PC igre

Escape from Tarkov

The_K pet 4.1.2019 18:25
Jack Sparrow kaže...
The_K kaže...

Nabavio si trial kod da probam igru, upalim je kad ono nema uopće nikakvog tutoriala, loadam prvi raid i odma me netko ubije. Može netko linkat neki dobar tutorial kako se igra ovo igra ili u par natuknica objasnit.

 Meni suprotno iskustvo, znao sam što i kako jer sam već prije gledao streamove od igre.

Igrao nekih 4 ili 5 sati i nisam jednog igrača vidio. Samo sam se sa botovima borio u igri. Što je najgore ti botovi, iako me nisu ubili lik me pogodi sa sačmom sa 50 metara, strga mi noge i onda šepam okolo, gingam se kao puž.

 

Iskreno igra mi bila strašno dosadna u ovih par sati. Loota bilo skroz malo, pola toga ne možeš otvoriti nego breacham pola sata, a onda ono malo soba koje mogu otvoriti mi se vrata zatvaraju pred nosom radi nekog buga? Na kraju se ponadao da vidim lik, kad ono dođem do njega, a on trči na mjestu.

 Ja loadam onaj forest i doslovno u prvoj minuti sam čuo pucnjeve, išao prema njima i samo me netko ubije haha

Amormian ned 6.1.2019 00:36

Ovako,imam 14day pristup igri escape from tarkov,pa ako tko hoce key da je proba neka javi,igra je neoptimizirana tak da bi trebao jaci komp, takodjer pogledajte par videa da dobijete dojam o igri. Key se treba iskoristiti do 6og,23:59h.

 

pošaljite na pm pa da vam dao,ako će vrijediti jer sam poslao nekome liku koji nije ni pogledao poruku.

funny games pet 11.1.2019 13:46
Skullscar1989 kaže...

Igram na 1080p, grafika na High postavkama i igra radi fenomenalno. 55-60 fps u svim mapama bez stuttering. Igra troši oko 60% cpu, 3-4 gb rama i grafička na  90-100%. Prezadovoljan sam i kupujem sad kad bude popust 

 

edit: da se nadovežem na ovo gore.... jedino kad igra trzne je prvih 10 sekunda na mapi shoreline. tad trza dok ne učita sve a nakon toga milina. mene čudi kako dobro radi s obzirom da ljudi imaju jača računala od mojeg sa 24+ gb rama pa jedva vrte 30-40 fps na high. i kažu da njima igra bez problema povuče po 15-20 gb rama. tko zna o čemu je riječ. uzmeš 2 identična računala po komponentama i neka igra na jednom radi super, na drugom ne. drugačiji driveri i tko zna što sve ne. uglavnom, ja sam sretan. atmosfera igre je super, danas sam umirao i ubijao druge, nisam niti jednom završio na extraction ali nema veze. prezabavna je. jedino je količina oružja i svega vezano uz njih stvarno nevjerojatna. ne znam odakle da krenem haha

  mozes li napisati konfiguraciju svoga računala?

Skullscar1989 pet 11.1.2019 16:16

ryzen 3 1200, 4gb ddr5 inno3d geforce gtx 1050ti i 16 gb ram-a na 2400 mhz. kupio sam dodatnih 8 gb prije par dana i osjeti se itekako. shoreline mi je trebao oko 4-5 min da se učita na 8gb, sada sa 16 treba oko 2 minute. isto vrijedi i za ostale mape, loading time se prepolovio a nema više ni stuttera na početku dok se sve učitava te je sama igra nekako fluidnija. factory je na cca 1 min ovisno jel ima ljudi ili ne. nemam ssd nego običan seagate hdd od 1tb

 

znači topla preporuka 16gb rama za ovu igru, prosječna potrošnja mi je 10-12 dok igram sve mape osim factory i customs

Skullscar1989 sri 23.1.2019 00:35

trial ključevi su se dijelili oko božića, sad ih više nema osim ako ne odeš na forum od igre pa tamo pokušaš naći nekoga. napravi post da želiš trial key, da probaš jel igra radi kako treba prije kupnje bla bla. možda netko izvuče koji odnekuda

MRSKI sri 23.1.2019 09:23
Bloodraven kaže...

