Cansee sri 24.7.2019 13:27

ma ja sam probao. prihvatio neku misiju da pobijem neke levate, otišao u trgovinu, kupio SMG i municiju i igra se srušila. onda nisam mogao ući u igru, loading trajao po pola sata, otišao u lidl i vratio se kući kad još traje loading.

onda sam prvo ušao u hangar pa onda na onu stanicu i onda sam uspio opet ući u igru. Pozvao svoj brod, i letio s njime do te stanice, i ajd uspio ja sletiti, sav sretan izađem van na stanicu, izvadim SMG, odjednom presretan, prvi put sam u star citizenu letio brodom sa A na B lokaciju i sletio i odjednom prešao u FPS, i sad ja uđem u stanicu i imam ih sedmoricu za ubiti, dođem do prvog i kurčina - ne mogu pucati na njih, ne znam zašto, i počelo mi žestoko štekati, odjednom sam pao mrtav. nakon toga me uopće nije htjelo respawnati pa sam morao ctrl alt delete - end task

 

jebiga, ne da mi se uopće s tim zajebavati. al gajim neku nadu da bi nam nagodinu mogao izaći Squadron 42, iz razloga što je onaj milijarder i njegov sin počeo sufinancirati igru, te su i on i sin dobili mjesta u upravnom odboru CIG-a. baš tada je izašao onaj stvarno dobar i dugačak gameplay (preko sat vremena)  i tada je Chris Roberts najavio da će alpha za Squadron izaći tokom prve polovice 2020. godine, a beta tokom druge polovice 2020.g. Tako da mi to definitivno nije nerealno, vjerujem da bi SQ42 mogao izaći tada. jedino što mi nije jasno je zašto bi se za single player igru izbacivala alpha al ajd

 

https://www.forbes.com/sites/mattperez/2018/12/20/billionaire-clive-calder-and-son-invest-46-million-in-studio-behind-crowdfunded-game-star-citizen/#653796ad1aad

Dado_ZG78 sri 31.7.2019 15:24

Iskreno, Squadron 42 me jedino i zanima za odigrat kak spada.

Fali danas neka dobra space opera ;) 

 

Ovaj MP SC universe mi i nije baš neka ložiona jer će (kao i svi MMO naslovi) zahtjevati previše vremena da se nekaj postigne - pod uvjetom da uopće bude napravljen kako je najavljeno.

 

Sve što sam inicijalno htio od projekta je moderni Wing Commander, no onda su stvari eskalirale, jel..  

Cansee sri 31.7.2019 18:42
Dado_ZG78 kaže...

Iskreno, Squadron 42 me jedino i zanima za odigrat kak spada.

Fali danas neka dobra space opera ;) 

 

Ovaj MP SC universe mi i nije baš neka ložiona jer će (kao i svi MMO naslovi) zahtjevati previše vremena da se nekaj postigne - pod uvjetom da uopće bude napravljen kako je najavljeno.

 

Sve što sam inicijalno htio od projekta je moderni Wing Commander, no onda su stvari eskalirale, jel..  

 

sad u osmom mjesecu izlazi rebel galaxy outlaw, pogledaj malo gameplay na youtubeu ako hoćeš, baš me podsjeća na freelancera, uglavnom izgleda baš zanimljivo i kontam to malo isprobati kad izađe

Garro uto 6.8.2019 10:17
Dado_ZG78 kaže...

Iskreno, Squadron 42 me jedino i zanima za odigrat kak spada.

Fali danas neka dobra space opera ;) 

 

Ovaj MP SC universe mi i nije baš neka ložiona jer će (kao i svi MMO naslovi) zahtjevati previše vremena da se nekaj postigne - pod uvjetom da uopće bude napravljen kako je najavljeno.

 

Sve što sam inicijalno htio od projekta je moderni Wing Commander, no onda su stvari eskalirale, jel..  

 Dado, potpis na ovo. To je sve što sam i ja 2012. htio...

Rhodin pon 12.8.2019 08:36
Dado_ZG78 kaže...

Iskreno, Squadron 42 me jedino i zanima za odigrat kak spada.

Fali danas neka dobra space opera ;) 

 

Ovaj MP SC universe mi i nije baš neka ložiona jer će (kao i svi MMO naslovi) zahtjevati previše vremena da se nekaj postigne - pod uvjetom da uopće bude napravljen kako je najavljeno.

