Rocinante2112 pon 4.11.2019 11:10
DonOscar kaže...

Pa i u pve ces imati build koji ce biti najefikasniji i opet ce svi tjerati prema njemu...

 nece. kad igram sam nije mi bitno jesam ocistio bossa il prostoriju u 7 sekundi ili 10. Samo mi je bitno da mi je taj cijeli čin zabavan,ne najbrzi. Šta tu nekom nije jasno? Mozda da oslobode statse bi se i naslo vise buildova,kad su statsi predetermined onda se sve svede na odredjeni gear i rune kao u D3.
MOgu samo profitirat ako otvore statse i lvlanje skillova,neka ljudi rade šta god hoce.

nixass pon 4.11.2019 11:15
DonOscar kaže...

 Ako ljudima das da diraju svaki stats opet nisi dobio nista, jer ta opcija je ponudena svima i opet ce se sloziti najbolja kombinacija koju ce svi copy/paste...

u D2 imas 10+ buildova za svakog lika s kojima mozes lijepo igrat, kombinacija runa, uniqua, rare-a, setova.. i nitko ne odlucuje svakih par mjeseci/sezona koji ce build sad biti najjaci.

i svako malo ljudi dolaze sa novim buildovima, 20 godina nakon izlaska igre, dakle moze se.

i za svaki build je gust kretat ispocetka

Rhodin pon 4.11.2019 12:26

Ja ne znam što u D3 točno presudi skill kad može skill biti kakav hoćeš, ako nemaš build koji moraš imat i izvrsno rollane iteme potrebne za taj build.

Također, ako svi imamo isti build, jer jedino on je viable za trenutnu sezonu (nemojmo se varat, na poletku sezone se zna koji je to set za koju klasu, i koji build vezan za taj set, uz eventualne iznimke ancient non set legendary buildova) i onda koliko vremena uložiš i koliko sreće na setu imaš.

 

Također, koja je poanta "builda" ako svi imamo identični, pa presuđuje "skill" kako ti to kažeš, pogotovo u PvP - ajmo onda non-build pvp sa identičnim "lvl 1" bijelim itemima, pa samo skill peglat - šta onda znači "build i item"?

Ako je skill taj koji je presudan, onda si u identičnim uvjetima peglamo jedni po drugima, pa da stvarno skill presudi.

 

Znači trenutni imamo najgluplju situaciju, a to je "samo jedn build je viable" i paralelno "sreća sa dropom odlučuje 99%"

Cansee pon 4.11.2019 12:36

Sve izgleda super, jedva čekam

 

ali ono što mi nikako nije jasno, je to da je onaj tip (azijat) prošle godine na pozornici Blizzcona rekao da nisu niti počeli niti imaju ikakve planove raditi Diablo 4 ili bilo kakav Diablo za PC. I sad godinu dana poslije, imaju i gameplay i sve. Bome su žestoko požurili

DonOscar pon 4.11.2019 12:38
nixass kaže...

u D2 imas 10+ buildova za svakog lika s kojima mozes lijepo igrat, kombinacija runa, uniqua, rare-a, setova.. i nitko ne odlucuje svakih par mjeseci/sezona koji ce build sad biti najjaci.

i svako malo ljudi dolaze sa novim buildovima, 20 godina nakon izlaska igre, dakle moze se.

i za svaki build je gust kretat ispocetka

Onda ne znam cemu filozofiranje ako je to sve bilo dostupno i prije tj mogucnost da u pve igras ono sto ti je gust. I nakon 100 godina ce biti novih buildova, koliko su oni efikasni naspram meta buildova je druga prica.

Rhodin kaže...

Ja ne znam što u D3 točno presudi skill kad može skill biti kakav hoćeš, ako nemaš build koji moraš imat i izvrsno rollane iteme potrebne za taj build.

Također, ako svi imamo isti build, jer jedino on je viable za trenutnu sezonu (nemojmo se varat, na poletku sezone se zna koji je to set za koju klasu, i koji build vezan za taj set, uz eventualne iznimke ancient non set legendary buildova) i onda koliko vremena uložiš i koliko sreće na setu imaš.

 

Također, koja je poanta "builda" ako svi imamo identični, pa presuđuje "skill" kako ti to kažeš, pogotovo u PvP - ajmo onda non-build pvp sa identičnim "lvl 1" bijelim itemima, pa samo skill peglat - šta onda znači "build i item"?

Ako je skill taj koji je presudan, onda si u identičnim uvjetima peglamo jedni po drugima, pa da stvarno skill presudi.

