Periferija

Koji kontroler izabrati?

domi321 ned 29.7.2018 15:59

Cesto igram na kaucu crash bandicoot,rocket league,BO3 i jos puno toga onda mi je glupo igrat na xbox 360 kontroleru koji ima kabel duzine metar i pol.

 

Gledam da si uzmem xbox one wireless kontroler sa pc adapterom za 600 kuna i miran sam.

 

Mene jedno zanima jel ce s tim kontrolerom bit ''plug and play'' ili cu isto morat skidat raznokakve emulatore kao za xbox360 kontroler?

CroVandal ned 29.7.2018 16:05

to ti ovisi o igri, modernije igre podrzavaju ps4 i xbox one/360 gamepade ali starije ne pa moras emulirati nekako. ja moram sa ps4 gamepadom emulirati x360 na nekim igrama jel jednostavno nije podrzan. mozes nabaviti wireless prijamnik za x360 gamepad pa igras bezicno

AA-d00d ned 29.7.2018 16:14

Igraš na PCu? Nove verzije xbox one kontrolera imaju ugrađen bluetooth. Tako ja imam spojen na PC. Dobre usb bluetooth donglove imas za 100kn, da se i jeftinije naci ali nisam siguran u njihovu kvalitetu.
Ugl nove verzije se estetski malo razlikuju od starih (laik ce se lako zeznut pri kupnji), ali najsigurnija provjera je ako ima 3.5mm prikljucak za slusalice, to imaju samo nove verzije kontrolera koje kao sto rekoh imaju i bluetooth.

domi321 ned 29.7.2018 16:23
AA-d00d kaže...
Igraš na PCu? Nove verzije xbox one kontrolera imaju ugrađen bluetooth. Tako ja imam spojen na PC. Dobre usb bluetooth donglove imas za 100kn, da se i jeftinije naci ali nisam siguran u njihovu kvalitetu.
Ugl nove verzije se estetski malo razlikuju od starih (laik ce se lako zeznut pri kupnji), ali najsigurnija provjera je ako ima 3.5mm prikljucak za slusalice, to imaju samo nove verzije kontrolera koje kao sto rekoh imaju i bluetooth.

 nije problem u novcu vec ne znam nastelat kontroler zato zelim plug and play

Probao sam sa 360 emulatorom,radi na dve tri igre a na ostalih 5 ne zeli a i kvaliteta tog 360 xbox kontrolera nije bog zna sta.

 

Samo sam htio provjerit jel dobar taj xbox one kontroler za pc?

AA-d00d ned 29.7.2018 16:29

Cek, nisam skuzio na kojoj platformi igras da ti treba emulator? Na PCu sve igre koje podrzavaju kontrolere rade sa xinput APIem na kojem rade i xbox 360 i xbox one kontroleri. Tako da je to cisti plug n play (osim ako ces koristiti neki bluetooth dongle pa je potrebno instalirati driver za to).

Sto se tice kvalitete xbxox one kontrolera, ja sam jako zadovoljan. Mozda najveci upgrade je drugaciji dpad u odnosu na 360 koji je bio smece (dpad, ne nuzno i kontroler cijeli :)

domi321 ned 29.7.2018 16:32
AA-d00d kaže...
Cek, nisam skuzio na kojoj platformi igras da ti treba emulator? Na PCu sve igre koje podrzavaju kontrolere rade sa xinput APIem na kojem rade i xbox 360 i xbox one kontroleri. Tako da je to cisti plug n play (osim ako ces koristiti neki bluetooth dongle pa je potrebno instalirati driver za to).

Sto se tice kvalitete xbxox one kontrolera, ja sam jako zadovoljan. Mozda najveci upgrade je drugaciji dpad u odnosu na 360 koji je bio smece (dpad, ne nuzno i kontroler cijeli :)

 Na PCu

 

Kuzis moram skonfigurirat kontroler jer mi je tipa X-Y a Y-X,onda te fileove moram prebacit u main folder od igre.

 

Nekad radi a nekad ne,xbox one kontroler kupujem sigurno onda ali nadam se da necu imat isti problem ko i na 360 kontroleru

AA-d00d ned 29.7.2018 16:38

Aha, ti zelis zapravo zamijeniti te dvije tipke? E u to se ne kuzim, zapravo prvi put cujem da se netko igra stim.

Sad sam se inace sjetio, za bluetooth vezu ti je potreban win10 sa anniversary updateom. Isto tako morat ces updateat firmware (cas posla) osim ako u međuvremenu nisu poceli pakirati kontrolere sa najnovijim fw.

Alkaline ned 29.7.2018 16:51
domi321 kaže...
Kuzis moram skonfigurirat kontroler jer mi je tipa X-Y a Y-X,onda te fileove moram prebacit u main folder od igre.

