boxer uto 6.8.2019 10:59

Nakon 4 godine odlučio sam ponovno zaigrati D3.

 

Imam D3 + RoS i vidim da ima dodatak Necromancer. Da li je on toliko bitan za gameplay, odnosno napredak kao što je bio RoS u odnosu na D3 Vanilu, da li donosi neke bitne gameplay stvari ili se radi samo o Necromanceru i kozmetičkim stvarima (za koje nisam zainteresiran)?

 

Ima nekih dodataka koje ne razumijem, kako povećati Chest, u odnosu na prethodni puta dobio sam jedan stash sa jednim tabom i to je to, no vidim na  YT kako ljudi imaju  3 stasha sa više tabova? Uglavnom mi je sve pretrpano i imam dosta alt likova i mula, pa sada pregledavam sav inventory kako bi složio neke buildove i to je prava muka jer sam sve zaboravio i izgubio sam se.  Ne sjećam se više šta je bitno a što ne, jer vidim da se i neki setovi koje sam prethodno imao i uništio jer su bili beskorisni a sada su zapravo relevantni buildovi.

 

 

Moram proučiti kako funkcioniše Kanai Cube, koliko sam zasada u vrlo kratko vrijeme uhvatio - žrtvuje se legendary item i materijali da se dobije pasivni skill ili da se rerolla ili dobije novi skill na opremi?

 

Konfuzno mi je i osjećam se kao da nikada nisam igrao D3...

TomoR uto 6.8.2019 11:09

@boxer Za stash moraš igrati Season Journey skoro do kraja da otključaš. Ali možeš to u par dana igranja. Svaku sezonu otključavaš po jedan (mislim da je max. 4 sada). Sezona završava 18-og, pa ako želiš otključati jedan tab, požuri.

 

Za solo igru Necro ti ne treba (ali kupnjom njega dobiješ još dva stash taba), no u grupnom igranju na visokom nivou Necro je meta.

 

Cube ima sve nabrojane mogućnostim, a i više. Random video: https://www.youtube.com/watch?v=9ZfnvA7N454

TomoR uto 6.8.2019 15:08
boxer kaže...

Šta im dođe onaj armory, kao screenshota build sa skillovima i u slučaju mjenjanja samo ga eqipaš bez prtljanja po inventoriju i traženja geara?

 Da.

 

Ne pamti ti paragon set-up doduše.

SamoPitam3 uto 6.8.2019 15:22

Kada ste vec digli temu iz mrtvih. Jel' ima naznaka necemu novom u sezoni 18 ili ce ipak na kraju biti doslovna kopija sezone 6 ?

Nekako imam osjecaj da cu preskociti sezonu. Nagrade iz s6 vec imam (osim, ako nesto ne ubace u zadnji moment za guardiana), maksimalan broj stash tabova vec imam, a i sama tema sezone 18 mi je bezveze. Trckarati okolo i loviti "krugove"

boxer pet 9.8.2019 10:30

Proučavam malo kako radi Kanai's Cube i već nalazim na neke probleme.

 

Pronašao sam u svom starom stashu oko 10 Obsidian ring of Zodiac i ne mogu niti jednog transmutati u KCube. Izbaci neku grešku, pa sam malo istražio i vidim da niti jedan nema legendary afix dok na netu postoje legendary afixi na prstenu. Pretpostavljam da je došlo do neke izmjene u nekim od patcheva i da zbog toga vjerovatno neće. No zbunjuje me da sa patchem nisu izmijenjeni i afixi na već postojećim prstenovima ili to ide tako da tek novi dropani prstenovi dobijaju novi afix? Ako je tako da tek novi dropani gear ima novoubačene izmjene onda mogu ove stare sve uništiti?

 

https://us.diablo3.com/en/item/obsidian-ring-of-the-zodiac-Unique_Ring_023_p2

 

Isto tako u stashu imam legendary iteme za koje na netu piše da su izbačeni iz igre, malo čudno ili je bug?

Npr. Steady Strikers, Slave Bonds, Stolen Ring, 

SamoPitam3 pet 9.8.2019 11:53
boxer kaže...

Proučavam malo kako radi Kanai's Cube i već nalazim na neke probleme.