 

Znači trenutni imamo najgluplju situaciju, a to je "samo jedn build je viable" i paralelno "sreća sa dropom odlučuje 99%"

 Upravo tako, situacija je takva kakve je i tesko ju je rijesiti na nacin koji bi zadovoljio sve. Zato im je najjednostavniji trenutni sistem, njima je u interesu da ekipa grinda kako bi slozili taj ajmo ga nazvat "meta set". S vremenommeta postane dosadna i u tom trenutku ubace nove iteme, patcheve i nove ekspanzije pa sve pocne ispocetka. Jednostavno je to takav tip igre.

Rocinante2112 pon 4.11.2019 13:28
DonOscar kaže...
nixass kaže...

u D2 imas 10+ buildova za svakog lika s kojima mozes lijepo igrat, kombinacija runa, uniqua, rare-a, setova.. i nitko ne odlucuje svakih par mjeseci/sezona koji ce build sad biti najjaci.

i svako malo ljudi dolaze sa novim buildovima, 20 godina nakon izlaska igre, dakle moze se.

i za svaki build je gust kretat ispocetka

Onda ne znam cemu filozofiranje ako je to sve bilo dostupno i prije tj mogucnost da u pve igras ono sto ti je gust. I nakon 100 godina ce biti novih buildova, koliko su oni efikasni naspram meta buildova je druga prica.

Rhodin kaže...

Ja ne znam što u D3 točno presudi skill kad može skill biti kakav hoćeš, ako nemaš build koji moraš imat i izvrsno rollane iteme potrebne za taj build.

Također, ako svi imamo isti build, jer jedino on je viable za trenutnu sezonu (nemojmo se varat, na poletku sezone se zna koji je to set za koju klasu, i koji build vezan za taj set, uz eventualne iznimke ancient non set legendary buildova) i onda koliko vremena uložiš i koliko sreće na setu imaš.

 

Također, koja je poanta "builda" ako svi imamo identični, pa presuđuje "skill" kako ti to kažeš, pogotovo u PvP - ajmo onda non-build pvp sa identičnim "lvl 1" bijelim itemima, pa samo skill peglat - šta onda znači "build i item"?

Ako je skill taj koji je presudan, onda si u identičnim uvjetima peglamo jedni po drugima, pa da stvarno skill presudi.

 

Znači trenutni imamo najgluplju situaciju, a to je "samo jedn build je viable" i paralelno "sreća sa dropom odlučuje 99%"

 Upravo tako, situacija je takva kakve je i tesko ju je rijesiti na nacin koji bi zadovoljio sve. Zato im je najjednostavniji trenutni sistem, njima je u interesu da ekipa grinda kako bi slozili taj ajmo ga nazvat "meta set". S vremenommeta postane dosadna i u tom trenutku ubace nove iteme, patcheve i nove ekspanzije pa sve pocne ispocetka. Jednostavno je to takav tip igre.

 ali nemora bit. Dovoljno je pogledat razliku izmedju D2 i D3 po pitanju svega,itema,buildova...vidices da D2 pruza mnogo više slobode.

 

IvanBrekalo pon 4.11.2019 17:14
nixass kaže...
DonOscar kaže...

 Ako ljudima das da diraju svaki stats opet nisi dobio nista, jer ta opcija je ponudena svima i opet ce se sloziti najbolja kombinacija koju ce svi copy/paste...

u D2 imas 10+ buildova za svakog lika s kojima mozes lijepo igrat, kombinacija runa, uniqua, rare-a, setova.. i nitko ne odlucuje svakih par mjeseci/sezona koji ce build sad biti najjaci.

i svako malo ljudi dolaze sa novim buildovima, 20 godina nakon izlaska igre, dakle moze se.

i za svaki build je gust kretat ispocetka

skill tree cu i progutati u d4 samo zbog random levleliranja, po meni daleko najbolji "fičr" za replay value!

Horned Reaer pon 4.11.2019 18:11

čitam komentare po hclu, i sad neki tamo pametan se žali što je igra non stop online ! Pa kako drugačije i D3 je bio non stop online ! Ako ne bude tako biti će hrpetima lažnih itema po igri! Drugo vidim da već kukaju na mikrotransakcije! 

A ne čitaju da se to odnosi samo na kozmetički dio igre, tipa krila itd. 

Hexfire pon 4.11.2019 21:44

Ne znam kontekst, ali ako je čovjek igrao na konzoli s pravom nije zadovoljan. Em više ne može igrati offline, em mora početi plaćati pretplatu, ako nije dosad. A što se tiče modificiranja itema, ne vidim problem. Tko želi neka igra tako.