 Ti imaš nekakav fejk. Sa pravim XBOX 360 controllerom na PC-u nema potrebe za takvim podešavanjima.

error_666 ned 29.7.2018 19:16
AA-d00d kaže...
Igraš na PCu? Nove verzije xbox one kontrolera imaju ugrađen bluetooth. Tako ja imam spojen na PC. Dobre usb bluetooth donglove imas za 100kn, da se i jeftinije naci ali nisam siguran u njihovu kvalitetu.
Ugl nove verzije se estetski malo razlikuju od starih (laik ce se lako zeznut pri kupnji), ali najsigurnija provjera je ako ima 3.5mm prikljucak za slusalice, to imaju samo nove verzije kontrolera koje kao sto rekoh imaju i bluetooth.

 Da , ima dosta  razlika između starijih i novih  modela , ali , ne mora znaciti da ima BT ako ima 3.5mm ulaz . 3.5 mm je uveden malo  prije , a BT je uveden u tkzv  "S" i  "X"  verzije controllera . 

 

@domi

Najbolje ces prepoznati po home tipki . na regularnoj verziji home  je na odvojenoj povrsini i plastika je ugl  druge boje , dok je na novijim sve dio jedne cjeline ( vidi sliku ) . Sto se tice spajanja  ja sam problem rijesio sa ovim , i mislim da nema potrebe za onim MS-ovim adapterom ako je samo jedan controller ,  i naravno ako  ima  BT podrsku   .  2.5 dolara i radi besprijekorno , nijedan put nije izgubio konekciju . 

Matek27 čet 9.8.2018 18:34

nabavi produzni za sitnis i uzivas


edit

a ako bas zelis, Steam ti ima native support za dualshock 4, xbox one controller i sl. ako igras na steamu samo se s time poigras, ako ne, ubacis igricu preko na Steam kao "non Steam game" i potpuno isto ti bude. Kazes iz iskustva, koristim dualshock 4 tako na PCju

MEDO11 pet 10.8.2018 13:29
Alkaline kaže...
domi321 kaže...
Kuzis moram skonfigurirat kontroler jer mi je tipa X-Y a Y-X,onda te fileove moram prebacit u main folder od igre.

 Ti imaš nekakav fejk. Sa pravim XBOX 360 controllerom na PC-u nema potrebe za takvim podešavanjima.

 

ja imam fake pa radi normalno, nemoram niš podešavat tako da nemam pojma šta je ovaj kupio :D

domi321 pet 10.8.2018 23:34
Matek27 kaže...

nabavi produzni za sitnis i uzivas


edit

a ako bas zelis, Steam ti ima native support za dualshock 4, xbox one controller i sl. ako igras na steamu samo se s time poigras, ako ne, ubacis igricu preko na Steam kao "non Steam game" i potpuno isto ti bude. Kazes iz iskustva, koristim dualshock 4 tako na PCju

 ma znam to al iz nekog razloga tipa kad spojim dva kontrolera ne prepoznaje drugog i ne mogu igrat split screen a drugi problem mi je to sto kad igram sa kontrolerom preko big screena na steamu mis sam od sebe pocne ic u gornji lijevi kut.

Matek27 sub 11.8.2018 00:37

Ha onda to kaj sam rekel, nabavit produžni od kolko god metara ti treba i uzivas... Po meni ne treba izdvajat tolke pare za gamepad, vise se isplati to potrošit na igrice ili neki drugi dio periferije... Ja svoj Dualshock 4 nebi ni 'zeo da nije bil na 55% popusta

mariclius pet 29.3.2019 19:19

Kupio sam si xbox one bežični kontroler za pc. Zanima me da li ima tko preporuku za punjive baterije? Pročitao pohvale za Sanyo Eneloop Pro baterije, ali ne nalazim takve tj. baš točno sa takvim nazivom.

AmonZero sub 30.3.2019 08:30

Kupis i punjac za te baterije u ikei isto nekih 15kn.

Znaci ja sam isto kupio prije nekoliko tjedana xbox one kontroler i trazio dal da kupim bateriju od xboxa il ove eneloop. Skoro pa sam kupio te od panasonica eneloop za 300kn dok nisam naletio da ovaj podatak za ikeine punjive baterije. Na kraju kupio 4 baterije i punjac za nekih 60-70kn i super zadovoljan.

mariclius sub 30.3.2019 12:53

Odlično:) Naručiti ću si danas. Vidim da nemaju plaćanje pouzećem. 70 kn + dostava 59 kn. Čudno da im je dostava tako skupa. Kako god naručiti ću si. Inače, xbox one kontoler za pc kupio na mall.hr. Prezadovoljan sam. 

nedac96 čet 12.9.2019 20:24

pozdrav, upravo razmisljam kupiti novi gamepad, dvoumim se izmedju xbox one controlera i logitech f710. Zanima me da li ce se normalno moci xbox kontroler preko bluetootha spojiti na racunar ili moram uzimati usb adapter, i da li npr u igri fifa je na njemu r1 brzo trcanje, kocka šut, x dodavanje ili ima svoje kontrole koje se ne mogu mjenajti. I logitech f710 da li je podrzan za windows 10? isto ima xinput da li ce za njega trebati neki emulator opet ili ne?

