Periferija

Headphones (Vaša kolekcija / Oprema / Recenzije)

fix sri 28.6.2017 00:27

Ponukan aktivnostima u "slušalice za glazbu" temi odlucio sam pokrenuti novu, pa da ovdje preselimo bitke i pohvale, a moze tu i tamo preporuka.

 

Ovo je tema za slušalice entuzijaste i samoprozvane audiofile ( :D ) i sve koji se tako osjecaju, ali možda prije svega da se "upoznamo" preko naše opreme, pa da krenem:

 

Ova pošast me uhvatila relativno nedavno, možda prije godinu dana iz čiste znatiželje i preraslo u financijski najneisplativiju stvar ikad, i najdrazu :)

 

Napominjem da, ukoliko postoji interes, mogu napraviti recenziju svih mojih slušalica, ako je to nekome korisno :)

 

Moje prve "prave" slušalice su bile Sony MDR-7506 koje sam kupio iz čiste znatiželje ne znajuci da pecam sitne ribe u oceanu.

 

http://i.imgur.com/SAL9Ygq.jpg

 

Moj vjerni odani drug Fostex T20RP mk3, rastavljene i sastavljene i neprepoznatljive, u kuloarima poznate kao modding slušalice, sredjen headband, zamjenjeni padovi, izolirane vatom etc. Generalno služe za gaming u paru sa Vmoda Boompro.

 

http://i.imgur.com/v1JQJiu.jpg

 

Sennheiser HD600, tale of two sennheisers, part I

 

http://i.imgur.com/bjmh4O6.jpg

 

Sennheiser HD650, tale of two sennheisers, part II

 

http://i.imgur.com/QqyFsAg.jpg

 

Pokusavam sloziti neki bang for buck source i izmjenjao sam tone DACova i ampova, slusao svoju cijelu kolekciju slusalica na od O2, MagniModi2U, Jotunheima(dac chip), LittleDot mkIII i kojekakvih Marantza ali nista mi nije opravdalo keširanje tolikih para da zamjenim dva kineza - SMSL SD-793II (sluzi kao DAC) i SMSL sAp VI (amp) (recenzija ukoliko je potrebno :) ). U kompu stoji soundblasterZ i sluzi za procesiranje mikrofona za boompro :) Takodjer na slici VEclan espresso Monk Plus, najdraza stvarcica koju sam ikad kupio, ova mala cuda zasluzuju preporuku odma i bilo kome :)

 

http://i.imgur.com/cvC4Loe.jpg

 

I evo jos par slikica cijelog setupa (i lineupa :D )

 

http://i.imgur.com/feYbDCq.jpg

http://i.imgur.com/onC8Y3V.jpg

http://i.imgur.com/tYVMsOt.jpg

 

 

Pucajte!

 

PS: Prilicno sam neuk i duze sam pokusavao staviti slike lijepo kao thumbove nego sto sam pisao ovo, ako netko moze objasniti kako da stavim thumb a ne imgur link, bio bi zahvalan :) dotad se ispricavam na ruznim linkovima (bar su tocni :D )

fix čet 29.6.2017 12:49

m40x i mdr7506 su vjerojatno najbolji omjer uloženo dobiveno u toj entry kategoriji, to je generalno sto preporucujem prvo kad netko pita za slusalice.

 

Superlux ima neke meh modele ali to je sve slabo.

malak čet 29.6.2017 14:29

U mene je trenutno Shure SRH840. Buduci da prije nisam imao studijske slusalice ogromna mi je razlike u odnosu na low budget slusalice. Sad gledam da kupik neki interface, za oko mi je zape NI komplete audio 6 jer bih u buducnosti na to spojio i mikrofon, gitaru..a u obzir dolaze i studijski monitori 😁

Scribbles čet 29.6.2017 21:22

Pozdrav,

 

Nadam se da mi ne zamjerate da pitam ovdje :)

 

Ako bi mi netko mogao preporuku dati, prije sam več postao na ovom forumu i na kraju sam suzio izbor na dvije solucije:

 

1. Philips Fidelio X2

2. AKG 712 Pro

 

Na njih ide amp+dac FiiO E10K i mikrofon Vmoda Boompro

 

Nikako da dođem do zaključka između njih.

