Bazen21 pon 14.3.2016 22:34

Svatko tko je u svom djetinjstvu zaigrao Harvest Moon, ova će ga igra odmah prisjetiti na te lijepe trenutke.

Stardew Valley igra je kako kaže službena stranica open-ended country-life RPG koji je došao na svijet 26. veljače ove godine.

 

Preuzimate život mladića koji ne može izdržati sav stres i ritam koji nosi moderan život, te se, vođen uputama djeda, seli na imanje istoga kako bi vodio miran život na selu.

Igra je farming tematike, cilj je razvijati svoju farmu te živjeti u harmoniji s ostalim mještanima Pelican Town-a

Vrijeme unutar igre je Day to Day, odnosno svaki dan donosi nešto novo, održavaju se razne manifestacije i natjecanja na kojima, ovisno o sposobnosti možete sudjelovati.

 

Igru sam tek započeo, prošlo je svega par dana unutar igre, no odmah sam ju zavolio jer sam kao klinac mjesece provodio uz Harvest Moon koji je definitivno najveći motiv za Stardew Valley

 

Evo i par korisnih linkova:

 

Službena stranica

Wiki

Steam Official

 

Igra se trenutno nalazi na prvome mjestu na Steamovoj Top sellers listi

 

Ocjene:

Metacritic: 86/100

 

Sistemski zahtjevi:

 

  • OS: Windows 7 or greater
  • Processor: 2 Ghz
  • Memory: 2 GB RAM
  • Graphics: 256 mb video memory, shader model 3.0+
  • DirectX: Version 10
  • Storage: 500 MB available space

 

 

Deus ex machina čet 4.8.2016 16:18

Dosta kasnim, ali cisto iz znatizelje kupio sam i isprobao. Nije mi u glavu isao Overwhelmingly Positive rating na Steamu s poprilicno dosadnjikavim videima koje sam pogledao.

 

Sta reci - 2 sata kasnije, navukao sam se.

Igram, sve skupa, mozda mjesec-dva, ali ne kontinuirano. Trenutno sam na drugom ljetu, skillovi osim fishing i combat su mi max... 

 

Zarazna igra za poludjet, a uopce ne kuzim zasto... idem okolo i muzem krave, sadim svasta, i tako spiskam 2 sata bez da udahnem...

Multiplayer bi joj sjeo samo tako :-)