Rocinante2112 ned 16.12.2018 16:13

ha sori onda,neko je bio spominjao pa sam te uz prethodnu izjavu nekako povezao s time...

al da enivejs,kako bi ti rijesio taj problem onda? Opet kazem,kad sam downtieran imam najbolje mečeve zato šta kad roknem nešto dobijem rank does not matter...Meni je sistem sasvim ok,kako gore tako dole.

Ipe77 ned 16.12.2018 16:39

pa ne bih ubacivao tenkova previse dok ne sredim ovo sto vec imam u igri ...ali da cinjenica je da sa low tier u mecu moras flankat da bi ubio i 'dobio rank does not matter'...slazem se s tobom da ti nemozes balansirat igru od ovoliko vozila da bude idealno ali mi je suludo da na balansu ne rade bas najbolje,a bitno da se ubacuje milion vozila novih ali eto.....poanta ovakvih igara ljudima i jest samo u grindanju novih vozila i onda ako im ne postraviš novi cilji njima ce dosadit jbga al tako je 

ivanoile ned 16.12.2018 17:26
Rocinante2112 kaže...

ha sori onda,neko je bio spominjao pa sam te uz prethodnu izjavu nekako povezao s time...

al da enivejs,kako bi ti rijesio taj problem onda? Opet kazem,kad sam downtieran imam najbolje mečeve zato šta kad roknem nešto dobijem rank does not matter...Meni je sistem sasvim ok,kako gore tako dole.

 Bas je divno kada u istom tieru i naciji imas tenk koji ima HEAT od 650mm i HEAT od 400mm, gdje to ima smisla? Kako moze netko reci da je to okej?

 

 

Jos smjesnije je bilo M48 i Leo, isti top, sve isto, a razliciti BR imaju. I to M48 ima visi BR jer ima "vise" oklopa. WT je broken na puno razina, kao sto sam rekao, BR treba rasirit i uredit sve to, a ne pustat ovakve igre gdje su na visokim BR-ima gotove u 5min.

 

Nemam puno iskustva u WT, par tisuca bitki s tenkovima i tisucu s avionima, ali u zadnjih godinu i nesto je ocajno postalo u odredenim BR.

Jack Sparrow ned 16.12.2018 19:45
ivanoile kaže...
Rocinante2112 kaže...

ha sori onda,neko je bio spominjao pa sam te uz prethodnu izjavu nekako povezao s time...

al da enivejs,kako bi ti rijesio taj problem onda? Opet kazem,kad sam downtieran imam najbolje mečeve zato šta kad roknem nešto dobijem rank does not matter...Meni je sistem sasvim ok,kako gore tako dole.

 Bas je divno kada u istom tieru i naciji imas tenk koji ima HEAT od 650mm i HEAT od 400mm, gdje to ima smisla? Kako moze netko reci da je to okej?

 

 

Jos smjesnije je bilo M48 i Leo, isti top, sve isto, a razliciti BR imaju. I to M48 ima visi BR jer ima "vise" oklopa. WT je broken na puno razina, kao sto sam rekao, BR treba rasirit i uredit sve to, a ne pustat ovakve igre gdje su na visokim BR-ima gotove u 5min.

 

Nemam puno iskustva u WT, par tisuca bitki s tenkovima i tisucu s avionima, ali u zadnjih godinu i nesto je ocajno postalo u odredenim BR.

 Odavno je u ovoj igri brzina bolja od armora, pogotovo što viši tier to manje armor znači jer su topovi sve bolji. Pa ti na kraju ispadne svjedno, ako imaš više armora samo te usporava, a opet te probiju kroz to.

 

Jednostavno meta u igri je "no armor is best armor"

 

 

Kad smo kod sve ovoga zapravo je najgori balans kad vidim Object 120 sa onom topčinom i APDSFS na niskom BRu pa te sa 1.5km razvali u mausu. Ili RU251 pa kad mi Tortoise oneshota sa 2km.

