Skullscar1989 uto 25.6.2019 01:25

napravio sam ticket, poslao sliku da se vidi kako sam jučer kupio po punoj cijeni te sam zatražio da li je moguće dobiti povrat novca u obliku razlike discount- full game jer nisam znao kako će igra danas biti na popustu, inače bih čekao taj 1 dan. držim fige haha

 

edit: 10 minuta nakon što sam napravio ticket, javlja mi se gm sa 2 opcije. prva da dobijem tu razliku na blizzard account a druga 51 dan game time, vrijednost tog refund. tražio sam game time i sve riješeno. bemti što su brzi haha

Darky uto 25.6.2019 06:03
Skullscar1989 kaže...

napravio sam ticket, poslao sliku da se vidi kako sam jučer kupio po punoj cijeni te sam zatražio da li je moguće dobiti povrat novca u obliku razlike discount- full game jer nisam znao kako će igra danas biti na popustu, inače bih čekao taj 1 dan. držim fige haha

 

edit: 10 minuta nakon što sam napravio ticket, javlja mi se gm sa 2 opcije. prva da dobijem tu razliku na blizzard account a druga 51 dan game time, vrijednost tog refund. tražio sam game time i sve riješeno. bemti što su brzi haha

 pay support je oduvijek brz.
može tebi igra štekati, alikad treba uzeti lovu tu se brinu da ne odeš samo tako.

Putn1k pet 9.8.2019 22:29

Ne znam da li ste vidjeli, ali prije mjesec i pol je Blizz na svojem WoW YouTube kanalu objavio zanimljivi video, odnosno diskusiju gdje Ion priča, između ostalog, o class vs spec identity problemu i pruningu i kako će se to rješavati u budućoj ekspanziji. Meni je bilo dosta zanimljivo to pogledati, nadam se da bude i onima kojima je video promaknuo. LINK

RokyFrane sub 10.8.2019 04:48

Jos samo 16 dana do classica, slažem se sa većinom šta kažu ljudi sa foruma pogotovo ovi stariji koji su već to prošli ali se i dalje žele vratiti u to doba koje naravno neće biti toliko slično jer će se desiti da ce u koju grupu uletiti i neko Fortnite djete ali i dalje će to biti 90% bolje od cata pa do bfa wowa.

Neznam koliko vas razmišlja o tome ali ja mislim da nakon prvih mjesec/dva dana dosta će ljudi shvatiti da za njih nije wow vanilla i da ce nakon prvih 2 mjeseca quitat igru. Vjerujem da su naučeni na wow u kojem ti 4 moba mogu udarat cijeli dan ali ti imas equipan heirloom gear pa ti oni nemogu ništa, meni je ovo nazalost sramotno sta pisem i sta se desava u trenutnom wowu ali kako je tako je.

Isto tako biti će ljudi koji su spremni na launch day-u ustalom i ja igrati oko 20 sati i što prije levelat/progressat u igrici. Wow vanilla i TBC jednostavno ima tu MMO stvar koju WoW od uvoženja LFG u WOTLKu i LFR u Cati jednostavno je izgubio i nema smisla igrati osim ako si hardcore pve/pvp player.

Ljudi koji su prošli Vanillu a koji su bili Hardcore ima ih par kao što je legendary Kungen sa Scarab Lordom (ima dosta videa o njemu na youtube i bio je ogromno respektiran na serveru) sama činjenica je bila samo kad su ga ljudi vidjeli u Orgrimmar sa Full Tier 3 armorom iz naxx-a ljudi su to screenshotali :D . On i dalje (dok je streamovo) misli kako ce igrica biti teška u PvE-u, ima tu neke istine kao sta je grindanje consumablesa, matsa, i 100 jos stvari kao šta je farmanje za otvaranje Gates of Ahn'Qiraj-a, ali iskreno to nije realno, današnji boss fightovi imaju preko 10 spellova i teži su u svakom pogledu oko movementa etc etc. Jedina stvar šta je u pravo a to je da npr u Naxxu Locus swarm na bossu Anubrekhan je dealo 2k damagea a Health od recimo prosjecnog lika u Vanilli je bio 3,500 ajmo reći, a isti taj spell u Wotlku je dealo isto toliko samo su ljudi imali oko 40k healtha. To su te neke stvari u kojima je PvE Vanilla bio tezi nego trenutni, isto tako resistance gear je bio potreban za specifične fightove.

