PC igre

Escape from Tarkov

funny games pon 20.1.2020 12:26
Tallahassee kaže...
... jesi napisao jedan suvisli argument da ovo nije ono sto sam rekao - "loot simulator"?... nisi... hardcore fps? jel to argument... imas aao, squad, insurgency - takticke hardcore fps igre sa 0% lootanja...

 Igra objedinjava više žanrova,a prvenstveno je Hardcore Realistic Fps  ...sandstorm imam i to je samo taktička pucačina.Nema sistema liječenja,ozljeda,dehidracije,glad itd.Jednostavno makni se iz teme ako ti ne paše igra.

gnomisa pon 20.1.2020 15:05

Slažem se sa streamerom Gajbotronom koji ovo igra već dugo...ekipa (pogotovo klinkci) puše spiku Disrespecta (kojeg EST uopće ni ne zanima ali hvali jel je dobio lovu) i Shrouda...kao najbolja igra ikad, vauu kak je dobra....A ljudi žive od hvaljenja igara.

Da me se krivo ne shvati. Igra je vjerujem odlična i prilično realna (iako ima nekih stvari koje su daleko od realnih, koliko čujem od ekipe koja je prošla i vojnu obuku u RL) ali nije za svakog a pogotovo ne za prosječnu disrespect publiku. Koliko vidim potrebno je hrpu toga naučit pa i onda zna biti frustrirajuće, pogotovo ak se igra solo...i definitivno zahtijeva dosta vremena kojeg iskusniji gamer koji "ima život" (djeca, posao itd.) baš i nema....

Možda bi trebali staviti team only mod i solo only mod. Ako ne žele ostati na ovom broju igrača, iako su za praznike prodali dosta kopija...Ja sam najviše i volio "harcore" igre tipa DAYZ, ARMA3, AA, Flashpoint, SCUM ali brijem da mi se više ne bi dalo (a vjerojatno niti nemam toliko vremena) učit sve da ne ulazim u igru svaki put headshotan i frustriran...

funny games pon 20.1.2020 17:15
gnomisa kaže...

Slažem se sa streamerom Gajbotronom koji ovo igra već dugo...ekipa (pogotovo klinkci) puše spiku Disrespecta (kojeg EST uopće ni ne zanima ali hvali jel je dobio lovu) i Shrouda...kao najbolja igra ikad, vauu kak je dobra....A ljudi žive od hvaljenja igara.

Da me se krivo ne shvati. Igra je vjerujem odlična i prilično realna (iako ima nekih stvari koje su daleko od realnih, koliko čujem od ekipe koja je prošla i vojnu obuku u RL) ali nije za svakog a pogotovo ne za prosječnu disrespect publiku. Koliko vidim potrebno je hrpu toga naučit pa i onda zna biti frustrirajuće, pogotovo ak se igra solo...i definitivno zahtijeva dosta vremena kojeg iskusniji gamer koji "ima život" (djeca, posao itd.) baš i nema....

Možda bi trebali staviti team only mod i solo only mod. Ako ne žele ostati na ovom broju igrača, iako su za praznike prodali dosta kopija...Ja sam najviše i volio "harcore" igre tipa DAYZ, ARMA3, AA, Flashpoint, SCUM ali brijem da mi se više ne bi dalo (a vjerojatno niti nemam toliko vremena) učit sve da ne ulazim u igru svaki put headshotan i frustriran...

 Igram igru da jer mi se ponekad igraju igrice.Ne trebam biti najbolji niti zarađivati od toga,jednostavno igram igricu jer mi se igra igrica.Ne treba analizirati zašto i ko to radi,to je na developerima jer oni zarađuju od toga, mi ne.Ja imam svoj život i svoj posao kome sam posvećen kao i većina ljudi na ovom forumu.

gnomisa pon 20.1.2020 21:09
funny games kaže...
gnomisa kaže...

Slažem se sa streamerom Gajbotronom koji ovo igra već dugo...ekipa (pogotovo klinkci) puše spiku Disrespecta (kojeg EST uopće ni ne zanima ali hvali jel je dobio lovu) i Shrouda...kao najbolja igra ikad, vauu kak je dobra....A ljudi žive od hvaljenja igara.

