hrc987 pet 1.11.2013 08:04

prvenstveno bi to bilo printanje teksta crno-bijelo, ponekad neka slika ili grafikon u boji

 

što se tiće faksa, to mi ne treba, ali skener i kopirka bi mi dobro došle kad bi trebalo na brzinu kopirati neku manju skriptu za školu i faks ili tako nešto

 

da li se do 600kn može nači neki pristojan multifunkcionalan uređaj koji ima objedinjava printer, kopirku i scaner?

wifi pet 1.11.2013 10:37

Nisam za kompom sad,ali po sjecanju zamjenske 15-20kn,original 60-80kn.
Imas dvi crne,jednu veliku za tekst,a druga crna je ka ove u boji za foto i slicne kolor namjene...
Ova velika crna ti je za kojih 400-600str

lllnuclearlll pet 1.11.2013 10:49
wifi kaže...
Nisam za kompom sad,ali po sjecanju zamjenske 15-20kn,original 60-80kn.
Imas dvi crne,jednu veliku za tekst,a druga crna je ka ove u boji za foto i slicne kolor namjene...
Ova velika crna ti je za kojih 400-600str

Ma gledao sam malo cijene na nabava.net pa mi je i bilo čudno da su originali dosta jeftini...

 

Zanimljiv uređaj, razmislit ću i ja o njemu...

wifi pet 1.11.2013 11:33
lllnuclearlll kaže...
wifi kaže...
Nisam za kompom sad,ali po sjecanju zamjenske 15-20kn,original 60-80kn.
Imas dvi crne,jednu veliku za tekst,a druga crna je ka ove u boji za foto i slicne kolor namjene...
Ova velika crna ti je za kojih 400-600str

Ma gledao sam malo cijene na nabava.net pa mi je i bilo čudno da su originali dosta jeftini...

 

Zanimljiv uređaj, razmislit ću i ja o njemu...

kod printera je oduvijek bilo pravilo - sto skuplji printer, to jeftiniji i kvalitetniji ispis... a ljudi grijese pa kupe multipraktik za 300-400kn i onda vec nakon 100strana (ako i toliko) iskesiraju jos toliko za tinte... 

ovaj canon je za klasu-dvi bolji i brzi od svega sto mozes pronac za tek sto kn manje, a o ovim upola jeftinijim ne triba ni govorit... 

lllnuclearlll pet 1.11.2013 23:52

kod printera je oduvijek bilo pravilo - sto skuplji printer, to jeftiniji i kvalitetniji ispis... a ljudi grijese pa kupe multipraktik za 300-400kn i onda vec nakon 100strana (ako i toliko) iskesiraju jos toliko za tinte... 

ovaj canon je za klasu-dvi bolji i brzi od svega sto mozes pronac za tek sto kn manje, a o ovim upola jeftinijim ne triba ni govorit... 

Upravo takav problem imam s Epsonom trenutnim. Kupljen u Konzumu za sitne pare. Titna traje 60-70 stranica i doviđenja, pa idi po novu. Troši i ostale boje dok printaš samo crnu (ne znam zašto)... A i ostane dosta boje u spremniku, a printer veli da je prazan.

 

Planirao sam uzeti laserski ovaj (http://www.najboljiprinter.hr/), no ovaj Canon sad mi se čini sad kao možda i bolje rješenje. I ne planiram više koristit zamjenske tinte (zeznu printer u kratkom roku, barem po mojim iskustvima).

 

Samo me zanima, koliko često bi se kroz inkjet trebalo ispisati nešto da se ne zasuši glava printera? I što je najbolje isprintati? Možda onaj obrazac za provjeravanje začepljenosti???

wifi sub 2.11.2013 08:55

sto se tice epsona, on ti ne trosi tintu prilikom printanja, nego prilikom svakog pokusaja printanja jer tada cisti sve glave, a za to triba tinte. osim toga koristi piezoelektricne glave koje su osjetljivije od termalnih glava kakve koriste SVI osim Epsona. Uglavnom, i sad imas epsonovih sx modela koji koriste isti princip ali zaboravi na to....

