Periferija

Odrzavanje slusalica

matija656 čet 9.8.2018 21:26
Matek27 kaže...
  1. Evo, nabavio sam HyperX Cloud Alpha, apsolutno su odlicne. Pitanje je, kako da  ih odrzavam, da dulje traju?

 nema tu neke posebne tehnike

tu i tamo sa vremena na vrijeme ih malo prebriši sa vlažnim maramicama, da ih očistih malo i pobrišeš masnoću od kože / kose na jastučićima

drugo nemaš što raditi , jer su konstrukcijski odlične, neće se samo tako pomotati (osim ako ne sjedneš na njih)

vlažne maramice i redovito čišćenje / brisanje njima bude sasvim dovoljno

tako sam ja radio sa svojim cloudicama i u dvije godine su bile kao nove

FLes sub 1.9.2018 16:59

Kupio sam HyperX Cloud Alpha headset budući da ga svi hvale. Problem je u tome što užasno smrdi. Ono kako plastične/gumene stvari smrde dok ih tek izvadiš iz kutije, ali ovo već da dana bez prestanka smrdi. Usmrdi cijelu sobu. Čak i dio glave na kojem ih se drži nastavi smrditi po slušalicama dok ih se skine.

 

Sennheiser slušalice koje isto imam nemaju baš nikakav miris (HD 429 i HD 380 pro).

 

Kako se riješiti tog smrada?

Matek27 ned 2.9.2018 02:47
FLes kaže...

Kupio sam HyperX Cloud Alpha headset budući da ga svi hvale. Problem je u tome što užasno smrdi. Ono kako plastične/gumene stvari smrde dok ih tek izvadiš iz kutije, ali ovo već da dana bez prestanka smrdi. Usmrdi cijelu sobu. Čak i dio glave na kojem ih se drži nastavi smrditi po slušalicama dok ih se skine.

 

Sennheiser slušalice koje isto imam nemaju baš nikakav miris (HD 429 i HD 380 pro).

 

Kako se riješiti tog smrada?

 Mogu reć' da sam i ja primjetio nekneki smrad na tim jastučićima, al' nakon nekog vremena jednostavno izgubi miris. Eventualno ih pobriši sa vlažnim maramicama jedanput, al s vremenom ce jednostavno nestat taj smrad

Stjepanj ned 2.9.2018 10:44
FLes kaže...

Izvor smrada su definitivno jastučići koji idu preko uha. Smrde po češnjaku. Brisanje alkoholom ne pomaže.

 Jbga tko zna gdje su to kinezi drzali..mozda da ih pospricas s nekim mirisom.lp

FLes ned 2.9.2018 12:48

Nema im pomoći. Naručio sam Brainwavz.

 

Malo sam guglao taj problem i vidim da se na nekoliko mjesta na amazon.de spominje smrad po češnjaku / luku. Al očito većini ljudi to nije veliki problem. Meni je nepodnošljivo :)

Kewin ned 2.9.2018 15:59

Novi jastučići kod clouda imaju takav miris koji s vremenom nestane eto ja ih imam več 4 godine i več se polako vidi na headbandu ispucala koža. Također možeš zatražiti od kingstona to jest od hyperX-a da ti pošalju rezervne jastučiće na njihov trošak (traže serijski broj slusalica kao dokaz) Što se tiče samih slušalica ništa se ne klima ili raspada. Što se održavanja tiče lagano brisanje je najbolje nikako ne namakati jastučiće jel se inače unište. i ako želiš nabavi si ili napravi neki headset stalak.