalice za jako malo para (s obzirom na to kakve su)

 

vec ih neko vrijeme pikiram, ali se ne mogu odluciti da li 32 ili 80, jer dosta slusa i na mobu mjuzu, a 80 mi se cini da nece valja ti zvuk za mobilni dac

 

morat cu se zaletiti i probati razliku uzivo

 

gdje si to kod nas kupovao?

matija656 pet 20.9.2019 22:46
Mitohondri kaže... 

 

da, to je jebene slusalice za jako malo para (s obzirom na to kakve su)

 

vec ih neko vrijeme pikiram, ali se ne mogu odluciti da li 32 ili 80, jer dosta slusa i na mobu mjuzu, a 80 mi se cini da nece valja ti zvuk za mobilni dac

 

morat cu se zaletiti i probati razliku uzivo

 

gdje si to kod nas kupovao?

 kupio sam ih u eurounit music shopu u čakovcu, iako oni imaju još nekoliko poslavnica u hr, i imaju web shop

veliki plus i odluka za kupnju mi je bilo to što su oni slubeni dobavljač i serviser za beyerdynamic u hrv, a pošto živim u međimurju, radim u čakovcu, nisam vidio razlog da ih ne uzmem, jer mi je službeni servis pod nosom praktički, 1km od posla, a i preko servisa možeš naručiti bilo koji dio za slušalice i sam si doma promijeniti (provjereno jer sam nekoliko puta tako napravio)

meni su sluške bomba, još pogotovo nakon modanja

imam na njima kožnu traku za headband, unutra damping kit i mass loading sa custom cans i masu na driveru, krpicu za čistit naočale između zvučnika i spužvice da ublaži zvuk

svi modovi se mogu maknuti da slušalice idu u stock stanje, jedino možda damping kit bi bio problem za maknuti jer je zaljepljen, ali njega bi se uništilo sa vađenjem

 

najbolje da probaš sam 32 i 80 na mobu pa vidi

ja imam 1+1 za mob, 5 godina je kod mene i gura moje od 80 ohma sasvim uredu, tako da vjerujem da bilo koji drugi noviji mob neće iamti nikakvih problema sa njima
a na desktopu normalno, dac+amp - all the way, prije nisam toliko grizao za to, ali više ne mislim ništa vezano za zvuk štekati direkt u matičnu 

Mitohondri pet 20.9.2019 22:51
matija656 kaže...
Mitohondri kaže... 

 

da, to je jebene slusalice za jako malo para (s obzirom na to kakve su)

 

vec ih neko vrijeme pikiram, ali se ne mogu odluciti da li 32 ili 80, jer dosta slusa i na mobu mjuzu, a 80 mi se cini da nece valja ti zvuk za mobilni dac

 

morat cu se zaletiti i probati razliku uzivo

 

gdje si to kod nas kupovao?

 kupio sam ih u eurounit music shopu u čakovcu, iako oni imaju još nekoliko poslavnica u hr, i imaju web shop

veliki plus i odluka za kupnju mi je bilo to što su oni slubeni dobavljač i serviser za beyerdynamic u hrv, a pošto živim u međimurju, radim u čakovcu, nisam vidio razlog da ih ne uzmem, jer mi je službeni servis pod nosom praktički, 1km od posla, a i preko servisa možeš naručiti bilo koji dio za slušalice i sam si doma promijeniti (provjereno jer sam nekoliko puta tako napravio)

meni su sluške bomba, još pogotovo nakon modanja

imam na njima kožnu traku za headband, unutra damping kit i mass loading sa custom cans i masu na driveru, krpicu za čistit naočale između zvučnika i spužvice da ublaži zvuk

svi modovi se mogu maknuti da slušalice idu u stock stanje, jedino možda damping kit bi bio problem za maknuti jer je zaljepljen, ali njega bi se uništilo sa vađenjem

 

najbolje da probaš sam 32 i 80 na mobu pa vidi

ja imam 1+1 za mob, 5 godina je kod mene i gura moje od 80 ohma sasvim uredu, tako da vjerujem da bilo koji drugi noviji mob neće iamti nikakvih problema sa njima
a na desktopu normalno, dac+amp - all the way, prije nisam toliko grizao za to, ali više ne mislim ništa vezano za zvuk štekati direkt u matičnu 

 hvala na infou. 80 ohma it is 

mostsexy sub 21.9.2019 15:12

Izgleda da vraćam ove mh751 jer imaju microphonics problem di se svaki najmanji dodir na kabelu čuje na lijevoj slušalici kao grebanje i šuštanje. Nepodnošljivo je uglavnom tako da se nadam da drugi par istih slušalica neće imat taj problem.

 

Ako da, onda uzimam vjerojatno cloud alpha, al šteta jer su 200 kn skuplje, a zvukom na ovima sam i više nego zadovoljan.

191x7 sub 21.9.2019 19:32
mostsexy kaže...

Izgleda da vraćam ove mh751 jer imaju microphonics problem di se svaki najmanji dodir na kabelu čuje na lijevoj slušalici kao grebanje i šuštanje. Nepodnošljivo je uglavnom tako da se nadam da drugi par istih slušalica neće imat taj problem.

 

Ako da, onda uzimam vjerojatno cloud alpha, al šteta jer su 200 kn skuplje, a zvukom na ovima sam i više nego zadovoljan.

 Izvadi mikrofon i koristi neki drugi. Ionako su mikrofoni na headsetima katastrofa.

191x7 ned 22.9.2019 15:22
MataM kaže...

Pozdrav

Tražim headset koji bi uglavnom koristio za gaming.

Budžet mi je 400-500kn 

Jel se mogu uopće za te novce naći neki kvalitetniji headset?