Da me se krivo ne shvati. Igra je vjerujem odlična i prilično realna (iako ima nekih stvari koje su daleko od realnih, koliko čujem od ekipe koja je prošla i vojnu obuku u RL) ali nije za svakog a pogotovo ne za prosječnu disrespect publiku. Koliko vidim potrebno je hrpu toga naučit pa i onda zna biti frustrirajuće, pogotovo ak se igra solo...i definitivno zahtijeva dosta vremena kojeg iskusniji gamer koji "ima život" (djeca, posao itd.) baš i nema....

Možda bi trebali staviti team only mod i solo only mod. Ako ne žele ostati na ovom broju igrača, iako su za praznike prodali dosta kopija...Ja sam najviše i volio "harcore" igre tipa DAYZ, ARMA3, AA, Flashpoint, SCUM ali brijem da mi se više ne bi dalo (a vjerojatno niti nemam toliko vremena) učit sve da ne ulazim u igru svaki put headshotan i frustriran...

 Igram igru da jer mi se ponekad igraju igrice.Ne trebam biti najbolji niti zarađivati od toga,jednostavno igram igricu jer mi se igra igrica.Ne treba analizirati zašto i ko to radi,to je na developerima jer oni zarađuju od toga, mi ne.Ja imam svoj život i svoj posao kome sam posvećen kao i većina ljudi na ovom forumu.

 Ko je o tebi išta pisao. Pisao sam o najpoznatijim streamerima u gejming industriji.

gnomisa uto 21.1.2020 10:19
Soldier977 kaže...
Tallahassee kaže...

... ok... isto...

 Igrao sam i PUBG i Tarkov i atmosfera je puno jača u Tarkovu

 Ma kakav PUBG to nije za usporedbu...ali DAYZ ARMA 3 mod ili DAYZ standalone već je..tamo mi je srce skakalo ko ludo....nije Tarkov prva takva igra....to možda za ekipu koja je peglala BF i COD...

Nego poznajuć sebe ja ću ovo kupit jer volim hardcore...ali ću kod frenda u team dok se ne uhodam jer će me masakrirat ako ću ići solo, koliko vidim...A sad kako studiram malo featurese vidim i da tu ima brdo stvari, od skillova koji se bildaju, milijon vrsta oružja i ammoa do raznih uloga i načina na koji možeš igrati, nema nikakvih markera...kažem dosta je hardcore i to lajkam...Dosta su inspiracije pokupili iz DAYZa jer i tamo je bilo bandit fora, loot koji gubiš zauvijek i sl. ali ovo mi se čini level više. A koliko su velike mape? Jer ak su male jebeš to, zapamtiš i kempaš a to mi je onda sranje...

Tallahassee uto 21.1.2020 16:02

... a sliku si stavio kao da bi trebala nesto znaciti... ocito da ne jer si odmah dobio istu iz druge igre... tak ti je to palo u vodu... igra je napeta povremeno (nije jedina).. da je nesto extra moze bit (tu bi samo izdvojio super detaljan prikaz oruzja)... da je samo jos jedna survival igra je, mozda najbolje napravljena do sada ali je nista vise nista manje nego survival... da ima entuzijasta sa previse vremena i streamera kojima je to posao da reklamiraju ovaj naslov ima... jedino sto nema je demo, a na streamersku navlakusu se necu navuc...

Soldier977 uto 21.1.2020 16:09
Tallahassee kaže...

... a sliku si stavio kao da bi trebala nesto znaciti... ocito da ne jer si odmah dobio istu iz druge igre... tak ti je to palo u vodu... igra je napeta povremeno (nije jedina).. da je nesto extra moze bit (tu bi samo izdvojio super detaljan prikaz oruzja)... da je samo jos jedna survival igra je, mozda najbolje napravljena do sada ali je nista vise nista manje nego survival... da ima entuzijasta sa previse vremena i streamera kojima je to posao da reklamiraju ovaj naslov ima... jedino sto nema je demo, a na streamersku navlakusu se necu navuc...

