Periferija

Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

HejZebro! ned 16.6.2019 15:37

Bok, bok :)

Zamolila bih vas za savjet odnosno preporuku slušalica do 350kn.
Brat je gejmer i za rođendan mu kupujem nove slušalice, a srećom skroman je pa će biti zadovoljan i sa slušalicama do 350kn. Budžet mi nije za pohvalu jer mi je jasno da dobre sluašalice koštaju masu više od toga, ali kad već kupujem želim mu pokloniti najbolje što mogu za taj novac pa trebam preporuke jer se osobno ne razumijem u specifikacije slušalica.

Frend mi je predložio ove, ali nismo ziher jel to max. što mogu dobiti za tu cijenu: https://www.links.hr/hr/slusalice-razer-electra-v2-virtual-7-1-crne-100506926

Edit: u obzir dolaze i preporuke s AliExpressa i sličnih stranica.

191x7 ned 16.6.2019 16:57
HejZebro! kaže...
Bok, bok :)

Zamolila bih vas za savjet odnosno preporuku slušalica do 350kn.
Brat je gejmer i za rođendan mu kupujem nove slušalice, a srećom skroman je pa će biti zadovoljan i sa slušalicama do 350kn. Budžet mi nije za pohvalu jer mi je jasno da dobre sluašalice koštaju masu više od toga, ali kad već kupujem želim mu pokloniti najbolje što mogu za taj novac pa trebam preporuke jer se osobno ne razumijem u specifikacije slušalica.

Frend mi je predložio ove, ali nismo ziher jel to max. što mogu dobiti za tu cijenu: https://www.links.hr/hr/slusalice-razer-electra-v2-virtual-7-1-crne-100506926

Edit: u obzir dolaze i preporuke s AliExpressa i sličnih stranica.

 Nemoj Razer, zvuk im je smeće.

 

Probaj ovo: https://www.nabava.net/search.php?q=cloud+stinger 

roby27 pon 17.6.2019 11:47
DooMixy kaže...

Jučer sam nakon dužeg vremena napokon odlučio kupiti HyperX Cloud Alpha slušalice, ali imam mali problem kada je u pitanju jačina zvuka (volume i bass). Naime, imam prilično lošu mATX matičnu ploču. Mislim da su mi slušalice skuplje od matične ploče. Zvuk je dosta tih i nema onog ''umph-a'' koje smatram da slušalice takvog kalibra mogu imati. Definitivno je problem u matičnoj. Neka Asusova Sonar zvučna kartica bi bila solidna, ali nemam mjesta na matičnoj. Ne preostaje mi ništa drugo nego uzeti neki USB sound Amp. Gledao sam ovaj HyperX 7.1 Amp, ali sam naišao i na dobru ponudu za rabljeni Asus Xonar 3U. Ne znam kojega uzeti ili ako ima netko neku bolju preporuku. Išao bi do nekih 250kn... Maksimalno 300kn. Malo mi je previše davati 450,500kn za Amp.

 Imas i ovu opciju sa BT AMP/DAC u jednom ;) da mozes i bezicno slusalice imati spojene na tv ako isti ima BT konekciju

 

https://www.ebay.co.uk/itm/FiiO-BTR1-V1/302746572548?epid=14013190864&hash=item467d1a1704:g:g2EAAOSwoW1ck3Pn

Aciboy čet 4.7.2019 09:01

Pozdrav. Trebam savjet oko kupovine slušalica. Pikiram na hyperX Cloud II, no vidim da ima noviji model Cloud Alpha u tom rangu. Cloud II sam probao, dobre su za gaming, ali i za glazbu. Koje su vaše preporuke i kakvi su drugi brendovi? Dakle, kvaliteta mikrofona mi nije toliko bitna (poželjno da je mic odvojiv). Htio bi da su slušalice dobre i za slušanje glazbe. Malo sam skeptik prema bežičnim slušalicama, ali također može preporuka. Budžet max 800kn. Hvala

191x7 čet 4.7.2019 09:16
Aciboy kaže...