 

s laserskim NIKAD neces moc isprintat fotografiju, tipa 10x15cm, jer unatoc tome sto je u boji, predvidjen je za dokumente, a ne fotografije. Osim toga, reprodukcija boja na njemu je blago receno osrednja... 

kod ovog inkjeta kojeg ces uredno platit imas prednost sto ti je ispis nerijetko jeftiniji od lasera. sa zamjenskim nemas problema, osim sto i tamo imas razlika u kvaliteti, ali ako koristis originalne boje, onda se ne tribas posebno brinit oko susenja glave... jednom u dva tjedna do misec dana sasvim dovoljno... sa zamjenskim tintama je bolje cesce nesto printat...

 

evo, mozes isprintat ovakvo sto http://www.novaprinting.ca/images/CMYK.jpg za 4 "boje", a za onu veliku crnu, bilo kakav crni word tekst... 

osim toga, s vrimena na vrime mozes isprintat koju sarenu 10x15 fotografiju na best opcijama, i onda nema problema... 

lllnuclearlll ned 3.11.2013 20:29

Naletio sam na ovo sad i poprilično je isplativo.

 

http://www.refill-bar.hr/ostali-proizvodi.html?limit=100

 

Postoje 2 varijante

 

1. CISS (Continous Ink Supply System)

sistem gdje se na printer spajaju bočice tinte od 100ml i cijena toga je oko 150-250kn zavisno o modelu printera. Sistem se dobije napunjen s 4-5-6 tinti (zavisi o printeru) od 1dcl. Poprilično isplativo i nema punjenja tinti u patrone, no mora se instalirati u printer i posudice s tintom stoje pokraj printera. Tinta za CISS sisteme je oko 60-80kn 100ml. Naravno printer tinte vidi kao prazne i ne upozorava kad je tinta pri kraju, al kog briga kad tak i tak vidiš spremnike tinte...

 

2. Obnovljive patrone koje se pune tintom s čipom koji se automatski resetira (ne treba kupovati chip reseter posebno), tako da prikazuje i količinu tinte u spremniku. Cijena jedne patrone takve (prazne) je 27-29kn.

 

Cijene tinti za Canon patrone su 43-45 kuna 100ml. Stvarno jako jeftino.

 

Sad ne znam za koju varijantu se odlučiti od ove dvije. S ovim obnovljivim patronama je veći izbor printera koji mogu odabrati. No cijena patrona i 5 bočica boje od 100ml je cca. 400kn, dok je CISS pun sistem za Canone oko 200kn, no ajde tinta je nešto skuplja za CISS. Uglavnom tih 200kn razlike početnog troška mi nije ni bitno, bitno mi je da uzmem kvalitetnije i bolje rješenje od ova 2.

 

Sad zanima me jedino koliko su te tinte dobre. Fotografije ja baš i ne printam, ali tu i tamo ću sigurno isprintati koju. Najviše printam notne zapise, tekst i skice/grafove u boji tu i tamo tako da mislim da će mi ovo biti sasvim zadovoljavajuće.

 

Ukoliko je ovo dobra solucija, još mi jedino ostaje odabrati printer. Canon ću definitivno uzeti, samo ne znam još hoće li biti onaj iz par postova gore (za njega nema CISS još, ali imaju obnovljive patrone), ili neki drugi zavisno o tome za koji sistem ću se odlučiti. {#}

wifi ned 3.11.2013 21:24

osim ako nemas iznimno velike zahtjeve po kolicini isprintanih materijala, onda ce te i defaultne mogucnosti printera zadovoljit... 