 

Al ajde sad sa helikopterima barem su oni nečije laka meta xD

ivanoile pon 17.12.2018 13:37
Jack Sparrow kaže...
.

 

Nemam puno iskustva u WT, par tisuca bitki s tenkovima i tisucu s avionima, ali u zadnjih godinu i nesto je ocajno postalo u odredenim BR.

 Odavno je u ovoj igri brzina bolja od armora, pogotovo što viši tier to manje armor znači jer su topovi sve bolji. Pa ti na kraju ispadne svjedno, ako imaš više armora samo te usporava, a opet te probiju kroz to.

 

Jednostavno meta u igri je "no armor is best armor"

 

 

Kad smo kod sve ovoga zapravo je najgori balans kad vidim Object 120 sa onom topčinom i APDSFS na niskom BRu pa te sa 1.5km razvali u mausu. Ili RU251 pa kad mi Tortoise oneshota sa 2km.

 

Al ajde sad sa helikopterima barem su oni nečije laka meta xD

 Sve je to okej, al nema opravdanja za Lea A1A1 i L/44 da su isti tier, djele sve osim topa, koji je brutalno jaci na stranu L/44 i samim time to nije isti BR...

Maus meni vec odavno nema smisla.

 

Helikoptere necu ni spominjat, od 15ak igri, na 10 ih cujem prije nego me spawna i izdrzim ako je mapa sa ikakvim zaklonom. Al na otvorenim mapama RIP.

gnomisa sri 19.12.2018 10:08

U mnogočemu su slični kao wargamer. Izbace premium da uzmu lovi pa ga nerfaju pa onda izbace neki fantasy tenk koji je bolji od konkurencije u br-u samo da natjeraju ljude na novi grind. RNG odn. random damage je veliki problem za mene jer nemreš me je da dva puta bouncam s boka nekog i onda u sljedećoj partiji sve oneshot.  Onda te stare male mape pa avioni koji mnogima služe za kamikaza ervenge (više u AB ali to ne igram već samo RB). I onda su još SB bacili u event only mod. Ja sam igrao tenkove kad je igra tek izašla i definitvno je bolja od WOTa (bar meni) ali eto isti problemi postoje i danas kad krećem s novim accom. Samo ovaj put sam pametniji. Uložio sam 55kn u premium acc i za 20 dana si izgrindam T34-85, IS2 i onaj light flanker lagano uživancija. Kod prvog accam sam uložio brdo para i igrai high tier tenkove a tamo je sve više manje point and click. Jebeš to, 5.3-6.7 je po meni najveća zabava.

Rocinante2112 čet 20.12.2018 12:15

Pa to ce ti svi reci,ako ces samo grindat da dodjes do najviseg tiera razocarat ces se jer ce em trajat em bit jako frustrirajuce, na svakom tieru se mos zabavljat jer svaka nacija ima ok pokrivenost vozilima (JER STALNO DODAJU).
Opet velim,kako ces izbalansirat ovakvu igru? Pa dodavanjem sve više vozila koja filaju gap...70% smrti koje imam su samo zato što sam nestrpljiv. NE zato što protivnik ima UBER MEGA tenk kojem ja nemogu ništa jer je 1 BR iznad mene. TO su gluposti.

Jack Sparrow čet 20.12.2018 12:22
Rocinante2112 kaže...

Pa to ce ti svi reci,ako ces samo grindat da dodjes do najviseg tiera razocarat ces se jer ce em trajat em bit jako frustrirajuce, na svakom tieru se mos zabavljat jer svaka nacija ima ok pokrivenost vozilima (JER STALNO DODAJU).
Opet velim,kako ces izbalansirat ovakvu igru? Pa dodavanjem sve više vozila koja filaju gap...70% smrti koje imam su samo zato što sam nestrpljiv. NE zato što protivnik ima UBER MEGA tenk kojem ja nemogu ništa jer je 1 BR iznad mene. TO su gluposti.

 U ovoj igri se zna da je zabava do nekog 6.3 BR-a iako već tamo postaje bullshit. Sve ispod toga je zabava, a nakon toga samo frustracija.