Ta slika samo znači da je igra vrlo napeta sa odličnom atmosferom. Ništa više. Nema potrebe odmah za obranom svog stava sa kontra slikom  Niko te ne napada.

 

 

A što se tiče vremena za igranje, niko od ove ekipe što igra sa mnom ga nema dovoljno, što znači da nije igra tipa day Z gdje treba satima hodati nego više kao jedna BF partija.

gnomisa uto 21.1.2020 16:14
Soldier977 kaže...

 "Its not realistic, but its immersive".....to sam i čuo od nekih koji igraju....imaš high level armor i zaustavljaš veće kalibre i one koji u RL prolaze i kroz 3 veste ili beton. Malo je to debilno onda zvati realističnom igrom. Nema takve. ali bitan je element zabave, i ovak su ljudi isfrustrirani, pogotovo novaci bez geara jer jedan metak i baj baj.

nine uto 21.1.2020 16:16

ja sam jedan od onih koji ima igru ali ju ne igra.. mogao bi reći da su bačene pare, jer sam ju jedva igrao (iako nisam dao pare nego tradeao jedan mobile game acc za onu neku predzadnju verziju od 100tinjak € (ne znam dali je to još uvijek tako)..).. 

ALI, ne mogu poricati da igra ima odličan gameplay, baratanje oružjem, i ono najbitnije nenadjebivu atmosferu..

možeš ti tvrditi da je to neka vrsta streamerske navlakuše, ali moraš i shvatiti da je igra unikatna po mnogim faktorima i baš ono nešto, što je mnogima nedostajalo na tržištu..

Tallahassee uto 21.1.2020 17:01

... problem danasnjih generacija - imaju metlu u dupetu, sve shvacaju osobno i to ne kuze (ko likovi iz tupavih Volanovih filmova)... a najstrasnije ne znaju sto je argument i protuargument... cak da i zaigram ovu igru, ne bih dosao ovdje nit pitat nit trazit savjet, nema to vise smisla... ionako to radim i na ostalim temam sve rjedje i rjedje...

gnomisa uto 21.1.2020 17:31
nine kaže...

ja sam jedan od onih koji ima igru ali ju ne igra.. mogao bi reći da su bačene pare, jer sam ju jedva igrao (iako nisam dao pare nego tradeao jedan mobile game acc za onu neku predzadnju verziju od 100tinjak € (ne znam dali je to još uvijek tako)..).. 

ALI, ne mogu poricati da igra ima odličan gameplay, baratanje oružjem, i ono najbitnije nenadjebivu atmosferu..

možeš ti tvrditi da je to neka vrsta streamerske navlakuše, ali moraš i shvatiti da je igra unikatna po mnogim faktorima i baš ono nešto, što je mnogima nedostajalo na tržištu..

 pa zakaj onda ne igraš?

Necto uto 21.1.2020 23:15
gnomisa kaže...
Soldier977 kaže...

 "Its not realistic, but its immersive".....to sam i čuo od nekih koji igraju....imaš high level armor i zaustavljaš veće kalibre i one koji u RL prolaze i kroz 3 veste ili beton. Malo je to debilno onda zvati realističnom igrom.

 

Malo je debilno komentirati negativno o igri na osnovama komentara drugih skoro podjednako neupucenih u ono o cemu pricaju.

Zadnjih par stranica ekipa koja uopce ne igra igru, ne zanima ih igra dovoljno da detaljnije prouce neke osnove koje su u igri, bez problema pisu neosnovane gluposti.

 

Tarkov ima za sada najdetaljniju i "najrealisticniju simulaciju" balistike, oruzlja i balisticke zastite.

