PC igre

Euro Truck Simulator 2

vrinho ned 26.1.2020 20:17
vrinho kaže...
Prte kaže...
vrinho kaže...

Dobra stvar, još bolja na tabletu ali sam si odlučio napraviti button box, nema do fizičkih tipki. Čekam dijelove s alija i ebaya i nikak da dočekam.

 
obavezno slikaj pa podijeli tu. volim dobar DIY 

 Evo, još nije gotovo al je blizu. Sve se rastegnulo zbog u zadnje vrijeme nenormalno sporog Alija a i mene primilo diy ludilo pa još budem stavio potenciometar ili dva i on-on switcheve. Sve je trenutno na encoderu ali bude nedovoljan tako da u ladici čeka BBI-32 od Lea Bodnara. Koštat će sve skupa dosta al kad radim po svom guštu nije mi žao. Iznenadio sam se kako se da lijepo složiti prek joytokey-a da funkcioniraju switchevi kako i trebaju, evo danas mi konačno ključ brava stigla i složena da radi ko na pravom autu. Ovaj video mi pomogao u slaganju.https://www.youtube.com/watch?v=Dk8GSy6zR_o&list=FL6lGslQ9Vxifrz35rdGTqug&index=5&t=0s Kad sve kompletiram pa i omatanje prednje strane karbon folijom idu slike finalnog proizvoda.

 

 

Projekt konačno završen ovaj vikend kad sam uhvatio vremena s lemljenjem i hebanjem sa žicama, pa s pitanjima kako i zašto.... al ipak je ostao sam okus gušta na kraju

Ak se ko odluči na sličan pothvat i zatreba pomoć, stojim na raspolaganju

 

 

 

Prte pon 27.1.2020 19:48

Jebeno!!!

Vidim da na kraju ipak nisi koristio onaj joystick encoder.

 

Ja imam viška jedan ovakav pa ako želiš poklonim ti. Tri smjera sigurno rade, a za četvrti nisam siguran. Možda stvarno ne radi, a možda sam ja krivo nešto bio spojio 

Uglavnom, meni ne treba pa ako hoćeš tvoj je 

 

vrinho pon 27.1.2020 20:17

Tnx. Na početku sam koristio encoder ali ipak sam išao na ovu opciju do 32 tipke, samo rotary encoder zauzme 3 mjesta a i nekako je jednostavnije baratati s ovim od Lea Bodnara, imaš za svaku tipku i uzemljenje i samo ubadaš žice. Skratio sam dosta jer sam više tipki stavio na jedno uzemljenje, inače bi bio veći kupus s žicama.

 

Hvala, već sam to bio skoro naručio 2 komada ali odustao, ne znam kamo staviti jer nemam pravi cockpit ko ti, jedino da bušim i kemijam po plastici od volana gore. A da bi osjećaj bio još puno bolji, bi. Reci mi da li se vraća u početno stanje kako okrećeš volan ili ručno vraćaš kad se gase žmigavci, ima jedan video na yt gdje je tip napravio od istog da se automatski vraća kako motaš volan. U kakvom stanju je sad tvoje, jesi kakve promjene radio?

Prte pon 27.1.2020 20:27

Ma vraća se on odmah u početno stanje. Npr. ako ides lijevo, pritisneš prema dolje i on se odmah vrati u sredinu. Ako recimo samo ideš iz desne u lijevu traku, onda pritisneš prema dolje za lijevi žmigavac i onda opet prema dolje da ga ugasiš.

Nisam radio nikakve promjene ali planiram nabaviti novo sjedalo. Po mogućnosti iz malo boljeg auta nego što je ovo sad (peugeot 206). A imam i macu koja voli spavati na sjedalu pa ga je dosta i izgrebala 

 

Prte pon 27.1.2020 20:46

I da, ja sam svoje zaljepio prvo sa obostranom ljepivom trakom pa onda sa pištoljem za vruće ljepilo.

Ako ćeš ići na traku onda idi na onu sto se koristi za ogledala ili neku jaču ako nađeš. Imaš ih kupiti u pevecu, bauhausu i sličnim trgovinama. Dosta čvrsto stoji iako nekad zna popustiti malo. Ako nisi neki sileđija onda neće biti problema. Ako ti dosadi onda samo malo jače potegneš i prekidač se odlijepi sa trake. Traku poslije lako skineš tako da je "rolaš" palcem. Ne ostaju nikakvi tragovi.