Pozdrav. Trebam savjet oko kupovine slušalica. Pikiram na hyperX Cloud II, no vidim da ima noviji model Cloud Alpha u tom rangu. Cloud II sam probao, dobre su za gaming, ali i za glazbu. Koje su vaše preporuke i kakvi su drugi brendovi? Dakle, kvaliteta mikrofona mi nije toliko bitna (poželjno da je mic odvojiv). Htio bi da su slušalice dobre i za slušanje glazbe. Malo sam skeptik prema bežičnim slušalicama, ali također može preporuka. Budžet max 800kn. Hvala

 Pogledaj Cooler Master MH751 i MH752, malo bolje zvuče nego Cloud.

 

Cloud (sve varijante osim Stinger i Revolver) su bazirane na Takstar pro80 slušalicama s 53mm driverima, a CM MH751 je baziran na Takstar pro82 koje su nešto novije i s 40mm driverima te navodno zvuče bolje.

junkieee čet 4.7.2019 14:12

ekipa trebam savjet/preporuku od nekoga

 

Sadašnje slušalice koje koristim za gejmanje su lagano gotove, nakon 5 godina korištenja SteelSeries Siberia je dala svoje.

Probao sam i HyperCloud ali mi se ne sviđa taj mikrofon, a još manje mi se sviđaju jastučići od kože.

 

Razmišljam o zamjeni, te bih kupio Steelseries artic 7 koji mi se čini idealan za ono što tražim.

 

e sad pitanje, da li ima tko navedene slušalice i iz prve ruke da li može savjet za kupnju?

 

pregledao sam dosta revjuova po netu i svi su pozitivni!

 

Fala

 

 

Miro8 sub 6.7.2019 07:53

Namjeravam kupiti slušalice koje bih najviše koristio za igranje. Trenutno imam SPEEDLINK MEDUSA XE koje su u raspadnom stanju, platio sam ih oko 200kn prije 5 godina.

Htio bih da su malo bolje od njih, a sviđaju mi se LOGITECH G233 Prodigy. Bitno mi je da imaju potenciometar, da su udobne za gaming (mikrofon mi je nebitan), pa me zanima jel to ok izbor?

Zvona sub 6.7.2019 10:41
junkieee kaže...

ekipa trebam savjet/preporuku od nekoga

 

Sadašnje slušalice koje koristim za gejmanje su lagano gotove, nakon 5 godina korištenja SteelSeries Siberia je dala svoje.

Probao sam i HyperCloud ali mi se ne sviđa taj mikrofon, a još manje mi se sviđaju jastučići od kože.

 

Razmišljam o zamjeni, te bih kupio Steelseries artic 7 koji mi se čini idealan za ono što tražim.

 

e sad pitanje, da li ima tko navedene slušalice i iz prve ruke da li može savjet za kupnju?

 

pregledao sam dosta revjuova po netu i svi su pozitivni!

 

Fala

 

 

 Ako nisi već kupio, u SD imaš Arctis 7 sad na akciji:

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/tipkovnice-misevi-i-pc-audio/steelseries-headset-arctis-7-black-2019-edition.html

 

Možda je i ovaj promo u CCOE relevantan:

https://www.sancta-domenica.hr/promotions/CCOE_otvorenje

 

Ja ih imam nekih mjesec dana i jako sam zadovoljan. Udobnost je odlična (ti njihovi jastučići su mi daleko bolji od kožnih), baterija traje dosta dugo (mislim da u skladu sa specifikacijama), zvuk je solidan, a sa bežičnim radom nisam imao nikakvih problema (šećem po dnevnom boravku s njima bez da puca veza u bilo kojem trenutku).

Miro8 sub 6.7.2019 12:54
Patrick_cro kaže...
Te logitechove su jako neudobne, bolje neki hyper ili nesto drugo.

 Hvala na savjetu, onda bi za sličnu cijenu mogao nabaviti KINGSTON HyperX Cloud Stinger Gaming.

Makar mi te logitech na videu djeluju kvalitetnije napravljene.

191x7 sub 6.7.2019 13:30

LOW BUDGET

KINGSTON HYPERX CLOUD STINGER
SUPERLUX 668B + MIC S EBAY

 

OSTALO

COOLER MASTER MH751 / MH752

KINGSTON HYPERX CLOUD CORE/PR0/II/ALPHA

 

IZNAD TOGA

SENNHEISER GAME ILI PAK SLUŠALICE A NE HEADSET

 

Od sada ću ovo lijepiti na svaku stranicu u temi, sve dok se ne pronađu bolja rješenja u tim kategorijama.

CyberDemonVZ sub 6.7.2019 14:04
Miro8 kaže...