 

Primarni fokus je gaming i to competitive i single player (FPS primarno)

 

fix pet 30.6.2017 00:07

Hmmm onda bi mogao razmotriti i audio technica u tom cjenovnom rangu, ali ako bas od to dvoje ja bi uzeo k712 jer imaju nesto neutralniji ton i mozda bi bilo lakse pozicionirati neprijatelja, x2 su vise za laid back gejming sa naglasenijim low endom da te immersaju u atmisferu.

Osobno da kupujem slusalice za kompetitivni fps uzeo bi ath ad1000x ili dosta jeftiniju ad900x varijantu.

matija656 sri 5.7.2017 17:30

ajde da i ja napišem koju ovdje, više za info što sam radio, nego li da pišem što imam, jer to i piše pod moj pc

 

uglavnom, posjedujem dt770 pro 80 ohma pola godine, koje su uparene sa fiio e10k

najbolja investicija koju sam mogao i koju jesam napravio od periferije ikad

mislio sam da su cloudice odlične, ali tek sa dt770 (koje nisu savršenog zvuka, ali opet odličnog, i zatvorene a ne otvorene) sam skužio koliko više detalja i zvuka može doć sa boljim slušalicama i adekvatnim audio riješenjem

e10k je entry lvl dac/amp, ali dovoljan da dt770 80 ohma radi punim plučima i savršeno se slaže sa njima, iako imam problem na njemu da pri nižim frekvevncijama, prilikom pojačavanja zvuka imam smetnje u desnom zvučniku, tj krčanje, ali ne smeta pri normalnom korištenju i ne utječe na zvuk, a i s obzirom da sam dac kupio polovan za 350 kn, dešava se samo pri nižim frekvencijama, i to samo dok pojačavam ili smanjivam, ne obračam pažnju na to i ne semta mi 

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ 

 

e sad, razlog zbog kojeg ovo pišem

kao što sam rekao, trenutno obožavam svoje dt770 (što od udobnosti, što od zvuka), i do neki dan sam ih imao u stock formi, tj zadnje vrijeme sam proveo lutajući po netu tražeći načine kako bi ih mogao "poboljšati", tj modati

 

Dvije teme su me zaintrigirale:

Prva je vezana za ljepljenje izolacijskih materijala i utega unutra slušalice, te stavljanja 3 materijala s prednje strane za smirivanje viših frekvencija

Iz ove teme sam za sad napravio samo prednji mod, tj imam papir od kuhinjskog ubrusa i mrežicu za police (1 komad od svakoga), ako stavim tkaninu unutra (krpica od mikrofibre za brisanje naočala) zvuk mi je previše prigušen i ne paše mi

Ovako sa samo jednim papirom i mrežicom za police, više frekvencije su smirenije, bass je malo slabiji, srednji aspekt tonova se više primjeti i lakše čuje, te isto tako i čujem više detalja, jer bass i visoki tonovi su slabiji, pa više detalja iz srednjeg spektra dolazi van

Za ljepljenje utega i izolacijskog materijala sam na tankom ledu, tj htio bi to jako probati jer vidim da su komentari na taj mod jako pozitivni, ali me hebe to kaj imam na slušalicama još dvije i pol godine garanciju. Ako to stavim unutra, naravno, gubim garanciju, a čekati još dvije i pol godine samo da  to stavim unutra, neznam dal ću imat toliko strpljenja (iako sumnjam da će se što loše dogoditi sa slušalicama u 3 godine da će  se morati slat na servis)...

