PC igre

Counter Strike: Global Offensive

el.šef pon 4.2.2019 20:48
Dane24 kaže...

U tebe je ryzen 1300x? Vidio sam sad za cijenu, javise i jeftinije mi za 40€ uzet ryzen 5 2600 pa se sad vise mislim za njega

 Tvoj izbor ali ako je samo za CS:GO onda ti je tu Intel vladar fpsa.

esc0bar pet 14.6.2019 14:49

Ekipa može pomoć. Imam stariju mašinu ali mi je dosadilo da mi performans pari radi manjka FPS-a. Malo bi upgrade-ao mašinu radije nego da kupim novu pa ako može neki rabljeni procesor (ili novi, ali radi starije matične sigurno nije preporučljivo) ili grafička kartica kombinacija za preporuku. Moj trenutni setup ukratko je:

 

GeForce GTS 450, 1GB GDDR5
GIGABYTE GA-H55M-S2
INTEL Core i3 540 BOX

 

I SSD nedavno uzeo. Trenutno FPS-a 40-60, a dangerzone i manje, 30-40. Može li se nekim upgradeom nabit do bar 100-150. Ništa drugo trenutno ne igram pa...

Dodinho pet 14.6.2019 14:54
esc0bar kaže...

Ekipa može pomoć. Imam stariju mašinu ali mi je dosadilo da mi performans pari radi manjka FPS-a. Malo bi upgrade-ao mašinu radije nego da kupim novu pa ako može neki rabljeni procesor (ili novi, ali radi starije matične sigurno nije preporučljivo) ili grafička kartica kombinacija za preporuku. Moj trenutni setup ukratko je:

 

GeForce GTS 450, 1GB GDDR5
GIGABYTE GA-H55M-S2
INTEL Core i3 540 BOX

 

I SSD nedavno uzeo. Trenutno FPS-a 40-60, a dangerzone i manje, 30-40. Može li se nekim upgradeom nabit do bar 100-150. Ništa drugo trenutno ne igram pa...

 Mislim da bi ti ovaj procesor bio dobar ako bi ga uspio naći.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iP8OikHCtzs

esc0bar sub 15.6.2019 16:00
Azmo kaže...

Što ovo još netko igra? Kraj svih današnjih igara?

 Koji kralj. CS GO je jedini istinski FPS, uzimajuć u obzir skill, recoli itd. Još nije izašla igra tog tipa FPS-a koja ga može nadmašit.

esc0bar sub 15.6.2019 16:05
Dodinho kaže...
esc0bar kaže...

Ekipa može pomoć. Imam stariju mašinu ali mi je dosadilo da mi performans pari radi manjka FPS-a. Malo bi upgrade-ao mašinu radije nego da kupim novu pa ako može neki rabljeni procesor (ili novi, ali radi starije matične sigurno nije preporučljivo) ili grafička kartica kombinacija za preporuku. Moj trenutni setup ukratko je:

 

GeForce GTS 450, 1GB GDDR5
GIGABYTE GA-H55M-S2
INTEL Core i3 540 BOX

 

I SSD nedavno uzeo. Trenutno FPS-a 40-60, a dangerzone i manje, 30-40. Može li se nekim upgradeom nabit do bar 100-150. Ništa drugo trenutno ne igram pa...

 Mislim da bi ti ovaj procesor bio dobar ako bi ga uspio naći.

 

https://www.youtube.com/watch?v=iP8OikHCtzs

 Čini se dobar, može se naći nekako. Bi li mi pomoglo uzet još 4 GB RAM memorije? P.S. Da li postoji neki program koji bi se pokrenuo uz CS GO recimo, koji "mjeri" potrošnju resursa? U smislu da možeš vidit koji resurs je bottleneck za više FPS-a. Tako bi točno znao da li CS GO "treba" više od 4 GB RAMA. Znam da je cs go više procesorski orjentiran pa pretpostavljam da bi već promjena sa i3 540 na i7 870 donijela značajni pomak. Da li ima netko od forumaša i7 870? Koliko dobivate FPS-a (rezolucija 1920*1080 naravno, nikakvo downsizeanje, osim postavki onih grafičkih).

 

Pozdrav i hvala vam.

Dodinho ned 16.6.2019 10:23

Najviše bi pomoglo da uzmeš neku grafičku od 2GB memorije, a bottleneck utvrdiš tako da upališ MSI afterburner i vidiš koja komponenta ima 100% usage - ona koja to ima je bottlekneck (najbolji scenarij je da grafička ima 99-100% usage)

esc0bar sri 3.7.2019 08:04
Dodinho kaže...

