Periferija

Periferija - ultimativna tema

eterna luchar čet 20.1.2011 09:15

Evo pošto nisam vidio ovu temu koja bi obuhvatila periferiju općenito već imaju miševi posebnu temu i to ono što sve zanima- gamerski :D, ali ništa više...

Sudjelovao sam u par tema vezanih uz miševe za grafiku te neke druge stvari tipkovnice, zvučnike, tablete, printeri, slušalice, podloge, čitače kartica itd. Pa uz dogovor s jednim od modova dolazi ova tema... 

 

Ako imate sličnih linkova, ideja, diy, pitanja, odgovora slobodno naletiti i podjelite ovdje 

 

 

Za početak imam jedan link na Neobične miševe koje vjerovatno ranije niste vidjeli

 

MIŠEVI


Razer Abyssus Review  by Gman (kliknite link za cijeli review)

 Goliathus (fragged) Review by Mentalist

  Sharkoon FireGlider Review by zabranjeniples

   Mad Catz R.A.T.7 review by Gman

  

 

TIPKOVNICE


 

Razer Black Widow Ultimate Review by death13

 

 

SLUŠALICE

 

Steelseries Siberia RED by Mentalis

 

 

 

Plantronics Gamecom 367

 

 

Steelseries 3H by nul-3

  

 

Sharada ned 23.1.2011 16:48
eterna luchar kaže...

 

Vrlo zanimljivo {#}

Miš "Another keypad mouse" čini mi se dosta nepraktičan - ne možeš ni naslonit ruku da ne pritisneš gumbiće. Ostali miševi tog tipa imaju prilično dobra rješenja.

Ovi dječji miševi na žabice i slične stvari su već viđeni, ima takvih stvari danas u svakom IT dućanu. Rekla bih da je odprilike trećina ovih miševa neupotrebljiva ili nezgrapna.

Ima stvarno dosta dobrih miševa, a meni su najdraži "Aircraft Computer Mouse with LED Lights" i "Zero Mouse".

Mentalist ned 23.1.2011 16:50
eterna luchar kaže...
da, dobra ideja... malo ću prošvrljati forumom u potrazi za materijalom ;)

 

Imas moj review, malo je los, ali nema veze. Makar ima mnogo slika.

 

P.S.

 

Kad bi barem imali odvojen podforum, samo za periferiju.

Vapor ned 30.1.2011 12:52

Bilo bi dobro da se tema updatea sa svim reviewima s ove liste te da se stavi pod Sticky kako bi sve reviewse imali na jednom mjestu. Mislim da se za suglasnost autore ne treba ni pita jer sumnjam da bi se itko protivio. Ali da ne budemo nepristojni poslao bi se PM bar da ih se obavijesti.

Audentia uto 8.2.2011 14:59

Imao sam na umu temu slicnu ovoj, bio si brzi {#}

Citao sam reviewe i davao pluseve i minuseve misevima, headsetima i tipkovnicama

Evo prvo miševi 

 

IntelliMouse Explorer 3.0 (Intelli 3.0)

 

+ Izuzetno udoban (osobno mišljenje)

+ 5 tipki (scroll i dvije tipke sastrane koje možete bindati kako želite)

+ Cijena (40 dolara, otprilike 220 kuna)

+ Garancija (5 godina, usporedbe radi na Razer Mambu koja je četiri puta skuplja od Intellija, garancija je 2 godine)

- 400 dpi (u igrama radi savršeno, ali na desktopu pri većim rezolucijama to je premalo i presporo)

-Scroll (ponekad se ponaša čudno i radi stvari koje vi zapravo niste napravili, ispravljeno u novim verzijama)

 

 

Logitech G500

 

+ Udobnost

+ prilagođavanje miša svojim potrebama (možete mjenjati svaku tipku i programirati je kako želite, takoder možete promjeniti brzinu x i y osi)

+ 5700 dpi

- tipke sastrane su malo preblizu jedna drugoj

 