 

Pritom mislim na zrak i zemlju. U zraku zapravo najbolje prestati kod 5.7 radi jetova, ali može se i na 6.3 uletjeti u dobru partiju.

Milka30 čet 20.12.2018 18:46

Paaa zabava ispod 6.3 je zato sto je unatoc svemu,jos postoji njubina koje mozes napucavati kao kante,sto automatski dize ego i razinu uzivanja u igri.

Iznad toga BR-a vec igra ozbiljna ekipa koja te zna ownati,sto nikako nije zabavno.

Moze se itekako uzivati na visokim tierovima....kada se igra simulator ili realistic.

 

Nakon zadnjega patcha,precesto ne reagira "Start battle" ,ili ti tenkovi/avioni budi tamni(neodgovarajuci za vrstu bitke)-iako su odgovarajuci?

Promjenom nacije ili nacina bitke,Start proradi!

Samo meni ili?

ED63 pon 31.12.2018 12:17
Jack Sparrow kaže...

 U ovoj igri se zna da je zabava do nekog 6.3 BR-a iako već tamo postaje bullshit. Sve ispod toga je zabava, a nakon toga samo frustracija.

 uskoro cu otvorit kutiju za 300 doana log ina i mogu rec da je zabavno dok si u plusu, imas premium, ping je dobar, ...

a kad si stock vec to isisava fun element

kad si na knap sa parama isto tako

sve je balansirano da te u pocetku igra jako pogura i daje ti sve brzo, od expa do crew expa i sl-a, i otklucavanja dalje

i cim se malo naviknes, eto te u grajndu i dalje te gura da ukljucis novcanik ak zelis zadrzat zabavu

to je super izbalansirano, a br i mm nije, al ti ni nije vazno firmi za profit

Milka30 kaže...
Nakon zadnjega patcha,precesto ne reagira "Start battle" ,ili ti tenkovi/avioni budi tamni(neodgovarajuci za vrstu bitke)-iako su odgovarajuci?

Promjenom nacije ili nacina bitke,Start proradi!

Samo meni ili?

 dogadja se da kak mjenjas nacije da ti tip bitke ostaje na onom kaj je bil prije prve promjene

ak si uso u igru i bio si na brodovima, pa promjenis na avione, ostat ce na ship battles ali ce te pitat za promjenu, bar mene je

malo iritantno, neko je isao cackat ono kaj netreba

 

decki, nek vam nova bude oneshotajuca, manje bugovita i laggovita (ali i dalje citajte BUG ), sa nizim pingom i MM-om prema dole, a fps-om i WR-om prema gore

nek vam, ako nije deda mrazz, dodje zena / cura / cimerica i kaze: dobices ono kaj najvise zelis od mene ....

tenk i avion po izboru

gnomisa pet 4.1.2019 15:45

Velik problem po meni je RNG odn. random damage. Govorim za tenkove. Isti tenk, isti top, isti protivnik u isto mjesto pogođen i skoro svaki put je drugačiji ishod. Manje ima mehanike a više RNGa što bi značilo da je igra daleko od ikakve simulacije. Avione ni ne igram jer su komično arkadni. Sim battles su stavili na event only i to je sranje baš mi je to kod te igre bilo dobro.

 

A što se tiće BRa nekak mi je zabava do 7.7 s tim da je najbolje oko 5.7-6.7. Opet to je za tenkove. U odnosu na prije su malo ubrazli RP gain ali srebro i dalje kapa na slamku pa ja u jednoj RB sa tenkom imam 8 killova i preživim i dobijem 40 t srebra...maximum...dakle u prosječnoj partiji puno manje. Tako ti se desi i sa premium accom da imaš krdo istraženih tenkova a nemaš para da ih kupiš i onda moraš igrati low tier da zaradiš pare brže. Za farmanje srebra je dobro pičiti neki premium low tier avion lagano u PvE modu i lova se fino zaradi.

ED63 sub 5.1.2019 05:17
gnomisa kaže...