Detaljnije o tome u videu ispod 

https://www.youtube.com/watch?v=god9h6sR3GI

 

Druga tema je vezana za zamjenske / druge jastučiće 

Neko vrijeme sam gledao netom koji bi jastučići bili dobri za zamjenu (van tvorničkih) u budućnosti kad će biti potrebna zamjena

Prvo sam se zagrijao za shure 1540 jastučiće jer su alcantara, memorijska pjena i jako udobni po pričama drugih ljudi

No nakon što sam pronašao temu sa linka gore, okrenuo sam potragu na drugu stranu, tj prema kožnim ili bilo kakvim sličnim nakošenim jastučićima

Preporučeni mrspeakers alpha i ether padovi iz teme nisu dolazili u obzir zbog cijene i od kud dolaze, pa bi vjerojatno podlegli carini i dodatnim troškovima

Nakon nekog vremena i lutanja po netu u potrazi za sličnim jastučićima (uglavnom su ovalni, rijetki su okrugli baš), naletio sam na ebayu na ovo, i nisam dugo razmišljao i kupio dok je cijena bila snižena, iako je riskantno kupovati takve stvari iz kine i očekivati pravu stvar a ne kopiju.

Jučer su došli i imam samo riječi pohvale.

koliko god volio stock padove i njhovu udobnost zbog tkanine, ovi novi su baš prava koža (skužiš po mirisu), nakošeni, dublji i udobniji, stock padovi mi nasjedaju na uha na sredini, ovi nakošeni uopće ne, stavljanje na slušalice je dječja igra jer straga ima dovoljno proteinske kože da se lako nategne okolo i nije onako mali rub kao na stock jastučićima, koje je hebada za stavljanje gore.

Zvuk je sa njima promijenjen, meni osobno na bolje. Zbog kosine se je dobila neka iluzija da zvuk dolazi više od napred, tj ispred mene, a opet ako zvuk mora bit lijevo ili desno, tamo je gdje mora biti. Soundstage je malo manji zbog kože, materijala i bolje izolacije samih jastučića, ali ne toliko jer sa nakošenim jastučićima i zvučnici idu dalje od uha pa i to igra ulogu u tome da nije tu neka velika razlika. Visoke frekvencije su smirenije, srednji spektar dolazi više do izražaja, bass je dobio malo na jačini i subb bass se bolje osjeti zbog više prostora unutar jastučića.

Sve u svemu, prezadovoljan sam sa jastučićima, kupnja se isplatila i imaju, tj prodavač sa ebay-a ima, preporuku od mene, jer prodaje dobru stvar, a stock jastučići idu gore samo ako će ih trebati slati na servis

 

Dakle još mi ostaje za napraviti mod sa izolacijom, a kad će to doć na red neznam (zbog gore navedenog razloga), a za sad drugi jastučići i materijal sa prednje strane, su odličan početak i pomak na naprijed što se tiče udobnosti i zvuka, meni osobno.

Htio bi probati i removable cable mod, jer se jako lako napravi, ali s obzirom da slušalice koristim samo doma za stolom, nema potrebe da to radim, a i kabel mi ne smeta

Slike slušalica sa novim jastučićima su ispod, i osobno mi slušalice sa njima izgledaju masno dobro i bolje :D

 

Eto, toliko od mene za sad :)

dabar_solta_V2 sri 5.7.2017 21:57

koristim akg k240 mk2 spojene na custom  usb dac koji koristi teksas instruments pcm2706 .pre zadovoljan sam s ovim slušalicama jer mi pase neutralan zvuk. slušam baš sve od tehna do maidena i grdovica.. 
po netu ćitam da fali basa na ove slušalice ali mislim da to jednostavno nije tocno.

igy čet 6.7.2017 06:33

Sennheiser HD 600

 

Nema o njima što puno reći da se već ne zna. Odlične slušalice, odličan zvuk, best buy, zastarjeli dizajn.