 

Sve što sam inicijalno htio od projekta je moderni Wing Commander, no onda su stvari eskalirale, jel..  

Nisi li baš ti jako hvalio odluku kad su izbacili single player igru i rekli da će biti MMO objašnjavajući koliko je to revolucionarni dizajn? Nešto se mijenjaju stvari sa godinama.

 

Al dobro, bilo pa prošlo, svi smo ionako backali single player tim danima, znam da si bio ljubitelj WC-a .

 

Ono što mene žulja u cijeloj priči je da je SQ42 najavljen kao single player epilogue/episode 1 , dakle ne cijela igra, tamo negdje 2015./2016. godine kad je bilo očito da igra nema šanse izać u modulima ni na način kako su zamislili i da nije ni približno gotova. Dakle 4-5 godina od "polugotovoe igre sa snimljenim trailerom" oni ulaze u alphu prve epizode single player igre?! Pa kad se može MMO očekivat, 2030.!? Da ne velim da ako i kada izađe, mislim da će to bit 60€ naslov sa očekivanjem da ih se kupi nekoliko, pa eto, 5 epizoda 300€

 

Negdje tamo 2012. sam bio ptimističan, zatim ljut kad u najavili samo MMO,  2014. sam postao skeptičan da će ikad izać, kod najave SQ42 vrlo, vrlo razočaran, ljut, bijesan, svašta nešto...

 

Zašto naprosto nisu dali što smo backali i pustili nas na miru? Toliko je WC klonova izašlo od tada, da su krenuli od nule single player radit kad su odlučili sve razojit na dvije igre, mogli smo već odigrat i zaboravit na to, ali ne može ništa vezano uz CR-a bit jednostavno.

Opet će izgovor biti spektakl koji igra mora predstavljati, ali nemam osjećaj da će išta osim bugova biti spektakularno...

Ovo mi je sada ko GW2 u trenutnom izdanju... toliko sam vremena posvetio igri da naprosto ne mogu pustit do kraja i uvijek se vratim vidjet što ima, iako sam odavno trebao presjeć i reć da nema smisla.

Dado_ZG78 pon 12.8.2019 13:48

Jesam, inicialno sam bio za to space sandbox MP proširenje ali mi splasnula volja kad sam u međuvremenu postao otac dvoje djece i promijenio posao. Fućkaj ga, u 7 godina se život promijeni i danas više nemam ni približno toliko slobodnog vremena ko tada na početku priče ;)

I naravno, Squadron 42 sam oduvijek najviše čekao i želio zaigrati bez obzira na SC dio.

Rhodin pon 12.8.2019 21:01
Dado_ZG78 kaže...

Jesam, inicialno sam bio za to space sandbox MP proširenje ali mi splasnula volja kad sam u međuvremenu postao otac dvoje djece i promijenio posao. Fućkaj ga, u 7 godina se život promijeni i danas više nemam ni približno toliko slobodnog vremena ko tada na početku priče ;)

I naravno, Squadron 42 sam oduvijek najviše čekao i želio zaigrati bez obzira na SC dio.

 Onda malo bolje razumiješ moju reakciju na MMO.... backaš single player igru, a oni to pretvore u nešto što zaposleni roditelj naprosto ne može pratit vremenski :P

JozoBozo121 čet 29.8.2019 02:05
SamoPitam3 kaže...

Nitko ne komentira novi brod za razminiranje za samo 675$ ?!?!? Doduse, jos bi trebalo ubaciti i mine u igru da ima smisla

 675 dolara je za one koji su već potrošili 1000 dolara i više. Za ostale sretnike je samo nekakvih 800-tinjak dolara.

Maniaxx čet 29.8.2019 08:25

Sreća pa su serveri spremni da prihvate ogromne brodove koji ostavljaju za sobom točkice (mine) o kojima server treba voditi računa gdje su što su na koga pucaju itd.

 

Također je odlično što su ljudi spremni ostaviti svoje skupo plaćene brodiće u garaži te odvojiti par sati kako bi oformili crew od 8 i pošli se vozati u jednom brodu kako bi položili mine na neki teren negdje.

 

A u konačnici je odlično što je AI u igri toliko dobar da, ako slučajno ne nađeš ekipu od 8 ljudi koji će ići kakiti mine s tobom, nemaš brige jer će se naći podjednako sposobnih AI kompanjona za obavljanje zadatka.

