Periferija

Koji gamepad/kontroler za PC?

Alkaline čet 21.5.2020 20:31

Žičani: XBOX 360

Bežični: XBOX ONE ili PS4 + Bluetooth dongle

 

Sve ostalo nije vrijedno spomena. D-padovi užasni i neprecizni, gljive imaju ogroman deadzone, nisu centrirane,

gumbi previsoki, stružu, okreću se, šugava plastika, pol ih ne podržava Xinput, you name it...

Čitatelj uto 22.9.2020 11:01

Trazio sam Gamepad koji moze emulirati Xbox funkcije, ali i napredne kontrole,

da emulira misa, tipkovnicu, i uspio sam naci.

 

Nacon GC-400ES

 

I to sasvim slucajno u Mülleru.

 

Jedino nije opisano kako se prebacuje u koji mod u uputstvima,

tj. fali opis za Xbox mod.

 

 

 

 

Dakle ove tri tipke su u igri.

Za XBOX mod - stisnuti skupa odjednom lijevu i srednju tipku (tocka i tri crte) - desni prsten oko gljive ce zasvjetliti ljubicasto (XBOX mod)

 

Za normalni mod - stisnuti skupa odjednom lijevu i desnu tupku (tocka i dvije tocke) - desni prsten oko gljive ce svijetliti plavo (normalni mod)

Za napredni mod (u kojem se mogu podesavati makroi, tipke s tipkovnica bindati itd) - stisnuti skupa srednju i desnu tipku (tri crte i dvije tocke) - desni prsten oko gljive ce svijetliti crveno.

 

U tom modu je moguce imati 4 profila spremljenih na gamepad, dodaju se preko softwarea, i jednom spremljeni na gamepad rade plug-and-play na bilo kojem PC-u.

 

Nemam konzole pa ne mogu probati, al navodno radi i na PS4, za XBOX se nista ne spominje, al moguce da radi.

 

Od zgodnih dodataka je kabel koji se moze skinuti (nije univerzalni tip-c, tako da se mora kupit od njih), i utezi za gamepad (prava stvar, za one koji ne vole lagane gamepade).

 

Za platformere je super, a moze glumiti i misa, tipkovnicu, sve po potrebama. Sa donje strane ima dodatne 4 tipke, slicko kao i napredni Xbox kontroler.

 

https://www.youtube.com/watch?v=6VWOPWofeno

 

Cak i originalnom videu nije prikazan ni spomenut Xbox mod - ali tu je, postoji i radi normalno.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hySUfSK7N0I

https://www.youtube.com/watch?v=BctBN-MOs7E

 

https://www.indiegogo.com/projects/nacon-gc-400es-the-alpha-pad#/

 

Materijal je dobar, fino lezi u ruci, meni sluzi trenutno Helheim Hassle, jer igra je super,

ali PC kontrole sa tipkovnicom se ne mogu mijenjati - i kad dodjete do segmenta

gdje je potrebna brzina i spretnost u cupanju udova i prebacivanja, bacanja itd,

nemate sanse sa tipkovnicom, jer su tipke tako naslagane da jednostavno nije moguce brzo odreagirati.

 

https://store.steampowered.com/app/1095120/Helheim_Hassle/

 

Ali u Xbox modu radi super, jer za Xbox i Switch je optimizirana igra.

 

Povoljan kontroler sa naprednim funkcijama.

Originalna cijena od 109€ - toliko sigurno ne vrijedi (bar se sa ovako losim uputstvima i osrednjim softwareom),

ali za 45-50e je sasvim dobar. Podrsku ima i dan danas, bas jucer je dosao novi Firmware za kontroler, tako da developeri nisu zaboravili na njega,

premda je iz 2016.

Čitatelj ned 11.10.2020 14:24

Naravno da nemam potrebe, ali igre koje imaju podesene profile za XB kontroler,

ovo je super, jer imas i XB mod, i klasicni Gamepad mod (kao tvoj Logi), i napredni mod

gdje simulira mis i tipkovnicu, nesto kao Steam Kontroler.

