BoTiA sri 17.4.2019 09:56

jedino je negativno to sto je to stariji model (recimo meni smeta sto nema WiFi), ali mislim da je sistem ispisa jednak i u nasljednicima ... ja imam  L386 i nemam većih zamjerki za njega (jedino je malo sporiji kod skeniranja više od 15-tak stranica uzastopno ... onda uzme pauzu od jedne minute pa onda opet 15tak stranica...)

InkJet Artist sri 17.4.2019 15:26

Očeš pozitivno i negativno

1 Negativno

Pogledaj si dolje sliku. Desna strana. Evo to te čeka ukoliko  proliješ vodu po otisku. Slično ispada ukoliko otisak ostaviš na suncu

2.Pozitivno

Pogledaj si sljedeću sliku. Evo što možeš dobiti na foliji za oslikavanje vozila ukoliko orginalnu tintu zamjeniš sa nekom polymer tintom. Znači orginalnu tintu možeš prekrižiti osim za običan papir

 

Znači isti printer samo je tinta i papir na koji štampamo drugi

InkJet Artist pet 19.4.2019 10:55

Naravno

Ukoliko ne misliš označavati rublje za kemiske čistione i time zarađivati.

Kako ?

 

Lijepo

1.Otisneš na transfer papiru naziv neke kemijske čistione + telefonski broj te kemijske čistione.

2. Izrežeš otisak u trakice

3. Ispod trakice sa otiskom staviš transfer trakicu

4. Zapeglaš sa najobičnijom peglom na ovratniku prema doljnoj slici.

5. Nekoj kemijskoj čistioni naplatiš 1 kn po svakoj takvaoj etiketi. Za njih nebitan trošak.

 

Znači ukoliko neka kemiska čistiona ima dnevno 10 predmeta na čišćenju evo tebi 10 kn džeparca.

 

A ukoliko ima više ili imaš više Kemiskih čistiona na popisu zarada može biti po prilična

 

A kemiskoj čistioni ta 1 kn ništa ne znači ukoliko ih ubjediš da 90% korisnika kad vide takvu oznaku na svom ovratniku onda ukoliko je bio zadovoljno sa uslugom sigurno će okrenuti telefonski broj na ovratniku. I vratiti se opet u tu istu čistionu a ne u neku drugu. Ili nekome preporučiti baš ovu kemijsku čistionu. Jer pogledaj koliko su oni napredniji od drugih.

 

Dok ukoliko istu stvar napraviš sa svojim novim L 386 BY BY ili PA PA sva ona lova koji si mogao pobrati na ulici.

 

Ista stvar ti vrijedii za Domove umirovljenika gdje je u opticaju jedano te isto rublje. I štičenici u takvom zatvorenom sistemu  lako mogu dobiti rublje od nekog drugog štičenika. Naravno sljedi ljutnja i prigovaranje.  A ovdje opet na svaki odjevni predmet napraviš istu takvu etiketu sa imenom štičenika. I svi zadovoljni  Nema više mješanja  gača ili majica Čarapa ili košulja  Rušnika ili maramica. Znači po svakoj etiketi pobereš 2 kn. I svi zadovoljni

 

Isto tako ukoliko napraviš istu stvar sa L386 pri prvom pranju sve će se isprati

 

Zaključak:

Zadovoljstvo je kad možeš napraviti nešto a da svi budu na dobitku. A ovako kod tebe samo je Epson na dobitku

 

BoTiA pet 19.4.2019 11:10

ako me ne zanima taj biznis onda sam ja na dobitku, imam printer kod kojeg se ne sekiram glede količine boje ... radi ono što mi treba i ne petljam previše.... bitna mi je jednostavnost korištenja, velika količina boje, garancija da će uređaj raditi 3 godine...

Zelja ned 5.5.2019 14:25

MOže li mi neko objasniti način printanja na ovom printeru dokumenta kao knjige,odnosno želim da na jednom listu sa obje strane papira budu po 2 stranice i poredano normalno kako idu stranice knjige.

ja sma zadao naredbu tu pri printanju,onda kad je završio izbacio mi je sliku i prema toj slici koliko sam ukapirao samo okrenem papir naopako (zarotiram vertikalno)

I to sam uradio i napravio mi je darmar, 62 i druga stranica zajedno na jednoj strani papira pa s druge strane lista 61 i treća stranica knjige ali naopako isprintane,čitav haos.

Ili on ne može to raditi ili sam ja negde pogrešio?

 

Zelja čet 6.6.2019 07:53

Pokazao mi je majstor kako se printa 2 stranice dokumenta na jednu stranu lista.

Eh sad ja želim da i na drugoj stranici lista imam naredne 2 stranice dokumenta isprintane.

Kako to da uradim?

Znam kad završi prinatanje izbaci mi papire i traži da "na neki način" okrenem listove.

Ali kako tačno,jer ja kad isprintam on meni razbaca stranice nisu posložene kako želim.