 

Pronašao sam u svom starom stashu oko 10 Obsidian ring of Zodiac i ne mogu niti jednog transmutati u KCube. Izbaci neku grešku, pa sam malo istražio i vidim da niti jedan nema legendary afix dok na netu postoje legendary afixi na prstenu. Pretpostavljam da je došlo do neke izmjene u nekim od patcheva i da zbog toga vjerovatno neće. No zbunjuje me da sa patchem nisu izmijenjeni i afixi na već postojećim prstenovima ili to ide tako da tek novi dropani prstenovi dobijaju novi afix? Ako je tako da tek novi dropani gear ima novoubačene izmjene onda mogu ove stare sve uništiti?

 Kada izbace patch onda se jedino na set "opremi" automatski mijenjalo. Ovo sve drugo (legendary) moras ponovno skupljati "novije" verzije.

striko ned 18.8.2019 20:51

Sezona je gotova 

Nisam uspio odraditi sve  ciljeve (sunce more i tako to) , ali, zadovoljan sam 

 

Ali, kad sam vidio da je top wiz zavrsio solo 145, ostao sam paf... 

 

A onda sam otišao vidjeti laddere u Aziji i Americi, pa sam ostao još više PAF 

 

U Aziji, završili su čak i u paru 150.

A u grupi od 4, na sezoni i ne-sezoni, prvih 1000 su završili 150 

 

Samo je solo wiz na 144, a i skoro svi solo rekordi su jači u EU.

 

AMeri su isto završili 150 u 2, ali samo jedna grupa....

SamoPitam3 čet 22.8.2019 22:53
toni62 kaže...

Ima 13 kom stash-a .Da li se  u novoj sezoni  "dobija" +1  stash.  ili  je 13 kom max.

 Za sada je 13 maksimum. Trebalo se dobiti novih 5 (dakle, jos je trebalo 4 kroz sezone), ali kao zbog nekih problema dali su samo taj jedan novi.

 

boxer pon 2.9.2019 14:22
Horned Reaer kaže...

nova sezona i vec mi je dosadna jer nema nikakvih promjena vrijednih igranja! Bude zanimljivo do paragona 800-1000 i onda dosada do bola

 Kad prije jbt.. tek paragon 60, nemam vremena igrati od obaveza. Doduše nije mi ni dropalo nešto posebno da složim pristojan build pa da ubrzam napredovanje.

 

Tako mi je mrsko igrati sezonu i sve od 0, ali zbog tog jednog taba u stashu pa da vidim koliko ću dogurati. 

boxer pon 23.9.2019 09:57

Sinoć mi na Rift Guardianu na 105 otkaza lijeva tipka miša. Otkaza klik u po frke kada sam tukao po Guardianu, valjda je pukao ili se svio onaj bakreni limić.  Vyr Archon Wizard...

 

Dobio sam dodatni stash u sezoni, pošto je već 18 sezona, a ja po prvi puta igram sezonski  , zanima me što se desi sa svim gearom kada završi sezona?

TomoR pon 23.9.2019 10:20
boxer kaže...

 

Dobio sam dodatni stash u sezoni, pošto je već 18 sezona, a ja po prvi puta igram sezonski  , zanima me što se desi sa svim gearom kada završi sezona?

 Bravo, možeš otključati još 4 stash taba onda iduće 4 sezone 

 

Kada završi sezona i prvi puta se ulogiraš na nesezonskog lika imaš mjesec dana da sav gear koji si "zaradio" u sezoni prebaciš u nesezoski stash. Bude onaj simbol pošte u donjem lijevom kutu (kao i Haedrig gift i/ili challenge rift cache). Moj savjet je da sve ono što misliš da ti neće trebati u nesezoni razbiješ prije toga.

 

Naravno i lik(ovi) kojeg si igrao u sezoni postaju nesezonski te se sav "zarađeni" paragon prebacuje u nesezonu.

 

Ovdje npr, možeš vidjeti koliki će ti biti ukupni paragon nakon sezone: https://www.d3bg.org/paragon-calculator/en.php

 

Sretno s (novim) mišem

SamoPitam3 čet 26.9.2019 01:39

Nisam nesto aktivan posljednjih dana, ali nitko nije naveo najvecu "novost" ili "razocarenje" kako se uzme. Diablo 3 se sada vodi kao classic game. Moram priznati da su ga jako brzo strpali tamo.

