PC igre

Tom Clancy's: The Division 2 - PC

Bitanga uto 19.3.2019 11:34
Laxx kaže...

Jer netko gledao jel se pojavila igra na Nvidia Experience? ono sa sliderima Performance i Quality i optimizaciju. Nekako mi je to uvijek bila ok za grafičke n00bare ko ja ^^

 

To mi je uvijek preporučalo čudne postavke i nije mi osiguravalo fluidnih 60 FPSa.

Ono, preporuči mi preveliku rezu, ili najjače ambient occlusion postavke i sl.

Pa ne koristim.

lobotomac90 uto 19.3.2019 16:17

Otkrio sam izgleda još jedan bug, ne rade mi passive skillovi, otljučao sam na dronu bombardera i na turetu snajper i označim ih, ali ne registira ih, vratim se u meni na skill pointse i vidim da mi je označen glavni skill onaj. I samo da napomenem da mi se popravio onaj bug da se skill poništi nakon par sekundi, al jbg ovo je sad, nadam se patchu nekom. 

 

EDIT: Pardon na krivoj informaciji, sve šljaka, ja majmun probao kod quartermastera odmah staviti passive 

TomoR čet 21.3.2019 11:19

Prilično koristan spreadsheet za end-game.

 

Oružja, DPS, talenti, preporuke po "tier-ovima" itd:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ooSEd71WYebM2OuRApUAjrqjnWU08IIyuq79-o0fVa4/edit#gid=1052687536

 

Origigi tema:

https://www.reddit.com/r/thedivision/comments/apqcbs/the_division_2_weapons_talents_brands_collection/

 

EDIT:

Što se tiče "crash-anja" (kod mene su DELTA-e uglavnom) - primijetio sam da "moj" Internet povremeno nestane na preko 30s i/ili je jako nestabilan, pogotovo između 20 i 22h dok mi je udarno vrijeme igranja... Tada me naravno opali DELTA. Događa mi se i u drugim igrama u slično vrijeme.

 

S obzirom da sam nedavno dobio novi ruter od providera, pretpostavljam da je do "Interneta" per se; a ne rutera... Na žalost, na mojoj adresi u srcu Zagreba, ne mogu dobiti "bolju alternativu" nego što imam

VooDooZg čet 21.3.2019 15:16
Skullscar1989 kaže...

kad će ti popusti.... za cca 10 dana mi počinje godišnji, 2 tjedna. ako do tada ne bude popusta barem ću iskoristiti -20% sa kreditima preko uplay

 

Uzmi si ga za -20%  preko 100 bodova - i ja sam mislio čekati a sad mi je žao kaj sam bio glup i nisam uzeo ranije 

Q-Tip čet 21.3.2019 22:43
Skullscar1989 kaže...

kad će ti popusti.... za cca 10 dana mi počinje godišnji, 2 tjedna. ako do tada ne bude popusta barem ću iskoristiti -20% sa kreditima preko uplay

 

Igra je doslovno izašla prije nekoliko dana, ne razumijem kakav popust očekuješ tako rano nakon izlaska?

Bitanga pet 22.3.2019 02:21
Skullscar1989 kaže...

Na uplay to ide ovako. Blagdan je? Popust. Vikend? Popust. Joj što je vani lijep dan... Popust  

 

Bude za par tjedana. i Far Cry New Dawn je već na popustu, a izašao je prije mjesec dana.

Bitanga pet 22.3.2019 09:45
Wolf88 kaže...

Far Cry New Dawn je imao loše prodajne rezultate, a to je bila i manja ekspanzija.

Pošto Division 2 su recenzije jako pozitvne, nekako sumnjam da će tako rano poćeti sniženja.

 

Budu, danas je popularno da su igre već nakon mj. dana na nekoj akciji.

_itsmoriarty sub 23.3.2019 14:59

pozz dal se nekome dogodi da mu se random FPS dropa i da igra ponekad zabloka i ne mozes nista uraditi da bi ju ugasio. 

 

meni evo dva puta vec ne znam zbog cega mi je to. i kad stisnes CTRL ALT DEL otvori se task mananger ali ga ne mogu vidjeti. 

dani20 sub 23.3.2019 17:07
_itsmoriarty kaže...

pozz dal se nekome dogodi da mu se random FPS dropa i da igra ponekad zabloka i ne mozes nista uraditi da bi ju ugasio. 

 

meni evo dva puta vec ne znam zbog cega mi je to. i kad stisnes CTRL ALT DEL otvori se task mananger ali ga ne mogu vidjeti. 

 Probaj iskljuciti dx12,Uplay Overlay. Te stvari znadu probleme raditi

smajlee sub 23.3.2019 18:19
_itsmoriarty kaže...

pozz dal se nekome dogodi da mu se random FPS dropa i da igra ponekad zabloka i ne mozes nista uraditi da bi ju ugasio. 

 

meni evo dva puta vec ne znam zbog cega mi je to. i kad stisnes CTRL ALT DEL otvori se task mananger ali ga ne mogu vidjeti. 

 

Ovaj sam problem ja imal na lapotopu. i54200H, gtx850M, 8gb rama.