 

 

Astell&Kern Jerry Harvey Billie Jean

In-ear

 

 

Audio-tehnica ATH-E70

In-ear

Type: Balanced armature

Frequency Response: 20 – 19,000 Hz

Sensitivity:109 dB/mW

Impedance: 39 Ω

 

Zvučna slika ovih slušalica prema mojim dojmovima je dosta dobra. Čist, vrlo detaljan/analitičan zvuk s dovoljno kontroliranog basa. Slušalice nisu za slušanje glazbe u lošoj kvaliteti i to definitivno jer onda glazba loše zvuči. Impedencija ne predstavlja problem. Savjet: za ove slušalice koristiti flac i dobar dac/dap. Solidna izolacija buke. Dobar odvojivi kabel. 

Best buy? Vjerojatno ne.

 

 

FiiO Q1 Mark II DAC/AMP

DAC: AKM AK4452 384kHz/32bit 

AMP: OPA926

Filter: OPA1662

Input: Micro USB/3.5 mm Jack

Output: 3.5 mm stereo i 2.5 mm balanced stereo jack

Preporuka za slušalice do 100Ω ili 150Ω ovisno o izlazu

MP3/ALAC/FLAC/DSD(64/128/256) podrška

 

Prema nekakvom općem dojmu DAC je dobbro izbalansiran i daje čist i dovoljno detaljan po mom dojmu donekle topao zvuk. Ovo je nakakav most između svijeta jeftinih DAPova i općenito smartphonea u srednji segment DAPova. Iako je reklamiran kao uređaj za Appleove uređaje uredno radi s računalom (potrebni driveri) i Android smartphonima koji podržavaju USB audio. Kod Androida odlično radi s USB Audio Playerom PRO što je ujedno i moja preporuka za korištenje budući da sam nativni Android USB Audio driver u kombinaciji s npr. Powerampom daje pretih zvuk (testirano na Samsung Galaxy S7 Android Nougat). Moja preporuka.

 

Fiio A5 AMP

Output power: > 800mW (32Ω THD<1%), 150mW(300Ω)

S/N ratio: ≥115dB

THD+N: < 0.002% (1kHz)

Preporuka za slušalice: 16~300Ω

 

 

Prošlo kroz ruke: Xiaomi Pistons 3, Bowers & Wilkins C5 S2, Sennheiser HD 380 PRO

 

unimatrix001 čet 6.7.2017 13:53

 

Ovaj post ce se s vremenom dosta editirati i nadogradjivati kako budem opisivao svaki model pojedinacno i eventualno dodavao neki novi koji nabavim .

 

 

Trenutno na stanju

 

Focal Elear :

 Headphones Form Factor Circumaural
Headphones Cup Type closed
Sound Output Mode stereo
Frequency Response 5 Hz
Total Harmonic Distortion (THD) 0.3 %
Sensitivity 104 dB/mW
Impedance 80 Ohm
Diaphragm 40 mm

 

Nakon djelomicog fijaska kod izbacivanja Spirit linije ( osim Pro verzije ) Focal se potvrdio kao brand na koji treba racunati i u Hi Fi svijetu sto se slusalica tice . 

Za zvucnike vec znamo da su klasa u svakom cjenovnom rangu . 

Mladji brat ( i bitno jeftiniji ) od sestre Utopie , Elear ne zaostaje puno . Ni zvukom ni kvalitetom izvedbe . Iako su teske jednako kao Audeze EL8 koje sam nedavno imao tezina im je puuno bolje rasporedjena te se i ne osjete prilikom visesatnog nosenja ....i uzivanja . 

Vecinu slusalica prodam najvise godinu dana nakon kupnje ali ove ce kao i Denon AH-D600 ( koje imam evo vec 4 godine ) ostati u trajnom vlasnistvu dok se ne raspadnu . 

Mozda jednoga dana i popunim obitelj Focal ...Utopia , Clear Pro ....