 

 

 

Logitech MX518

 

+ Odlična kvaliteta izrade (Imate osjećaj kao da držite tenk u ruci a ne miš)

+ on-the-fly mjenjanje sensitivitya (Sa dvije male tipke iznad, odnosno ispod scrolla. Meni vrlo korisno jer koristim niži sensitivity sa sniperom, nego sa npr. 74u. )

+ Cijena (moze se naći za ispod 250 kn)

+ Vrlo precizan

- Kabel je mogao biti malo duži

- Samo za dešnjake

 

 

Razer Deathadder

 

+ Izgleda izvanredno (osobno mišljenje)

+ Udoban

+ Ima left-hand edition (i ljevaci su gameri  )

+ 3500 dpi (veci dpi je koristan pri vecim rezolucijama)

- 3500 dpi verzija ima loš laser (ovo sam čuo nekoliko puta, 1800 dpi verzija navodno ima bolji)

 

 

Steelseries Xai

 

+ Oblik sličan intelliju (ako vam je udoban intelli, trebao bi biti i xai)

+ polling rate 1000hz (1ms laga – neprimjetno)

+ 5000 dpi (sto vise to bolje  )

- cijena

- lose reagira na platnene podloge (ako koristite platnenu podlogu budite spremni na ciscenje miša svakih par dana)

 

 

 

 

Vapor uto 8.2.2011 20:43

Samo da te ispravim i da kažem da DeathAdder ima vjerojatno najbolji laser na tržištu što se tiče FPSova. Ima dosta visok perfect control i što je najbolje nema prediction, što je veoma bitno za FPS igrače koji koriste low sensitivity.

 

Intelli 3.0. Što da kažem. Miš ima bolesno dobar ergonomski dizajn. Razmišljao sam o kupnji ali nakon nekog vremena scroll olabavi, te svaki put kad miš dignete i spustite na podlogu scroll se pomakne unaprijed. Što to znači za mene kao CS 1.6 igrača. Pošto imam bindan jump na scroll up, i kad bi želio defusat bombu u pola defusa bi mi skočilo i naravno izgubio bi rundu.

 

SS Xai. Miš ima odličan dizajn, dosta jednostavan što mnogima paše. Problem je kad prašina uđe u senzor i onda scroll vijuga po desktopu.

 

MX518. Sudeći po iskustvima forumaša s drugih foruma događa se da miš gubi kontakt s kabelom. Naime se to događa ako vam je kabel napregnut te ga dosta savijate dok mičete miš. Taj kvar se jednostavno riješi tako da se kupi jeftini Logitech miš i zamjeni se kabel. Što se tiče kvalitete, među najboljima. Ima ljudi koji ga imaju 4godine i još je kao nov osim logoa koji se izliže.

 

G500. Nema baš neke mane, osim pos. accelerationa na niskom DPIu.

 

Moj mali osvrt. Možda bi ovim miševima moga priključit Microsoft IntelliMouseOptical 1.1a koji ima isti senzor kao i IME 3.0(nema prediction). Može se nabaviti za 130kn. Ima isti problem sa scrollom.

 

 

 

Lista senzora gamerskih miševa Ova lista isto može poslužit

Audentia uto 8.2.2011 21:07
Vapor kaže...

Samo da te ispravim i da kažem da DeathAdder ima vjerojatno najbolji laser na tržištu što se tiče FPSova. Ima dosta visok perfect control i što je najbolje nema prediction, što je veoma bitno za FPS igrače koji koriste low sensitivity.

 

Intelli 3.0. Što da kažem. Miš ima bolesno dobar ergonomski dizajn. Razmišljao sam o kupnji ali nakon nekog vremena scroll olabavi, te svaki put kad miš dignete i spustite na podlogu scroll se pomakne unaprijed. Što to znači za mene kao CS 1.6 igrača. Pošto imam bindan jump na scroll up, i kad bi želio defusat bombu u pola defusa bi mi skočilo i naravno izgubio bi rundu.