 

3in1 po cijeni 1

Rhodin sub 7.11.2020 15:39

Nemrem nać normalnu ponudu XBox wireless controllera.

Vidim da je bio na Mall.hr za 163kn, sad ima oko 460kn, dok je ovaj prvi nedostupan.

 

Navodno su bolji od PS4. 

 

E, sad, znam da će PS5 moć na PC, imat ću 2, al da ne preštekavam, volio bih Imat wireless (ili bolje Bluetooth?) 2 komada za PC.

 

Također, nadam se da radem2 istovremeno u igrama koje podržavaju local multiplayer?

 

Black Friday je skoro, pa se nadammi nekim cijenama pristojnim.

 

fer-de-lance sri 3.2.2021 10:02

Da, možeš koristiti ps4 gamepad, najbolje sa ds4windows, radi perfektno i prek kabela i prek bluetootha.

I sam gamepad je odličan, a možeš ga dosta povoljno nabaviti kad su akcije, ili kupi polovni (prodaje jedan kolega tu na forumu, pogledaj oglase).

 

fer-de-lance pet 5.2.2021 16:58

Najvjerovatnije ne.

Jel se pokazuje kao normalni bluetooth adapter (dolje kod sata, plava bluetooth ikonica)?

Inače, nisu ti BT adapteri nekaj skupi, vjerovatno i kod nas po dućanima ima za manje od 50 kuna, možda i za 20.

 

vrinho pet 5.2.2021 21:22

Imao sam i ja neki prastari BT i radio je nikako, stalno gubio konekciju dok nisam s alija nabavio za nekih 40kn, BT v4.0 i to je onda bilo to. Prešao dosta igara kao i RDR 2 bez imalo laga i problema. Vrhunski, prije dvije godine uzeo na akciji sa Sancte za 200 kn, bagatela za takav gamepad.

fer-de-lance pet 5.2.2021 21:32

Da, to s dongelima je čista lutrija, evo moj je BT 2.0 ili tak nekaj, mislim da nekih 15 godina ili više star, i radi perfektno s DS4 gamepadom, instant se spoji i apsolutno nikad ne gubi vezu, a latencija 5 ms (koristim DS4Windows, pa možda zato).

 

error_666 pet 5.2.2021 23:01

Prije nego sam nabavio wireless adapter za xb1 controllere, koristio neki jeftini generički s eBay od 2 dolara. Perfektno radio, nikad nije izbacio,samo, mislim da je za te controllere uvjet 4.0 ver da mogu raditi.

Aportus uto 13.4.2021 19:40

Gledam vec neko vrijeme kontroler za PES na pcu i odlucio sam se za xboxov, dvoumim se izmedu dvije serije. Novija verzija "Microsoft Xbox Wireless Controller gamepad, bijeli (QAS-00002)" - click  ne dolazi sa USB adapterom pa da mogu wireless na pcu derat dok druga starija verzija dolazi sa adapterom, cijena im je ista. "Gamepad MICROSOFT XBOX + Wireless Adapter za PC, 4N7-00002" click

Ima li tko iskustva sa navedenim kontrolerima, ako je probao oba jel ima neke velike razlike i jel je dobar bundle sa adapterom ? 

 

error_666 čet 15.4.2021 20:27

Pa ni stariji ne dolaze sa adapterom uvijek ( imaju verzije samo kontroler i sa adapterom ) Sto se tiče novog ne znam jer nisam koristio  , navodno je poboljšan još , ali za stare mogu .

Imam dva , prvi je kupljen zasebno ,a  drugi u kompletu sa adapterom 

Novi je vj malo bolji , ali po meni najbolje da ganjaš stariji sa adapterom  u mall.hr . Sad je 467 kn , ali ako ti se ne žuri sačekaj malo , često je na akciji . Ja sam taj bundle  platio 270kn sto je po meni  prejeftino za takvo nešto  , pogotovo kad se uzme u obzir da je adapter sam oko  200 kn