Za farmanje srebra je dobro pičiti neki premium low tier avion lagano u PvE modu i lova se fino zaradi.

 sori al me jako zanima koji ti je to PvE mod u war thunderu?

ja nisam naso nista slicno u godini dana, il sam sljep il glup

gnomisa sub 5.1.2019 14:47
ED63 kaže...
gnomisa kaže...

Za farmanje srebra je dobro pičiti neki premium low tier avion lagano u PvE modu i lova se fino zaradi.

 sori al me jako zanima koji ti je to PvE mod u war thunderu?

ja nisam naso nista slicno u godini dana, il sam sljep il glup

 AB i RB assault mod....igrači protiv AIa....al moram napomenuti da moraš bit fakat dobar igrač da skupiš neke pare tamo....tako da možda ipak bolje farmat lovu sa nekim t3 premiumom u RB....

naarr ned 6.1.2019 16:02

PvE ili Assault mode nije za gomilanje lionsa nego baš suprotno. Tamo se lionsi gube i to namjerno, zamijeniš oštećeno vozilo za novo, jer cilj je pobjeda koja nosi duplo RP.
Ovaj mode je za grindanje nekih stock vozila, i za misije koje zahtijevaju jednu pobjedu u PvE. Kad vidiš neke kako tamo slete da poprave avion umjesto da stisnu J.... mega facepalm

Za lionse imaš Air RB. Isključiš auto repair i igraš više aviona. Pokupuješ expert crew za sve i opet imaš viška.

ED63 uto 8.1.2019 02:36
gnomisa kaže...
ED63 kaže...

 AB i RB assault mod....igrači protiv AIa....

 ajd mi nabaci neki skrin$hot tog RB assaulta, zivo me zanima

meni u asoltu™ jedino kaj se isplati je kutija sa nekim busterom

naarr kaže...
PvE ili Assault mode nije za gomilanje lionsa nego baš suprotno. Tamo se lionsi gube i to namjerno, zamijeniš oštećeno vozilo za novo, jer cilj je pobjeda koja nosi duplo RP.
Ovaj mode je za grindanje nekih stock vozila, i za misije koje zahtijevaju jednu pobjedu u PvE.
Za lionse imaš Air RB. Isključiš auto repair i igraš više aviona. Pokupuješ expert crew za sve i opet imaš viška.

 hvala na iscrpnim informacijama, stvarno nisam imal pojma ovo za duplo RP

cim sam pocel igrat sam iskljucil auto repair i rearm

pogledal sam dosta videa prije radjenja akaunta bas da se nebi shebo na pocetku, i nisam

sjeli su mi ameri i .50 cal, dok sam sa topovima malo "tudum" ™

moram priznat da tenkovki asolt jos nisam probo

 

a sad za ovaj "ivent" ™ niti kaj grajndam niti farmam, kupil sam hrpu otkljucanih aviona i malo manje tenkova kak su bili popusti do bozica, a sad igram za bonds da probam uzet T20, taman sam na tom br-u (novi tenkovi jos nevozeni-jumbo, M6 i M18) i sam tenk kosta 3 soma golubicha, dok su ostali avioni po 1300, tak da je najbolja investicija ulozeno / dobiveno

jucer cak zamalo dobio -75% bas za T20, uzo bi ga odma, al nisam te srece

naarr čet 10.1.2019 21:22

Taj asolt je jako teško dobit, treba imati i dosta sreće da te dopadne prava ekipa. Općenito igraj ga samo s jednim vozilom, ostale slotove pošalji na "odmor". Kad staviš kursor iznad tipke za taj mod onda se pokaže lista rejtinga, podijeljeni su nešto tipa 3,3-4, 4,3-5... pa izabereš vrh razreda. Dobre rezultate na onoj jednoj brdovitoj mapi daje flankanje.

Ne igram misije jer nemam vremena. T20 je dobar izbor za njega kažu da je baš komodan za igranje.