 

SS Xai. Miš ima odličan dizajn, dosta jednostavan što mnogima paše. Problem je kad prašina uđe u senzor i onda scroll vijuga po desktopu.

 

MX518. Sudeći po iskustvima forumaša s drugih foruma događa se da miš gubi kontakt s kabelom. Naime se to događa ako vam je kabel napregnut te ga dosta savijate dok mičete miš. Taj kvar se jednostavno riješi tako da se kupi jeftini Logitech miš i zamjeni se kabel. Što se tiče kvalitete, među najboljima. Ima ljudi koji ga imaju 4godine i još je kao nov osim logoa koji se izliže.

 

G500. Nema baš neke mane, osim pos. accelerationa na niskom DPIu.

 

Moj mali osvrt. Možda bi ovim miševima moga priključit Microsoft IntelliMouseOptical 1.1a koji ima isti senzor kao i IME 3.0(nema prediction). Može se nabaviti za 130kn. Ima isti problem sa scrollom.

 

 

 

Lista senzora gamerskih miševa Ova lista isto može poslužit

Cuo sam da 1800 dpi verzija ima bolji laser nego 3500 dpi verzija, ja sam samo isprobao 3500 dpi verziju i cinila mi se perfektno, ali ovo sam pisao po reviewima

Za intellija sam osobno probao i slazem se, scroll je veliki problem

Xai nisam osobno nikad probao

MX518 je graden poput tenka

G500 je odlicaan {#}

Audentia sri 9.2.2011 17:30

Evo da bumpam malo temu, stizu headseti ;)

 

 

Plantronics GAMECOM 377

 

+ Vrlo udobne nakon par tjedana

+ Dobra kvaliteta zvuka, pogotovo bassa

+ VRLO jeftine (na ebayu se nove mogu naci za manje od 200 kn)

+ Dugačak kabel

- Prvih par puta vam stišće glavu

- nedostatak surround sounda

 

Razer Megalodon    Youtube

 

+ Vrlo visoka kvaliteta izrade

+ Izvrstan noise cancelling

+ Mikrofon (moze se i zakretati, udaljavanje ili priblizavanje)

- Cijena (kod nas oko 1500 kn)

 

Roccat Kave

 

+ Izgledaju izvrsno :D (osobno mišljenje, najljepši headset)

+ Odlična kvaliteta zvuka

+ Vrlo dobar noise cancellation

- Cijena kod nas (oko 900 kn)

 

Sennheiser PC 350

 

+ Izvrstan noice cancelling (i mikrofon ima noise cancelling)

+ Mikrofon je odličan

+ Izvrstan zvuk

- cijena (1500 kn)

 

Steelseries Siberia v2

 

+ Solidan noise cancelling

+ Udobne

+ I nisu toliko skupe za ono što nude (oko 700 kn kod nas)

- Mikrofon i nije baš najbolji

 

Vapor pet 26.8.2011 16:14

Jooj poludio sad. Ubacio sam sve reviewe koji su u podforumu periferija, link na review, link na autora, i jednu sliku i glupi silverlight se crasha i sve nestalo. Ako uvatim volje napravit ću opet. Ali večeras.

Vapor pon 29.8.2011 23:41

Prebolio sam izgubljeni post u kojeg je uloženo sat i pol vremena. Ovaj put ću bez slika stavljat reviewe, nakon što spremim post, onda ću postupno dodavat slike jer se bojim Sliverlight crasha.

 

Kako god, izvolite listu svih reviewsa(recenzija) iz podforuma periferija.

