SamoPitam3 sub 10.8.2019 19:38
evang kaže...

Aha,znači samo platim pretplatu i skinem Classic verziju kad krene,jel?

Malo me zbunilo jer sam prilično siguran da zadnja ekspanzija koju sam kupovao bio Cataclysm(ostalo mi u sjećanju jer sam dobio i majicu kad sam podigao primjerak u sad već pokojnom Algoritmu),nisam kupovao niti jednu nakon toga,pretpostavljam da su u nekom trenutku sve te naknadne postale besplatne,ako Blizzard uopće poznaje riječ besplatno.

Sve do posljednje. Kada izadje nova, onda onu prije daju onima koji je nisu kupili i tako to...  Meni su dali besplatno battlechest (kada su dijelili kljuceve onima koji su kupili d3) pa imam isto sve do ove posljednje.

Inace, ja sam se nesto potajno nadao da ce classic biti besplatan, a izgleda da ce se jos morati pricekati na tu zelju

Darky sub 10.8.2019 22:17
geronimo4661 kaže...

 

Vratiti nazad 40m raid u retail WoW bi bilo suludo, to bi ubilo  ionako klimavu raiding scenu.Nema povratka na staro u retail wowu, to vise ne preolazi, probalo se pocetkom cate sa hardcore pristupom dungeonima  pa je bilo masovno kmecanje i sve se nerfalo u roku od par mjeseci.A 40m raidanje sa danasnjim kompleksnim mehanikama bossova bi ubiilo raidanje.A o pvpu da ne pricamo, to je davno umrlo.

najveća greška su teleporti u instance...
40 raid može funkcionirati (u pvp su regularno takve raid grupe)

 

ono kaj mene posebno živcira je nerfanje instanci, zašto to?
nisi uspio sa regularnom ekspanzijom, čekaj novu da dobiješ bolju opremu i onda mlati, ako možeš...
Sjećam se kad je došao Wrath of the Lich King pa sam pokušao solo na lev 80 u heroike iz Burnig Crusade koje onda nisu još nerfali...
uh bilo je opako teško, čak i paladinu.

posebno kad sam htio jedan komad opreme koji meni nikad nije htio pasti Pa smo ušli dva paladina lev 90 u Vremenske grobnice, raid 40...
i kad nas je prvi Boss istuko da se sve prašilo.. iako je bio samo lev 60
(stvar je da je udarao u % healta a ne određeni dmg, tako da veći health nije pomagao)
dobrih smo batina dobili dok smo ga uspjeli savladati nas dva....

geronimo4661 sub 10.8.2019 22:40
Minneyar kaže...
Kolko jeftiniji? :p na g2play su oko 22 eura 2 mjeseca sto je dosta jeftinije nego preko blizzarda

 70 kn/mjesec

Darky kaže...
geronimo4661 kaže...

 

Vratiti nazad 40m raid u retail WoW bi bilo suludo, to bi ubilo  ionako klimavu raiding scenu.Nema povratka na staro u retail wowu, to vise ne preolazi, probalo se pocetkom cate sa hardcore pristupom dungeonima  pa je bilo masovno kmecanje i sve se nerfalo u roku od par mjeseci.A 40m raidanje sa danasnjim kompleksnim mehanikama bossova bi ubiilo raidanje.A o pvpu da ne pricamo, to je davno umrlo.

najveća greška su teleporti u instance...
40 raid može funkcionirati (u pvp su regularno takve raid grupe)

 

ono kaj mene posebno živcira je nerfanje instanci, zašto to?
nisi uspio sa regularnom ekspanzijom, čekaj novu da dobiješ bolju opremu i onda mlati, ako možeš...
Sjećam se kad je došao Wrath of the Lich King pa sam pokušao solo na lev 80 u heroike iz Burnig Crusade koje onda nisu još nerfali...
uh bilo je opako teško, čak i paladinu.

posebno kad sam htio jedan komad opreme koji meni nikad nije htio pasti Pa smo ušli dva paladina lev 90 u Vremenske grobnice, raid 40...
i kad nas je prvi Boss istuko da se sve prašilo.. iako je bio samo lev 60
(stvar je da je udarao u % healta a ne određeni dmg, tako da veći health nije pomagao)
dobrih smo batina dobili dok smo ga uspjeli savladati nas dva....