Sama činjenica je da je u WoW Classic Beti svi koji su igrali su znali da ce im characteri biti izbrisani kada zavrsi beta ali ljudi su i dalje imali toliku zabavu da su i dalje grindali sve moguće stvari dokle su imali vremena. Recite mi koja bi druga igrica tako nesto imala? :D

Evo to je moje mišljenje o WoWu koji je trenutno ni M od MMORPG a Vanilla/TBC/Wrath (makar bila stara igrica) je imala neku stvar u sebi. LP


Darky sub 10.8.2019 06:47

najveće razočarenje će biti levlanje....
ako bude ko u vanili, to je beskrajni grind...
baš ko South parku
drugo razočarenje je čekati level 40 na mounta

treće razočarenje na levelu 60 kad treba raditi quest chain za epik mounta pa skupiti ekipu da te prati u neku tešku instancu
znam da sam za paladina morao platiti nekoliko stotina golda ekipi za popravak armora u Sculmance
Dobre smo batine tamo dobili dok nisam došao do konja

Ali meni srećom lova nije bila problem, do tog trena sam imao toliko da mi to nije bio nikakav problem

 

četvrto razočarenje će biti grind za AH

u vanili gold ne pada sa neba kao u novim ekspanzijama

geronimo4661 sub 10.8.2019 07:23

Mislio sam da ce stress test biti kaoticniji i da se nece moci isprobati ali bio sam u krivu, cisto solidno to funkcionira.Mozda je to samo moja ideja, ali cini mi se da je respwan rate mobova veci nego sto je nekad bio, davno je bila 2006 kad sam zadnji put igrao vanillu.

 

Stress test produzen do ponedjeljka i napokon otkriveni raspolozivi serveri. Samo 2 engleska EU PVP servera, bit ce guzve na pocetku, ali bolje i to nego da ih ima previse pa da zjape prazni kasnije.

 

 

Laxx sub 10.8.2019 10:23

Da bude se sve vidjelo za mjesec, dva.. tj. koliko je stvar nostalgije a koliko stvar game designa. Ziher će dosta ekipe otpast, vjerovatno velika večina. Ali isto misilm da će ekipe koja će ostat bit i više nego dovoljno. Tj. toliko da bi se bilo koji druga igra smatrala ultra hitom da tolike brojeve imaju. Uglavnom, super poslovni potez Blizzarda.

Darky sub 10.8.2019 12:22
Laxx kaže...

Da bude se sve vidjelo za mjesec, dva.. tj. koliko je stvar nostalgije a koliko stvar game designa. Ziher će dosta ekipe otpast, vjerovatno velika večina. Ali isto misilm da će ekipe koja će ostat bit i više nego dovoljno. Tj. toliko da bi se bilo koji druga igra smatrala ultra hitom da tolike brojeve imaju. Uglavnom, super poslovni potez Blizzarda.

 po meni nisu trebali vraćati classic, ali su trebali vratiti stari Alterc Valey i stare 40 man raide.
Iako najveća je bila zabava kada smo nedeljom popodne skupili dva raida 40 i napali Orgimar, Undercity ili Tunder Bluff 
e to je bila makljaža, ili hordin napad na Ironforge
pa su magovi otvarali portale za brzinska pojačanja