 

Miševi

 

• Logitech G400 by mind_challenge

  

Prestigio PMSG1Y by Vapor

  

Sharkoon Fireglider by zabranjeniples

  

Razer Mamba by Razer_Copperhead

  

Logitech G700 by Ivsa

  

Razer Abyssus by Gman

  

Mad Catz R.A.T7 by Gman

  

Chicony MS-9656 by vexx5555

  

Wintech G3 by pandza94 + mini review Wintech G3 by ERROR1911

  

Razer Imperator by Gauta

  

Logitech G500 by Ranko Kukumar (ex.Weky)

  

Razer DeathAdder by Mentalist 

  

Logitech Perfomance vs Logitech G700 by Sale_ds

  

 

Tipkovnice

 

Razer Black Widow(Mehaničke tipkovnice) by death13

  

Logitech G110 by DamageHigh 

Gigabyte KM-7600(tip. + miš) by vexx5555

  

Logitech G510 by mata_87

  

Slušalice

 

Speedlink Medusa NX Stereo by M4X

  

Logitech G35 by Spyware

  

Logitech G330 by Ranko Kukumar

  

SteelSeries Siberia Red Edition by Mentalist

  

 

 

Zvučnici

 

Logitech Z313 by explorer 4

  

Logitech z2300 by explorer 4

  

Logitech Z323 by M4X

  

Genius HF3000A by Batista

  

Divoom XFORCE3 by explorer 4

  

Podloge

 

Razer Goliathus Fragged Edition by Mentalist 

  

 

TV kartice

 

• AverTV Duo Hybrid II by igy

  

To do: Dodat slike ispod svakog reviewa. √

To do: Dodat linkove na profile autora, sutra kad budem imao više volje.  

 


Vapor uto 30.8.2011 13:49
Vapor kaže...

Bilo bi dobro da se tema updatea sa svim reviewima s ove liste te da se stavi pod Sticky kako bi sve reviewse imali na jednom mjestu. Mislim da se za suglasnost autore ne treba ni pita jer sumnjam da bi se itko protivio. Ali da ne budemo nepristojni poslao bi se PM bar da ih se obavijesti.

 

Sale_ds kaže...

Ne radi link u gornjoj listi, veli da stranica ne postoji {#}

 

btw, dobra ideja za listu..stvarno korisno  {#}

Hvala, ispravio sam. Sluačajno sam kopirao nešto drugo.

 

Ideja za listu postoji odavno, samo sam je sad realizirao. BIli bi ljepše da je zasebna tema ili da se post premjesti odmah ispod glavnoga.

Vapor sri 31.8.2011 13:08

Vjerojatno već mnogi znate, ali eto da ima u ovoj temi. SteelSeries je izbacio novog glodavca.

 

SteelSeries Sensei - link sa specifikacijama

 

Moje mišljenje da je ovo teški marketinški miš.

 

-Procesor snage kao 75mhZ, 1994. Pentium - ovo je dobro, jer miš funkcionira sam za sebe, ne opterećuje PC, portove. Totalno neovisno radi.

-11,400 DPI poduplani senzor od Xai-a uz pomoć procesora

-Svijetla - ko voli nek izvoli

-Revolucionarni lift distance- to ima moj Prestigio

-LCD Display-ovo je veoma zgodno, pogotovo za Lan igrače. Ne trebaju cijelo vrijeme instaliravat drivere nego sve podese kroz miš.

 

Cijena: oko 90€

 

 

Vapor sri 31.8.2011 13:15
PLASMAorLCD kaže...

Skoro 12k DPIa, šta nije to malo pretjerano? ^^

Pretjerano da. Danas se misli da su miševi bolji što imaju više DPI. Ovi na videu govore da nije sve u tome. Ali zašto ne stavit puno DPIa i osigurat sebi takav dio tržišta gdje je miš bolji što ima više DPIa + ostatak tržišta kojem su bitne mogućnosti i kvaliteta miša.

 

Veoma pametan potez SteelSeriesa.

 

http://www.youtube.com/watch?v=7ALPox-q8Lw

0:36 Kim Rom: "Technology today has become this wierd game about having really high numbers and everything... Billion dpi!"