Penzo pon 3.6.2019 19:20
lllnuclearlll kaže...
KAVAhr kaže...

Emmm... inače mi to malo sve zvuči komplicirano... koje trajne kazete i koju "verificiranu tintu"?

Pa tintu koju on prodaje naravno...

 

Čovjek uzurpirao kompletnu temu, gura svoje proizvode svima, a moderatore baš briga... Pa daj mu onda otvorite sponzoriranu temu na forumu ili mu dopustite da otvori sam svoju, ali ovako kad spama svakom nema nekog smisla.

 

A da ne govorimo o dociranju, načinu ophođenja, strukturiranju rečenica i sažetosti odgovora. Došao sam potražiti savjet koji CISS printer da uzmem ali vidim da bi to završilo u guranju verificiranih tinti i savjetima da u Lidlu nabavim alat i prelemim matičnu ploču kako bih uštedio 32kn mjesečno.

lllnuclearlll pon 3.6.2019 20:32
Penzo kaže...

 

A da ne govorimo o dociranju, načinu ophođenja, strukturiranju rečenica i sažetosti odgovora. Došao sam potražiti savjet koji CISS printer da uzmem ali vidim da bi to završilo u guranju verificiranih tinti i savjetima da u Lidlu nabavim alat i prelemim matičnu ploču kako bih uštedio 32kn mjesečno.

 Ma nemam niš protiv čovjeka i njegovog posla, no uništio je ovu temu... Nek otvori svoju sponzoriranu temu i to je to, ali da svi radimo ovakve stvari na svim temama od foruma ne bi bilo ništa. Ne znam zašto moderatori dopuštaju to.

InkJet Artist sri 5.6.2019 20:22

Znaš što ću ti ja reći

 

Danas Trump uvodi carinu od 25% na  Kineske proizvode. Kako god okreneš ti vjetrovi hoćemo mi to ili nećemo budu zapljusnuli i ovo podneblje. Prije ili kasnije

 

I sad cijelo tvoja koncepcija a i sijate sličnih je bazirana na te proivode bez tih opterečenja.

I onog trena kad ti vjetrovi zapljusni ove obale jednostavno će ti se objesiti vilica i blejlti ćete okolo : Kako to sad najednom više nema jeftinih zamjenskih kazeta. Pa naravno kad to " Trumpu i njegovoj ekonomiji" nije u interesu.

 

I što ćemo onda. Tancati kao "Trump" svira

Zar ne???

 

Dok ukoliko imamo neko rješenje Made in Croatia, mogu se i Kinezi i Amerikaci slikati.  Ali za takve stvari treba imat puno puno iskustva i nešto drugo doli slame u glavi.

protest431 pet 12.7.2019 14:53

Može preporuka nekog kvalitetnog printera u boji do 2500 kn?  Dosta mi hitno.

 

Za fotografije i sve ostalo, da je tinta koliko toliko jeftina i da je izdržljiv jer će raditi svaki dan. Može i laserski , svejedno. Samo da izdrži dvije godine.

 

edit:

multifunkcionalni, znači da je skener i to sve isto. 

BoTiA pet 16.8.2019 09:29

ja jedino mogu preporuciti ono sto i sam koristim, EPSON CISS seriju!

koristim L386 model is super sam zadovoljan ... dvije godine su prošle, oko 2500 isprintanih listova a na boju (originali) sam potrosio do sada ravno 100 kn

 

printer je plaćen oko 1200 kn

fan_tastic čet 5.9.2019 17:37

Citam zadnje stranice teme ali ne nalazim...dakle preporuka printera je potrebna. Uvjeti: 

- laserski color

- wifi povezivanje (sluziti ce kao jedini kucni printer)

- funkcija skeniranja/kopiranja

- jeftino odrzavanje (toneri)

 

Hvala na svim konstruktivnim savjetima!

kostolomac pet 6.9.2019 08:21
fan_tastic kaže...