 

Da, taj brod za miniranje je definitivno odličan dodatak ovoj već tako dobroj igri :)

Dado_ZG78 ned 1.9.2019 16:09
Motorino kaže...

Squadron 42 beta odgođena za 3 mjeseca. Stvarno čudno, to im se još nikad nije dogodilo. 

 

 Ma kakva 3 mjeseca?!?  To nebude vani iduće godine još - dakle minimum 6 mjeseci..  Sad oni 9 mjeseci unaprijed znaju da će ih spasiti dodatna 3 mjeseca, kako da ne 

 Ja ne računam na S42 prije proljeća 2021. (možda neka beta ranije ali sumnjam..)

Grozni_Zabac ned 1.9.2019 20:26
Dado_ZG78 kaže...
Motorino kaže...

Squadron 42 beta odgođena za 3 mjeseca. Stvarno čudno, to im se još nikad nije dogodilo. 

 

 Ma kakva 3 mjeseca?!?  To nebude vani iduće godine još - dakle minimum 6 mjeseci..  Sad oni 9 mjeseci unaprijed znaju da će ih spasiti dodatna 3 mjeseca, kako da ne 

 Ja ne računam na S42 prije proljeća 2021. (možda neka beta ranije ali sumnjam..)

 Sarkazam kolega, sarkazam

Dado_ZG78 ned 1.9.2019 22:02
Grozni_Zabac kaže...
Dado_ZG78 kaže...
Motorino kaže...

Squadron 42 beta odgođena za 3 mjeseca. Stvarno čudno, to im se još nikad nije dogodilo. 

 

 Ma kakva 3 mjeseca?!?  To nebude vani iduće godine još - dakle minimum 6 mjeseci..  Sad oni 9 mjeseci unaprijed znaju da će ih spasiti dodatna 3 mjeseca, kako da ne 

 Ja ne računam na S42 prije proljeća 2021. (možda neka beta ranije ali sumnjam..)

 Sarkazam kolega, sarkazam

 Komentirao sam njihova 3 mjeseca, ne tvoj komentar ;) 

Skullscar1989 sri 27.11.2019 14:55

eh i star citizen... probao sam prije par tjedana kad je bio free ali sa starim cpu i gpu nije baš radilo nešto dobro i nisam imao volje tako igrati. sad imam ryzen 5 2600x te rx 580 (cca par puta jače komponente od prošlih) pa bi valjda sve trebalo raditi kako spada hehe. do 5-tog je opet sve free... 

brodovi se mogu kupiti i za kredite unutar igre? no sa kojim brodom krenuti? najviše me vuče space combat i igram solo

sexytoiletpaper sri 27.11.2019 15:00
Skullscar1989 kaže...

eh i star citizen... probao sam prije par tjedana kad je bio free ali sa starim cpu i gpu nije baš radilo nešto dobro i nisam imao volje tako igrati. sad imam ryzen 5 2600x te rx 580 (cca par puta jače komponente od prošlih) pa bi valjda sve trebalo raditi kako spada hehe. do 5-tog je opet sve free... 

brodovi se mogu kupiti i za kredite unutar igre? no sa kojim brodom krenuti? najviše me vuče space combat i igram solo

 Trenutno ti traje Expo, svaki dan drugi brodovi i mozes ih rentati besplatno.

Skullscar1989 pet 29.11.2019 14:42

kako su neki osjetljivi na kritike u vezi igre....

da ne imenujem pojedinca s foruma jer to ipak ne bi bilo lijepo od mene....

kažem čovjeku da igra ima bug s terminalima, kupim item i terminal se zbugira i ne mogu s njega više ništa kupiti. odmah kick s discorda i ignore. 

pa hebote djeco, daj odrastite više. fan club je užasno osjetljiv na bilo kakve kritike u vezi igre. a nije da ih igra ne zaslužuje....