 

 

Ma napravio je blizz hrpu gresaka, neke si i ti naveo, ali jedna od pametnijih stvari je ukidanje 40m, to nije imalo veze sa kvalitetom raidanja, uostalom jedna od rijetkih i dalje kvalitetnih stvari u wou je raidanje, sve je to uzasno evoluiralo, fajtovi su nevjerojatno kompleksni i kom je raidenje prioritet, tom je retail wow super, i svakako bolja opcija od classica.

 

I to je problem danasnjeg wowa sto u biti jedino high end igraci mogu doci do nekog izazova, bilo kroz mythic raidanje, ili kroz mythic+ dungeone.Cudno zvuci, ali classic je po meni vise casual friendly, jer toliko toga se moze iskusiti dok ne dodjes do lvl 60.A meni to pase jer vise nemam volje ni vremena provoditi 3-4 veceri tjedno raidajuci.

Darky sub 10.8.2019 23:11
geronimo4661 kaže...

Ma napravio je blizz hrpu gresaka, neke si i ti naveo, ali jedna od pametnijih stvari je ukidanje 40m, to nije imalo veze sa kvalitetom raidanja, uostalom jedna od rijetkih i dalje kvalitetnih stvari u wou je raidanje, sve je to uzasno evoluiralo, fajtovi su nevjerojatno kompleksni i kom je raidenje prioritet, tom je retail wow super, i svakako bolja opcija od classica.

 

I to je problem danasnjeg wowa sto u biti jedino high end igraci mogu doci do nekog izazova, bilo kroz mythic raidanje, ili kroz mythic+ dungeone.Cudno zvuci, ali classic je po meni vise casual friendly, jer toliko toga se moze iskusiti dok ne dodjes do lvl 60.A meni to pase jer vise nemam volje ni vremena provoditi 3-4 veceri tjedno raidajuci.

 ja sam zamrzio raide poodavno
stalno se čeka nekoga, onda to preraste u 4-5 sati konstantne dosade

ja sam obožavao pvp battleground, dođeš, uđeš, znaš da traje maksimalno 1 sat i odeš bez da si dužan nekome objašnjavati zašto si otišao
 i kad si otišao

Timo ned 11.8.2019 01:17

classic je MMORPG

 

retail je Diablo 3 multiplejer

 

u 2 tjedna, dodem do level capa i imam gear za heroic raidanje, a da nisam se maknuo iz grada i daily quest hubova

 

kad udem u 5 man, nitko s nikime ne prica, samo se ide i roka aoe, bez brige za threatom,  cc ne postoji, mobovi nisu prijetnja

 

sve klase imaju sve, nikakva distinkcija, osim naziva spellova

 

ekonomija ne postoji, gold su beznacajni, sta se upce kupuje za gold, osim pretplate?

 

raidanje je smijurija teska

 

RPG igra koja nema RPG element, nisi povezan sa likom, sa pricom, sa svijetom, sa protagonistima u svijetu, sa apsolutno nicime, ogroman svijet i ogroman mapa koji su prazni

 

nema server community, nitko nikoga ne zna, chat je prazan, guild ti uopce ne treba da vidis sve sto igra nudi, sve mozes solo, smijesno za MMORPG tip igru

 

gear progress je beznacajan, cim dode novi raid, u stari se vise ne ide

 

5 man instance su samo za altove ili dok levelas, nakon toga ih vise nikad ne vidis

 

itd itd

 

dosadno, bezlicno i besmisleno

Darky ned 11.8.2019 06:12
Timo kaže...

kad udem u 5 man, nitko s nikime ne prica, samo se ide i roka aoe, bez brige za threatom,  cc ne postoji, mobovi nisu prijetnja

 

dosadno, bezlicno i besmisleno

 e zaboravio si na jednu stvar, svi viču "Brže, brže!"
ko da igraju na štopericu
Koliko puta sam morao vikati da stanu jer kao healer ostanem opasno nisko sa manom
a svi samo očekuju da niko ne padne ispod 75%
pa  preskaču bossove, samo se juri prema zadnjem...

