cesnjovka pon 1.7.2019 19:32
Čitatelj kaže...

Ja nisam ugrabio nista. Cim se shop otvorio, nikako nisam uspio naklikati XXL.

 Uff ti si ogroman čoek 

Ja sam sitan skoro nevidljiv uspio S veličinu nabavit ali sa e-mail obavijesti jer je nije bilo na webu pa ima taj e-mail ostaviš i oni te obavjeste kad dođe.

Stigao e-mai odmah aktivirao PayPal i to je to nema tu nečkanja.

Čitatelj uto 2.7.2019 15:07

15.6. sam im poslao mail - da imam 30% kod i da ga ne mogu iskoristiti do 30.6., jer nema robe,

sve je rasprodano. Na kraju sam kupio sta je bilo za frenda i sebe, da mi ne propadne (isplati se, dve hoodice su skupe,

na njima je najveca usteda).

 

I danas dobijem mail da su mi produzili kod - do 31.7. - sta da im covjer radi? Znam da je vjerovatno tisuce takvih mailova,

pa sporo odgovoraju, al da sam znao, drzao bi u kosarici i pricekao da sve pokupujem sta zelim.

 

Poslao sam im mail - mozda se "smiluju" pa mi daju jos jedan 30% kod. Ili ako nece netko od vas - rado vas rijesim muke.

Čitatelj uto 20.8.2019 14:02

I tako, nismo dobili niti jedan novi Gameplay video, samo najavu da dolazi na Google Stadia (killer app za Google),

a AMD trlja ruke jer Stadia servere pogoni AMD Epic tehnologija te AMD Radeon grafike.

 

https://www.cdprojekt.com/en/media/news/cyberpunk-2077-coming-to-google-stadia/

 

Na Instagramu i Twiteru svakodnevno se pojavljuju razni screenshotovi,

ali ja to ne stignem pratiti, kad bi bar bila neka stranica koja skupi sve i stavi na jedno mjesto.

Rhodin sri 21.8.2019 11:39

Sorry, google stadia je bullshit, dakle game streaming kana, gdje ti za 4k gaming treba min 35 Mbps veza (puno više i izuzetno mali delay), gdje 20€ mjesečno plaćaš te "napredne feature" i gdje sam kupuješ igre, a nisi im nikada vlasnik, jer istekom pretplate na google stadio više nemaš pristup - 100 puta radije kupim konzolu nego google staia, to je smrt i nadam se da nitko nikada neće biti glup to podržavat.

 

Sam Cyberpunk 2077... puno će ovisit o priči i ugođaju, do sada sve viđeno djeluje prehebeno. Prije nego saznamo više... prerano je govorit, najavljivat i davat ocjene. Oprezno sam optimističan.

3dfx sri 21.8.2019 11:56
Rhodin kaže...

Sorry, google stadia je bullshit, dakle game streaming kana, gdje ti za 4k gaming treba min 35 Mbps veza (puno više i izuzetno mali delay), gdje 20€ mjesečno plaćaš te "napredne feature" i gdje sam kupuješ igre, a nisi im nikada vlasnik, jer istekom pretplate na google stadio više nemaš pristup - 100 puta radije kupim konzolu nego google staia, to je smrt i nadam se da nitko nikada neće biti glup to podržavat.

 

Sam Cyberpunk 2077... puno će ovisit o priči i ugođaju, do sada sve viđeno djeluje prehebeno. Prije nego saznamo više... prerano je govorit, najavljivat i davat ocjene. Oprezno sam optimističan.

Meni je ta Stadia, ili bilo koji drugi takav servis koji ce biti, prejebena stvar. I jeftinija nego bilo koji hardver koji imam/cu imati u budocnosti

 

Pretpostavimo da to funkcionira kako se najavljuje, 4k@60fps igranje, u najgorem slucaju FHD@60fps, sto je danasnji standard

 

20 EUR u 2 godine, recimo to je neki period prosjecnog obnavljanja racunala, ili vrijeme garancije konzola, te ispadne 3600kn

 

35Mbps veza ili recimo da je 80Mbps minimum za bezbolno igranje, s dolaskom 5G mreza nije nikakav problem, a mozes igrati bilo gdje, bilo kada, na bilo kojem uredaju, racunalo, mobitel, tablet i slicno, samo ti treba veza i internet preglednik

 

igre kupim, odigram i vise ih nikad ne pogledam, ako govorimo o singleplayer, a i multiplayer se vjerovatno zasitis u 2 godine igranja, tako da to sto nisam vlasnik igre, kada prestanem placat pretplatu nije problem

 

Ovakvi servisu si svakako buducnost, i cijena pretplate ce samo ici dolje sto ce ih vise biti. 