Pozdrav ekipa,

 

ima li tko trial key ? :) Prijatelj

mi je svasta napricao o igri covjek je igra 6h dnevno. 

Htio bi probati da vidim kako radi i to.

 

 

Hvala i LP ! 

 Bolje ti je nemoj ni probati dok nije kasno.

Igra je čista ovisnost 

Skullscar1989 čet 24.1.2019 03:13

iskreno, trenutno ne bih nikome preporučio igru. broj hackera je porastao na ogromnu količinu. od 5 raidova, na 3 umrem radi hackera s aimobotom i esp. lik trči i bez zaustavljanja me ubija u glavu sa pištoljem, savršen aim. a da ne spominjem kako se ne može trčati i pucati istovremeno no eto, njemu to ne smeta. moj cijeli tim pogine na factory od jednog čovjeka koji se teleportira do nas i pobije nas metkom u glavu. a mi svi na različitim lokacijama ali ipak umremo za manje od 2 sekunde, od istog lika. no najbolji su mi likovi koji hodaju naokolo i onako se samo malo okrenu u mom smjeru, ispale metak i nastave dalje. a ja sakriven 15 minuta u pički materinoj da me nitko ne može nikako vidjeti niti čuti. no eto, sa esp se sve može. desync i lag su sve gori, igra trza sve češće a ponajviše taman kad se spazi drugi player i treba početi pucati po njemu. onda se obožava smrznuti po pola sekunde, sekundu što je dovoljno da se pogine. sve je počelo nakon ovih jebenih trial ključeve za božić, tada su im serveri počeli crkavati pod navalom ljudi a imam osjećaj da se sada kad su ti triali istekli situacija nije nimalo popravila. a da ne spominjem koliko je cheat makera koristilo te triale da usavrše svoje hackove kako ih taj bijedni anticheat ne bi detektirao. i to ne koriste neki random ljudi. a ne, uglavnom kad me tako netko ubije na sumnjivi način radi se o playeru sa eod verzijom igre od preko 140 eura. ili je account ukraden ili ljude uopće ne brine da će dobiti ban. developeri se hvale kako banaju ljude radi varanja, pokazuju njihova imena sve ponosno kao klinac u prvom razredu osnovne kad dobije prvu peticu. a koliko njih igra sa cheatom bez ikakvih banova već možda godinama.... ljudi, bježite od ove igre ako ne želite gubiti živce

MRSKI sri 14.8.2019 07:54

Dear tarkovians!

As you guessed (or not) we are adding BattlEye anticheat to increase protection from the unfair players (yes, it's that Big thing we mentioned earlier).

We are working closely with BE devs to ensure it's stability and effectiveness, combining all the anticheat measures we have together in one solid system.

Of course it needs to be tested good, so we are announcing that BattlEye will be uploaded shortly in current version of the game.

We will let you know when we are ready to upload.

And we will be very grateful if you will help us in testing and will leave your feedback and reports in relevant topics.


Thank you!

NAPOKON!!!!!!!!!!

 

scipion pet 16.8.2019 17:12

Nigdje, sve ide prema planu. Sad se sprema najveci patch ove godine(nova mapa, hideout - baza koju nadogradjujes,prebacivanje na noviju verziju grafickog engina, hrpa fixeva) i stvarno su jakoo puno napravili. Iako se release date jos tocno ne zna. Vec je sada, a kada i sluzbeno izadje biti ce nesto skroz novo i posebno na trzistu.

1BIT pet 16.8.2019 17:17
scipion kaže...

Nigdje, sve ide prema planu. Sad se sprema najveci patch ove godine(nova mapa, hideout - baza koju nadogradjujes,prebacivanje na noviju verziju grafickog engina, hrpa fixeva) i stvarno su jakoo puno napravili. Iako se release date jos tocno ne zna. Vec je sada, a kada i sluzbeno izadje biti ce nesto skroz novo i posebno na trzistu.

 Znači jedina loša stvar ove igre je šta još nije izašla?


scipion pet 16.8.2019 20:48

Pa skoro Nije ni trebala jos izaci, a naravno da ima jos stvari na kojima se radi i koje se mogu popraviti, ali je puno bolja nego sto je bila prosle godine u ovo vrijeme sto se tice svega. Od gameplaya, netcoda, anti-cheat sustava, samog sadržaja... A igra je sama po sebi realno gledano  nesto skroz jedinstveno na trzistu.