 

CISS je jako zgodan sustav ukoliko svakodnevno printas i to u znacajnim kolicinama. Osobno ga ne bih koristia jer nemam takve potrebe pa ni iskustva s istim. Znam da EPSON u zadnje vrime ima tvornicke CISS printere koji kostaju, ali opet, skuplji printer, jeftnije odrzavanje... Ovi nakadno nadogradjeni cine mi se potencijalni rizik ako imas "nespretne ukucane", ili dicu poput mene...

 

Autoreset tinte opet sam punis, bar koliko shvacam, a cijena ovih koje imas uzet po ducanima (zamjenske) toliko je mala za povremeno printanje da nebi ruke crnia, bavia se iglama itd. radi neke ustede od par kn.

 

Koliko tinte vride znat ces ako ih isprobas, kako osobno nisam proba, ne mogu govorit... 

Za printer sam ti da prijedlog kao da sebi kupujem, znaci ovog trena to je moj izbor... ako ti je nuzan CISS zbog velike svakodnevne kolicine materijala koji printas onda ok, ali onda ti i ono pitanje o ucestalosti ispisa nije bilo potrebno. Ukoliko prodje nesto vrimena izmedju ispisa, onda po meni CISS nije nuzan... 

lllnuclearlll ned 3.11.2013 21:44

Ma nemam velike potrebe za ispisom. Mislio sam uzet taj CISS, dakle dam 200-250kn i miran sam s tintama iduće 2-3 godine, ni brige ni pamet kad će se spremnik potrošiti {#}. Razmišljao sam da ću za originale/zamjenske tak i tak potrošit više od 200kn u tom razdoblju.

 

Za ovo s patronama koje se pune nemam pojma. Gledao sam malo što vele za to na toj stranici refill-bar i jedna ona tinta od 100ml za 50kn je jednaka 20-25 običnih patrona, pa neke uštede ipak ima, a i nebi mi to bio problem tu i tamo napuniti.

 

Što se tiče printera uzeti ću ili onaj koji si preporučio, ili neki još jači Canonov. Na slabije i jeftinije ne mislim ići.

 

Sad me još jedino zanima razlika recimo printera koji imaju 5 i koji imaju 6 patrona tinte? U čemu je točno tu fora? Više nijansa boja se dobije ili tako nešto možda??? Ovi skuplji fotopisači imaju i po 8-10 spremnika pa i više. Pitam čist informativno.

 

U svakom slučaju hvala ti {#}

wifi ned 3.11.2013 22:02

vise boja, kvalitetniji ispis fotografija... sad neke imaju varijante koje imaju osim crne i sivu, a neki blijede nijanse cyan i magente... samim time povecava se gamut odnosno raspon boja koje je printer u stanju ispisat, a koji je manji od broja boja koji je monitor u stanju prikazat... zato npr. u photoshopu imas ono upozorenje "out of gamut" ako koristis boje koje nije moguce ispisati... 

 

nedostatak tih 6+ je sto ces za osnovne 4+1 boje (CMYK) bez problema nac zamjenske, dok ostale boje nisu toliko ceste ili ces ih platit skuplje... 

 

vise ces ustedit da maknes jednu kavu u kaficu misecno :-) isplati se ako ces taj ciss trosit bar jednom misecno, a s tom kolicinom tinte tribas bar rizmu papira strusit brzinski... 

Fake_Alert uto 3.12.2013 09:14

Moze preporuka kakvog printera do 2000 kn.

Uvjeti: Laserski

Skener i kopirka ( AIO )

Wifi mora imati

Ne znam imaju li svi ovo, ali treba mi automatsko skeniranje ( sam si uzima papire i skenira. )

Sto vise DPI-a radi Autocad projekata itd...

I jedno od vaznijih je da se u buducnosti mogu kupiti boje za njega ( ne znam kako je sa laserom, nikad radio )..