 

i još jedna stvar, ja dođem u heroik sa gladijator epik opremom, koja je maltene 1/3 jača od obične, a tip kaže "ti si noob neću te u heroik"
i onda kad smo konačno krenuli ispalo je da je moj pvp paladin radio 75% dmg cijele grupe, a u grupi su bili i rogue, mag, warlock

zato sam prestao sa random questovima

RokyFrane ned 11.8.2019 19:41

Layering je najgora moguca stvar uz LFG, LFR i Flying mount uvedena u WoW.

Prije na serveru znas ljude sa svoje i protivničke strane, vidjaš ih svaki dan po svijetu i znaš koliko su dobri koliko su loši i tako te stvari.

Transmog isto odvratna stvar, prije vidiš nekog koji gear ima i odmah znaš kakav je igrač.

To su te neke stvari koje nebi niti jednom pametnom developeru došle u glavu da ih stave u WoW.

Zato sada opet Classic i opet vidjanje sa dobrim igračima po serveru u kasne jutarnje sate i tako protivnike. Nema bolji osjecaj od tih momentata kada se 2 igrača vide više puta po svijetu.

Danas sve je sjebao taj layering di više nevidiš istog lika u main cityu 2 puta na mjesec.


Nakon prvog phase-a blizzard ce maknuti layering iz WoWa i tek ce tada početi ona prava stvar.

Darky pon 12.8.2019 12:36
RokyFrane kaže...


Prije na serveru znas ljude sa svoje i protivničke strane, vidjaš ih svaki dan po svijetu i znaš koliko su dobri koliko su loši i tako te stvari.

 Da toga se sjećam
kad sam bio u ponajboljem pvp gildu na serveru ljudi su me respektirali 
dapače, često je bilo da uđem u Wasong pvp battleground i odma me cijela grupa izabere za vođu i fakat slušaju kad izadješ naredbe
(i onda imaš totalni whipe out horde )
sa druge pak strane bilo mi je opasno okolo ići sam jer sam imao osjećaj da cijela horda samo čeka da budem solo da me gankaju....
samo zbog naziva gilda

jednom smo zbog toga i srušili server

3 hordaša su me počela gankati...
ja zvao gild u pomoć

došla 3 člana i sad smo mi njih tukli...

u roku od 15 minuta se pročulo na severu da je makljaža...
u roku od pol sata tu je bilo oko 1000 igrača u zoni koji su se tukli da je sve palo na 1 FPS

i onda je puko server...

 

 

Bloodraven pon 12.8.2019 15:31

Pozdrav ekipa,

 

imam kratki osvrt generalno na ideju Classic wowa pa me interesira vaše mišljenje. 

Igram wow od prvog dana kada je igra izašla, u Italiji sam kupio box. 

 

Prvenstveno sa svog gledišta ne shvaćam poantu klasika. Ja sam tip osobe koji je wow isključivo igrao zbog

Lore komponente. Nisam bio tip koji je grajndao gear konstantno itd. Obavio sam svaki raid u igri i dungeon ali nisam nikada ponavljao jednoteisto 20 puta dnevno radi nekog komada geara. . Kao klinac bio sam oduševljen sa warcraft 3 lorom i čim je wow izašao sam uronio u to. 

 

Da se vratim na wow klasik. Znaci to smo sve već vidjeli, sve se izdogađalo koja je poanta opet to sve prolaziti? Znamo kako priča ide dalje. 

 

Sa vjerojatno objektivnog stajališta ljudima je to odlično jer je igra sada zaglupljena maksimalno a prije je bila puno zahtjevnija i izazovnija te je social komponenta bila vrlo vrlo izražena. Sada pa je i nema. 

 

Interesira me vaše mišljenje. 

Timo pon 12.8.2019 15:57
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imam kratki osvrt generalno na ideju Classic wowa pa me interesira vaše mišljenje. 