Najviše bi pomoglo da uzmeš neku grafičku od 2GB memorije, a bottleneck utvrdiš tako da upališ MSI afterburner i vidiš koja komponenta ima 100% usage - ona koja to ima je bottlekneck (najbolji scenarij je da grafička ima 99-100% usage)

 Evo pokrenuo sam MSI i moram reć da sam mislio da mi je procesor problem, ali grafička je jedina koja bi dolazila do 99% (iako je i procesor najcesce bio 91-95 posto kod igranja). Naručio sam X3470 s ebaya, sad ću još naći GTX760 neku korištenu. Onda bi moglo sve bit kako triba. Imam 4 GB RAM-a, RAM bi ajčešće išao samo do 3500 MB, pa mislim da mi ne treba upgrade memorije?

deepshitcro sri 3.7.2019 09:06

Ja imam i5 7600K @ 4.5 Ghz, pa mi je kod igranja csgo-a na 99-100%... Tako da mi je malo cudno da je tebi na 95%, kod igre koja je u potpunosti bazirana na iskoristavanje procesora. Jedino ako si lockao fps, tada je moguce da ne vuce cijeli proc.

Dodinho sri 3.7.2019 10:51
esc0bar kaže...
Dodinho kaže...

Najviše bi pomoglo da uzmeš neku grafičku od 2GB memorije, a bottleneck utvrdiš tako da upališ MSI afterburner i vidiš koja komponenta ima 100% usage - ona koja to ima je bottlekneck (najbolji scenarij je da grafička ima 99-100% usage)

 Evo pokrenuo sam MSI i moram reć da sam mislio da mi je procesor problem, ali grafička je jedina koja bi dolazila do 99% (iako je i procesor najcesce bio 91-95 posto kod igranja). Naručio sam X3470 s ebaya, sad ću još naći GTX760 neku korištenu. Onda bi moglo sve bit kako triba. Imam 4 GB RAM-a, RAM bi ajčešće išao samo do 3500 MB, pa mislim da mi ne treba upgrade memorije?

 Ram tako funkcionira, da imaš 8, on bi išao blizu tih 8GB (ovisno o broju aplikacija otvorenih). Svakako bih ti preporučio i da poduplaš ram ako možeš.

esc0bar sri 3.7.2019 13:31
deepshitcro kaže...
Ja imam i5 7600K @ 4.5 Ghz, pa mi je kod igranja csgo-a na 99-100%... Tako da mi je malo cudno da je tebi na 95%, kod igre koja je u potpunosti bazirana na iskoristavanje procesora. Jedino ako si lockao fps, tada je moguce da ne vuce cijeli proc.

 

Vjerojatno ovisi o postavkama isto mojim i tvojim. Lockao kako? Mislis u launch options ili ako je upaljen v sync u postavkama nvidije (čitao sam nešto da to locka fps na nekih 60)? Nije lockan..ide on i do 100 fps-a kad je u meniju recimo. Još ću jednom provjeriti ali ne sjećan se da je ikad ijedan od 4 cpu-a pokaziva 99 ili 100 %. To je i meni čudno, da mi je bottleneck graficka prije procesora:)

 

Naravno, competitive mi čak i nije loš bio fps (50-60 koliko se sjećam) ali dangerzone uf.

playjob čet 18.7.2019 19:59

Samo da vam javim vi koji imate RX 480 grafičke, ostanite ili ažurirajte drajvere na 19.5.2. verziju, ništa iznad toga. Imao sam microstutteringe, fps visok, a šteka za popizdit, pa sam vratio nazad na 19.5.2. Tako da znate.

esc0bar pet 26.7.2019 09:23
esc0bar kaže...
Dodinho kaže...

Najviše bi pomoglo da uzmeš neku grafičku od 2GB memorije, a bottleneck utvrdiš tako da upališ MSI afterburner i vidiš koja komponenta ima 100% usage - ona koja to ima je bottlekneck (najbolji scenarij je da grafička ima 99-100% usage)

 Evo pokrenuo sam MSI i moram reć da sam mislio da mi je procesor problem, ali grafička je jedina koja bi dolazila do 99% (iako je i procesor najcesce bio 91-95 posto kod igranja). Naručio sam X3470 s ebaya, sad ću još naći GTX760 neku korištenu. Onda bi moglo sve bit kako triba. Imam 4 GB RAM-a, RAM bi ajčešće išao samo do 3500 MB, pa mislim da mi ne treba upgrade memorije?

 Stavio sam x3470 umjesto i3-540 i nešto je bolje. Ali daleko je to još od dobrog (vrti mi se na 60-70 FPS-a otprilike) , jer vidim da na youtube ima njih koji bez greške dobivaju 150-200 FPS-a na x3440, x3470 i ostalima. Graficka je jos uvijek bottleneck, gts 450 je dosta slaba kartica. Mislio sam stavit gtx 760 ili gtx 770, ali odlučit ću se ipak za gtx 970. Najviše zbog toga jer troši prilično manje Watti pa ne moram mjenjat napajanje. A da ne govorim da ću dobiti na FPS-ima. Evo ovaj lik ima x3440 i gtx 970:

 

https://youtu.be/qbWfeSV85RU

esc0bar pet 26.7.2019 11:15

Btw, zna li netko da li na matičnu GA-H55M-S2 u ATX kućištu stanu ove kartice s dva ventilatora (gtx 970, gtx 1060...) ili moram nužno nabaviti mini verzije istih s jednim ventilatorom? Šta se tiče kućišta mislim da ima dosta mjesta, samo ne znam da li će elementi s matične ploče smetati grafičkoj kartici da stane na tu matičnu.