Ne kuzim se bas u printere pa bi mi dobro dosla pomoc.

miho11 uto 3.12.2013 15:38

Pozdrav,

molim vas za preporuku nekog uredskog printera, uvjeti:

- ispisuje se tekst

- sukladno tome može i c/b

- mjesečni ispis oko 1500 stranica

- dvostrani ispis

- MORA SE MOĆI BEŽIĆNO UMREŽITI ZA 20-ak KORISNIKA

- kopirka nepotrebna, poželjno skener i fax da ima ali nije presudno

- printanje s USB  ili SD

- što je moguće jeftinija jedinična cijena ispisa sa orginalnom bojom

lllnuclearlll uto 3.12.2013 21:38
Fake_Alert kaže...

Moze preporuka kakvog printera do 2000 kn.

Uvjeti: Laserski

Skener i kopirka ( AIO )

Wifi mora imati

Ne znam imaju li svi ovo, ali treba mi automatsko skeniranje ( sam si uzima papire i skenira. )

Sto vise DPI-a radi Autocad projekata itd...

I jedno od vaznijih je da se u buducnosti mogu kupiti boje za njega ( ne znam kako je sa laserom, nikad radio )..

Ne kuzim se bas u printere pa bi mi dobro dosla pomoc.

Jel mora biti baš laserski? Jel ti treba u boji ili crno bijeli? Koliko količinski planiraš printati?

 

 

Fake_Alert sri 4.12.2013 07:52
lllnuclearlll kaže...
Fake_Alert kaže...

Moze preporuka kakvog printera do 2000 kn.

Uvjeti: Laserski

Skener i kopirka ( AIO )

Wifi mora imati

Ne znam imaju li svi ovo, ali treba mi automatsko skeniranje ( sam si uzima papire i skenira. )

Sto vise DPI-a radi Autocad projekata itd...

I jedno od vaznijih je da se u buducnosti mogu kupiti boje za njega ( ne znam kako je sa laserom, nikad radio )..

Ne kuzim se bas u printere pa bi mi dobro dosla pomoc.

Jel mora biti baš laserski? Jel ti treba u boji ili crno bijeli? Koliko količinski planiraš printati?

 

 

Zasto ne laserski? U boji. A trebat ce se kasnije dosta, a neki prosjek mjesecno bubam 1000 papira. ( Sestra srednja, tata za posao i ja cu trebati uvijek nesto )

lllnuclearlll sri 4.12.2013 12:05
Fake_Alert kaže...

Zasto ne laserski? U boji. A trebat ce se kasnije dosta, a neki prosjek mjesecno bubam 1000 papira. ( Sestra srednja, tata za posao i ja cu trebati uvijek nesto )

Prvi Canon koji to radi, a da ima WIFI je oko 2800kn. Ima HP neki koji je navodno oko 1900 (gledao na nabava.net) http://www8.hp.com/hr/hr/products/printers/product-detail.html?oid=4208023#!tab=features

 

Pretpostavljam da znaš da laserski ne mogu printati fotografije i složeniju grafiku kak se spada, tj. InkJet su punooo bolji u tome, dok je laserski bolji što se tiče teksta, brzine... S autocadom bi se trebali dobro snalaziti, ali zavisi što radiš tamo i kak to izgleda...

lllnuclearlll sri 4.12.2013 18:51

Što se tiče tintnih imaš nešto ovako: http://www.canon.hr/For_Home/Product_Finder/Printers/Inkjet/PIXMA_MX925/index.aspx

Cijena je cca 1300kn

 

E sad ima jedna novost iz Epsona koja bi te mogla zanimat, a to je L serija inkjet printera sa CISS sistemom. Cijena printera je oko 2000kn, ima ADF (al čini mi se da nema automatski obostrani ispis). Stvar je u tome da tinte kupuješ u bočicama 70ml/50tak kn i ispis te dođe izuzetno jeftino. Sa samim printerom već dobiješ dost tinte za prek 4000 stranica c/b i prek 1500 u svakoj boji.

 

http://www.epson.hr/hr/hr/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/11856

Fake_Alert čet 5.12.2013 10:08
lllnuclearlll kaže...