Hoce li biti nesto od najavljenih novih setova to cemo vidjeti. Barem tko dozivi. Osobno u to sumnjam, jer nisu znali niti osmisliti nove sezone. Cak su poceli i reciklirati nagrade za sezone. Imaju problema sa novih stashevima. Cak i sa griftovima, jer ne mogu dati vece griftove zbog memorijskog ogranicenja healtha samih "monstera". Sada kada su ga strpali na "umjetno disanje" nisam optimist za nove setove, a kamoli nesto bolje. Mada sa druge strane daleko vise sam igrao dvojku od trojke... Imali smo tu grupe od cetiri sa 2x zDPS igraca (gdje je tu uopce smisao igranja kada pola grupe ne radi uopce damage ?!?!, a zdps monk uopce ne razmislja sto kada treba stisnuti, vec samo stisce... zdps barb je barem nesto i radio). End game oprema do koje se dolazilo vrlo brzo, samo nijanse bile u pitanju. Nakon toga dobili rat runs (bjesomucno skupljanje xp-a)... Svo vrijeme silno botanje.... Mislim, sve je to bilo daleko previse za one koji su uzivali u jedinici i dvojci.

Dobiti cemo vrlo vjerojatno na blizzconu najavu za OW PvE i diablo 4. PvE Overwatch bi mogao i ispasti zanimljiv kao neki survival, ali nisam optimist za diablo 4. Volio bi da vrate ugodjaj iz jedinice i mehanizme iz dvojke. Rune pod must have. I da zaborave na trojku kao da je nikada nije bilo...

boxer čet 26.9.2019 09:33
SamoPitam3 kaže...

Nisam nesto aktivan posljednjih dana, ali nitko nije naveo najvecu "novost" ili "razocarenje" kako se uzme. Diablo 3 se sada vodi kao classic game. Moram priznati da su ga jako brzo strpali tamo.

Hoce li biti nesto od najavljenih novih setova to cemo vidjeti. Barem tko dozivi. Osobno u to sumnjam, jer nisu znali niti osmisliti nove sezone. Cak su poceli i reciklirati nagrade za sezone. Imaju problema sa novih stashevima. Cak i sa griftovima, jer ne mogu dati vece griftove zbog memorijskog ogranicenja healtha samih "monstera". Sada kada su ga strpali na "umjetno disanje" nisam optimist za nove setove, a kamoli nesto bolje. Mada sa druge strane daleko vise sam igrao dvojku od trojke... Imali smo tu grupe od cetiri sa 2x zDPS igraca (gdje je tu uopce smisao igranja kada pola grupe ne radi uopce damage ?!?!, a zdps monk uopce ne razmislja sto kada treba stisnuti, vec samo stisce... zdps barb je barem nesto i radio). End game oprema do koje se dolazilo vrlo brzo, samo nijanse bile u pitanju. Nakon toga dobili rat runs (bjesomucno skupljanje xp-a)... Svo vrijeme silno botanje.... Mislim, sve je to bilo daleko previse za one koji su uzivali u jedinici i dvojci.

Dobiti cemo vrlo vjerojatno na blizzconu najavu za OW PvE i diablo 4. PvE Overwatch bi mogao i ispasti zanimljiv kao neki survival, ali nisam optimist za diablo 4. Volio bi da vrate ugodjaj iz jedinice i mehanizme iz dvojke. Rune pod must have. I da zaborave na trojku kao da je nikada nije bilo...

 Može objašnjenje za ovo, kakvi problemi sa stashevima i kakvo je to memorijsko ograničenje healtha?

 

Btw, primijetio sam da su dosta potamnili igru u odnosu kada sam prije igrao, dosta zona je poprilično mračnije nego što je bilo prije, kao da su dodali fog of war. Malo mi smeta jer su neke mape mrkli mrak. 

IvanBrekalo čet 26.9.2019 09:45

To sto postoji neprikosnoveni kralj hack and slash zanra D2 neznaci da je D3 toliko los da bi ga se trebalo zaboraviti, igra je poprilicno "velika" po svim aspektima i svakome ce pruziti stotine i stotine sati zabave. Rade bi htio vidjeti neki pravi remake D2 nego potpuno "novi" D4 i sl.

TomoR čet 26.9.2019 10:16
boxer kaže...

 Može objašnjenje za ovo, kakvi problemi sa stashevima i kakvo je to memorijsko ograničenje healtha?

 

Btw, primijetio sam da su dosta potamnili igru u odnosu kada sam prije igrao, dosta zona je poprilično mračnije nego što je bilo prije, kao da su dodali fog of war. Malo mi smeta jer su neke mape mrkli mrak. 