Ladiesman 312 čet 12.9.2019 20:43

Meni se spaja xbox one gamepad na pc u roku 2 sekunde na win 10 pro. Inače koristim doslovno najjeftiniji bluetooth adapter koji sam uzeo prek ali expressa za dva dolara. Ovo kaj igram s gamepad-om je sve prek steam-a i tam je support za xbox one gamepad odličan, pa ne znam točno kakvu podršku za gamepad ima fifa odnosno origin, ali vjerujem da ne bude problema jer svi igraju fifu s gamepad-om pa je valjda i podešavanje kontrolera podržano.

nedac96 čet 12.9.2019 21:53
Ladiesman 312 kaže...

Meni se spaja xbox one gamepad na pc u roku 2 sekunde na win 10 pro. Inače koristim doslovno najjeftiniji bluetooth adapter koji sam uzeo prek ali expressa za dva dolara. Ovo kaj igram s gamepad-om je sve prek steam-a i tam je support za xbox one gamepad odličan, pa ne znam točno kakvu podršku za gamepad ima fifa odnosno origin, ali vjerujem da ne bude problema jer svi igraju fifu s gamepad-om pa je valjda i podešavanje kontrolera podržano.

 Da li se mora kupiti bas taj adapter, ili moze kako gledam na youtubu spojiti samo na racunar preko bluetootha, bez adaptera?

Ladiesman 312 čet 12.9.2019 22:11
nedac96 kaže...
Ladiesman 312 kaže...

Meni se spaja xbox one gamepad na pc u roku 2 sekunde na win 10 pro. Inače koristim doslovno najjeftiniji bluetooth adapter koji sam uzeo prek ali expressa za dva dolara. Ovo kaj igram s gamepad-om je sve prek steam-a i tam je support za xbox one gamepad odličan, pa ne znam točno kakvu podršku za gamepad ima fifa odnosno origin, ali vjerujem da ne bude problema jer svi igraju fifu s gamepad-om pa je valjda i podešavanje kontrolera podržano.

 Da li se mora kupiti bas taj adapter, ili moze kako gledam na youtubu spojiti samo na racunar preko bluetootha, bez adaptera?

Ne treba ti ovaj microsoft adapter, bitno da imaš bluetooth na pc-u. Ak si kupiš gamepad s tim microsftovim adapterom onda se možeš i prek njega spajat.

nedac96 čet 12.9.2019 22:46
Ladiesman 312 kaže...
nedac96 kaže...
Ladiesman 312 kaže...

Meni se spaja xbox one gamepad na pc u roku 2 sekunde na win 10 pro. Inače koristim doslovno najjeftiniji bluetooth adapter koji sam uzeo prek ali expressa za dva dolara. Ovo kaj igram s gamepad-om je sve prek steam-a i tam je support za xbox one gamepad odličan, pa ne znam točno kakvu podršku za gamepad ima fifa odnosno origin, ali vjerujem da ne bude problema jer svi igraju fifu s gamepad-om pa je valjda i podešavanje kontrolera podržano.

 Da li se mora kupiti bas taj adapter, ili moze kako gledam na youtubu spojiti samo na racunar preko bluetootha, bez adaptera?

Ne treba ti ovaj microsoft adapter, bitno da imaš bluetooth na pc-u. Ak si kupiš gamepad s tim microsftovim adapterom onda se možeš i prek njega spajat.

 Nešto me vise vuce na Logitech f710 ili f310, najvise radi rasporeda tipki tj gdje se nalaze strelice, na analog nisam bas navikao igrati i tesko bi se privikao na xbox kontroler. I logitech ima xinput tako da mislim da bi bilo sve podrzano kao i na xbox bez nekih emulatora

azzie pet 22.11.2019 17:14

Kupio bih xbox controller koji bi koristio na PC-u i eventualno preko steam link aplikacije na minix androidu box-u. Zanima ako moram uzeti ovaj sa dodatnim USB adapterom radi spajanja na pc i box ili mogu samo gamepad bez tog adaptera (bluetooth spajanje).

 

https://www.mall.hr/gamepad/microsoft-bezicni-kontroler-za-xbox-one-crni-usb-adapter-za-windows-10

 

ili mogu uzeti ovaj :

 

https://edigital.hr/pribor/microsoft-xbox-one-bezicni-kontroler-sports-blue-p673516

 

 

 

error_666 pet 22.11.2019 17:38

Koristio na oba nacina , tj i preko bt adaptera od 2 dolara i sad preko microsoftovog usb donglea, i mogu reći da je iskustvo koristenja isto . Po meni, ako se spaja samo jedan controller, ići uz bt adapter najjeftiniji (samo treba bit 4.0 standard ) , a ako su dva ili vise ići s ms dongleom jer se na bt adapter moze spojit samo jedan.