Dodinho pet 26.7.2019 13:10
esc0bar kaže...

Btw, zna li netko da li na matičnu GA-H55M-S2 u ATX kućištu stanu ove kartice s dva ventilatora (gtx 970, gtx 1060...) ili moram nužno nabaviti mini verzije istih s jednim ventilatorom? Šta se tiče kućišta mislim da ima dosta mjesta, samo ne znam da li će elementi s matične ploče smetati grafičkoj kartici da stane na tu matičnu.

 Na ploču bi trebalo to stati, a za kućište uzmi metar pa mjeri, nađi model grafičke i pogledaj u specifikacije koliko je duga.

Rosano sri 27.11.2019 01:15

Trebam pomoc! :D 

Znaci poceo sam opet igrat csgo, prije sam igro nesto malo oko 200/300h al cisto bzvz, a sad bi tio malo ozbiljnije pa mi treba nekoliko savjeta.

Moze neko slikat (ko igra malo vise) postavke od tipkovnice? Na koje slovo da stavim da je za granate koja za smoke i tako to... Nekako mi se cini da ovaj moj poredak nije bas najbolji sigurno neko ima bolje i logicnije rjesenje...

Takoder imam problema sa padom fps, inace se vrti u 120+ vise manje ali mi se cesto dogodi fps drop (Lag)... 

Pa ako neko zna koje su postavke najbolje tako da vise nemam taj lag (i7 2600 i gtx 970).

xDISORDERx sri 27.11.2019 10:35

koliko imaš to računalo već? skini alat za mjerenje temperature cpu i grafičke, pa ako se temp kreće približno maksimumu dok igraš, najvjerojatnije moraš termalnu pastu promjeniti i dobro počistit venitlator i oko njega..

ja sam ima isto dropanje fps-a, pa sam to napravia i sve je ok sad

Haker_x sub 7.3.2020 18:23

Nikako ne mogu da pokrenem CS:GO, prije 6 dana(u Nedjelju) radilo najnormalnije, od sinoć pokušajem i neće nikako, radio verify integrity, reinstalirao csgo, brisao confige i opet neće i neće, kao krene pokrenuti i onda vrati na desktop i izbaci "csgoexe has stopped working".
Ništa nije mijenjano u međuvremenu niti sam instalirao bilo kakav novi software koji bi mu mogao smetati.

Kada obrišem engine.dll fajl u csgo folderu jednostavno neće ni pokušati pokrenuti igru, kada kliknem da pokrenem ništa se ne desi. Ne znam šta da više probam, gledao sam da su neki brisali neki fajl u sistemu ali meni to neda uraditi, kaže da nemam ovlasti a user account je Administrator.

 

Problem signature:
  Problem Event Name:   BEX
  Application Name:   csgo.exe
  Application Version:   0.0.0.0
  Application Timestamp:   5dfc26fc
  Fault Module Name:   engine.dll_unloaded
  Fault Module Version:   0.0.0.0
  Fault Module Timestamp:   5e5dc65a
  Exception Offset:   5b37b1c0
  Exception Code:   c0000005
  Exception Data:   00000008
  OS Version:   6.1.7601.2.1.0.256.1
  Locale ID:   5146
  Additional Information 1:   0a9e
  Additional Information 2:   0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789
  Additional Information 3:   0a9e
  Additional Information 4:   0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Haker_x ned 22.3.2020 10:22

Sada pokušao da uđem u CS:GO i pokrenu ga odmah, bez da sam išta više probao jer sam već probao sve što sam našao da bi moglo pomoći. Ništa nisam radio na računaru, instalirao-brisao, mijenjao bilo kakav dio već ga normalno koristio za internet kao i ranije i proradilo samo. Ne mogu da vjerujem, nikako mi nije jasno do čega je moglo biti.

Native pet 3.4.2020 17:43

Pozdrav ekipa.

Igrao sam cs go vec duze vrijeme na pcu sa i5 4460 i rx 270 2 gb...etc...i unatoc fps 150-200 igra je radila ok bez input lagova i moglo se igrati solidno...
Nakon odredjenog vremena kupio sam novi pc i7 7800k gtx 1060 a zatim i jos jedan pc i7 8600 , gtx 1050 oba 16 gb ddr4...monitor 144 hz benq.

Problem igre kod oba nova racunala unatoc visokom FPSU ( PREKO 300) je nekad veci nekad manji input lag...koji nema veze sa lagom od interneta...jednostavno nesto ne stima kako treba vidi se da nesto laga, uzasno je tesko pogoditi kad se spraya...nezz kako bi tocno objasnio ugl. igra radi koda igram na 60 hz...protivnici me prije vide nego ja njih i lakse me ubijaju...

Molim vas ako neko ima rjesenje jer sam peobao sve varijante sta pisu na internetu za rjesenje ovog problema zmaci od mjenjaja monitora, misa, reinstalacija drivera, windowsa etc.

Hvala.