Zasad mi ništa ovdje ne zvuči kao ogroman zaokret u odnosu na D3. Što nije nužno loša stvar.

tigerija pon 4.11.2019 23:25
Cansee kaže...

Sve izgleda super, jedva čekam

 

ali ono što mi nikako nije jasno, je to da je onaj tip (azijat) prošle godine na pozornici Blizzcona rekao da nisu niti počeli niti imaju ikakve planove raditi Diablo 4 ili bilo kakav Diablo za PC. I sad godinu dana poslije, imaju i gameplay i sve. Bome su žestoko požurili

 Prve tri minute dobro objasnjava stanje igre.

https://www.youtube.com/watch?v=Bg3mFSbkaN4

 

Tako je bilo i sa proslim igrama. Drasticno se promijene. Moze se i desit da maknu rune. Nece D4 tako brzo...

 

Ovo sto su napravili je nesto slicno kao sto je EA/Bioware napravio sa Anthem. Skrpas demo prezentaciju da vidis feedback i to ti je onda template. Morali su nesto pokazati jer u zadnje vrijeme svi seru po Blizz. Makar, iz ovog D4 demoa vec vidis neki smjer u kojem idu i sto pokusavaju.

 

Bas me zanima da li ce Andariel biti zadnji boss, tj Diablo 2 (Act 1 ) => Diablo 4 release, I onda ce radit expanzije :D .

Rhodin pon 4.11.2019 23:31

Iskreno nisam nikada razumio D3 i "konzolašku verziju" iste igre.

 

Prvo drastično poglupe igru (komande, skilove...) da bi bila igriva na konzolama, onda ukinu "always on" za konzole - koliko kompromisa je Blizz bio spreman učiniti da bi se gurnuo na to tržište?! I na kraju se sada konzolaši žale što više neće biti kompromisa u toj mjeri, ali sačuvaj Bože što se PCjaši žale da je D3 masovno poglupljen radi konzola.

Horned Reaer pon 4.11.2019 23:44

Diablo 3 imam
I na nintendo switchu i na xboxu 😜 ali tamo uopce ne idem online jer su svi cheateri! Ako d4 bude allways on to je super stvar , jedino pretplata kosta ali wtf jednom se zivi plati i deri! Najbolje iskustvo diabla je na pcu ali jbg kad stavis konzolu na 65 oled u 4k onda je to nesto posebno 🙏🏻 (Vizualno)

IvanBrekalo uto 5.11.2019 01:01
Rhodin kaže...

A koja je razlika kad spojiš na taj isti OLED svoj Pc i vrtiš to isto sa više fps-a, više detalja i nisi ograničen na poluproizvod koji je izdan za konzole?

 Ja sam igrao na 27" 4k monitoru i moram priznati kao da je raden za taj omjer i rezoluciju, stravicno ljepo izgleda pogotovo kad upalis jos reshade, druga igra majke mi zz

Horned Reaer uto 5.11.2019 08:36
Rhodin kaže...

A koja je razlika kad spojiš na taj isti OLED svoj Pc i vrtiš to isto sa više fps-a, više detalja i nisi ograničen na poluproizvod koji je izdan za konzole?

 probao sam i tu varijantu laptop spojio na TV , imao sam problem sa V sync , kad je bio uključen igra je na momente kao zastajkivala. Kad je V sync bio na off onda se slika lomila naravno ali nije nista zastajkivalo! Sad je LG izdao G SYNC za svoje OLED televizore ali samo za 2019 modele.

Rhodin uto 5.11.2019 09:26

Daj me nemoj h*bat, kad ja spojim svoj komp sa GTX 970 na 4K Sony i igram D3 na njemu, nemam ni približno tih problema, o čemu ti pričaš!?

Znači po tebi je RTX 2070 drastično nazadovao naspram GTX 970?

 

TV o kojem pričam je 65" Sony XF9005 , tako da imam popriličnu zvjerku za hranit. Nemam usporedbu sa PS4, jer nemam PS4, ali zadovoljava me ono što imam, ako ništa radi lijepog prikaza na ekranu.

 

Provjeri si HDMI kabel, koja mu je propusnost, moguće ti je u kablu problem.

Druga stvar, ja na TV-u imam 2 HDMI ulaza za full 4K u 60Hz prijenos, od čega je 1 gaming ulaz sa nižim input lagom, svašta nešto, poigraj se malo.