Igram wow od prvog dana kada je igra izašla, u Italiji sam kupio box. 

 

Prvenstveno sa svog gledišta ne shvaćam poantu klasika. Ja sam tip osobe koji je wow isključivo igrao zbog

Lore komponente. Nisam bio tip koji je grajndao gear konstantno itd. Obavio sam svaki raid u igri i dungeon ali nisam nikada ponavljao jednoteisto 20 puta dnevno radi nekog komada geara. . Kao klinac bio sam oduševljen sa warcraft 3 lorom i čim je wow izašao sam uronio u to. 

 

Da se vratim na wow klasik. Znaci to smo sve već vidjeli, sve se izdogađalo koja je poanta opet to sve prolaziti? Znamo kako priča ide dalje. 

 

Sa vjerojatno objektivnog stajališta ljudima je to odlično jer je igra sada zaglupljena maksimalno a prije je bila puno zahtjevnija i izazovnija te je social komponenta bila vrlo vrlo izražena. Sada pa je i nema. 

 

Interesira me vaše mišljenje. 

 poanta classica je da da igras MMORPG, masivnu multiplayer role playing igru.

 

svijet koji je aktivan non stop u svakom njegovom dijelu, u svakom selu, gradu, na cesti da ima ljudi, da si u interakciji s njima

 

moras fizicki otici tamo gdje trebas ici, pjesice, na konju, na brodu, na zepelinu, a ne sjedit u gradu i kliknut quee

 

da je svaka instanca i svaki raid u igri posjecen konstantno, zadnji raid je Naxx, ali ces i dok njega raidas svejedno ici u sve prijasnje raidove i instance, jer se tamo nalazi bar 1-2 itema koji su bolji od onih u naxxu za taj slot

 

istrazujes svijet, putujes non stop, profesije imaju smisla, sve se mora raditi, farmati, trgovati, to je smisao "role playinga", ti si u ulozi toga lika i povezan si sa njime i sa svijetom, kao u svakom single player RPG-u, samo sto je ovdje jos veca uzivancija jer su stvarni ljudi oko tebe non stop, socijalizacija, suradnja, chat, dogovori, alijance, prevare, ninja looting itd itd

 

da je svaka klasa posebna i ima svoju pricu i svoj razlog zasto je takva, i biras je bas zbog toga razloga sto je takva

 

itd itd, to je RPG igra i zato je classic toliko dobar

 

nista od toga nema u retail WoWu, sto ne znaci da je on los,

 

jednostavo vise nije MMORPG, jer nema te elemente, apsolutno sve sto ima u igri mozes solo napraviti/raditi bez guilda i bez drugih ljudi

 

 

evang pon 12.8.2019 16:37
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa,

 

imam kratki osvrt generalno na ideju Classic wowa pa me interesira vaše mišljenje. 

Igram wow od prvog dana kada je igra izašla, u Italiji sam kupio box. 

 

Prvenstveno sa svog gledišta ne shvaćam poantu klasika. Ja sam tip osobe koji je wow isključivo igrao zbog

Lore komponente. Nisam bio tip koji je grajndao gear konstantno itd. Obavio sam svaki raid u igri i dungeon ali nisam nikada ponavljao jednoteisto 20 puta dnevno radi nekog komada geara. . Kao klinac bio sam oduševljen sa warcraft 3 lorom i čim je wow izašao sam uronio u to. 

 

Da se vratim na wow klasik. Znaci to smo sve već vidjeli, sve se izdogađalo koja je poanta opet to sve prolaziti? Znamo kako priča ide dalje. 

 

Sa vjerojatno objektivnog stajališta ljudima je to odlično jer je igra sada zaglupljena maksimalno a prije je bila puno zahtjevnija i izazovnija te je social komponenta bila vrlo vrlo izražena. Sada pa je i nema. 

 

Interesira me vaše mišljenje. 

Ljudi su ti inače u ovakvim situacijama su rijetko objektivni.