Namjeravam kupiti slušalice koje bih najviše koristio za igranje. Trenutno imam SPEEDLINK MEDUSA XE koje su u raspadnom stanju, platio sam ih oko 200kn prije 5 godina.

Htio bih da su malo bolje od njih, a sviđaju mi se LOGITECH G233 Prodigy. Bitno mi je da imaju potenciometar, da su udobne za gaming (mikrofon mi je nebitan), pa me zanima jel to ok izbor?

 Mikrofon ti uopće ne treba, ili zatreba tu i tamo, al nije važna kvaliteta?

Miro8 sub 6.7.2019 22:14
CyberDemonVZ kaže...
Miro8 kaže...

Namjeravam kupiti slušalice koje bih najviše koristio za igranje. Trenutno imam SPEEDLINK MEDUSA XE koje su u raspadnom stanju, platio sam ih oko 200kn prije 5 godina.

Htio bih da su malo bolje od njih, a sviđaju mi se LOGITECH G233 Prodigy. Bitno mi je da imaju potenciometar, da su udobne za gaming (mikrofon mi je nebitan), pa me zanima jel to ok izbor?

 Mikrofon ti uopće ne treba, ili zatreba tu i tamo, al nije važna kvaliteta?

 Mikrofon mi uopće ne treba, nisam gledao slušalice bez mikrofona, ali budem provjerio. Jedino mi je bitno da postoji potenciometar.

CyberDemonVZ pon 8.7.2019 21:13
Nikolacurak kaže...
Na slušalicama cujem zvuk samo na desnu slusalicu, znaci li to da je otisao zvucnik na lijevoj? Vrijedi li popravljat ili da kupujem nove? U pitanju su logitech g430

 Možda, ali vjerojatnije je da je puknula žica, otpao lem, il tako nešto...

Isplati se popraviti.

nhooydz uto 9.7.2019 08:05
Nikolacurak kaže...
Na slušalicama cujem zvuk samo na desnu slusalicu, znaci li to da je otisao zvucnik na lijevoj? Vrijedi li popravljat ili da kupujem nove? U pitanju su logitech g430

 Imao sam identičan problem. Jel ti proradi ako diraš po volume control (lijevo desno gore dolje), meni je tako bilo, ako sam stisnuo volume control scroll malo proradio je zvucnik. Rješio sam to da sam rastavio volume control i ocistio kontakt sprejem potenciometar.

Silvio12 čet 11.7.2019 17:30
CyberDemonVZ uto 16.7.2019 13:07
Nikolacurak kaže...

Jel ima netko iskustva sa HyperX Cloud Core slušalicama

 Jako puno ljudi s teme.

Jako kvalitetan zvuk. Super za igre i muziku.

Nisu se dopale ljudima koju u slušalicama traže jako naglašen bas.

Preporuća se nabaviti dodatne jastučiće. Još su udobniji od originala.

Bilo je linkova na točan model

Bude ti 191x7 rekao.

 

Edit: puno ljudi ima iskustva s cloud I i II, a ne Core. Moje isprike.

Ali je i njih već dosta ljudi kupilo , pa pričekaj recenziju.

hahhaajaads uto 16.7.2019 21:22
Nikolacurak kaže...

Jel ima netko iskustva sa HyperX Cloud Core slušalicama

 Imam ja vec oko 3 godine (vjerovatno je i vise). Od prvog dana do sad nema promjene u zvuku (na to mislim, nema krckanja, nema sumova i sl.), znaci zvuk je i dalje odlican, istina da mu fali malo bassa ali to se lako podesi preko realteka ili ovisi koju zvucnu imas.

 Jedino sta oni imaju problem sa onim njihovim jastucicima za usi koji se istrose u roku od godinu i pol ako se stalno koriste, tak da bi nakon toliko vremena trebao nabavit dodatne jastucice koji su cirka ~150kn. Ja sam promjenio te jastucice i znaci 10x su bolji od stock, kao da si na oblacima te se zvuk "uozbilji". Isto mi je puko i jastucic za mikrofon, ali koliko vidim sa i bez toga nema razlike tak da nisam to niti kupovao... Ali ako gledas do 400-500kn, uzmi si one Cloud Alpha koje su nesto bolje, imaju svoju zvucnu ak se ne varam i sl. stvari..