Citam zadnje stranice teme ali ne nalazim...dakle preporuka printera je potrebna. Uvjeti: 

- laserski color

- wifi povezivanje (sluziti ce kao jedini kucni printer)

- funkcija skeniranja/kopiranja

- jeftino odrzavanje (toneri)

 

Hvala na svim konstruktivnim savjetima!

 Ja ti mogu reći koji sam par godina korstio laser  color, neki hP model 3u1. Preskupo printanje, toneri samo original, jer u boji su zamjenski blago rečeno katastrofa.

 

U prijevodu kad ćeš morat zamjenit sva 4tonera bit će skuplje nego što dođe novi printer....

 

Možda se što stanje popravilo što se tiče cijena, ja govorim za razdoblje 2013-2016.

Levistej ned 8.9.2019 13:00

Može preporuka za printer/skener/kopirku:

 

- mali ured pa wi fi nije potreban

- 1000 - 1500 stranica mjesečno

- čim jednostavnije održavanje to bolje

- ne mora biti u boji (riječ je o knjigovodstvenim uslugama)

- budget, ne znam, rekao bih maks 2K kuna, ali čim bolji value for money je poželjan

 

Nemam pojma o printerima i svaki input je dobrodošao

ratz_hell uto 24.9.2019 21:06

gledam neki printer za doma , bitno mi da je wifi,ako ima i skener ludilo... po mogucnosti da su boje stogod jeftinije i da mogu trajat , i da se ne kvari,zastopava ako se nekoristi mjesec dana itd... gledam ovaj epson xp255

sta mislite o njemu ili ako ima neka bolja preporuka...

BoTiA sri 25.9.2019 07:28
ratz_hell kaže...

gledam neki printer za doma , bitno mi da je wifi,ako ima i skener ludilo... po mogucnosti da su boje stogod jeftinije i da mogu trajat , i da se ne kvari,zastopava ako se nekoristi mjesec dana itd... gledam ovaj epson xp255

sta mislite o njemu ili ako ima neka bolja preporuka...

 svaki ink jet printer trazi sto češće printanje, minimalno stranicu dvije svako tjedan dana ... a ako se toga ne pridrzavas onda ce se mlaznice u glavi začepiti i morat ćeš ih čistiti .. a ako to ne pomogne onda možeš baciti printer

 

taj epson je jeftin i ok za kućnu upotrebu ... ali ako ne mislis printati duze vrijeme onda trazi printer koji mijenja ispisnu glavu skupa sa kazetama (takvi obično troše više tinte jer imaju dvije kazete...)

 

ja sam uzeo CISS printer ... takodjer epson i super sam zadovoljan ali kao i kod svakog ink jet-a, moras se sjetititi isprintati nesto svako tjedan dana

HrcHC sri 25.9.2019 09:23

Ja sam u sličnoj dilemi, pošto imam periode kad ne printam, razmišljam dal da uzmem laserski printer, imaš kakve preporuke tu da je neki best buy? Sa skenerom naravno, di toneri zmjenski nisu skupi ili se daju punit...

btw. Koji CISS Epson si uzeo?

BoTiA sri 25.9.2019 11:42
HrcHC kaže...

Ja sam u sličnoj dilemi, pošto imam periode kad ne printam, razmišljam dal da uzmem laserski printer, imaš kakve preporuke tu da je neki best buy? Sa skenerom naravno, di toneri zmjenski nisu skupi ili se daju punit...

btw. Koji CISS Epson si uzeo?

 

koristim L386 model is super sam zadovoljan ... više od dvije godine su prošle, oko 2500 isprintanih listova a na boju (original Epson) sam potrosio do sada ravno 100 kn (dolio crnu i žutu)

printer je plaćen oko 1200 kn

 

stavio sam reminder na mobitel da me podsjeti jednom tjedno da isprintam jedan list papira ako taj tjedan nije ništa printano

spojen je na wifi i instalirao sam aplikaciju na mobitel takoda mogu i preko njega poslati nešto na ispis

 

uglavnom, za nezahtjevno printanje, povremeno skeniranje i kopiranje, ... tj kućnu upotrebu je odličan i da sada kupujem također bih odabrao nekakav CISS model ... u startu daš malo više novaca ali si miran ... tinta traje i traje

 

 

Wontay uto 19.11.2019 18:29

Poludio mi je Epson BX610 , nezna da je došao do kraja ulijevo sa glavom al isto tako i sa skenerom, zna li netko kako se radi hard reset?