Vruće ljepilo je malo bolje rješenje ali moraš ga dobrano nasrati. Također se relativno lako skida i ne ostaju nikakvi tragovi.

Desna palica mi je iz nekog razloga predstavljala problem pa nije htjela ostati na mjestu sa ni jednom od ove dvije metode. Ona je zalijepljena silikonskim ljepilom/brtvilom i to ne znam kako ću skinit 

medjimurac sub 15.2.2020 11:27

Pa evo vozi se. Ja u zadnje vrijeme više vozim nego prije. U planu je da kupim dlc Road to the black sea. A do onda hoću dovršit baltic achivemente. Ide se iz rusije (St. petersburg, radus) na jug italije (Catania), još samo 3.300 km. Pozz ekipa

bivsi branitelj pet 21.2.2020 15:26

živjeli,

počnem, opet, malo voziti ali me nešto ubija...grafička (nije nešto) GTX1050Ti (driver 442.19) jučer igra išla normala ali danas samo artefakti..

opterećenje grafičke (medium postavke) ~75-80% a temp ~48..

ako netko ima ideju volio bi da iznese..

unaprijed zahvalan

 

edit: odradio probnu vožnju u ATS (iste postavke) i sve ok..

edit 2: nakon cijelog popodneva, deinstaliranja i probavanja drivera, promjena postavke, popravke igre.....proradilo..

Rodić pet 20.3.2020 21:38

Ja sam kupio, gledam ajde za 2€ necu propasti, ima lijepih dodataka, ali mi smeta sto nisu mogli dodati da se mogu ofarbati, isto tako Mercedes ih ima malo a za pravo ih proizvode poprilicno puno za njih...

Gale92 sub 21.3.2020 11:03
Rodić kaže...

Ja sam kupio, gledam ajde za 2€ necu propasti, ima lijepih dodataka, ali mi smeta sto nisu mogli dodati da se mogu ofarbati, isto tako Mercedes ih ima malo a za pravo ih proizvode poprilicno puno za njih...

 kupim i ja hehehe

Gale92 ned 22.3.2020 18:59
Rodić kaže...

Bok, zanima me dali je moguce ubaciti Narodni radio i Otvoreni pod radio, googlao sam medjutim pise samo mp3 i jos jedan format, kako se nadje tocno taj link za stream od njih ako je moguce?

 pošaljem ti PM

vrinho ned 22.3.2020 19:08

Ubaci ovo u live_streams.sii fajl koji se nalazi u My documents/Euro Truck Simulator 2. Ubaci ovu liniju pod stream_data koji ti paše.

 

"http://live.narodni.hr:8063|Narodni Radio|Zabavna|HR|128|1"

 

Trebam i ja malu pomoć. Više mi nijedan link za Otvoreni ne radi i tako često zna krepati pa onda tražim drugog i nađem ali sad više nijedan, ima ko trajni link a da funkcionira. Također nijedan link za Enter ne radi niti sam ga ikad našao da radi u igri. Gale92 znaš ti možda?

Gale92 ned 22.3.2020 19:19
vrinho kaže...

Ubaci ovo u live_streams.sii fajl koji se nalazi u My documents/Euro Truck Simulator 2. Ubaci ovu liniju pod stream_data koji ti paše.

 

"http://live.narodni.hr:8063|Narodni Radio|Zabavna|HR|128|1"

 

Trebam i ja malu pomoć. Više mi nijedan link za Otvoreni ne radi i tako često zna krepati pa onda tražim drugog i nađem ali sad više nijedan, ima ko trajni link a da funkcionira. Također nijedan link za Enter ne radi niti sam ga ikad našao da radi u igri. Gale92 znaš ti možda?

 Imam ti link za otvoreni

 

 "http://192.240.102.133:12018/stream|OTVORENI RADIO|OTVORENI|HR|320|0"

Gale92 ned 22.3.2020 20:02
Rodić kaže...
Probao, i kod mene ne radi Otvoreni.

 

vrinho kaže...

Misterija... Enter i Otvoreni mi normalno rade u foobaru a u igri nema šanse.

 sutra se dečki "poigram" pa Vam se javim tokom dana, ne brinite, riješit će se....