ED63 sri 30.1.2019 19:15

edit off topic - bum novi l00k war thunder wiki, a i mijenjali su na marketu statuse nekih aviona i tenkova kaj se tice opisa dostupnosti, nisu vise svi ultra rare

imam pitanja za iskusnije

gledam malo kako hvatat krivine u igri i ovo je kaj sam do sad nasao:

 

1) za wagere pise da mora biti barem 1 rank 3 ili 4 u slotu i max rank 4

  posto suxam u realistic, mislil sam to rjesavat u arcade air

  kod rusa je pe-3 najnizi rank 3 sa br 2.3, i kad se to umijesa sa 1.7 (rank 1 i 2) dobije se br 2.0

  nije lose za arkadu i za rjesavat GE wagerse

  kod svaba, amera i japanaca to ide mali gore, a ostale nacije sam tek na rank 2

 

 ovo je isprobano za war bond taskove i radi, tak ih i rjesavam

usput, ovo je prvi put da sam doso do level 4 shopa, 5 mi je izmakao za mrvicu, i nisam mogo uzet T20 (uzo sam grm - kamuflazu)

 

2) warbond shop

  zanima me da li se i koliko war bondsa prenosi u iduci mjesec i dali ima neko ogranicenje (znam da se specijalni taskovi rjeseni tj. medalje ne prenose)

  pitam radi jedne ideje - jednom sam na level 3 shopu uzo 2x rentu nekog japanca i to se je stackalo na 2x 1h rente, znaci moze se ista stvar uzet vise puta

  pa ja kontam... skupljat bondse 1-2 mjeseca, i onda treci mjesec grajndat ko lud, doci do shop levela 5, i odma sa 12 ili 14 rjesenih medalji UZET VISE PREMIUM VOZILA ODJEDNOM ili cak onih trofeja (kutija) sa random vozilima koji se mogu prodat

 da li je to netko probao? da li je moguce?  jer se sa mjesec -dva  laganog gejmanja moze skupit bondsa (ak se ne resetaju) i onda se jedan manijakalno grajnda za specijalne medalje i shop level i uzme se 2-3 dobra premiuma mukte

  gledo sam kaj se do sad davalo u bond shopu, i jednom davno(2017) je bio i rank 4 wetmore's daddy's girl p-51 h-10 , a od ostalih ispada da je T20 najskuplji po GE cijeni kaj je doso u shop, drugi bi bio kv-1b koji se prodaje na marketu za preko 150 gaiđinerosa™ (bio '11. 2018.)

 

a osim toga sve se rotira i vraca u shop pa se moze lagano skupit sve, ko pokemoni

 

Jack Sparrow sri 30.1.2019 19:54
ED63 kaže...

edit off topic - bum novi l00k war thunder wiki, a i mijenjali su na marketu statuse nekih aviona i tenkova kaj se tice opisa dostupnosti, nisu vise svi ultra rare

imam pitanja za iskusnije

gledam malo kako hvatat krivine u igri i ovo je kaj sam do sad nasao:

 

1) za wagere pise da mora biti barem 1 rank 3 ili 4 u slotu i max rank 4

  posto suxam u realistic, mislil sam to rjesavat u arcade air

  kod rusa je pe-3 najnizi rank 3 sa br 2.3, i kad se to umijesa sa 1.7 (rank 1 i 2) dobije se br 2.0

  nije lose za arkadu i za rjesavat GE wagerse

  kod svaba, amera i japanaca to ide mali gore, a ostale nacije sam tek na rank 2

 

 ovo je isprobano za war bond taskove i radi, tak ih i rjesavam

usput, ovo je prvi put da sam doso do level 4 shopa, 5 mi je izmakao za mrvicu, i nisam mogo uzet T20 (uzo sam grm - kamuflazu)

 

