PC igre

Nova Half life igra! Half-Life: Alyx

CyreX uto 19.11.2019 21:10

Evo za sve one stare gamere koji se još nadaju HL3, Valve je jučer napravija twiter account di su najavili svoju novu VR Half-life igru naziva: Half-Life: Alyx!  

Šta, di, kako, o čemu, kada... saznat ćemo za dva dana kad su rekli da će reć više informacija.. 

 

Evo LINK

Čitatelj sri 20.11.2019 12:49

Ako se ne nastavlja na pricu EP2, cemu?

 

I sta sa nama koji ne igramo VR? Zbog jedne igre sigurno necu kupit set za VR.

 

No, bude li mogucnost igranja bez VR-a, igrat cu. Ako ne, cekat cu nekakav mod/patch/hack,

koji to omogucava. No sto ako mis i tipkovnica ne budu podrzani? Kontroler? Ma daj bjez!

Motorino sri 20.11.2019 13:10
MaximumBugovac kaže...

Ajde barem nesto, mozda Half-Life postane i revolucionaran u VR svijetu i s ovim, fizika je takva da mi je omogucila da cijeli h-l2 predem samo s gravity gunom, strasno!

 Upravo to. Naprave li ovo kako treba, možda potaknu val novih VR igara koje se ustvari isplati igrati. Za sad nema baš nekog izbora u VR kategoriji.

Ovo bi trebala biti igra stoljeća da bih ja zbog toga kupio VR headset ali bilo bi mi drago da se nešto napokon pomakne.

Rodić čet 21.11.2019 19:47

Razocaran sam jedino zato sto nemam VR set, medjutim donekle kuzim ovaj potez. Kada je 2004 HL2 izasao bio je revolucionaran zbog Source Enginea, dali su nam Gravity gun u igri i pokazali kako sve funkcionira. Ovdje imamo Source 2 u VRu, vrlo vjerojatno ce biti revolucionarno, prva igra velikog developera koja je full VR duga 15ak sati...
EDIT: Isto, nije li malo cudno da nisu isli sa HL3 nego sa prequelom drugog djela. Nekako mi se cini da zele pokazati sta sve VR i Source engine mogu i da gledaju kako ce ljudi prihvatiti to, i da bi onda mogli krenut prema HL3

Bilal pet 22.11.2019 01:58

Meni je ovo uzbudljivo najviše zbog Source-a 2. Izgleda odlično. Ali ja se više nadam nekim drugim Valveovim igrama u modernom Source 2 engineu. Novi Portal recimo. Ili da CS:GO prebace u Sorce 2. Što mi je i najlogičnije. Single player danas ne donosi veliku lovu, dok je CS:GO tu da stalno snosi nova zlatna jaja... Zato bi ga trebali modernizovati da privuku novu publiku.

VladimirLem čet 26.3.2020 10:33
mla_dend kaže...

igram )))), uživam, i da nabavio sam quest kad sam ćuo da izlazi Alyx, nisam zažalio niti sekunde, tko ima VR set mora isprobati .... nakon Alyx biti će teško natrag na monitor ))))))

 Ja sam pročitao story plot na Wikipediji i pogledao kraj na Youtubeu. Jebiga VR neću kupit tako skoro, ako ga ikad i kupim. Igra izgleda brutalno, a tko nema namjeru kupovati VR nek odma ode na YT i pogleda kraj, jako je zanimljiv i povezan je s HL2 Episode 2.

mla_dend čet 26.3.2020 10:57
VladimirLem kaže...
mla_dend kaže...

igram )))), uživam, i da nabavio sam quest kad sam ćuo da izlazi Alyx, nisam zažalio niti sekunde, tko ima VR set mora isprobati .... nakon Alyx biti će teško natrag na monitor ))))))

 Ja sam pročitao story plot na Wikipediji i pogledao kraj na Youtubeu. Jebiga VR neću kupit tako skoro, ako ga ikad i kupim. Igra izgleda brutalno, a tko nema namjeru kupovati VR nek odma ode na YT i pogleda kraj, jako je zanimljiv i povezan je s HL2 Episode 2.

 ja sam o nabavi vr-a razmišljao dugo, prvenstveno radi Assetto corse i Dirt rallya ali Kad sam čuo za Alyx , to je u meni prelomilo ))) .... i u pravilu što god sam na questu probao više manje mi se dopalo/jako dopalo/oduševilo počevši sa beat saberom, Vader imortalom, pa TWD saint and sinnersima, Lone echo, a kakav je tek doobar osječaj kad sjedneš u kokpit u Elite dangerous....  a na početku spomenute auto simulacije bez VRa za mene više jednostavno nemaju smisla. 

Čitatelj čet 26.3.2020 11:27

Preskacem. Ne podnosim VR, dobijem osjecaj vrtoglavice i mucnine.


Cekam da netko napravi mod/patch/sta_god, a da Valve ne stigne blokirati,

pa da se moze odigrati na PC-u, sa misom i tipkovnicom.

 

Vjerujem da je moguce.

mla_dend čet 26.3.2020 11:36
Čitatelj kaže...

Preskacem. Ne podnosim VR, dobijem osjecaj vrtoglavice i mucnine.


Cekam da netko napravi mod/patch/sta_god, a da Valve ne stigne blokirati,

pa da se moze odigrati na PC-u, sa misom i tipkovnicom.

 

Vjerujem da je moguce.

 ja imam sreće i nemam problema, makar vr DOOM me je malo mantao... Što si probao ( koju igru ) i na kojem uređaju pa da si imao problema ?

 

konverzija će sigurno doći....

 

 

VladimirLem čet 26.3.2020 13:11
dery kaže...

Unatoč najvišim ocjenama i originalnosti izgleda kao da prolazi ispod radara nezamječena. Možda zbog pandemije ali ja bi rekao zato jer je vr ekskluziva.

 Da, to je svakako zbog VR-a kojeg ima stvarno rijetko koji gamer. Već sam pisao da mislim da je Gabe toliko pun para da ga nije briga koliko će zaradit na ovoj igri već mu je bitno da pomakne granice i postavi nove standarde.

Čitatelj čet 26.3.2020 14:23

Ne brini, HL:A3 neces nikad vidjeti. Mozda Half-Life:Barney, kad nesto drugo bude u modi, tipa holodek,

pa ces platiti 30.000€ za opremu da ti soba bude holodek.

 

Da su htjeli, mogli su napraviti nekakav bundle - kupi SteamVR i dobijes HL:A, al ne, ispada da kupujes igru za 1200€ (za vecinu HL:A igraca).

Osobito za ljude koje ne zanimaju VR igre, nego samo HL svijet.

mla_dend čet 26.3.2020 20:37
Čitatelj kaže...

To nije holodek. Holodek ti prostor od 5 kvadrata pretvori u "stvarni" prostor od XXX kvadrata,

gdje mozes raditi sto hoces, iskljuciti sigurnost i stvarno poginuti. Al zato mozes nesto i poprcit.

 ti znaš da to nije moguće... nikako ? ... isto ko ni warp drive i replikator ... )))) 

dery pet 27.3.2020 15:01

Nedvojbeno je da za glatko igranje i potpuni doživljaj treba jak hardwer i solidan vr. Ova igra ne zaslužuje ništa ispod valve vr-a i gpu-a manje od 3k kn. Da imamo plaće od par tisuća eura to bi sigurno uzeo samo radi ove igre.