 

Sorry za offtopic

Motorino sri 21.8.2019 13:12

Također nisam fan game streaming servisa.

Igrao sam se sa ps now, isprobao sam ga na sve načine...wifi, žično, 4g, bakar na pc i ps4 i nikako nisam mogao uživati u igri zbog laga. Tu se još događa da ti igra stane na sekundu jednom u sat vremena šta definitivno ne zvuči kao problem ali cijelo vrijeme sam bio napet kad će se opet dogoditi. Kod frenda smo isprobavali geforce now preko optike i opet isto, lag ubije svaki gušt u igranju. 

Za takve stvari veza mora biti savršena a teško da će netko ponuditi servere bliže od recimo Njemačke. Naravno google stadia i 5g tek dolaze i vjerujem da će stanje biti sve bolje ali svejedno streaming me za sad ne privlači ni najmanje. Inače ideja zvuči odlično, kad misliš nešto odigrat uplatiš i igraš a kad nemaš vremena za igranje pauziraš a hardver ti ne skuplja prašinu (za kojeg bi inače dao silne novce)...ali eto ovo mora funkcionirat savršeno da bi me zainteresiralo.

 

 

 

Hexfire sri 21.8.2019 18:04
3dfx kaže...

Meni je ta Stadia, ili bilo koji drugi takav servis koji ce biti, prejebena stvar. I jeftinija nego bilo koji hardver koji imam/cu imati u budocnosti

 

Pretpostavimo da to funkcionira kako se najavljuje, 4k@60fps igranje, u najgorem slucaju FHD@60fps, sto je danasnji standard

 

20 EUR u 2 godine, recimo to je neki period prosjecnog obnavljanja racunala, ili vrijeme garancije konzola, te ispadne 3600kn

 

35Mbps veza ili recimo da je 80Mbps minimum za bezbolno igranje, s dolaskom 5G mreza nije nikakav problem, a mozes igrati bilo gdje, bilo kada, na bilo kojem uredaju, racunalo, mobitel, tablet i slicno, samo ti treba veza i internet preglednik

 

igre kupim, odigram i vise ih nikad ne pogledam, ako govorimo o singleplayer, a i multiplayer se vjerovatno zasitis u 2 godine igranja, tako da to sto nisam vlasnik igre, kada prestanem placat pretplatu nije problem

 

Ovakvi servisu si svakako buducnost, i cijena pretplate ce samo ici dolje sto ce ih vise biti. 

 

Sorry za offtopic

 Da, ali financijski dio priče jako ovisi o tome koliko igara misliš igrati. Imam PS4 sad dvije godine i ne znam dal sam ukupno u "minusu" 500kn, a odigrao sam sve živo što valja. Uzmeš disk, odigraš i prodaš za najčešće za približan iznos. Na Stadii kupiš igru, odigraš i onda se možeš *****. Osim ako će često imati akcije na igre, ne vidim uspjeh cijele te priče u ovom obliku. Vrijeme će pokazati, ali mislim da gaming tržište još nije spremno za tako nešto.

Rhodin čet 22.8.2019 09:24
3dfx kaže...
Rhodin kaže...

Sorry, google stadia je bullshit, dakle game streaming kana, gdje ti za 4k gaming treba min 35 Mbps veza (puno više i izuzetno mali delay), gdje 20€ mjesečno plaćaš te "napredne feature" i gdje sam kupuješ igre, a nisi im nikada vlasnik, jer istekom pretplate na google stadio više nemaš pristup - 100 puta radije kupim konzolu nego google staia, to je smrt i nadam se da nitko nikada neće biti glup to podržavat.

 

Sam Cyberpunk 2077... puno će ovisit o priči i ugođaju, do sada sve viđeno djeluje prehebeno. Prije nego saznamo više... prerano je govorit, najavljivat i davat ocjene. Oprezno sam optimističan.

Meni je ta Stadia, ili bilo koji drugi takav servis koji ce biti, prejebena stvar. I jeftinija nego bilo koji hardver koji imam/cu imati u budocnosti

 

Pretpostavimo da to funkcionira kako se najavljuje, 4k@60fps igranje, u najgorem slucaju FHD@60fps, sto je danasnji standard

 

20 EUR u 2 godine, recimo to je neki period prosjecnog obnavljanja racunala, ili vrijeme garancije konzola, te ispadne 3600kn

 

35Mbps veza ili recimo da je 80Mbps minimum za bezbolno igranje, s dolaskom 5G mreza nije nikakav problem, a mozes igrati bilo gdje, bilo kada, na bilo kojem uredaju, racunalo, mobitel, tablet i slicno, samo ti treba veza i internet preglednik

 

igre kupim, odigram i vise ih nikad ne pogledam, ako govorimo o singleplayer, a i multiplayer se vjerovatno zasitis u 2 godine igranja, tako da to sto nisam vlasnik igre, kada prestanem placat pretplatu nije problem

 

Ovakvi servisu si svakako buducnost, i cijena pretplate ce samo ici dolje sto ce ih vise biti. 