 Bilo je rečeno na PTR (od S17) da ćemo sa sezonom 17 dobiti mogućnost otključavanja 5 novih stash tab-ova kroz sezone. Na kraju su dali samo jedan jer kao kada igra 4 igrača u memoriju se učitavaju stash tab-ovi od svih njih i to je onda nekima rušilo igru (to je rekao Blizz, ali koliko se sjećam na PTR bug report forumu nije bio ni jedan takav post startan od strane igrača).

 

Što se tiče monster HP-a i GR150 - Rift guardian je užasno blizu broju koji su očito postavili kao tip varijable za dotičnu (netko je izračunao da bi mogli imati GR153 Rift guardiana ali nakon toga nikako). Jedino bi se to moglo riješiti da se smanji monster HP, ali onda treba rezati i razne damage boosteve igračima, IMHO.

 

Što se tiče Diablo 3 u Classic Games - D3 je tamo već nekih godinu dana, i nekako imam dojam da se u Classic Games više brinu dodavati nove sadržaje nego ekipa prije (najava po jednog seta za svaku klasu, te rework bar 8 legendary-a po sezoni je krenuo od kad je igra u Classic Games). Blizz je svjestan da mora D3 održavati na životu ako žele da D4 ili nešto iz tog univerzuma ima dobru "prođu".

boxer čet 26.9.2019 10:19

Trebate napraviti pauzu od igre, meni je sada poprilično OK, ima dosta napretka u odnosu na 2014-tu kada sam prestao igrati. Nema te igre koja vas može neprestano godinama držati zagrijane bez obzira kakva bila. Tu i tamo treba napraviti pauzu. 

TomoR čet 26.9.2019 12:58
boxer kaže...
SamoPitam3 kaže...

. Cak i sa griftovima, jer ne mogu dati vece griftove zbog memorijskog ogranicenja healtha samih "monstera". 

 Može objašnjenje za ovo, kakvi problemi sa stashevima i kakvo je to memorijsko ograničenje healtha?

 Evo izračuna, moja greška, za 4-man grupu GR159 bi mogao biti teoretski max:

Doing some digging for the GR150 health value.

The max HP is the signed 64bit number or 2^63.
Max HP is 9.22337 e18

GR150’s RG has 2.08464 e18 HP

Using the 17% increase per GR
151 = 2.439 e18
152 - 2.853 e18
153 - 3.338 e18
154 = 3.906 e18
155 = 4.570 e18
156 = 5.347 e18
157 - 6.256 e18
158 - 7.320 e18
159 - 8.564 e18
160 - 1.0020 e19 (over the limit)

Note: Do note that its not exactly 17%. Its something like 16.994 or something per GR scaling but doesn’t change the end GR value

TomoR pon 14.10.2019 22:46

Najava za PTR Patch 2.6.7 (počinje 17.10):

https://us.diablo3.com/en/blog/23179288/patch-267-ptr-begins-1017-10-14-2019

 

Barb buffov i novi setovi!

 

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=Z_J1EU5besc

 

Ukratko:

Crusader dobiva Fist of the Heavens set, sa pojačanim Darklightom; Monk dobiva Sweeping Wind set + rework Vengeful Winda. Barb dobiva Rend u Wastes set + mali milijon upgrade-a na itemima (općenito za svašta).

 

(Mali?) nerf na Chantodo, i vjerojatno (veliki?) na Boneringer (max 60 stack-ova nakon patch-a).

 

S19 tema izgleda zanimljivo.

SamoPitam3 uto 15.10.2019 00:03

Neka za pocetak srede ogromne bugove koji postoje. Za pocetak listu prijatelja da nije puna gresaka,  pa mogu na dalje. Niti ne znam koliko se ljudi vec dugo zale na taj problem. I mene je dohvatio...

Osobno, tema mi je bezveze. "300 Kills: A ring of fire engulfs everything" - mislim sto dalje reci ?!?! Opet ce barb skupljati sve na hrpu kao i do sada, monk blejati u plafon, a wizz cekati - samo sada vise nece biti potrebe bjezati od pojedinih elita. Vec vidim neki "legalni" programcic koji ce brojati pobijene da bi se to maksimalno iskoristilo. Jel' ima nekih naznaka nagrada ili ce i njih i dalje reciklirati ?