 

Ne igram često na TV-u, dapače igrao sam samo ljetos dok mi familije nije bilo u ZG, ali između ostalog Diablo 3 jer "novije igre" mi je teško u 4K vrtit, ali iskustvo je bilo divno.

Ne igram na kontroleru, nego KB + M pa mi je to malo nepraktično sve skupa, preštekavat, preslagivat, TV je uzet u nadi da će PS5 izić ove godine, sad će ispast da će TV bit godinu i pol star, skoro 2, dok dođe PS5, ali koštao me 5k kuna jeftinije nego je trenutno u ponudi, pa mi nije žao.

formula1live uto 5.11.2019 18:55

Meni se sve sviđa kod najave, osim MMO elemenata. Igra će imati "world bosseve" koje nećeš moći sam ubiti nego ćeš morati biti u grupi. Ne znam za vas, ali je ne želim igrati s drugima. Ne znam zašto to forsiraju. Bilo bi drugo da ti bosevi ne daju dodatni loot, ovako su se odlučili kojim smjerom će ići. Istina moći će se sve ostalo napraviti solo osim tih bosseva, ali nije to više to. Diablo nikada nije bio mmo i ne znam zašto sada to žele. Ali izgleda su procijenili da će im to donijeti veću zaradu.

Horned Reaer uto 5.11.2019 20:26
formula1live kaže...

Meni se sve sviđa kod najave, osim MMO elemenata. Igra će imati "world bosseve" koje nećeš moći sam ubiti nego ćeš morati biti u grupi. Ne znam za vas, ali je ne želim igrati s drugima. Ne znam zašto to forsiraju. Bilo bi drugo da ti bosevi ne daju dodatni loot, ovako su se odlučili kojim smjerom će ići. Istina moći će se sve ostalo napraviti solo osim tih bosseva, ali nije to više to. Diablo nikada nije bio mmo i ne znam zašto sada to žele. Ali izgleda su procijenili da će im to donijeti veću zaradu.

 isti loot je na solo igri imat ces sve isto kao i drugi ako se odlucis za solo

Rhodin uto 5.11.2019 23:27

Ako je isti princip, ne kužim zašto ne bi igrali MP?

Ja uvijek solo pređem igru, zatim odem u MP i nastavim peglat sa random ekipom.

 

U D3 je to imalo smisla, meni, jer sam svaku sezonu uzeo jedan dan za preć igru sve mape i sve questove, a onda bih se bacio na bountye i R/GR sa random ljudima.

Split bounties je najbolja stvar na svijetu, a R/GR je... stvar izbora. GR čak i solo raim često, pogotovo na HC jer je lakše kontrolirat da te netko jači od tebe ne odvuče u sigurnu smrt.

Sa druge strane taj jači te može i boostat, pa je to nekako stvar izbora i rizika.

Rhodin sub 9.11.2019 14:31

Najbolja stvar koju sam saznao ponukan ponovnom pričom o diablu je da je prošlogodišnji debakl sa Blizzcona - Diablo Immortal - još uvijek u razvojnoj fazi, te da nakon svega nije uspio doći na mobilne platforme, stoji samo "comming soon" .

Znači u ovom trenu ne znam jesu li oni zdravi?! Naprave cijeli show oko tog naslova, obrukaju se pošteno, te kao krunu svega ne uspiju to govno ni izdat!?!?

 

Spomenuo sam koji post iznad da je jedini dobar način na koji su to mogli napravit taj da su dali najavu za Diablo 4, dignut hype maksimalno i onda reć "da ne čekate golih ruku, eto vam Diablo Immortal da lakše pregrmite godinu" - godinu kansije, kad su najavili Diablo 4 i digli hype sa njim i D2 remastered, oni još uvijek nemaju spreman diablo Immortal - jedino razumno vrijeme kad su ga mogli izdat i jedini suvisli način je UPRAVO SADA!  A nije spreman... wtf?!?!

nixass uto 19.11.2019 09:28
Dado_ZG78 kaže...

Iskreno, mislim da će Path of Exile 2 biti bolja igra :) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=V2VRRSVgCL4

Ne znas jel gore podrzavat Blizzard koji se prci Kinezima na svaki mig ili GGG kojem je Tencet vlasnik :D

U svakom slucaju na Diablu je puno veci pritisak i jedan krivi korak ga moze dobro zeznut (kao npr Auction house u D3) a i Diablo fanboysi (myself included, no uglavnom bazirano na D2) su "ili ga volis ili ne" tip ljudi.

 

Ja se jos uvijek nadam D2 remasteru