 

 DENON AH-D600

 

Specs :

Type Over-Ear
Frequency Range 5 to 45,000 Hz
Impedance 25Ω
Sensitivity 108 dB/mW
Maximum Input Power 1800 mW
Connectors 3.5 mm on each cable (1/4" adapter included)
Cable Length Cable 1: 10' (3.1 m)

Cable 2: 3' (0.9 m)
Weight 12.9 oz (365 g)

 

Najstarije u mojoj kolekciji . Imam ih skoro 4 godine i jednostavno ne mislim mijenjati za nesto drugo . Najudobnije slusalice koje sam ikada stavio na glavu a to mogu zahvaliti izuzetno mekim jastucicima na skoljkama koje su odlicno oblikovani . Keramicke skoljke unutar kojih je smjesten 50 mm nano fiber driver a koji imitira punokrvni zvucnik . Slicno kao i gore spomenute P7 . Zvucno bas po mojem ukusu , malo na topliju stranu , izrazite dubine niskih tonova a koji se ne mijesaju sa ostatkom zvucnog spektra . Za akcijski film ili za slusanje nekog piano koncerta - savrseno . Za pravi hi-fi setup tu je vrlo kvalitetan 3 metarski kabel . Odlicno napravljen . Onaj kraci 1.2 metra mi se cini kao da ne udovoljava zahtjevu...ali ipak radi svoj posao solidno . Kako god , kupio sam i custom 1.2 m kabel ..tek toliko ..nek' se nadje . 

 

Edit : 04.2018. Stigli novi earpadovi . Nisu original jer isti nisu dobavljivi vec zamjenski ali jednako udobni i vrlo slicni originalnima . 



 

  

 

 JBL EVEREST 100 Wireless earbuds -in ear 

 

Specs :  

 

  • Bluetooth 4.1
  • Built-in Microphone
    • Driver size: 5.8mm
    • Dynamic frequency response range: 10-22kHz
    • Driver sensitivity: 96dB/1kHz, 1mW
    • Maximum SPL: 103dB
    • Rated power input: 5mW
    • Microphone sensitivity: -42dBV/Pa
    • Bluetooth transmitted power: 4dBm
    • Bluetooth transmitted modulation: GFS

 

Gym slusalice . Solidno napravljene standardne bezicne in ear . Baterija traje 7-8 sati ..ovisno o volumenu na koji se slusa . Za napuniti od 0-100 % treba kojih 2 sata . Zvucno vrlo solidne ali vrlo bogate bass-om . Obzirom da su wireless ajmo reci da vrijede svoju cijenu ( cca 100 € ) . Osobno nisam iskusio nikakva prekidanja i smetnje u prijenosu do nekih 10-ak metara ( bez prepreka ) ili 6-7 metara ako je jedan zid izmedju . Izolacija je kao i kod vecine in ear modela ovisna o kvaliteti silikonskih nastavaka . Za punu , pravu izolaciju tu su uvijek Comply tips . 

Prilicno glasne , vrlo lako ih se upari sa BT uredjajima . 

Zvucno bi ih vrlo lako usporedio sa Sennh Momentum in ear ..meni vrlo slicne . 

 

SOUNDMAGIC E10

 

  

Jos uvijek vrlo solidne budget in ear sluske . Zvucno i konstrukcijski bolje od cak i nesto skuplje razvikanijih brandova ?( Iako vise ni Sundmagic nije nepoznato ime )  

Evo , i nakon 4 godine jos uvijek jednako dobre , nigdje ostecene iako se u zadnje vrijeme sve rijedje koriste ostale su u mom posjedu ...zasluzile su :) 

 

SONY MDR-XB950B1

 

Wireless Bass Head monstrumi .

Kupio sam ih cisto usporedbe radi sa prethodnom generacijom XB950BT .

Razlike su opisane u postu gdje sam stavio i slike . Ovdje je samo update inventara :) 

 

Scribbles sub 8.7.2017 15:41
unimatrix001 kaže...

 

Ovaj post ce se s vremenom dosta editirati i nadogradjivati kako budem opisivao svaki model pojedinacno i eventualno dodavao neki novi koji nabavim .