Apropo Classica ,vjerovatno je Blizzard skužio da ima dovoljno interesa a i vjerovatno im je jeftinije izreciklirat stari kontent,nego napraviti nekakv novi.

Treba uzeti u obzir i činjenicu da je to igra stara 15ak godina i ,željeli priznati ili ne ,ide lagano kraju svog nekakvog životnog vijeka,jer po meni mmorpg-ovi imaju rok trajanja.

Inače taj progression tip igre(koji je preuzet iz Everquesta) gdje svaki put kad izađe nova ekspanzija više manje sav stari kontent postane potuno nepotreban je i razlog zbog kojeg sam i prestao igrat WoW. 

 

Mislim da će se dogodit nešto kao što su ljudi već napisali,kad se malo prvotni hajp slegne, past će broj ljudi,jer kao što rekoh rijetko tko je tu sad objektivan,ponese ga nostalgija,zaborave se loše stvari i preuveličavaju dobre,nije da nekog osuđujem ,i ja sam jedan od takvih.

Igrao sam mmorpgove i prije WoW-a,i imali su slične pokušaje, samo naravno manjeg obujma, i obično tak završe,tak da realno mislim da će slično biti sa Classicom.

 

Ja planiram igrat,ali jako jako casual dokle god će mi bit gušt.

 

Eto,moje 2 lipe 

Nos pon 12.8.2019 20:02

Većina ljudi nije nikad zašla dalje molten cora i aq 20, a sam naxx je vidjelo 0,5% populacije.

Prosjek nije nikad ni vidio pravi raid što je kasnije postala norma. Nisam ja osobno obrađivao statističke podatke, al tako vele po selu.

Većina tih igrača je danas, nakon 15 godina, dosta izbrusila svoje skilove i htjela bi ponovno proživiti ta teška vremena gdje se znalo tko je ćaća, skemer, papak i svih 7 žena na serveru.

Koliko sam vidio po yubitu na privatnim serverima razvilo se dosta novih stratova, talent buildova te postoji nova "meta".

Tko izgura leveliranje bit će zanimljivih trenutaka

Virty uto 13.8.2019 10:31

Za WoW su govorili davno da mu je kraj blizu, a vidi čuda, još je broj 1.

Zaigrat ću classic, pa ako me povuće, zašto ne...stavit ću na pauzu igranje u BfA.

Inače, igram WoW od prvog dana.

I dan danas mi je zakon.

geronimo4661 uto 13.8.2019 11:07
Virty kaže...

Za WoW su govorili davno da mu je kraj blizu, a vidi čuda, još je broj 1.

Zaigrat ću classic, pa ako me povuće, zašto ne...stavit ću na pauzu igranje u BfA.

Inače, igram WoW od prvog dana.

I dan danas mi je zakon.

 

Ma svi ostali mmorpg mogu samo sanjati količinu WoW igrača, unatoč svim manama i dalje je najbolja igra u svom žanru.

 

Imena rezervirana sinoć na Golemagg serveru, sad se čeka 27.8

evang uto 13.8.2019 16:11

Imam pitanjce još jedno za aktivne igrače,znam da igra nikad nije bila nešto hardwerski prezahtjevna ali pretpostavljam da je bilo nekakvih grafičkih napredaka, zanima me da li mogu očekivat da vrtim igru na nekakvim normalnim postavkama, komp je Ryzen3,1060 3gb i 8G rama?

RokyFrane uto 13.8.2019 16:18
evang kaže...

Imam pitanjce još jedno za aktivne igrače,znam da igra nikad nije bila nešto hardwerski prezahtjevna ali pretpostavljam da je bilo nekakvih grafičkih napredaka, zanima me da li mogu očekivat da vrtim igru na nekakvim normalnim postavkama, komp je Ryzen3,1060 3gb i 8G rama?

 


Ako pitaš za Classic evo ti Blue Post prije 11 dana, tu su napisali minimum requirements.  https://www.wowhead.com/news=294167/wow-classic-pre-launch-test-august-8th-and-minimum-specs

Requirementsi su inače isti kao u Vanilli tako da nemaš problema.