Periferija

Periferija - ultimativna tema

djigibao pet 15.2.2019 20:21

Trebao bi raditi i bez softvera ali nisam 100% siguran.

Imam tu tipkovnicu i koristim ju na smrt tv-u, radi normalno, e sad da li će se drugačije ponašati sa tim drugim usb-om ne bih znao ali trebalo bi raditi.

Apocalypso722 pon 18.2.2019 11:59

Može please neka preporuka za neki brži, izdrzljiv miš sa što manjim lagom za do 250kn, po mogućnosti jos i manje.

 

Imam neki Logitech, star cca 5-6 godina, kostao oko 250kn. Poceo se cudno ponasat, i.e. crkavat, reko bih. 

DeeKay pon 18.2.2019 20:46

Ja bih trebao preporuku za školski miš, za učenike koji svakodnevno koriste po cijeli dan i klikaju. 

 

Uzimali smo set Genius KM130  , nije neka sreća, ali zbog cijene nam je bilo prihvatljivo. Sada bih uzeli samo miševe.  Probao bih promijeniti, isplati li se uopće uzeti za srednjoškolce nešto bolje, kvalitetnije? S obzirom kako oni to sve i s koliko pažnje koriste, upitno je i da li bi neki drugi duže trajao. 

metallic pon 18.2.2019 21:02
DeeKay kaže...

Ja bih trebao preporuku za školski miš, za učenike koji svakodnevno koriste po cijeli dan i klikaju. 

 

Uzimali smo set Genius KM130  , nije neka sreća, ali zbog cijene nam je bilo prihvatljivo. Sada bih uzeli samo miševe.  Probao bih promijeniti, isplati li se uopće uzeti za srednjoškolce nešto bolje, kvalitetnije? S obzirom kako oni to sve i s koliko pažnje koriste, upitno je i da li bi neki drugi duže trajao. 

Imao sam ovog na poslu, dobro je podnosio gnjavažu!!

 

logitech-m90

Ante Re čet 28.11.2019 21:51

Gledam uzeti bežični miš i tipkovnicu, za miš bi dao oko 300kn a za tipkovnicu 500kn, rijetko će se koristit za igranje i rađe bi da iman nešto udobno za korisiti

Od miševa mi je Logitech M705 zapeo za oko ali nisam naletio na niti jednu tipkovnicu koja mi se za sad svidila

Ima neko neki prijedlog?

Drx ned 1.12.2019 18:45

Bok svima, 

 

Nisam bio siguran gdje da pitam pa se nadam da je ovdje ok. Uglavnom dobio sam zadatak naći relativno jeftini set periferija koje bi koristili za ajmo reći igraonicu. Za sada sam našao ovako nešto:

Miš SS Rival 110

Slušalice Kingston HyperX Cloud Stinger

Tipkovnica HyperX Alloy Core RGB

 

Budžet nije nužno specificiran, ali ukupna cijena od ~150€ je nekakav okvirni maksimum, a bilo bi dobro ako bi se moglo naći nešto i jeftinije pa pitam za savjete budući da za dosta jeftinijih stvari nisam uspio baš naći recenzije.

Encyanix sri 15.1.2020 19:18

Pozdrav, vec godinama kupujem isti mis (MS Bubble) kad god crkne uzmem isti novi.. Ima mi savrsen oblik za ruku, medjutim skuzio sam da nije bas najprecizniji kad sam probao nesto skuplje miseve a nikako nemogu nac neki slican ovome a da ima bolje perfomance.. pa ako tko ima neki prijedlog nekog slicnog misa a da je kvalitetan neka napise :) Inace dimenzije misa su: visina: 105mm , sirina: 62mm, dubina: 36mm. Hvala

Encyanix čet 16.1.2020 11:22
metallic kaže...

Ej, nisi naveo planiran budjet pa sam vidio ovaj u slicnom cjenovnom rangu. Dimenzijama skoro identican!

 

Link: -logitech-m110-silent-zicni-opticki-usb-sivi

 

P.s. ovaj ima silent click pa vidi dal ti pase, ako ne, imas slicnih, m90 mislim...

 Danas sam isao pogeldat m330 i sjeo je ko budali samar :D jedini minus je mozda sto je baterija na zadnjoj strani misa pa nije bas balansirana tezina ali inace sve super!

Levistej ned 2.2.2020 12:26

Imam jedan specifični request, a nisam mudar po tom pitanju.

 

Ima netko možda za preporučiti kakav "prijenosni" A4 format printer?

Ovo prijenosni je pod navodnicima jer mi je jasno da ne može biti džepnog oblika s obzirom na zahtjev ispisa na A4. Ali bilo bi ok da može na put kad se ide na godišnji/seminar/teren, tj. da nije pretežak, da je plug and print i da je čim manjih gabarita. Do 3 soma kuna je prihvatljiva cijena.

Miki_16 pon 2.3.2020 10:53

Pozdrav ekipa,

 

nadam se da sam pogodila temu...

 

Možda tražim previše za malo novca ali nema veze, uglavnom preselila sam u Njemačkoj i radi posla mi treba printer koji ima Wifi, kopiranje i skeniranje, ali da papir ne moraš jedan po jedan stavljati i slenirati, nego da može sam odjednom više papira kopirat i skenirati...i bitno mi je da tinta nije skupa..i naravno da je što jefiniji..

 

Hvala!

Mad Ant pon 9.3.2020 13:01
Ukulele kaže...

Bok ekipa.

Dvoumim između AT2020USB+ i Blue Yeti mikrofona. 

Ima tko iskustva s navedenim?

 Rode NT-USB ili AT2020USB+. Mislim da je jedino Blue Yeti omnidirectional (na prekidač), ali to jedino ako ti baš treba omni, druga dva kardioidna su bolja.

 

Ja osobno imam Rode NT-USB i kvaliteta zvuka te 0ms lag za monitoring slušalica (port direktno na mikrofonu) su jako dobri. Plus što je metalni i dođe sa malim stalkom, lulicom za montiranje i tvorničkim pop-filterom. Nije toliko za muziku koliko za govor, ali za snimanje instrumenata ipak treba nešto drugo (uglavnom još skuplje).

mate213 pon 9.3.2020 18:13

Pozz, vidim da su u temi popusti i dobre ponude dali za prijedlog mis logitech g502, komentari su isto pozitivni pa bi ga uzeo ako je najbolji izbor za te novce, 303kn?
Usput sam nasao i tipkovnicu logitech g512 za 599kn pa ako za te novce nema nekog boljeg izbora takoder bi si narucio da napokon predem na nesto bolje u odnosu na jeftinjake za 20-ak kn....
Takdoder moze i prijedlog za neku podlogu za misa do 100kn, da je raspoloziva u mall.hr?

DiRT pon 9.3.2020 20:38

Uzmi slobodno to, da sad uzimam definitivno bi uzo G512SE i G502SE. Podlogu koju imam Steelseries Qck Mini već jako jako dugo i komotno bi mogo ponovo ju uzet. Al vjerojatno ima i boljih/većih podloga do 100kn.