Što se tiče tintnih imaš nešto ovako: http://www.canon.hr/For_Home/Product_Finder/Printers/Inkjet/PIXMA_MX925/index.aspx

Cijena je cca 1300kn

 

E sad ima jedna novost iz Epsona koja bi te mogla zanimat, a to je L serija inkjet printera sa CISS sistemom. Cijena printera je oko 2000kn, ima ADF (al čini mi se da nema automatski obostrani ispis). Stvar je u tome da tinte kupuješ u bočicama 70ml/50tak kn i ispis te dođe izuzetno jeftino. Sa samim printerom već dobiješ dost tinte za prek 4000 stranica c/b i prek 1500 u svakoj boji.

 

http://www.epson.hr/hr/hr/viewcon/corporatesite/products/mainunits/overview/11856

Sad sam malo pogledao taj EPSON i svida mi se printer, prihvatljivo za tu cijenu koju ima i taj ink jet mi se svida posto su toneri  prihvatljive cijene, vidim ima aplikacija za printati mobilno pa se cini ok npr s tableta ili smartphone-a. Zanima me kakav je to CISS sistem? Nisam mogao pronaci u tehnickom opisu uredaja.

Hvala na preporuci!

lllnuclearlll čet 5.12.2013 10:28
Fake_Alert kaže...

Sad sam malo pogledao taj EPSON i svida mi se printer, prihvatljivo za tu cijenu koju ima i taj ink jet mi se svida posto su toneri  prihvatljive cijene, vidim ima aplikacija za printati mobilno pa se cini ok npr s tableta ili smartphone-a. Zanima me kakav je to CISS sistem? Nisam mogao pronaci u tehnickom opisu uredaja.

Hvala na preporuci!

CISS (continuous ink supply system). Dakle umjesto skupih partona s tintom koje idu u sve ostale printere u ovaj tintu nalijevaš u velike spremnike koje printer troši (kao što sam ti rekao tinta ti je ultrajeftina 50tak kuna je 70ml (original tinta dakle). Namjenjeno je onima koji puno printaju, a cijena otiska bude izuzetno povoljna (manje od 4lipe za c/b ispis, no zato je printer nešto skuplji, al se začas isplati). Recimo za usporedbu, canonova tinta crna XL spremnik za novije printere ti je 22ml/120kn, a boje su ti 11ml/110kn, naravno govorim o original tintama. Stvar je u tome što je kod ovih Epsona original tinta puno jeftinija i od zamjenskih za Canon (a i za ostale proizvođače). Zamjenska ova crna XL za Canon ti je oko 50kn, dakle kod Epsona za iste pare dobiješ troduplo više crne i šesteroduplo više Cyan, Magente i Yellow i još dobiješ original tintu koja je definitivno puno bolja nego Canonove jeftine zamjenske.

 

Što se tiče CISS sustava, do sada je bilo popularno kupiti printer na patrone normalne i onda su se posebno kupovali CISS spremnici i zamjenska tinta u bočicama (http://4.bp.blogspot.com/-oNMVOlgsGCw/TmzNpZalqRI/AAAAAAAADlY/1ccQBOgfdNI/s1600/Canon+CISS.gif). I to bi se onda ugrađivalo u printere, a eto Epson je očito odlučio okrenut ploču i ponudit tak neš tržištu, kak oni imaju isplativost od toga ne znam, ali očito imaju. Što se tiče printera i kvalitete, nisu TOP modeli što tržište nudi, ali su jako dobri, ja bi čak rekao iznadprosječni. Gledao sam recenzije i ljudi su stvarno zadovoljni. Mislim da ti ni ne treba profesionalni fotopisač za tvoje potrebe. A koliko sam gledao ovaj printa jako dobre fotografije/grafiku, a tekst je prosječan i sasvim OK. Garancija na printer ti je 1godina ili 30 000 otisaka.