Hvala

https://www.links.hr/hr/slusalice-coolermaster-mh751-crne-1005061125?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.nabava.net/search.php?q=cooler+master+mh+751

 

https://www.nabava.net/search.php?q=hyperx+cloud+stinger ALI NE CORE!

 

Od ovih Cloud Blue, Cloud Xbox, Cloud Pro

https://www.nabava.net/search.php?q=hyperx+cloud

mostsexy pon 23.9.2019 12:13

danas nakon posla idem zamijenit mh751. Zvuk je super, ali preiritantno je to kako se čuje to struganje kabela po površini stola kad je zvuk isključen, a ne namjeravam ih stalno skidat s glave kad ništa ne slušam. Sudeći prema iskustvima korisnika s neta to je normalan 'problem' kod tog modela ali meni je nepodnošljiv s obzirom da ih namjeravam koristiti narednih 5 god. Ako i drugi par slušalica bude ima taj problem onda uzimam cloud alpha koji je u ovom trenutku 250 kn skuplji šta nije malo.

 

Kakva su iskustva s cloud alpha i imaju li koje da su bolje u tom cjenovnom rangu, tj. možda malo jeftinije?

191x7 pon 23.9.2019 12:22
mostsexy kaže...

danas nakon posla idem zamijenit mh751. Zvuk je super, ali preiritantno je to kako se čuje to struganje kabela po površini stola kad je zvuk isključen, a ne namjeravam ih stalno skidat s glave kad ništa ne slušam. Sudeći prema iskustvima korisnika s neta to je normalan 'problem' kod tog modela ali meni je nepodnošljiv s obzirom da ih namjeravam koristiti narednih 5 god. Ako i drugi par slušalica bude ima taj problem onda uzimam cloud alpha koji je u ovom trenutku 250 skuplji šta nije malo.

 

Kakva su iskustva s cloud alpha i imaju li koje da su bolje u tom cjenovnom rangu, tj. možda malo jeftinije?

 Pa ne moraš Cloud Alpha, nemaju ti one neku ogromnu prednost naspram Cloud Pro ili zelenog Clouda (Xbox) ili Plavog (playstation) itd.

mostsexy uto 1.10.2019 13:54

Evo ako koga bude zanimalo ubuduće.

Stigle cloud alpha kao zamjena cooler master mh751. Ukratko, bolje su. Zvuk je malo čišći, imaju naglašeniji bass, mogu ih puno jače pojačat od CM i meni se dosta više sviđaju. E sad, value je očajan. Nažalost sam bia prisiljen iskrenit 770 kn za njih u linksu, dok su CM 600 kn (bile na popustu 480 kn).

Po meni razlika u kvaliteti ne opravdava toliku razliku u cijeni, još kad se sjetim da su se prije godinu dana prodavale za ispod 600 kn.

 

  ...................     MH751     Cloud Alpha     

  

- Zvuk   ...............     8/10          9/10

- Bass      ................ 7/10       9/10

- Kvaliteta izrade .....  8/10          9/10

- Udobnost     ...........10/10       8/10

        

 

In game sound je imerzivniji i zabavniji kod Cloud Alpha, dok je pozicioniranje i footsteps slično kod oboje.

 

Ako koga bude zanimalo ubuduće, predložia bi mu ipak CM mh751 ako ih nađe za dobru cijenu. 

Cloud Alpha jako dobro zvuče ali su malo precijenjene tj. skupe (bar kod nas).

 

 

metallic uto 1.10.2019 14:42
191x7 kaže...

Naglašeniji bas nije prednost Clouda nego mana. Zato MH 751 i ima bolji zvuk iako ima manje drivere.

 

Nogo, za Clouda trebaš bolje jastučiće (Brainvawz HM5 pads) i zaštitu za headrest.

Što je to, zašto?

 

Uz cloud 2 sam dobio 2 para jastučića, koji su bolji načelno?

mostsexy uto 1.10.2019 14:44
191x7 kaže...

Naglašeniji bas nije prednost Clouda nego mana. Zato MH 751 i ima bolji zvuk iako ima manje drivere.

 

Nogo, za Clouda trebaš bolje jastučiće (Brainvawz HM5 pads) i zaštitu za headrest.

 

Ne bi rekao da je mana. Zašto bi bila? Možda za neke audiofile jest. Zbog malčice naglašenijeg basa kod cloudica je puno imerzivniji gameplay, eksplozije itd.

Da mh751 ima malo balansiraniji cjelokupni zvuk, možda ima. Ali sve je stvar šta neko preferira međutim kvaliteta samog zvuka ide na stranu cloud alpha. Govorim iz prve ruke, ne znam zašto si konstatira podebljano ako ih nisi osobno isproba.

 

Šta se tiče jastučića/bolje zvučne kartice itd. mislim da ću ipak preskočit to s obzirom da sam već dobrano prekoračia budžet , a i mislim da mi bolja zvučna ne triba.

191x7 uto 1.10.2019 14:55
metallic kaže...
191x7 kaže...

Naglašeniji bas nije prednost Clouda nego mana. Zato MH 751 i ima bolji zvuk iako ima manje drivere.

 

Nogo, za Clouda trebaš bolje jastučiće (Brainvawz HM5 pads) i zaštitu za headrest.

Što je to, zašto?

 

Uz cloud 2 sam dobio 2 para jastučića, koji su bolji načelno?

1. https://www.ebay.com/itm/Headband-Cushion-For-ATH-M50X-M30X-M40X-Protection-Headphone-Pads-Cover/323746936941?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 jer ti se headrest nakon nekog vremena počne ljuštiti (3-5 godina).

 

2. Ovisi. Nijedan od dobivenih parova nije nešto posebno dobar.