Doslovno da se pogleda jedna jedina tablica igra postaje "laksa" deset puta

https://i.imgur.com/4l5yUAO.png

 

Nubovi pucaju po class 6 (lvl IV) armoru sa sranje municijom i cude se kako ne mogu ubiti nikog.

lvl IV plate i u RL zaustavlja bez problema 7.62x39, 5.56x45 osim ako nisu AP ali cak i tada neki steel i titanum plateovi su neprobojni

A ekipa u igri puca s 5.45x39 i smece municijom ili slabijim kalibrima i ocekuju da ce ubiti nekog tko nosi lvl3 ili 4 armor

I to je moguce ali onda se tuce po nezasticenim dijelovima tijela; ruke, noge, vrat, lice ...

 

 

gnomisa uto 21.1.2020 23:42
Necto kaže...
gnomisa kaže...
Soldier977 kaže...

 "Its not realistic, but its immersive".....to sam i čuo od nekih koji igraju....imaš high level armor i zaustavljaš veće kalibre i one koji u RL prolaze i kroz 3 veste ili beton. Malo je to debilno onda zvati realističnom igrom.

 

Malo je debilno komentirati negativno o igri na osnovama komentara drugih skoro podjednako neupucenih u ono o cemu pricaju.

Zadnjih par stranica ekipa koja uopce ne igra igru, ne zanima ih igra dovoljno da detaljnije prouce neke osnove koje su u igri, bez problema pisu neosnovane gluposti.

 

Tarkov ima za sada najdetaljniju i "najrealisticniju simulaciju" balistike, oruzlja i balisticke zastite.

Doslovno da se pogleda jedna jedina tablica igra postaje "laksa" deset puta

https://i.imgur.com/4l5yUAO.png

 

Nubovi pucaju po class 6 (lvl IV) armoru sa sranje municijom i cude se kako ne mogu ubiti nikog.

lvl IV plate i u RL zaustavlja bez problema 7.62x39, 5.56x45 osim ako nisu AP ali cak i tada neki steel i titanum plateovi su neprobojni

A ekipa u igri puca s 5.45x39 i smece municijom ili slabijim kalibrima i ocekuju da ce ubiti nekog tko nosi lvl3 ili 4 armor

I to je moguce ali onda se tuce po nezasticenim dijelovima tijela; ruke, noge, vrat, lice ...

 

 

 Jebo vas fanbojism nitko ne pljuje po igri. Bar ja ne. U biti kupujem sigurno na idućem popustu. Ja sam sam napisao da imam frendove koji su završili specijalističku obuku i kažu da je glupo pričati o realizmu u igri pa i ovoj. Samo to. Jedan je čak i dalje aktivni časnik u Hv i pucao je iz brdo oružja. BTW, ja po igrama pljujem kad ih probam. Jao, samo čekajte haha....

ED63 čet 23.1.2020 21:43
Skullscar1989 kaže...

Uzmeš standard i ako si aktivan player, unutar igre imaš hideout. Nadogradiš stash capacity 

 tak sam i ja napravil, s tim da sam cekal black friday popust 30%

znaci za sve blagdane je 25-30(max) % popust

s tim da ne pu$hite cijenu kaj pise na sajtu, na to ide porez i jos nekaj, ukupno 38$

AmD kaže...

Prosao sam citavu temu, pogledo more videa i jos ne znam da li mi vrijedi dati 40 eura za ovu igru. Ljudi sto bi vi rekli? Tko ju igra? 

 cekaj popust, il kupi kljuc rabljeni

ALI se pazi prevare jer su bili dijelili trial kljuceve koje ljudi prodaju kao prave i scammaju

phnx kaže...

da,vidim da je ta moja alfa 2x2 premala, a dok sam kupovao nisam razumio sta tocno to znaci. ali 140 ojra za 3x3 gamu je jednostavno previse. koja je uopce najveca, majke mi ako nisam vidio na yt da lik ima 3x4 ili 2x5 ili tako nesto. nisam siguran ali je bilo ko moj ruksak. 