Skullscar1989 pon 2.12.2019 04:05

planirao sam iskoristiti ovaj free period da testiram igru kako spada i da je kupim jer se nadam da jednom bude sve vani. ali k....

ljudi moji, bježite od ovoga i čuvajte novac. 

bugova ko govana, igra na arccorp planeti radi na 20-30 fps a na postajama u svemiru imam 130-150 na very high grafici koja (čisto da se zna) skoro pa nema razlike u odnosu na low. niti po fps-u niti po detaljima u igri. font chat-a ili u brodu na uređajima je odvratan, sve je mutno na 1080p kao da igram na 1024x768. igra ima odvratan motion blur koji je u postavkama na off, igru pokrećem s komandom za motion blur off a imam i config file za istu stvar. ali ne, ne može se ugasiti očito. 

jedina pozitivna stvar je dizajn brodova i njihova unutrašnjost, šetnja u njima itd. 

sve ostalo mi se trenutno gadi.

ako ovo bude završen proizvod unutar cca 4-5 godina, svaka im čast. divim se ljudima koji imaju živce igrati ovo

 

edit: igrajte elite dangerous. topla preporuka od srca. pogotovo jer izgleda da za iduću veliku ekspanziju krajem 2020 dobivamo space legs iliti mogućnost hodanja našim ingame likom po brodu, postajama itd. base building, shooter gameplay (kao u star citizen, oružje u ruke i rješavaj misije), proceduralni gradovi na planetama...

ljeto 2020 nam donosi fleet carriere koji su odgađani par puta ali niti približno dugo kao neke stvari u star citizen....

beholder sri 11.12.2019 15:13
Maniaxx kaže...

Sreća pa su serveri spremni da prihvate ogromne brodove koji ostavljaju za sobom točkice (mine) o kojima server treba voditi računa gdje su što su na koga pucaju itd.

 

Također je odlično što su ljudi spremni ostaviti svoje skupo plaćene brodiće u garaži te odvojiti par sati kako bi oformili crew od 8 i pošli se vozati u jednom brodu kako bi položili mine na neki teren negdje.

 

A u konačnici je odlično što je AI u igri toliko dobar da, ako slučajno ne nađeš ekipu od 8 ljudi koji će ići kakiti mine s tobom, nemaš brige jer će se naći podjednako sposobnih AI kompanjona za obavljanje zadatka.

 

Da, taj brod za miniranje je definitivno odličan dodatak ovoj već tako dobroj igri :)

 Samo bedak to ne bi kupil, pogotovo kada je tak povoljan po samo 645$ na akciji. 

Rhodin pon 23.12.2019 10:21
Skullscar1989 kaže...

planirao sam iskoristiti ovaj free period da testiram igru kako spada i da je kupim jer se nadam da jednom bude sve vani. ali k....

ljudi moji, bježite od ovoga i čuvajte novac. 

bugova ko govana, igra na arccorp planeti radi na 20-30 fps a na postajama u svemiru imam 130-150 na very high grafici koja (čisto da se zna) skoro pa nema razlike u odnosu na low. niti po fps-u niti po detaljima u igri. font chat-a ili u brodu na uređajima je odvratan, sve je mutno na 1080p kao da igram na 1024x768. igra ima odvratan motion blur koji je u postavkama na off, igru pokrećem s komandom za motion blur off a imam i config file za istu stvar. ali ne, ne može se ugasiti očito. 

jedina pozitivna stvar je dizajn brodova i njihova unutrašnjost, šetnja u njima itd. 

sve ostalo mi se trenutno gadi.

ako ovo bude završen proizvod unutar cca 4-5 godina, svaka im čast. divim se ljudima koji imaju živce igrati ovo

 

edit: igrajte elite dangerous. topla preporuka od srca. pogotovo jer izgleda da za iduću veliku ekspanziju krajem 2020 dobivamo space legs iliti mogućnost hodanja našim ingame likom po brodu, postajama itd. base building, shooter gameplay (kao u star citizen, oružje u ruke i rješavaj misije), proceduralni gradovi na planetama...

ljeto 2020 nam donosi fleet carriere koji su odgađani par puta ali niti približno dugo kao neke stvari u star citizen....

 To ti je zato kaj su se svi smijali kal bu ED loš jer SC ima bezbroj featurea koji ED nema.

5 godina kasnije ED se igra naveliko i uvodi sve one feature o kojima SC trenutno samo sanjati može, i radi, a SC i dalje najavljuje.

Ne mogu vjerovati da ću opet imati na proljeće priliku komentirati iste stvari na isti način, xy godina zaredom, da ljudi i dalje polažu nade u ovaj projekt, a ni single player epilogue/episode one nisu uspjeli izdat...