E sad, u postavkama od nvidie sam postavil da na division 2 pali gtx 850m i osim toga sam ugasil vsync u samoj igri u postavkama. Testirano, radilo sad 2h bez problema.

Inace mi ucitalo igru, krenem hodat i freez, ctrl+alt+del i ne zeli prikazat task manager ali mi je radilo recimo sa sign out tak da nisam moral raditi hard reset.

Eto,mozda pomogne.

_itsmoriarty sub 23.3.2019 18:44
smajlee kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozz dal se nekome dogodi da mu se random FPS dropa i da igra ponekad zabloka i ne mozes nista uraditi da bi ju ugasio. 

 

meni evo dva puta vec ne znam zbog cega mi je to. i kad stisnes CTRL ALT DEL otvori se task mananger ali ga ne mogu vidjeti. 

 

Ovaj sam problem ja imal na lapotopu. i54200H, gtx850M, 8gb rama.

E sad, u postavkama od nvidie sam postavil da na division 2 pali gtx 850m i osim toga sam ugasil vsync u samoj igri u postavkama. Testirano, radilo sad 2h bez problema.

Inace mi ucitalo igru, krenem hodat i freez, ctrl+alt+del i ne zeli prikazat task manager ali mi je radilo recimo sa sign out tak da nisam moral raditi hard reset.

Eto,mozda pomogne.

 hvala na sugestiji. 

 

ja sam vec ugasio v-sync radi igra ovako solidno vrti na 100 fps pa padne na sekund na 48 pa nekad na 30 al se vrati odmah. 

 

i eto u 6 sati koliko sam igru igrao, dva puta mi je ono zamrzlo igru, dok diskord radio normalno cuo sam lika s kojim sam igro, a on je rekao kao da u igri ja stojim znaci nije me izbacilo iz igre. 

tako da mi nije nista jasno, no dobro. tek je izasla ... a i ubishit i te optimizacije. 

_itsmoriarty ned 24.3.2019 00:13

evo samo da javim, ugasio sam DX12, stavio fog detalje na low, onu opciju za latency sam iskljucio i evo sve radi, ne dropa nista, niti zamrzne igra. 

 

prije nego sam to uradio nvidia mi je stavila opcije na medium, sad sam stavio sve na high i sve radi super, ko da nema razlike izmedju medium i high. 

 

lp

DukeOs ned 24.3.2019 10:54

Meni na laptopu igra na ultra , sve ukljuceno, pokazuje 65 fps sa povremenim dropovima na 45 fps. Nista ne trza niti se koci. Jedino neznam kako izaci iz igre pa koristim  Alt+F4 .

Jos sam spojen na wi-fi.

TomoR ned 24.3.2019 11:00
DukeOs kaže...

Meni na laptopu igra na ultra , sve ukljuceno, pokazuje 65 fps sa povremenim dropovima na 45 fps. Nista ne trza niti se koci. Jedino neznam kako izaci iz igre pa koristim  Alt+F4 .

Jos sam spojen na wi-fi.

 Stisneš ESC, dolje desno imaš opciju LOGOUT, nakon nje si na ekranu za odabir lika i samo ESC za izaći iz igre.

 

Meni padaju frame-ovi samo na ulazu u DZ, na sekundu dvije, ali valjda loada hrpu toga.

_itsmoriarty uto 26.3.2019 18:44

pozdrav 

 

ja i frend igramo TD2 na kompu i imamo klan, dobro bi nam dosao jos jedan ili dva igraca pa ako netko zeli. 

 

on je level 30 ja sam skoro 20. 

 

takodjer imamo i discord server. 

 

ako je netko zainteresovan ili bar da zeli doci igrati s nama, cisto malo da se za*ebavamo neka mi ostavi PP, a ja cu mu onda dati link od servera pa se tamo dogovorimo sve :) 

 

lp 

Skullscar1989 pet 5.4.2019 12:36

prošlo je 2 tjedna kako sam kupio igru, mrvicu mi nedostaje do world tier 3. nisam jurio sa levelima nego sam baš uživao u igri, uvijek nešto što bi mi odvuklo pažnju. a danas je izašao patch od 5.5 gb i otključali su world tier 5, novi stronghold te heroic težine misija. za cca 20 dana izlazi 8-man raid a nakon toga nove specijalizacije. u ovom update su i nove weekly misije itd.

uglavnom igra je jako zabavna i puno teža nego jedinica. ginem kao idiot jer sam navikao rushati sve a ovdje se to kažnjava jako brzo. ali je fenomenalna haha

Laxx pet 5.4.2019 14:32

Igra je stvarno top... mislim kakve igre izlaze zadnjih godinu, dvije, division 2 "izvlaći" industriju... imao je Ubisoft svojih bisera al ovo i uz te neke bugove i OP buildove lići na skroz ok igru. Mislim da je pun pogodak to što je ekipa koja je na kraju napokon koliko toliko sredila jedinicu nastavila radit dvojku.

 

P.S. danas već ide van patch za weapon i talent nerfove koji su se pokazali OP... nije im trebalo 6 mjeseci za to