 

Sad velim ti, jedino ovaj printer ne printa tak brzo kao laserski, mislim da ti to nije toliko ni bitni. Ima ti ADF za mislim 30 stranica, jedino izgleda da nema automatsko obostrano printanje (ak ti to što znači)...

lllnuclearlll čet 5.12.2013 10:47
Fake_Alert kaže...

Hvala! Brzina printanja mi nije bitna, printer cu predloziti doma pa da ga kupimo jednom :)

Taj ADF sluzi za automatsko printanje i skeniranje? ( auto skeniranje mi je vazno da ne moram stalno gurati papir na sken ).

ADF je automatsko skeniranje/kopiranje. Čini mi se da ovaj model ima za 30 listova, ne znam jel ti to dosta. Postoji i model koji ima isto što i ovaj, ali nema ADF, taj ti je oko 1400kn, također nema ni faks koji nisi ni naveo, ali na žalost nema modela između ova 2 printera koji ima ADF, a da nema faks. Velim ti jedino za taj automatski obostrani ispis si vidi dal ti treba, jer ga ovaj printer nema. Onaj Canon koji sam ti naveo gore za 1300kn ga ima, ali ćeš na tinte potrošit cijelo bogatstvo (zamjena svih original tinti će te doći oko 550kn).

lllnuclearlll čet 5.12.2013 10:59
miho11 kaže...
Mali bump. Hvala

Što se tiče tvog zahtjeva, neki laserski bi ti dobro došao. Stvar je u tome što ne znam da ti preporučim neki sa skenerom i faksom ili hoćeš bez toga, napisao si da nije presudno...

 

@Fake_Alert Također ne znam dal ADF od ovog Epsona može skenirati obje strane papira automatski.

Fake_Alert čet 5.12.2013 11:40
lllnuclearlll kaže...
Fake_Alert kaže...

Hvala! Brzina printanja mi nije bitna, printer cu predloziti doma pa da ga kupimo jednom :)

Taj ADF sluzi za automatsko printanje i skeniranje? ( auto skeniranje mi je vazno da ne moram stalno gurati papir na sken ).

ADF je automatsko skeniranje/kopiranje. Čini mi se da ovaj model ima za 30 listova, ne znam jel ti to dosta. Postoji i model koji ima isto što i ovaj, ali nema ADF, taj ti je oko 1400kn, također nema ni faks koji nisi ni naveo, ali na žalost nema modela između ova 2 printera koji ima ADF, a da nema faks. Velim ti jedino za taj automatski obostrani ispis si vidi dal ti treba, jer ga ovaj printer nema. Onaj Canon koji sam ti naveo gore za 1300kn ga ima, ali ćeš na tinte potrošit cijelo bogatstvo (zamjena svih original tinti će te doći oko 550kn).

Ovaj printer je odlican, ADF sa 30 papira mi je ok samo da ima automatsko. Obostrano mi nije toliko vazno, okrenem papir i neka skenira kao novi, ta opcija bi bila ok ja mislim. Fax neka stoji, nije na odmet.

lllnuclearlll čet 5.12.2013 19:33
Rainalcar kaže...

Može preporuka za pisač:

 

kućna uporaba, neće bit preveliko korištenje

mora postojati mogućnosti printa u boji 

mora postojat duplex printanje, skeniranje

wifi printanje

 

Cijena 1000-2000 kn.

Jel treba imat ADF? Ako ne onda bi ti dobar odabir bili:

 

Canon MG5350

Canon MG5450

 

Oba su cijenom slična cca700kn. Sad jedino si pogledaj koji ti više odgovara po cijeni i količini boje, zamjenskim bojama itd.

Printeri su praktički identični što se tiče printera/skenera i mogućnosti.

 

Možeš uzet i Epsonovu L seriju o kojoj sam pričao gore (L355 cca 1400kn), ali ona nema duplex i puno je to tinte ako ne misliš printati izuzetno puno, a tinte imaju rokove trajanja.