Laxx sub 10.8.2019 16:02

da malo čudna odluka s tim classicom kad razmisliš.. malo se poseres na zadnjih par godina posla kaj si radio.. ali neki dan palo na pamet kak je to ziher izgledalo.. Nekom tamo glavnom u Blizzardu je netko donio report o procjenama koliko love gube od kineza na gold farming i vanilla serverima i ovaj se zagledao onak mislilački proz prozor i rekao; Uvedite tokene i napravite Vanilla servere :D

nije classic vračen zato da se mi igramo, nego je netko skužio da tako može zaradit još para :D

cropunk sub 10.8.2019 16:13

Pa nitko ni ne kaze da su vratili iz ljubavi prema igracima ili nostalgiji - igraci su to odavno trazili i igraju na privat serverima. Naravno da su vidjeli da tu lezi zarada (sve se vrti oko para) i da su napokon vratili.
zasto bi to netko igrao? vjerojatno jer mu je puno bolji i izazovnije od ovog novog, koliko su ga olaksali i okrenuli od samih pocetaka.Ljudi ponavljaju vidjet cete nije to kao nekad,dok ste bili mladi itd....osobno sam igrao dosta na privatnim i dapace,jos uvjek uzivam. Slazem se, ne pase svima ,ali ti ce moci slobodno nastavit igrat sljedece expanzije

geronimo4661 sub 10.8.2019 18:16
Darky kaže...
Laxx kaže...

Da bude se sve vidjelo za mjesec, dva.. tj. koliko je stvar nostalgije a koliko stvar game designa. Ziher će dosta ekipe otpast, vjerovatno velika večina. Ali isto misilm da će ekipe koja će ostat bit i više nego dovoljno. Tj. toliko da bi se bilo koji druga igra smatrala ultra hitom da tolike brojeve imaju. Uglavnom, super poslovni potez Blizzarda.

 po meni nisu trebali vraćati classic, ali su trebali vratiti stari Alterc Valey i stare 40 man raide.
Iako najveća je bila zabava kada smo nedeljom popodne skupili dva raida 40 i napali Orgimar, Undercity ili Tunder Bluff 
e to je bila makljaža, ili hordin napad na Ironforge
pa su magovi otvarali portale za brzinska pojačanja

 

 

Vratiti nazad 40m raid u retail WoW bi bilo suludo, to bi ubilo  ionako klimavu raiding scenu.Nema povratka na staro u retail wowu, to vise ne preolazi, probalo se pocetkom cate sa hardcore pristupom dungeonima  pa je bilo masovno kmecanje i sve se nerfalo u roku od par mjeseci.A 40m raidanje sa danasnjim kompleksnim mehanikama bossova bi ubiilo raidanje.A o pvpu da ne pricamo, to je davno umrlo.

 

Classic  je najbolja opcija i Blizzard tu moze biti samo na dobitku.Ono sto meni fali u danasnjem wowu je socijalni aspekt, imerzija i character progression, pa cu zato  i igrati Classic, bar neko vrijeme. Retail wow zadnjih godina se sveo iskljucivo na endgame, a toga mi je preko glave.

 

Ako netko treba jeftiniji gametime, nek se javi

geronimo4661 sub 10.8.2019 18:51
evang kaže...

Bok svima,

jedno padobransko pitanje,što mi treba da bi igrao Classic,sad sam se ulogirao na Battlenet veli da zadnju ekspanziju koju imam je Legion?

Hvala

 

 

Trebas samo pretplatu i to je to.Vrijedi i za ovaj standardni wow i za classic.

evang sub 10.8.2019 19:07

Aha,znači samo platim pretplatu i skinem Classic verziju kad krene,jel?

Malo me zbunilo jer sam prilično siguran da zadnja ekspanzija koju sam kupovao bio Cataclysm(ostalo mi u sjećanju jer sam dobio i majicu kad sam podigao primjerak u sad već pokojnom Algoritmu),nisam kupovao niti jednu nakon toga,pretpostavljam da su u nekom trenutku sve te naknadne postale besplatne,ako Blizzard uopće poznaje riječ besplatno.