2) warbond shop

  zanima me da li se i koliko war bondsa prenosi u iduci mjesec i dali ima neko ogranicenje (znam da se specijalni taskovi rjeseni tj. medalje ne prenose)

  pitam radi jedne ideje - jednom sam na level 3 shopu uzo 2x rentu nekog japanca i to se je stackalo na 2x 1h rente, znaci moze se ista stvar uzet vise puta

  pa ja kontam... skupljat bondse 1-2 mjeseca, i onda treci mjesec grajndat ko lud, doci do shop levela 5, i odma sa 12 ili 14 rjesenih medalji UZET VISE PREMIUM VOZILA ODJEDNOM ili cak onih trofeja (kutija) sa random vozilima koji se mogu prodat

 da li je to netko probao? da li je moguce?  jer se sa mjesec -dva  laganog gejmanja moze skupit bondsa (ak se ne resetaju) i onda se jedan manijakalno grajnda za specijalne medalje i shop level i uzme se 2-3 dobra premiuma mukte

  gledo sam kaj se do sad davalo u bond shopu, i jednom davno(2017) je bio i rank 4 wetmore's daddy's girl p-51 h-10 , a od ostalih ispada da je T20 najskuplji po GE cijeni kaj je doso u shop, drugi bi bio kv-1b koji se prodaje na marketu za preko 150 gaiđinerosa™ (bio '11. 2018.)

 

a osim toga sve se rotira i vraca u shop pa se moze lagano skupit sve, ko pokemoni

 

 zavisi kakvi wager, ali obično ti wageri idu x2 na realisticu ili simulaciji. Tako recimo umjesto 10 killeva trebaš 5 u realisticu. Ali ne vrijedi to za svaki wager.

 

Mislim da ti se svi Bondsi prenose u idući mjesec, ali ono što trebaš raditi svaki mjesec je riješavati ne dodatne taskove koje kupiše za 30 war boundsa. I dan naravno da je moguće uzeti vozilo. Al ta sva vozila su dosta nisko u ranku, pa ne donose nešto previše RPa za vozila više.

Jedino za što su dobri je da grindaš silver lionse, pogotovo avioni.

 

 

naarr pet 1.2.2019 20:29

Ako je golden wager onda u air AB sa oba P47D, A36, corsair, hellcat..., Ako je silver onda ovisi kakav je.

Ne možeš uzeti više od jednog vozila sa bonds mjesečno. Postoji ograničenje od 3600 nakon čega se bonds ne zbraja. 40 zadataka u 20 dana je 3000 bondsa, vozilo košta oko 3000, dobro i više, ostaje ti 600 ili manje i do kraja mjeseca još 10 dana, to je 1500 bondsa, dosta za neku sitnicu.

ED63 čet 7.2.2019 23:09
Jack Sparrow kaže...

 1) zavisi kakvi wager, ali obično ti wageri idu x2 na realisticu ili simulaciji. Tako recimo umjesto 10 killeva trebaš 5 u realisticu. Ali ne vrijedi to za svaki wager.

2) Mislim da ti se svi Bondsi prenose u idući mjesec,

3) Al ta sva vozila su dosta nisko u ranku, pa ne donose nešto previše RPa za vozila više.

4) Jedino za što su dobri je da grindaš silver lionse, pogotovo avioni.

1)  sim ne igram a u realistiku(zracnom ) jos uvjek suxam tak da nema sanse, a ground rb sam total njub, ubiju me prije nek ikog vidim

za air RB trebam jos naucit bolje kontrolirat avion, inace ne napravim nista, eventualno u japanskim mogu normalno upravljat da zapucam na nekog

znaci ostaje air AB jer imam 5 slotova plus jos mozda i universal backup za svaki pa mogu poginut 10 puta, dovoljno da bar probam nekaj napravit

2) BONDSI se prenose svi i kao sto kaze kolega iznad, max je 3600, ima na wiki

 

3) vozila jesu nisko, al ak su djabe i vise su od mog trenutnog grajnda u tom tech treeju, moze

mislim da cu prvo uzet njem churchila jer je rank 3 (p.s. da znam i upoznat sam za RP penalty ak sa rank 3 grajndas rank 4, 5,...wiki)

 

4) da ovi mali avioni su super za upotpunit odredjeni BR, za SL grajnd i za posadu

jesu dosta muke da se uzmu, ali bar se ne placaju

LepiSladja kaže...