Slike ce takodjer s vremenom biti postavljene bolje . Neke su samo privremene 

 

 

 

Uf, ja se baš spremam uzeti AKG 712PRO da li bi mi mogao preporučiti odakle da uzmem zamjenske dijelove, pogotovo earpads jer sam čuo da su dosta skupe :)

fix pon 10.7.2017 09:32

hd600 su otisle iz moje kolekcije, jednostavno ne vidim razlog da ih cuvam ako posjedujem hd650, pogotovo danas kad realno mozes dobiti zvuk 600tke sa malo EQa.

 

hd650 pokrivaju veci frekvencijski raspon i imaju tu muzikalnost i rumble, kao i bolji bass extension.

Nvidia GTX 680 pon 10.7.2017 16:40

Philips Fidelio X2

Mislim kaj za rec ja sam proso sa steelseries siberia v2 koje sam imo od 2011 na Fidelio i užitak za uši u kvaliteti zvuka je bio bolji od sexa!

Nemam nista negativno za rec osim kaj je kabel nekad dosta neposlušan nekada.

Inace slusam glazbu sa dosta bassa i gejmam dosta tako da su ove sluške perfect za mene posto imaju jako velik soundstage tako da u igrama to zvuci ko da si doslovo tamo.

unimatrix001 pon 10.7.2017 18:08
Nvidia GTX 680 kaže...
Philips Fidelio X2

Mislim kaj za rec ja sam proso sa steelseries siberia v2 koje sam imo od 2011 na Fidelio i užitak za uši u kvaliteti zvuka je bio bolji od sexa!

Nemam nista negativno za rec osim kaj je kabel nekad dosta neposlušan nekada.

Inace slusam glazbu sa dosta bassa i gejmam dosta tako da su ove sluške perfect za mene posto imaju jako velik soundstage tako da u igrama to zvuci ko da si doslovo tamo.

 Dva komada ? 

Mljac :) 

fix uto 18.7.2017 13:48
unimatrix001 kaže...

AKG K550 MK II ispale iz kolekcije ...a rijesit cu se i drugih AKG te otvorenih Audeze ...te onda mir do slijedece godine kad krecem u lov na Focal Utopia sluske . 

 

Ja sam vec debelo u štednji za HD800, ocekujem ih tamo negdje pred ljeto slijedece godine :D

unimatrix001 uto 18.7.2017 16:36

Ma ne mogu nikako reci da nesto ne valja . Apsolutno nista . Ali posto cu zadrzati Audeze zatvoreni model a planirane Focal Utopia kostaju prilicno dio mora otici . Trenutno razmatram i da se rijesim Sennheiser HD8 DJ modela .

fix sri 19.7.2017 15:42

nah ne isplati se "S" varijantu uzimati, ciljam na light used 800, nadje se ako se dobro kopa za kojih 700-800$.

 

malo su sredili high (po nekima i previse) ali ne isplati se jednosavno pored SDR moda za 800 davati duplo para za S. Plus hd800 su slusalice koje najbolje reagiraju na EQ tako da ih fino ugodis po zelji :)

fix sri 19.7.2017 23:12
ZeroC00l kaže...

Drage kolege forumasi, na ovoj slici je zorno prikazano sta budala s viskom love kupuje za slusanje glazbe

 

 

Srce me boli od pomisli sto si sve s tim novcima mogao kupiti :)

ZeroC00l čet 20.7.2017 06:51

Hahaha, a sta da kazem? Imaju one LED okice, ko bi tome odolio . Kako sam ih kupio nisam znao nista o mid-high end slusalicama, poceo sam zalaziti na raznorazne forume, headfi, citati recenzije o svim mogucim vrstama slusalica, AMPovima, DACovima...pratiti cijene svega toga. Kad sam sebe ulovim u razmisljanju sta sam sve mogao kupiti polako mi se krene oduzimat lijeva strana, al sva sreca pusim ko turcin pa ce me prije sybat rak pluca nego infarkt...ali ima jedna dobra stvar u svemu tome; equalizer. To je teren na kojem im nema ravnoga. Htio sam postati i sliku iz PeaceGUI-a ali reko bolje ne, sprdam se dosta sam sa sobom, nije mi sila da me jos i u temi sprdate