 

Vrhunski printer za kučnu upotrebu iz office serije. Kupio bi opet isti ili novi ili polovni jer je dobar otisak i brz je ali nema ih više.

 

Koja bi bila adekvatna zamjena a da boje nisu skuplje od 15-20 kn?

Baldurion uto 26.11.2019 00:16

Ekipa, molim Vas za pomoć. Imam HP Officejet Pro 8620 printer.

 

Javlja mi se problem sa zamjenskim tonerima za printer. Prvo mi je pisalo "There is a problem with the printer or ink system", i onda sam printer zagasio i upalio ga nakon 10min, i onda mi piše "one or more catridges appear to be damaged" - i pokazuje žutu boju. Zamjenske tinte su ORINK-ove koje sam kupio u Instar trgovini. Kupljena je nova boja jučer u Instaru, a prije toga sam imao istu boju koja je imala isti problem (ali mi je istekla garancija, pošto mi je tinta stajala doma par mjeseci).


Ja imam dojam da je to problem do software/firmware-a i kako on prepoznaje boje, a ne do same funkcionalnosti printera.

Da li možda netko ima neko rješenje? Molim Vas za pomoć i hvala Vam unaprijed na bilo kakvoj pomoći 

 

 

 

Slike problema šaljem u prilogu :)

Miki_16 sri 4.3.2020 07:59

Pozdrav ekipa,

 

nadam se da sam pogodila temu...

 

Možda tražim previše za malo novca ali nema veze, uglavnom preselila sam u Njemačkoj i radi posla mi treba printer koji ima Wifi, kopiranje i skeniranje, ali da papir ne moraš jedan po jedan stavljati i slenirati, nego da može sam odjednom više papira kopirat i skenirati samo kad gori stavis...i bitno mi je da tinta nije skupa..i naravno da je što jefiniji..

 

Hvala!

Stolnik uto 24.3.2020 16:23
acmilan2 pet 27.3.2020 02:28

Ovisi koliko puno printas i jel ti potrebno dodatnih opcija.

Ja sam se u futuru javio sa sljedecim zahtjevima:

 

- ne trebam wifi

- trebam printer u boji

- trebam skener

- trebam kopirku

- nekad ne printam nista gotovo mjesec dana, a nekad i po 50 listova dnevno ako je nesto takvo.

 

Kupio na kraju jedan od najjeftinijih printera - Canon Pixma MG2550S. Kupio jos dodatne XL crnu i tri-color boje i mogu ti reci da mi se cini kao napredak sa starog epson stylus sx105 koji je dao svoje. Nadam se da sam bar nesto nesto p sto se tice "kucne upotrebe". 

BoTiA pet 27.3.2020 10:41

ako nije tajna, koliko te je kostalo sve skupa, printer + dodatne boje?

 

niame, za malo vise od 1000 kn se mogu kupiti CISS printeri koji se mogu nadopunjavati i oni zaista predstavljaju dobar izbor ... ali samo ako se printa često, barem 100 stranica mjesečno...

 

npr nesto ovako:

https://www.instar-informatika.hr/printer-epson-l3151-all-in-one-wifi-a4-best-buy/EPS-2910/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

uz pisač se dobije i trogodišnja zaliha boje!

 

 

kod svih ink-jet pisača važno je isprintati stranicu ili dvije tjedno kako se glava ne bi sasušila...

acmilan2 sub 28.3.2020 18:17

Dobio sam ja uz printer prvo original boje. Isprintam jednom tjedno papir puun razlicitih boja cisto da se malo i boje koriste (napravio sam si u wordu pun A4 papir varijacija od crne, plave, zelene, zute i crvene te ovih izmedju ljubicaste, narancaste, sive itd.) da se ne bi osusilo.