 

.... imal obje sotke za prvu misiju

 alfa ti je za dvije najjeftinije verzije igre, treca dobije betu 3x2, koju mozes i ingame kupit od trejdera u jednom trenutku, gama je za eod najskuplju varijantu

rjesavanjem misija, konkretno nakon punisher part6 dobijes epsilon 4x2, a nakon rjesavanja svih misija u igri dobijes kappu 3x4

https://escapefromtarkov.gamepedia.com/Secure_containers

tarkov wiki is your friend

p.s. $hotke mozes kupit na marketu i predat isto ko da si ih nasel

misije imaju 2 podkategorije:

find and turn in i

find IN RAID, a takvi itemi imaju malu kvacicu na ikoni svojoj dole desno (npr. find morphine in raid)

D3ViL kaže...

 Pa uzmes najjeftiniju ediciju igre kad bude na popustu za Uskrs i ako ti se svidi samo Upgradeas acc na skuplju (i to ako hoces skuplja edicija daje veci stash i bolji kontenjer moze se bez oboje jer i jedno i drugo mozes dobiti bolje kroz igranje)

 kolega je u pravu osim kaj mozes upgrade-at svoju verziju igre nadoplatom (isto se moze iskoristiti popust)

mozes i kroz hideout povecat stash, ja sam to isto napravio

da ne spominjem da se kupovinom raznih "kutija" tj. case-ova moze oslobodit mjesta u stashu

i jednostavno ne gomilat sve i svasta, tesko je al se moze

P.S. jedna od najboljih je lucky scav junkbox za cca 1.3 mill sa flea marketa jer se moze hrpa loota koja je potrebna u pocetku za hideout utrpat unutra, cuvat, i oslobodit mjesta za druge stvari

funny games kaže...

 Za borbu sa scavovima ti preporučam woods ,a za skupljanja loota da odeš sa scavom na reserve.

 ja cu dodat svoje iskustvo...ja sa scavom samo factory peglam, mala mapa dva izlaza, moze se protrcat i izvuc puska i oprema brzo, a scavovi mogu imat svasta na sebi cim se spawnaju

ono kaj mi je ozbiljno rijesilo pocetne probleme sa malim stashom je bio scav run factori, na sebi sam krenul sa violet labs key card, izasao, prodo za 2.4 mill hterapistu i kupio sve kontejnere kaj su mi trebal kao nubu na pocetku

da ne spominjem da sam jos dva puta poginul sa istom tom karticom u djepu, isto kao scav

ko nezna, to je druga najskuplja key card u igri nakon crvene

 

P:S. jedan trik za factory scav runs:

ako vidite da cete imati pistolj koji ima bateriju ispod cijevi, ili shotgun koji ima nastavak sa baterijom, izgleda kaokomad necega na sredini cijevi, najcesce s lijeve strane...

idite na night run,cesto nema igraca, moze se procesljat svaki komad loota i probrat kaj uzet, ili malo se skrivat dok ne prodje pucanje i trcanje pa pokupit ostatke kaj su drugi ostavili i izaci bez ispaljenog metka

naravno, ako ima igraca sa naocalama za nocno gledanje, onda samo dobijete rafal niotkuda ili padne granata pod noge

D3ViL ned 26.1.2020 14:10

Neznam što se prepucavate bezveze..., igra je više nego odlična vjerovatno najbolji tactical shooter na tržištu s gomilom mehanika, jako je zabavna, adrenalina ko nabijena i izuzetno kompleksna.

Što se tiče ovih novih iskreno trenutno je NAJGORI moment za početi igrati Tarkov kad se bliži novi patch I Novi reset..., Svi iskusniji igrači su bolji od vas u svakom ali doslovno svakom pogledu od poznavanja mehanike, terena, taktike do posjedovanja opreme dok vi bauljate s puškama sklepanim od rezervnih dijelova i najgorom municijom (a u startu nemate ni pojma koja je municija optimalna niti ju možete kupiti od vendora bez rješavanja taskova i reputacije) oni imaju najbolji gear s najboljim attachmentima i normalno da imate osjećaj kao da se borite s tenkovima.

Početi igrati Tarkov je najbolje nakon novog patcha i wipe-a gdje su svi na "istom nivou" a ovo koristite kao priliku da naučite mahanike i mape i iskreno najbolje se uči sam...