 

Sorry za offtopic

Idem dalje u offtopic, ali što se može.

Konzola traje 5-8 godina, kako koja generacija. Taman da si kupio odmah PS4 za 4000kn, pa još jednom Pro na akciji za 2500 koju godinu kasnije, potrošio si oko 5-6k, ajmo reća 7k kuna u tom periodu (recimo 6 godina, makar bih mogao biti gad i reć 8 godina). U 6 godina ti nebudu krepale 2 konzole, dakle imaš neku vrijednost koju možeš vratit prodajom konzola, recimo da je jedna krepala, drugu prodaš za 1500kn, recimo da si na 5.5k kuna totalnog troška, to je realno.

Paralelno bi Stadiu platio 10800 kuna, po tvom izračunu (prejeben gaming PC - budimo realni - tv + KB+M+joystick ti je isto u oba slučaja).

Na PS si vlasnik svih igara, one koje imaš fizičke si mogao preprodavat i vratit dio novaca, uvijek možeš kupit/posudi rabljenu, odigrat i prodat/vratit. Stadia ti je account vlasnik tvojih igara. Ako ti krepa PC, promijeniš ga, ako ti krepa PS promijeniš ga, igre su i dalje tvoje, radit će na drugom uređaju. Ako sa stadie želiš preć na drugi servis gubiš sve.

 


Stadia i slični servisi je sve najgore što možemo zamislit, da ne velim da će cijene sa godinama rast, a ne padat, da igre nikada više neće biti tvoje i da je cilj svega toga zalockat te na platformu jer će prelazak bilo gdje drugdje bit preskup jer gubiš sve. Pričate o 5g... svi se žalimo na delay u online igrama, kad signal putuje od tebe do game servera. Ovdje signal putuje od tebe do stadie, od stadie do game servera, pa nazad. Dakle umjesto 2 linije, imaš 4 (puno pojednostavljeno, ali navodim 2 i 4 jer se u međuvremenu ne obrađuje samo putuje mrežom. Ovdje tek kad od tebe dođe do Stadie imaš obradu). Da ne velim da se žalite na input lag, pa se kupuju najbrži gaming joypadi, miševi i tastature, monitori sa manje od 5ms input laga, dok ti nešto napraviš i to dođe do google stadie, obradi se, te prikaže tebi na ekranu, imat ćete po 50ms i više delaya, bez online komponente. To će odjednom postat prihvatljiv gaming standard?!

 

5G koji dolazi? Na moru imaš svuda pokrivenost 4G signalom, skini si neki alat za provjeru brzine... 0.87mbps na T-shit, 0.37mbps  Tele 2 , mjesto radnje Pakoštane, 1.5 Mbps T-shit , 2.2Mbps Tele 2 mjesto radnje Biograd, 4.8 Mbps T-Shit , 2.2 Mbps Tele 2 mjesto radnje Zadar, Šibenika se ne sjećam, ali sumnjam da je išta bolje. 4G bi trebao dati 150Mbps, 4G+ preko 300 , ali to su teoretske vrijednosti.

Što se tiče optike, dostupnosti, rasprosranjenosti itd... pa u SAD-u imaju problema sa brzinama, ljudi se žale, imaju u studentskim domovima brzine 3-5 Mbps, rijetko gdje imaju preko 20-30Mbps. Naravno, ima i onih sa 1Gbps, uvijek ima ljudi sa parama i dobrim lokacijama, bit će i kod nas, samo koliko će to biti pravilo?!

 

Zamisli ovaj Cyberounk igrat na 20Mbps pa ti padne na 10 Mbps, pa ti tih 1080p60 padne na 720p30 . Pa krepaš jer eto, taman ti je cura krenula skidat neki facebook filmić, kratko je bio spike u konekciji, pa nisi imao 10ak frameova normalnih jer eto... zatitrala mreža. Pa tako stalno?

Ja doma paralelno na PC-u derem i uživam u Keanu za jednako ili manje para?

Srce Isusovo čet 22.8.2019 09:40
Rhodin kaže...

Ja doma paralelno na PC-u derem i uživam u Keanu za jednako ili manje para?

 Ok... Ošli smo malo na rainbow stranu i meni je to OK... Ali znaš što mi nije OK - stadia. Djelim tvoje mišljenje i veselim se tvom uživanju u Keanuu. :D