Znaci te original boje + uzeo sam za rezervu ove i spremio u ladicu da uvijek imam za rezervu da se ne bi desilo da kad mi najvise treba, ja nemam boje. Evo, pogledaj u prilogu sa njihove sluzbene stranice - sa XL tintom - CRNA do 400 stranica, BOJA - do 300 stranica. Standardne tinte - 180 stranica obadvije. Znaci, ocekujem nekako da bih s time sve skupa mogao izdrzati do zimskih dana.

mzopg sub 28.3.2020 18:37
BoTiA kaže...

ako nije tajna, koliko te je kostalo sve skupa, printer + dodatne boje?

 

niame, za malo vise od 1000 kn se mogu kupiti CISS printeri koji se mogu nadopunjavati i oni zaista predstavljaju dobar izbor ... ali samo ako se printa često, barem 100 stranica mjesečno...

 

npr nesto ovako:

https://www.instar-informatika.hr/printer-epson-l3151-all-in-one-wifi-a4-best-buy/EPS-2910/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

uz pisač se dobije i trogodišnja zaliha boje!

 

 

kod svih ink-jet pisača važno je isprintati stranicu ili dvije tjedno kako se glava ne bi sasušila...

Mislim da nema isplativije opcije od Epson CISS modela koje si spomenuo. Idu već od 1100kn, skener/kopirka, wi-fi, 3 god. garancije + komplet boja i dupla crna. Barem je tako bilo kad sam ga kupio. Tinte koje se dobiju s njim su prosječnom korisniku dovoljne za 2-3 godine.

nani uto 31.3.2020 17:15

Da se nadovežem. Doma i sam gledam kupit nekakav printer/kopirka/skener zbof posla i dici zbog ove online nastave. Šta mislite o HP DeskJet 3639 koliko je on isplativ u odnosu na spomenute, Vidim da je crna tinta 284 KN  (samo ne pronalazim za koliko je ona stranica)

mzopg uto 31.3.2020 17:35
nani kaže...

Da se nadovežem. Doma i sam gledam kupit nekakav printer/kopirka/skener zbof posla i dici zbog ove online nastave. Šta mislite o HP DeskJet 3639 koliko je on isplativ u odnosu na spomenute, Vidim da je crna tinta 284 KN  (samo ne pronalazim za koliko je ona stranica)

Taj printer je oko 355kn, a obična crna za njega je 140kn, boje 170kn, ukupno 310kn.

Uz printer obično dobiješ tinte, ali kod nekih proizvođača one budu manjeg kapaciteta od ovih koje ćeš kasnije kupovati, tako da se jako brzo potroše.

 

Crna boja ima oko 3-4ml tinte, a boja je obično podijeljena u tri i svaka ima 1-1.5ml, ukupno oko 3-4ml.

Ukratko skup sport i zato većina ljudi kupi ovakve printere isprinta prvo punjenje i onda im dalje skuplja prašinu.

 

Vidi moj prethodni post, vezano za Epson CISS printer.

Uz njega dobiješ prvo punjenje, a to su tri boje i dupla crna (barem je tako bilo kad sam ja kupovao), ukupno 5 bočica x 70ml = 350ml tinte.

Kod tog HP printera ta ista količina tinte će te koštati 43 kompleta (crna+boja) x 310kn = 13.330kn.

 

Svaka dodatna bočica tinte za Epson je oko 40kn za 70ml, to ti je ekvivalent 18 kartridga za HP po cijeni od 140kn/kom (2.520kn ukupno) za crnu ili 170kn (3.060kn) za boju.

S ovim tintama koje dobiješ uz Epson printer (350ml) miran si 2-3 godine.

 

U startu te printer košta 3x više, odnosno oko 700kn više, ali to se jako brzo isplati, već kroz koji mjesec.