Skullscar1989 pon 19.8.2019 16:04

kad će taj update 12? bude wipe pa mi se sad uopće ne igra makar par mjeseci nisam ni pipnuo igru radi cheater-a. hideout, rework misija, nova mapa, character customization, novi engine (s unity 2017 na 2018 se prebacuju). update bi mogao svakog dana i jedva čekam. primijeti se u igri da nema ljudi jer svi čekaju patch, queue za mape je 1-3,4 min

 

Skullscar1989 pet 22.11.2019 14:13

stara vijest :D

igra je bolja u puno toga no naravno, uvijek ima exploita. naime igrajte samo na serverima koji su daleko od vas. imate visoki ping i imate prednost nad svima drugima sa manjim pingom. razlika u "samo" 100 pinga je puna 1 sekunda. naime igrač s visokim pingom otvara vrata i prolazi kroz njih te odmah vidi nekoga iza vrata i ubije ga. igrač s malim pingom vidi tog s visokim doslovce punu sekundu kasnije. njemu se vrata otvaraju ali ne vidi osobu koja je otvorila vrata i kako ona prolazi kroz vrata i samo pada mrtav. 1 sekunda je jako često dosta da fight završi jer ovdje 1 metak ubija

ED63 ned 24.11.2019 00:48

ja vec jako dugo gledam po jubitou i bas sam se napalio na igru

al evo cekam crni dan republike koji pada na petak da ubodem popust

ocekujem 30% makar je znao bit i manje

i sad kak je uveden hide-out, uzecu osnovnu verziju jer se sve moze prosiriti

pa ak mozda znate, jel se moze igra platit sa paysafe card-om?

kolko je veliki download (nisam na fixnom netu )

i do kad je planirano redovito wipe-anje napretka?

nine ned 24.11.2019 01:38

znači umjesto da su popravili netcode, napravili su wtf netcode? 

imam već dugo igru, odlična je, ali je jedna od onih koju mi se preteško natjerati igrati.. valjda mi fali motivacije da naučim mape..

ED63 čet 5.12.2019 09:16

uzo igru, krenuo, nemam pojma, samo padnem pogodjen...

uza sve stotine sati gledanja videa, nemoze se docarat atmosfera i uzbudjenje igre dok se ne proba

za pocetak samo igram factory, vecinom scav, al me ionak ubijaju jer sam njub

ALI ... ako vidim da scav ima sacmaricu ili pistolj sa flashlightom, onda obavezno nocni raid

mao se suljat, malo pokrast opremu, cekat da vecina izadje ... NEMAM za night vision

P.S. sve je to bilo prije mog levela 5

ali se sa baterijom moze i dosuljat do necega

da ne pricam kad sam imal bolje oruzje sam odma juril van da ga iznesem...

u jednom takvom raidu kao scav sam vidio da imam purple labs acces card...odma crta van

uz jako malu razliku u cijeni nakon provizije na flea marketu, prodo ju theerapistu za 2.45 MILJONA burki...

odma su mi svi problemi rjeseni, kupil sam si document case, mag box, pistol box, meds case, ammo case i 3-4 ona najveca ruksaka koja su iznutra veca nego vani

sve sam uredno pospremil, kaj donesem iz raida mogu si ostavit ili na buvljaku prodat, uvijek sam u plusu, nema vise skupljanja stakora i kopanja po tvornickom smecu kak bi bilo da nema flee marketa

ovak, samo su pare bitne jer je sve dostupno "kod cige" ™

sad cu se krenut zanimat sa moddanjem oruzja i ucenjem mapa

 

pozz svima kaj ovo igraju, i ak me sretnete u mraku, ja samo cucim i kopam po dzepovima da "imam za metke"

ovo mi je nesto najblize originalnom crysisu ali bez hud-a i puno brutalnije, gustam...

dobro ulozenih 40$ za crni petak (popust + sva davanja i "VAT" ™)

ED63 ned 5.1.2020 23:05
Ipe77 kaže...

ako netko bude prodavao igru kupujem pa nek se javi na pp
pozdrav 

Necto kaže...

Imam viska standard edition account, pa ako netko hoce kupiti moze se javiti na PP

 evo sve je receno