Igram WT od pocetka, LepiSladja nick pa dodajte

 dod'o (pa nije bas ispocetka kad si level 75

naarr kaže...
1) Ako je golden wager onda u air AB sa oba P47D, A36, corsair, hellcat..., Ako je silver onda ovisi kakav je.
2) Ne možeš uzeti više od jednog vozila sa bonds mjesečno. Postoji ograničenje od 3600 nakon čega se bonds ne zbraja.
3) 40 zadataka u 20 dana je 3000 bondsa, vozilo košta oko 3000, dobro i više, ostaje ti 600 ili manje i do kraja mjeseca još 10 dana, to je 1500 bondsa, dosta za neku sitnicu.

 1) to jos nisam probal makar budem, ali...s tim kaj si ti napisal te baca na 3.3 kolko je p-47, znaci moze me bacit do 4.3 di sve ovisi o bazama i jednom bomberu koji je otiso u svemir, nema ga pol partije i onda pobije sve baze u par minuta sa 7-8 km visine di se ne stigne vise popet tak visoko da ga se srusi i sprijeci poraz, a sve ovisi o ticket counteru kojeg najvise pomicu baze

Narocito je to bitno ako je win wager, to se najmanje moze solo utjecat, tako da treba biti s jos nekim, i na manjem BR-u jedan sam moze barem pojedinacno ubijat armored cars sa MG-jem, jer nema baza...

kao npr. sa rusima, Pe-3 je na 2.3 rank 3 (najmanji BR od svih ingame rank 3 za sada, air i ground AB), a ostali se uzmu 1.7, mogu svi I-153, mig-3, su-2, bomber, (rusi sa 4 mg-ja pale sve ostalo), i onda se taj BR spusti na 2.0 do max 3.0 (provjereno matematicki, na wiki i u praksi, radi sa daily mission za rank 3, al nisam probo za wagere jos), a tak nisko nema baza nego samo autici, aaa i light pillbox

 

2) da tu si u pravu za max 3600, (eto me bode u oci brojka u shopu al ju gledam svaki dan pa ju vise ne vidim  ) a za jedno vozilo mjesecno cu jos isprobat...

P.S. naravno da se nemoze nac na guglu ni wt forumu tocni podaci, al ima đe ima

reddit, coek se raspiso, a bacite oko i na komentare na kraju

GUIDE - Grind Vehicles using War Bonds : Warthunder

ukratko citiram Aleph_Zed-a:(komentar na kraju)

The most you can get in a 31 day month is 7875. Requires insane luck though as you need to start it every 22 hours, get 75 and 150 WB tasks every day. 225 * 35 days = 7875....

I typically spend the full 136k SL on cycling through warbonds looking for best in the air/ground for the extra warbonds. Some months you can get 2 vehicles in the same month due to the month's store being available for 7 days after the month ends.

 

P.S. moze se uzet 2 vozila ili vehicle trophy-a mjesecno...

ako se za level 3 shop i 1 medalju moze uzet vise puta 1 vozilo na rentu (ja uzo 2 x japanca mislim j2m2) jer sam htio vidit dal treba po 1 medalja za svakog, ali netreba, i tada se vrijeme rente dodaje (dobio 2x 1h)

ajmo racunat da sam nub i da ne dobijem 225 dnevno tj. u 22h nego samo 150-obicne misije

za level 5 shop treba 20 dana min(19 ak se krene sa zadatkom aktiviranim 31-og u mjesecu a zavrsenim odma na pocetku 1-og, treba tempirat),al ajd, 20 dana, level 5, 300 bondsa, i ak sam imal 600 od mjeseca prije, to je 3600

nek uzmem vozilo npr prosli mj. yak-3 (2900) ili ovaj mj. bf-109 e-7 (2600) ili IAR (2800) da nije najskuplji

uzem e-7 za 2600 i ostane mi soma bonda

imam jos okruglo 10 dana do kraja x 150 je 1500 bonda, skupa 2500

ALI imam jos iduci mjesec tocno tjedan dana shop aktivan na level 5 sa 12 (ili 14) medalja, skupim u 7 dana 7x150=1050 bonda i to je jos 3550 za jos jedno vozilo ili vehicle trophy

 

tu treba obracunat 12 medalja po 30 bonds je 360 bondsa na sumu, a to znaci da  se moze zapoceti sa 360 bondsa vise iz prethodnog mjeseca (600+360) koji ce se usput potrositi za medalje i nece nestati kad se dodje do plafona od 3600

znaci za npr. 2 aviona je 2600 + 2800 + 360 =5760

e sad jel bi se uspjelo uzet 2 veh.trophyja u tih mjesec i tjedan dana je upitno (6800 bondova i 14 zadataka x 30- znaci jos  + 420 = 7220)

prema racunici kolege gore, moguce je al je hebeno na knap

pay to win opcija je uzet jeftilen avion u obliku kupona i neki se daju promjenit u bonds(bar su se mogli, neznam tocno sad nisam probal) , znaci dat 2€ da se dobije dva trophyja koja ce se prodat za 2x 5€

 

3) 40 zadataka u 20 dana je 3000 bondsa, vozilo košta oko 3000, dobro i više, ostaje ti 600 ili manje i do kraja mjeseca još 10 dana, to je 1500 bondsa, dosta za neku sitnicu.

ako je nekome ovo gore pre dugo nije citao, ostane oko 600 i 1500 i 1050 od 7 dana u iducem mj. je 3150 dovoljno za jos 1 vozilo/letilo™

 

P.S.S. sori na spamu,  al sam si dal truda da iskopam kak stvari stoje

evo link na tipa kaj si je dal daleko vise truda, popisal sve taskove za shop po tipu borbe, posebno rank2,3 i specijalne taskove i dodao preporuke i napomene    STRONK

War Thunder: New War Bond tasks overview

 

lako meni spemat kad sam na godisnjem

ED63 pet 8.2.2019 00:42

evo rujem po redditu i taj aleph zed je manga

evo nesto o GE wagers kaj sam ja prical

isto pe-2 br 2.3  rank 3 sa ostalim 2.3  rank 1 i 2 i nekad ga spusti na 2.0 ... ovo je od prije godinu dana kad su dosli talijani pa su svi igrali to

jedino kaj sam ja napravil drugcije je  pe-2 sa ostalim 1.7 i onda je moj br 2.0, i moze ici do 3.0 ali i cesto do 1.0 (pali i kod svaba i rusa za rank 2 daily task, u 1.0 se ubaci 1.7 (mig-3, he-100, 109 e-1, kuzite na kaj ciljam) i dobije se 1.3 koji cesto ide sa 1.0 (air AB ofc )

Golden Wager Bonanza : Warthunder

primijetite na slikama da je vecinom rokal po zemlji za win

ED63 sub 18.5.2019 01:06
ED63 kaže...

igram rezervu i 1.3 - 1.7, pa da dobijem 500 golda sto prije (milka i ti ces dobit svoje do iduceg vikenda )

 e dobices ti svoje

Milka30 kaže...
Za golde ti zahvalim,tek kada ih dobijem

 ako jos nisi, a trebo si dobit, trebo bi i zahvalit

a za popust sam malo $hopingiral

 

Tole1710 čet 18.7.2019 21:18

Ljudi zna li itko sta se dogada sa tekovina u simulator modu?Nisam dugo igro tenkove i sad nemogu vec neko vrijeme igrat simulator s tigrom 1 ili pantherom ili tigrom 2.Sve neki znj tenkovi i sve pomjesano.Zna li itko kak se moze igrat simulator da su normalni tenkovi iz ww2 koji su se koristili i da bude njemacka protiv rusije a ne da su njemci s amerima protiv neznam ni ja koga.Meni je ovo sad totalno bezveze.